Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 44
  1. #1
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Κρήτη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45500/5000
    ISP
    Nova
    Router
    H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 10,8(dB)
    Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα.
    Νομίζω ότι από τα στατιστικά του προφίλ μου μπορείτε να καταλάβετε το είδος της σύνδεσης που έχω.
    Προκειμένου να βοηθήσω όποιον φίλο θέλει να μου δώσει την άποψη του επισυνάπτω την παρακάτω φωτογραφία.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  3EEF4377-0653-449E-A4DD-A140C2A115C5.jpeg 
Εμφανίσεις:  85 
Μέγεθος:  200,6 KB 
ID: 221168
    Με λίγα λόγια και μετά από διάβασμα άπειρων post στο forum ερμηνεύω όσα βλέπω ως εξής:
    Attenuation downstream πολύ καλό (όντως είμαι 700μ απο το DSLAM, έχω παλιού τύπου κουτί 15- 20 μέτρα από την κεντρική είσοδο του καλωδίου ΟΤΕ στο κτίριο), SNRM πολύ κοντά στο 9 του ΟΤΕ (τοσο λένε ότι είναι όπου διαβάζω), Output Power κοντά στο 20 (αν διάβασα καλά εκεί παίζουν οι 24αρες - διορθώστε με αν κάνω λάθος) άρα, θεωρητικά δεν θα έπρεπε να τερματίζω την γραμμή; Γιατί συγχρονίζω μόνο 16,3 Mbps;
    Έχω ελέγξει το κομμάτι που μπορώ δηλ από το διαμέρισμα μέχρι την κεντρική είσοδο του τηλεφωνικού καλωδίου από το κουτί του ΟΤΕ στο κτίριο. Το έκανα συνδέοντας το speedport απ´ ευθείας πανω στην κεντρική είσοδο στο κτίριο - ελάχιστη διαφορά ειδα δηλ το 16350 actual έγινε περίπου 16500
    Κάνω λάθος αν υποψιάζομαι ότι υπάρχει πρόβλημα με το καλώδιο που συνδέει το κουτί του ΟΤΕ με την κεντρική είσοδο στο κτίριο (πρόβλημα από υγρασία; ή μήπως «χτυπημένο καλωδιο; );
    Ακολουθώντας την συμβουλή του @sweet dreams (για το ποιο ειναι το πιο κατάλληλο καλώδιο) η μόνη λύση που καταλήγω είναι η αντικατάσταση του υπάρχοντος τηλεφωνικού καλωδίου με PET (A02YS(ST)2Y). Ο ΟΤΕ μόλις ακούει ότι συγχρονίζω στα 16 και έχω θέμα βάζει τα γέλια – προφανώς με τις καταστροφές που έχουνε δημιουργηθεί στη Κρήτη από την κακοκαιρία το 16 θεωρείται εξαιρετική ταχύτητα... Άσε που μου λένε ότι δεν βρίσκουν πρόβλημα στη γραμμή. Σημειώνω ότι αυτή είναι η ταχύτητα που κλειδώνω εδώ και καιρό, δεν έχει αλλάξει κάτι. Θεωρώ όμως πως είναι κρίμα να αγοράζω μία ταχύτητα (ήδη υπέγραψα και για 50αρα - ποιος ξέρει ποσο θα συγχρονίσει αυτή...) και να μην μπορώ να την αξιοποιήσω στο ακέραιο παρά το ότι υπάρχουν οι προϋποθέσεις επειδή αρνούνται να με βοηθήσουν να διαγνωστεί σωστά το πρόβλημα.
    Τι πιστεύετε για τα στατιστικά που σήκωσα; Μήπως δεν τα καταλαβαίνω σωστά; Θεωρείτε ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με το εξωτερικό τηλεφωνικό καλώδιο;
    ΥΓ. Βρίσκω PET με τον κωδικό A02YS(ST)2Y και A02YS(L)2Y -ξέρετε μήπως ποια η διαφορά τους;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ckv_1860 : 22-11-20 στις 03:24.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckv_1860 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα.
    Νομίζω ότι από τα στατιστικά του προφίλ μου μπορείτε να καταλάβετε το είδος της σύνδεσης που έχω.
    Προκειμένου να βοηθήσω όποιον φίλο θέλει να μου δώσει την άποψη του επισυνάπτω την παρακάτω φωτογραφία.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  3EEF4377-0653-449E-A4DD-A140C2A115C5.jpeg 
Εμφανίσεις:  85 
Μέγεθος:  200,6 KB 
ID: 221168
    Με λίγα λόγια και μετά από διάβασμα άπειρων post στο forum ερμηνεύω όσα βλέπω ως εξής:
    Attenuation downstream πολύ καλό (όντως είμαι 700μ απο το DSLAM, έχω παλιού τύπου κουτί 15- 20 μέτρα από την κεντρική είσοδο του καλωδίου ΟΤΕ στο κτίριο), SNRM πολύ κοντά στο 9 του ΟΤΕ (τοσο λένε ότι είναι όπου διαβάζω), Output Power κοντά στο 20 (αν διάβασα καλά εκεί παίζουν οι 24αρες - διορθώστε με αν κάνω λάθος) άρα, θεωρητικά δεν θα έπρεπε να τερματίζω την γραμμή; Γιατί συγχρονίζω μόνο 16,3 Mbps;
    Έχω ελέγξει το κομμάτι που μπορώ δηλ από το διαμέρισμα μέχρι την κεντρική είσοδο του τηλεφωνικού καλωδίου από το κουτί του ΟΤΕ στο κτίριο. Το έκανα συνδέοντας το speedport απ´ ευθείας πανω στην κεντρική είσοδο στο κτίριο - ελάχιστη διαφορά ειδα δηλ το 16350 actual έγινε περίπου 16500
    Κάνω λάθος αν υποψιάζομαι ότι υπάρχει πρόβλημα με το καλώδιο που συνδέει το κουτί του ΟΤΕ με την κεντρική είσοδο στο κτίριο (πρόβλημα από υγρασία; ή μήπως «χτυπημένο καλωδιο; );
    Ακολουθώντας την συμβουλή του @sweet dreams (για το ποιο ειναι το πιο κατάλληλο καλώδιο) η μόνη λύση που καταλήγω είναι η αντικατάσταση του υπάρχοντος τηλεφωνικού καλωδίου με PET (A02YS(ST)2Y). Ο ΟΤΕ μόλις ακούει ότι συγχρονίζω στα 16 και έχω θέμα βάζει τα γέλια – προφανώς με τις καταστροφές που έχουνε δημιουργηθεί στη Κρήτη από την κακοκαιρία το 16 θεωρείται εξαιρετική ταχύτητα... Άσε που μου λένε ότι δεν βρίσκουν πρόβλημα στη γραμμή. Σημειώνω ότι αυτή είναι η ταχύτητα που κλειδώνω εδώ και καιρό, δεν έχει αλλάξει κάτι. Θεωρώ όμως πως είναι κρίμα να αγοράζω μία ταχύτητα (ήδη υπέγραψα και για 50αρα - ποιος ξέρει ποσο θα συγχρονίσει αυτή...) και να μην μπορώ να την αξιοποιήσω στο ακέραιο παρά το ότι υπάρχουν οι προϋποθέσεις επειδή αρνούνται να με βοηθήσουν να διαγνωστεί σωστά το πρόβλημα.
    Τι πιστεύετε για τα στατιστικά που σήκωσα; Μήπως δεν τα καταλαβαίνω σωστά; Θεωρείτε ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με το εξωτερικό τηλεφωνικό καλώδιο;
    ΥΓ. Βρίσκω PET με τον κωδικό A02YS(ST)2Y και A02YS(L)2Y -ξέρετε μήπως ποια η διαφορά τους;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Μια χαρά είναι η γραμμή σου αλλά και η καλωδίωση σου.Αν αλλάξεις και το fast path σε interleaved θα παρεις κι άλλο σε ταχύτητα και σταθερότητα.
    pepes

  3. #3
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Μηπως τον εχουν σε 16αρι προφιλ?Αυτο θα το καταλαβεις αν κανεις 5-6 ρισταρτ το ρουτερ και συγχρονιζει περιπου στα ιδια...

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όπως τα γράφει ο PEPES, είναι τα πράγματα. Μια χαρά είναι η γραμμή σύμφωνα με την πραγματικότητα και όχι τα μέγιστα θεωρητικά των online calculators (που αφορούν ιδανικές συνθήκες και 6 SNR).

    Τερματισμός της γραμμής σε ADSL μπορεί να γίνει μόνο δίπλα στο DSLAM και όχι στα 700 μέτρα. Ο φίλος χάνει ~1,5Mbps από το fastpath και ακόμη 2-3Mbps από το SNR (που δεν το κατεβάζει άλλο η Cosmote).
    Φυσιολογικά θα είχε ~20-21Mbps και αν δοκιμάσει κάποιο router που έχει δυνατότητα να αλλάξει το SNR, κάπου εκεί θα παίξει.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckv_1860 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρίσκω PET με τον κωδικό A02YS(ST)2Y και A02YS(L)2Y -ξέρετε μήπως ποια η διαφορά τους;
    Σχετικά με τα καλώδια στο Link
    https://www.adslgr.com/forum/threads...67#post6907867

    Για τα υπόλοιπα, αν και ο κανόνας είναι όπως τα λένε οι συμφορουμίτες, έχουμε δει και περιπτώσεις εκτός ορίων, ένα πρόσφατο παράδειγμα
    https://www.adslgr.com/forum/threads...29#post6926229
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #6
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Κρήτη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45500/5000
    ISP
    Nova
    Router
    H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 10,8(dB)
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως τον εχουν σε 16αρι προφιλ?Αυτο θα το καταλαβεις αν κανεις 5-6 ρισταρτ το ρουτερ και συγχρονιζει περιπου στα ιδια...
    Τόσο συγχρονίζω εδώ και χρόνια

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PEPES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά είναι η γραμμή σου αλλά και η καλωδίωση σου.Αν αλλάξεις και το fast path σε interleaved θα παρεις κι άλλο σε ταχύτητα και σταθερότητα.
    Κατ´ αρχας ευχαριστώ. Άλλαξα σε 50αρα και θα σηκώσω νεότερα γιατί βλέπω πράγματα που ακόμη δεν καταλαβαίνω καλά...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως τα γράφει ο PEPES, είναι τα πράγματα. Μια χαρά είναι η γραμμή σύμφωνα με την πραγματικότητα και όχι τα μέγιστα θεωρητικά των online calculators (που αφορούν ιδανικές συνθήκες και 6 SNR).

    Τερματισμός της γραμμής σε ADSL μπορεί να γίνει μόνο δίπλα στο DSLAM και όχι στα 700 μέτρα. Ο φίλος χάνει ~1,5Mbps από το fastpath και ακόμη 2-3Mbps από το SNR (που δεν το κατεβάζει άλλο η Cosmote).
    Φυσιολογικά θα είχε ~20-21Mbps και αν δοκιμάσει κάποιο router που έχει δυνατότητα να αλλάξει το SNR, κάπου εκεί θα παίξει.
    Υποθέτω με βάση τον χάρτη ότι το dslam είναι σε ένα κτίριο του ΟΤΕ - η φυσική απόσταση του κτιρίου ΟΤΕ από εμένα με βάση το google είναι από 130-270μ ανάλογα με την διαδρομή που επιλέγεις. Σε μια επικοινωνία που είχα με τον ΟΤΕ μου είχαν πει ότι η απόσταση του καλωδίου είναι διπλή (από εκεί λέω για τα 700μ που συμφωνεί με το attenuation). Όπως είπα έχω ένα κουτί του ΟΤΕ παλιού τύπου πολύ κοντά. Αυτό που με μπερδεύει είναι το εξής. Όταν είχε έρθει τεχνικός του ΟΤΕ για να μου βάλει το speedport entry μου είχε πει ότι έβλεπε 24 στο κουτί (αυτό το παλαιού τύπου που λεμε) και 16 στο σπίτι μου. Μου ζήτησε να του δείξω που είναι η είσοδος του καλωδίου στο κτίριο – τότε όμως δεν ήξερα (το ανακάλυψα εκ των υστέρων) και έτσι δεν μπόρεσε να το επιβεβαιώσει. Αυτό είναι Ένα στοιχείο το οποίο με έχει προβληματίσει και με έχει βάλει στη διαδικασία να σκέφτομαι αλλαγή καλωδίου. Από την άλλη προσπαθώ για προσωπικούς λόγους να καταλάβω τα στοιχεία της γραμμής καθώς είναι ένα θέμα που το βρίσκω ενδιαφέρον.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με τα καλώδια στο Link
    https://www.adslgr.com/forum/threads...67#post6907867

    Για τα υπόλοιπα, αν και ο κανόνας είναι όπως τα λένε οι συμφορουμίτες, έχουμε δει και περιπτώσεις εκτός ορίων, ένα πρόσφατο παράδειγμα
    https://www.adslgr.com/forum/threads...29#post6926229
    Σε ευχαριστώ πολύ! Το είχα δει το post - από την κούραση δεν πρόσεξα τον κωδικό.

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν σηκώνω και τα πρώτα δεδομένα από την 50αρα με το speedport entry.
    Ξεκίνησε χτες το βράδυ με Attainable στα 36k και τώρα έφτασε εκεί που το βλέπετε - λίγο πριν ήταν 41k αλλά έπεσε.
    Βλέπω πολύ υψηλό SNRM στην upload (στην download ειναι αυτό που βλέπετε με διακύμανση 1dB), σχετικά ψηλό Output Power για την downstream. Αυτό που με προβληματιζει λίγο και δεν μπορώ να το αξιολογήσω είναι τα crc τα οποία γύρω στις 9:30 το πρωί ήταν περίπου 70 και τώρα μαζεύονται. Δεν έχω ψύχωση με τα νούμερα αλλά όταν ξεκινάω κάτι θέλω να το φτιάχνω ώστε να δουλεύει όσο πιο απροβλημάτιστα και μετά να πάω παρακάτω (αλλά να μπορώ να το αξιολογώ στην πορεία). Γί αυτό θα ηθελα τα σχόλια σας. Θέματα από την γραμμή, θέματα από το καλώδιο, και τα δυο;
    Το βράδυ θα βάλω το νέο της Arkadyan. Δεν ξέρω αν αυτό θα αλλάξει τα πράγματα...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  B8A2C42D-2829-4BB3-8BDA-2D079DC614A1.jpeg 
Εμφανίσεις:  43 
Μέγεθος:  114,3 KB 
ID: 221302

  7. #7
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα έπρεπε να τερματίζεις την γραμμή, έχουν τελειώσει με τις ρυθμίσεις?? γιατί δεν σου έδωσαν το PLUS??
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #8
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Κρήτη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45500/5000
    ISP
    Nova
    Router
    H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 10,8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έπρεπε να τερματίζεις την γραμμή, έχουν τελειώσει με τις ρυθμίσεις?? γιατί δεν σου έδωσαν το PLUS??
    Ζήτησα το καινούργιο που είναι πακέτο με το smart - είναι μεγάλος ο χώρος με περίεργο σχήμα και δεν φτάνει μόνο το router. Απλά έκανα την αναβάθμιση Παρασκευή, από τον ΟΤΕ θελουν 1 εργάσιμη για την ενεργοποίηση όποτε το έκαναν κάποια στιγμή το απόγευμα της Δευτέρας. Δεν μπορούσα να είμαι χωρίς internet όποτε είχα αφήσει το entry και χτες λόγω δουλειάς δεν ηθελα να μπλέξω...
    Όποτε έβαλα πριν λίγο το smart και περιμένω να τελειώσει τις αναβαθμίσεις....
    Για τις ρυθμίσεις δεν ξέρω να σου πω αν έχουν τελειώσει - όπως έλεγα με το entry έβλεπα διαρκή βελτίωση μέχρι την ώρα που έστειλα το προηγούμενο μήνυμα. Τώρα μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσουν από την αρχή (;!.

    Τώρα θα σε κουράσω - μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις για ποιο λόγο λες ότι θα έπρεπε να το τερματίζω;

  9. #9
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Bάσει του Line Attenuation(Down) που έχεις.

    Το Smart δίνουν τώρα με τις 50αρες??
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #10
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Κρήτη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45500/5000
    ISP
    Nova
    Router
    H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 10,8(dB)
    Μπορείς να το ζητήσεις ως πακέτο με το extender για συνολικά 2,5€ Extra το μήνα.
    Πρώτο αποτέλεσμα με το smart 38260down/5494up με attenuation 19.5(down)/26.4(up) dB- εεε;;;
    Θα του αφήσω μέχρι αύριο και θα ανεβάσω αποτέλεσμα γύρω στις 12.
    Αλλά γιατί τόσο line attenuation?

    - - - Updated - - -

    Ok
    Η πρώτη φωτο από το smart. Έχει ανεβεί πολύ το line attenuation στο smart 19.5(down)/26.4(up) dB σε σύγκριση με αυτό που βλέπετε στο entry στο πιο πάνω post. Χρονισμός 1000 κάτω από το entry. Οκ, νομίζω ότι έχεi κάποιο bug γιατί λέει ότι downstream current rate έχει 3851kbps?? - μάλλον εννοεί 38510 γιατί στο Speedtest κατεβάζω με 35mbps και στο υπομενού dsl line δίνει 38510 kbit/s (συγνώμη kbps δεν είναι το ίδιο με kbit/s?)
    Τα Crc errors μέχρι τώρα 0 (10 ώρες)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails AE0B1E07-6A90-4C3F-AAB1-A4637CD1145B.jpeg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ckv_1860 : 25-11-20 στις 11:52.

  11. #11
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ότι να' ναι δείχνουν. .
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #12
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Κρήτη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45500/5000
    ISP
    Nova
    Router
    H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 10,8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι να' ναι δείχνουν. .
    Μα ειλικρινά είναι δυνατόν το ένα router να έχει ένα attenuation και την ίδια μέρα το άλλο router να δείχνει 6dB πιο κάτω;;;
    Δηλ η το entry έδειχνε λάθος ή το smart δείχνει λάθος ή αποφάσισαν να με συνδέσουν από άλλου;;;
    Τέλος πάντων το post ξεφεύγει από τον άρχικο τίτλο αλλά ειλικρινά πες μου τι πιστεύεις ότι συμβαίνει;
    Αφού σκέφτομαι να ξανά βάλω το entry να δω τι θα γράψει!

  13. #13
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι το κάθε ρουτερ μετράει διαφορετικά τα στατιστικά ..
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  14. #14
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Κρήτη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45500/5000
    ISP
    Nova
    Router
    H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 10,8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NiKapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι το κάθε ρουτερ μετράει διαφορετικά τα στατιστικά ..
    Firmware, chipset κλπ... οκ, point taken!
    Ρέθυμνο βλέπω FTTH δύναμη! Υποθέτω ότι είσαι με το plus?
    Άντε να δούμε πότε και εμείς...

  15. #15
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckv_1860 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Firmware, chipset κλπ... οκ, point taken!
    Ρέθυμνο βλέπω FTTH δύναμη! Υποθέτω ότι είσαι με το plus?
    Άντε να δούμε πότε και εμείς...
    FTTH μπα ..μόνο στο κέντρο σε λίγα σημεία ,από καμπίνα παίρνω εγώ 500μ περίπου κι είμαι και τυχερός γιατί η περιοχή είναι 3χλμ από την πόλη ,Τρία Μοναστήρια αν έχεις υπόψιν ..εσύ που είσαι ?
    Ναι το Plus
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας