Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    24-11-2020
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Καλημερα παιδια εκανα αιτηση στην Cosmote 15/11 για μεταφορα γραμμης λογω μετακομισης και ταυτοχρονη αναβαθμιση (+καινουριο modem) απο 24mbps σε 50 mbps στην περιοχη του κεντρου της Λαρισας. Η μεταφορα της γραμμης ολοκληρωθηκε σε 2 μερες και την Πεμπτη 19/11 τηλεφωνησα ξανα για να ενημερωθω για την εξελιξη της αναβαθμισης. Με διαβεβαιωσαν οτι η αιτηση μου προχωρα κανονικα και οτι θα ενημερωθω με sms οταν ολοκληρωθει.Σημερα τα στατιστικα που εχω ειναι αυτα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Internet.jpg 
Εμφανίσεις:  39 
Μέγεθος:  116,7 KB 
ID: 221271

    Υπαρχει περιπτωση να μην εχει ολοκληρωθει ακομα η αναβαθμιση καθως δεν εχω λαβει καποιο sms ή θεωρειτε οτι υπαρχει προβλημα με τη γραμμη και εχω τοσο χαμηλο download?Να δοκιμασω με αλλο modem μηπως φταει αυτο(χρησιμοποιω το speedport entry 2i της Cosmote) μεχρι να μου στειλουν το καινουριο?

  2. #2
    Το avatar του μέλους steliosmo
    steliosmo Guest
    Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα και έπρεπε να έρθει τεχνικός να κάνει κάποιες ρυθμίσεις στη γραμμή του σπιτιού, από κει και πέρα όλα καλά.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-11-2020
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Παιδια πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι μεχρι τοσο φτανει η γραμμη και οτι και τεχνικος να ερθει δεν διορθωνεται το προβλημα και προτεινε υποβαθμιση σε 24αρα παλι.Τι λετε να κανω υπαρχει καποιος αλλος κεντρο Λαρισα(Παναγουλη) σε αλλη εταιρεια να μου πει αν αξιζει η αλλαγη παροχου?

  4. #4
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.122
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιρνεις κατευθειαν απο Αστικο Κεντρο σε αυτην την περιπτωση, αν θες παραπανω ταχυτητες περιμενεις το FTTH (οπτικη ινα μεχρι το σπιτι) που αναπτυσσεται στη Λαρισα αυτον τον καιρο.

    https://www.adslgr.com/forum/threads...B9%CF%83%CE%B1

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας