Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    FiberHyperspaceΧ3 900/90
    ISP
    HCN
    Router
    JM Data Fibre JF611-TV
    Αγαπητοί συνφορουμήτες γητευτές του Facebook,

    Πριν από καιρό έκανα έναν λογαριασμό messenger στο κινητό μου (iPhone 6s) με τον τηλεφωνικό αριθμό. Δεν είχα λογαριασμό στο Facebook. Κάποια στιγμή αποφάσισα να φτιάξω και λογαριασμό facebook. Έκανα τον λογαριασμό πάλι με τον αριθμό του κινητού διότι διάβασα πως messenger και facebook, θα συγχωνευτούν. Ωστόσο, μόλις έγινε το facebook, χάθηκε ο λογαριασμός του Messenger και στην θέση του είχα πλέον έναν καινούργιο Messenger χωρίς τις συνομιλίες μου. Προσπάθησα με όλους τους τρόπους που διάβασα να επαναφέρω τον παλιό messenger αλλά δεν τα κατάφερα. Τώρα όταν πάω να τον επαναφέρω με την διαδικασία τύπου ξέχασα τον κωδικό μου, δεν λαμβάνω ποτέ το sms στο κινητό με τον κωδικό για προχωρήσω.
    Είμαι εντελώς άσχετος από facebook, messenger και λοιπά social media. Any ideas?
    Υ.Γ. Όταν το πρόβλημα δεν είναι R.T.F.M. τότε σίγουρα είναι P.E.B.K.A.C.
    Μην πετάτε συσκευασίες και manual τουλάχιστον όχι πριν βεβαιωθείτε ότι είστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες που σας παρέχει κάποια συσκευή.

    Katsoulinos...

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Καταρχήν δεν ξέρω που διάβασες ότι messenger και facebook θα συγχωνευτούν, καθώς ήταν παρέα και πριν πολύ λίγα χρόνια χώρισαν. Δεν νομίζω να σκέφτονται να τα ξανακάνουν ένα. Επίσης, δεν ήξερα ότι μπορείς να γραφτείς στο messenger και να μην έχεις λογαριασμό facebook (δεν χρησιμοποιώ κανένα από τα δύο). Μήπως με τη δημιουργία του facebook account σβήστηκαν οι ρθυμίσεις του standalone messenger account; Δοκίμασες να συνδεθείς στο messenger με τα στοιχεία λογαριασμού του facebook;

  3. #3
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    FiberHyperspaceΧ3 900/90
    ISP
    HCN
    Router
    JM Data Fibre JF611-TV
    Ναι, άλλωστε ήταν τα ίδια στοιχεία, άνοιξα το facebook, με τον αριθμό του κινητού επίσης και το facebook δούλευε μια χαρά για μια ωρίτσα μέχρι που κατάλαβα πως χάθηκε ο παλιός Messenger
    Υ.Γ. Όταν το πρόβλημα δεν είναι R.T.F.M. τότε σίγουρα είναι P.E.B.K.A.C.
    Μην πετάτε συσκευασίες και manual τουλάχιστον όχι πριν βεβαιωθείτε ότι είστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες που σας παρέχει κάποια συσκευή.

    Katsoulinos...

  4. #4
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Μάλλον κάποιο reset έγινε, υπάρχει κανένα support για να ρωτήσεις;

  5. #5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Katsoulinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητοί συνφορουμήτες γητευτές του Facebook,

    Πριν από καιρό έκανα έναν λογαριασμό messenger στο κινητό μου (iPhone 6s) με τον τηλεφωνικό αριθμό. Δεν είχα λογαριασμό στο Facebook. Κάποια στιγμή αποφάσισα να φτιάξω και λογαριασμό facebook. Έκανα τον λογαριασμό πάλι με τον αριθμό του κινητού διότι διάβασα πως messenger και facebook, θα συγχωνευτούν. Ωστόσο, μόλις έγινε το facebook, χάθηκε ο λογαριασμός του Messenger και στην θέση του είχα πλέον έναν καινούργιο Messenger χωρίς τις συνομιλίες μου. Προσπάθησα με όλους τους τρόπους που διάβασα να επαναφέρω τον παλιό messenger αλλά δεν τα κατάφερα. Τώρα όταν πάω να τον επαναφέρω με την διαδικασία τύπου ξέχασα τον κωδικό μου, δεν λαμβάνω ποτέ το sms στο κινητό με τον κωδικό για προχωρήσω.
    Είμαι εντελώς άσχετος από facebook, messenger και λοιπά social media. Any ideas?
    Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα με εσάς, μήπως βρήκατε κάποια λύση στο πρόβλημα ;

    - - - Updated - - -

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας