Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Καλησπέρα ,

    Θα ήθελα παρακαλώ να ζητήσω βοήθεια μιας και ΔΕΝ μπορώ να βγάλω άκρη με τη Vodafone ΟΣΑ τηλέφωνα και αν έχω κάνει.

    Δεδομένα:

    1. Υπάρχουσα γραμμή Cyta με ADSL 24 που συγχρονίζει στα 6.5-7.
    2. Μήνυμα προχθές ότι μέσα Γενάρη θα γίνει υποχρεωτικό migration της γραμμής στο δίκτυο της Vodafone. ΚΑΜΙΑ ειδοποίηση για υπηρεσίες , ταχύτητες , κλπ.
    3. Με βάση το παραπάνω και λόγω της καραντίνας οι κάτοχοι του τηλεφώνου (συγγενείς) με παρακάλεσαν να πάνε σε γρήγορο internet με Vodafone TV + Sports.

    Προβλήματα

    1. Το ΣΠΙΤΙ παρότι βρίσκεται σε κεντρικό σημείο της Τούμπας ΔΕΝ μπορεί να βρεθεί από τα tools των εταιριών. Η οδός είναι η Καπετάν Ντόγρα(0-25) και ο Τ.Κ είναι 54352. Με αυτά τα στοιχεία δεν μπορεί να γίνει αναζήτηση. Στο tool της Vodafone αν βάλεις τη διεύθυνση χειροκίνητα σου λέει ότι δεν υπάρχουν υπηρεσίες ενώ αν επιλέξεις το κτήριο μέσω Google Maps βγάζει μέχρι 200. Το ίδιο συμβγαίνει και με τη WIND , τη ΝΟVA και τον ΟΤΕ. Αν δοκιμάσεις κάποιο νούμερο που υπάρχει ήδη σου λέει διαθεσιμότητα μέχρι 100 ή 200 , αν βάλεις τη διεύθυνση σου λέει το αίτημα πρέπει να διερευνηθεί ή ότι δεν υπάρχει.

    2. Το αστικό κέντρο είναι το 1417 και η καμπίνα στην οποία συνδέονται είναι η 291(υπέθριος κατανεμητής 1417-135). Στην περιοχή ΠΡΟΦΑΝΩΣ υπάρχει VDSL από τον ΟΤΕ εδώ και χρόνια ενώ η συγκεκριμένη καμπίνα λίγο που τα έψαξα είναι στις καμπίνες που έχουν ανατεθεί στη VODAFONE για FTTH.

    3. Σε τηλεφωνικές επικοινωνίες που είχα με το εμπορικό της Vodafone/Cyta μου λένε διαφορετικά πράγματα. Ένας μου είπε ότι το αστικό κέντρο είναι κλειστό. Ένας άλλος ότι δεν μπορώ να κάνω αίτηση επειδή δεν έβρισκε διαθεσιμότητα. Ο τρίτος μου είπε ότι βρήκε και αυτός το κτήριο με το maps , ότι μπορώ να κάνω αίτηση αλλά μου ανέφερε για κλειστό αστικό κέντρο. Ένας που μίλησα από το "τεχνικό" τμήμα μου είπε ότι αν κάνω τώρα αίτηση και δεν υπάρχει πόρτα ελεύθερη , υπάρχει περίπτωση να μείνω ξεκρέμαστος κατά το migration αν δεν έχει ολοκληρωθεί μέχρι τότε το αίτημά μου.

    Στη VODAFONE μου είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να βρω κάποιον υπεύθυνο να μιλήσω που θα μου πει τι γίνεται και τι ισχύει ή που θα έχει πρόσβαση στην πληροφορία , έστω και μετά από μερικές ημέρες.

    Με την υπάρχουσα κατάσταση φοβάμαι να συμβουλέψω τους δικούς μου να κάνουν οποιαδήποτε κίνηση και ζητάω βοήθεια μπας και βγάλω άκρη.

    Ευχαριστώ.
    Are you with Us?

  2. #2
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    696
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με αριθμό βρόγχου ψάξανε?

  3. #3
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αριθμό βρόχου ψάξανε?
    Δεν έχουν λέει κάποιο εργαλείο για να ψάξουν μέσω του βρόχου.
    Τσάμπα έφαγα χρόνο σήμερα μέχρι να το βρω.
    Ρε παιδιά τι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πράγματα είναι αυτά , πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.

    Είναι δυνατόν;
    Are you with Us?

  4. #4
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Τι έγινε ρε παιδιά;
    Κανείς;
    ΟΣΑ τηλέφωνα και να κάνω στη Vodafone δε βγάζω άκρη.
    Άλλος εκεί στην περιοχή;

    Ευχαριστώ.
    Are you with Us?

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας