Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 44
  1. #1
    Εγγραφή
    20-11-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους! Είμαι καινούριος στο forum και επί τη ευκαιρία είπα να κάνω το πρώτο μου post. Είμαι συνδρομητής στην εταιρεία Forthnet για διάστημα 6 ετών, είχα μια 24αρα σύνδεση, όπου έπιανα σταθερά 14mbps - 0 αποσυνδέσεις και δεν είχα κανένα απολύτως θέμα αν εξαιρέσουμε την ταχύτητα. Τελευταίο χρόνο αποφάσισα να ενεργοποιήσω VDSL 100αρα. Μέχρι Αύγουστο του 2020, για διάστημα δλδ περίπου 9 μηνών, όλα ήταν τέλεια, έπιανα σχεδόν 110mbps! Από τα μέσα Αυγούστου και για διάστημα 3 εβδομάδων περίπου ήρθαν τα πάνω κάτω στην σύνδεση. Συγκεκριμένα είχα εκατοντάδες αποσυνδέσεις, 50-70 την ημέρα, σχεδόν ανά 5 λεπτά έπεφτε το ίντερνετ (!) και δήλωνα βλάβη στην εταιρεία, η οποία έστειλε συνολικά 4 φορές τεχνικό να το ελέγξει. Οι τεχνικοί μου ανέφεραν ότι φταίει η εσωτερική καλωδίωση της πολυκατοικίας, καθώς από μετρήσεις στον κατανεμητή έπιανε όλη τη ταχύτητα δίχως προβλήματα και από κει κ πέρα το χάος. Επίσης ξέχασα να προσθέσω ότι εκτός από αποσυνδέσεις είχα και μείωση της ταχύτητας στα 30-40 mbps κάθε φορά που συγχρόνιζε το ρουτερ μετά τις αποσυνδέσεις. Ένας από τους τεχνικούς, αρχές Σεπτέμβρη, μου ανέφερε πως κάθε φορά που καλεί κάποιος το ασανσέρ της πολυκατοικίας δημιουργούνται σφάλματα στην καλωδίωση και ως επακόλουθο αυτό προκαλεί και όλα τα υπόλοιπα προβλήματά. Έκτοτε άρχισα να παρακολουθώ (εμμονικά!) την σύνδεση μου σε συνάρτηση με την κίνηση του ασανσέρ και διαπίστωσα πως όντως έχει δίκιο ο τεχνικός. Κάθε φορά που κάποιος το καλεί ανεβάζει ο δρομολογητής χιλιάδες σφάλματα (CRC & FEC errors) και φυσικό επακόλουθο οι αποσυνδέσεις. Αφού αντικατέστησα μέσα Σεπτεμβρίου το καλώδιο γραμμής τοίχου που κουμπωνει στο ρουτεράκι ξαφνικά όλα διορθώθηκαν και φάνηκε πως όλα δουλεύουν ρολόι. Είχα κάποια ελάχιστα σφάλματα λόγω ανελκυστήρα αλλά για 1μήνα όλα ήταν πένα. Ξαφνικά εδώ και 3 βδομάδες έχω ακριβώς τα ίδια θέματα. Έφερα τεχνικό της προάλλες και μου πρότεινε να τραβήξω καλώδιο εξωτερικά πράγμα το οποίο και έκανα σήμερα. Πήρα ένα καλώδιο UTP cat6 30m και το πρόβλημα συνεχίζεται με το κάλεσμα του ασανσέρ.. Δεν διαθέτω τηλεφωνική γραμμή κλπ, τα σχόλια δικά σας, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Ειναι παλια πολυκατοικια ?
    Παλιος ο ανελκυστηρας ? Ειναι με μοτερ ή υδραυλικος ?

    Το νεο καλωδιο απο που περναει ? φωτο θα βοηθουσαν πολυ.
    Ποσα ρολογια ΔΕΗ υπαρχουν ? εχεις 3φασικο ρευμα μηπως ?
    Ξερω σου φαινονται παραξενες ερωτησεις , αλλα ειναι και το προβλημα περιεργο οποτε ψαχνουμε λυση.
    Ακομα και η γειωση της πολυκατοικιας θα μπορουσε να φταιει.

    Το ρουτερ ειναι καινουριο ( φετινο ) να υποθεσω ? το Η300s εχεις ?

    Για αρχη θα πρεπει να βρουμε απο που ξεκιναει το προβλημα.
    Ειναι δηλαδη προβλημα στην γραμμη "δεδομενων" ?? ή ειναι προβλημα παροχης ρευματος ?

    Αν εχεις ενα 2ο τροφοδοτικο αντιστοιχο με αυτο του ρουτερ , μπορεις να το δοκιμασεις προσωρινα ?
    Επισης μηπως εχεις κανα UPS ή powerbank μεγαλο για να δουλεψει το ρουτερ εστω και για λιγα λεπτα ?
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα πρέπει να υπάρχει θέμα με τόν μετασχηματιστή του Ανελκυστήρα άν έχεις δει ότι είναι θέμα ασανσέρ καλό θα ήταν να κάνεις ένα τήλ στίν εταιρεία συντήρησης....
    @griniaris κάπου έχεις μπερδευτεί το h300s το δίνει η voda, ο συμφορίτης μιλά γιά Nova σύνδεση...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kostinos : 20-11-20 στις 16:56.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akhs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι Αύγουστο του 2020, για διάστημα δλδ περίπου 9 μηνών, όλα ήταν τέλεια, έπιανα σχεδόν 110mbps!
    Για 9 μήνες δεν λειτουργούσε το ασανσέρ???
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    20-11-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Ειναι οντως παλια πολυκατοικια και στο ασανσερ εχει γινει ανακαινιση εδω και αρκετα χρονια. Μεχρι και ραδιο εχουν βαλει στον εσωτερικο χωρο, ανουσιο τελειως. Ρουτερ εχω ενα δικαναλο ZTE, H288A το οποιο θεωρειται οτι καλυτερο. Και με αυτο το ρουτερ και το προηγουμενο ΖΤΕ της εταιρειας ειχα ακριβως τα ιδια προβληματα. Το καλωδιο το περασα προσωρινα απο τον κοινοχρηστο χωρο αναμεσα στους οροφους, οπως ανεβαινεις τις σκαλες δλδ, προκειμενου να ειμαι σιγουρος προτου κανω οποιαδηποτε εργασια. Το screenshot ειναι πριν λιγη ωρα, παραδοξως παροτι εχω πολλα σφαλματα δν μεχει πεταξει ακομα απ το Ιντερνετ. Η 2η εικονα ειναι στην πρωτη σειρα θεση 9 το καλωδιο της υποδοχης, πανω δεξια δηλαδη.

    - - - Updated - - -

    Την ιδια απορια εξεφρασα και γω στους τεχνικους ενω ολα δουλευουν το ιδιο εδω και 6 χρονια, τι αλλαξε τοσο ξαφνικα για να εχω ολες αυτες τις αποσυνδεσεις. Προφανως κ δουλευε το ασανσερ κανονικοτατα. Επισης μιλησα με συντηρητες κλπ δν εχουν αλλαξει τπτ, δν ασχοληθηκαν κ παραπανω.

    - - - Updated - - -

    Την ιδια απορια εξεφρασα και γω στους τεχνικους ενω ολα δουλευουν το ιδιο εδω και 6 χρονια, τι αλλαξε τοσο ξαφνικα για να εχω ολες αυτες τις αποσυνδεσεις. Προφανως κ δουλευε το ασανσερ κανονικοτατα. Επισης μιλησα με συντηρητες κλπ δν εχουν αλλαξει τπτ, δν ασχοληθηκαν κ παραπανω.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20201120-170524_Chrome.jpg  

    20201120_144930.jpg  


  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Yπάρχει και γραμμή τηλεφωνική μέσα στο ασανσέρ??

    Κάνε για δοκιμή αυτό που λέει πιο πάνω ο συμφορουμίτης και για να μην τα γράφω ξανά βάζω link από άλλο νήμα.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...18#post6932818
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ώχ το καλώδιο είναι πολύκλωνο, κι ώχι μονόκλωνο,τις panduit είναι;
    Δές κι το παρακάτο θέμα για καλώδια..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...STP-FTP/page20

  8. #8
    Εγγραφή
    20-11-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ώχ το καλώδιο είναι πολύκλωνο, κι ώχι μονόκλωνο,τις panduit είναι;
    Δές κι το παρακάτο θέμα για καλώδια..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...STP-FTP/page20
    Το συγκεκριμενο ειναι στην φωτο. Εχω διαπιστωσει απο το μεσημερι οτι δεν εχω αποσυνδεσεις παροτι εχω χιλιαδες σφαλματα στο Ρουτερ..

    - - - Updated - - -

    Εδω ειναι το καλωδιο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπάρχει και γραμμή τηλεφωνική μέσα στο ασανσέρ??

    Κάνε για δοκιμή αυτό που λέει πιο πάνω ο συμφορουμίτης και για να μην τα γράφω ξανά βάζω link από άλλο νήμα.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...18#post6932818
    Τηλεφωνικη γραμμη δεν υπαρχει εντος του ανελκυστυρα. Δοκιμασα και 2ο τροφοδοτικο στο ηδη υπαρχουν ρουτερ δικαναλο της ΖΤΕ και ειχα ακριβως τα ιδια σφαλματα. Δυστυχως δν διαθετω UPS για την ωρα. Το μονο θετικο οτι δν εχω καθολου αποσυνδεσεις αλλα το εμπιστευευσαι με τοσα errors να κανεις εργασιες σε κοινοχρηστο χωρο κλπ? Μαλλον οχι
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20201120-235917_Samsung Internet.jpg  


  9. #9
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το καλώδιο που έχεις στην τηλεφωνική γραμμή είναι patch cord???
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #10
    Εγγραφή
    20-11-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι παλια πολυκατοικια ?
    Παλιος ο ανελκυστηρας ? Ειναι με μοτερ ή υδραυλικος ?

    Το νεο καλωδιο απο που περναει ? φωτο θα βοηθουσαν πολυ.
    Ποσα ρολογια ΔΕΗ υπαρχουν ? εχεις 3φασικο ρευμα μηπως ?
    Ξερω σου φαινονται παραξενες ερωτησεις , αλλα ειναι και το προβλημα περιεργο οποτε ψαχνουμε λυση.
    Ακομα και η γειωση της πολυκατοικιας θα μπορουσε να φταιει.

    Το ρουτερ ειναι καινουριο ( φετινο ) να υποθεσω ? το Η300s εχεις ?

    Για αρχη θα πρεπει να βρουμε απο που ξεκιναει το προβλημα.
    Ειναι δηλαδη προβλημα στην γραμμη "δεδομενων" ?? ή ειναι προβλημα παροχης ρευματος ?

    Αν εχεις ενα 2ο τροφοδοτικο αντιστοιχο με αυτο του ρουτερ , μπορεις να το δοκιμασεις προσωρινα ?
    Επισης μηπως εχεις κανα UPS ή powerbank μεγαλο για να δουλεψει το ρουτερ εστω και για λιγα λεπτα ?
    Καλησπέρα φίλε μου ! Επειδή έχω κάνει εκατοντάδες μετρήσεις, με διαφορετικά Router και τροφοδοτικά, καλώδια γραμμής, εσωτερική και εξωτερική καλωδίωση, έχω καταλήξει στα εξής:
    Κάθε μα κάθε φορά που κάποιος καλεί τον ανελκυστήρα έρχονται χιλιάδες errors ότι καλωδίωση και αν έχω (εσωτερική - εξωτερική) ότι router και αν έχω κουμπωμένο πάνω. Άρα πιστεύω πως ο ανελκυστήρας επηρεάζει με κάποιο τρόπο τον κατανεμητή ο οποίος είναι σχετικά κοντά και απέναντι του. Δεν ξέρω αν είναι ο θόρυβος του ανελκυστήρα που είναι σχετικά έντονος ή αν φταίει το ηλεκτρονικό ρεύμα που περνάει εκείνη τι στιγμή. Τεχνικά θα ξέρεις εσύ καλύτερα πως πιθανόν να επηρεάζει.
    Την εξωτερική καλωδίωση την έκανα προσωρινά από όροφο σε όροφο, ανάμεσα στις σκάλες μέχρι τον 4ο. Πιστεύεις αν τα περάσω απέξω από την πολυκατοικία θα έχει διαφορά?? Το καλώδιο που έχω είναι συμπαγές, UTP CAT 6F δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να επηρεάζεται από τον θόρυβο του ασανσέρ εκτός κ αν όλα ξεκινάνε από τον κατανεμητή και την παροχή ρεύματος.. Έχεις καμιά ιδέα στα τεχνικά ?? Μίλησα με συντηρητές και την διαχείριση και παρέθεσα όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζω, να δούμε αν θ ασχοληθεί φυσικά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλώδιο που έχεις στην τηλεφωνική γραμμή είναι patch cord???
    Το καλωδιο που βλεπεις UTP CAT 6F στην φωτο φτανει απο τον κατανεμητη μεχρι το "μπριζακι" και μετα εχω το κλασσικο καλωδιο τηλεφωνικής γραμμής. Μήπως φταίει αυτό το φίλτρο τελικά στην φώτο??
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20201121_164008.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akhs7 : 21-11-20 στις 17:52.

  11. #11
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να τα πάρουμε από την αρχή,
    Το καλώδιο είναι λάθος, θα πρέπει να πάρεις καλώδιο τηλεφωνικό και όχι patch cord που συνδέουμε συσκευές μεταξύ τους, πάει αυτό.
    Aφού αλλάξεις το καλώδιο, που είναι κάτι βασικό για να λειτουργήσει σωστά η γραμμή, συνεχίζουμε και πάμε τώρα στο θέμα του θορύβου,
    θα πρέπει να κάνεις αυτά που λέω στο Link ώστε να καταλήξεις για το θέμα θορύβου, αφού φυσικά θα έχεις αλλάξει πρώτα το καλώδιο.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...18#post6932818
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #12
    Εγγραφή
    20-11-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τα πάρουμε από την αρχή,
    Το καλώδιο είναι λάθος, θα πρέπει να πάρεις καλώδιο τηλεφωνικό και όχι patch cord που συνδέουμε συσκευές μεταξύ τους, πάει αυτό.
    Aφού αλλάξεις το καλώδιο, που είναι κάτι βασικό για να λειτουργήσει σωστά η γραμμή, συνεχίζουμε και πάμε τώρα στο θέμα του θορύβου,
    θα πρέπει να κάνεις αυτά που λέω στο Link ώστε να καταλήξεις για το θέμα θορύβου, αφού φυσικά θα έχεις αλλάξει πρώτα το καλώδιο.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...18#post6932818
    Ωραια θα παω να παρω καλωδιο PET 30-35m οσο χρειαστει για να συνδεσω κατανεμητη - διαρμερισμα, ειναι και φτηνο οποτε κομπλε. Το μονο που με χαλαει ειναι το μαυρο γιατι χτυπαει κατευθειαν η αντιθεση με το ασπρο στον κοινοχρηστο της πολυκατοικιας . Να αλλαξω καλου κακου και το μπριζακι γιατι ειναι αρκετα παλιο?? Το Ρουτερ που εχω τωρα το εχω δοκιμασει με 2 διαφορετικα τροφοδοτικα, δν παιζει καποιο θεμα πιατευω με αυτο. Το θεμα ειναι ανελκυστηρας και κατανεμητης πως επηρεαζονται μεταξυ τους και μου πιπιλανε την συνδεση.. θενξ για τον χρονο σου

  13. #13
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η πρίζα δεν παίζει κάποιο ρόλο στον θόρυβο από το ασανσέρ, αλλά αν θέλεις την αλλάζεις.

    Για τον θόρυβο και τι λύσεις υπάρχουν, αφού καταλήξεις από που προέρχεται, τα λέω στο Link.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #14
    Εγγραφή
    20-11-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρίζα δεν παίζει κάποιο ρόλο στον θόρυβο από το ασανσέρ, αλλά αν θέλεις την αλλάζεις.

    Για τον θόρυβο και τι λύσεις υπάρχουν, αφού καταλήξεις από που προέρχεται, τα λέω στο Link.
    Αν πάρω ένα UPS και το κουμπώσω πάνω στο ρούτερ (το οποίο θα λειτουργεί μαζί με την μπαταρία του εκείνη την στιγμή) θα καλώ το ασανσέρ να δω μήπως φέρνει μεγαλύτερη τάση μέσω του πολύμπριζου ?? Αυτό είναι το concept σε πρώτη φάση?? Αυτό που έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα με την εξωτερική καλωδίωση (έως ότου έρθει το PET καλώδιο) είναι το γεγονός ότι ενώ έχω τα ίδια χιλιάδες σφάλματα με την εσωτερική καλωδίωση, δεν με έχει πετάξει καμία φορά εδώ και 2 μέρες. Υπάρχει κάποια εξήγηση σε αυτό ?? Κανονικά θα έπρεπε να έχω disconnect κάθε 5-10 λεπτά.

  15. #15
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Το UPS θα το εχεις ΕΚΤΟΣ πριζας και θα τροφοδοτεις το ρουτερ.

    Αυτο το κανουμε για να απομονωσουμε και να βγαλουμε απο την εξισωση την παροχη ρευματος στο ρουτερ.

    Να δουμε αν δημιουργουνται παρεμβολες απο το δικτυο ρευματος ή απο την καλωδιωση της γραμμης ιντερνετ.
    The gr81 .

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας