Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 37
  1. #1
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Vodafone ZTE H268Q
    https://twitter.com/POCOGlobal/statu...07436838035456

    This year, the POCO brand has gone independent!
    Να ανοιξει το "Το thread της POCO" παρακαλω

  2. #2
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Viper Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://twitter.com/POCOGlobal/statu...07436838035456



    Να ανοιξει το "Το thread της POCO" παρακαλω
    Kai για να το συγκρίνουμε με redmi θα κάνουμε split screen ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Viper Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://twitter.com/POCOGlobal/statu...07436838035456



    Να ανοιξει το "Το thread της POCO" παρακαλω
    Done
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  4. #4
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Poco f2 pro παραγγελία από αμαζον Ισπανίας σε προσφορά. Ήρθε την Πέμπτη στο κατάστημα της κουριερ αλλά μου είπαν την άλλη εβδομάδα παράδοση. Αναμένω να μπω κι εγώ στο club.

  5. #5
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    541
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Μολις παρηγγειλα κι εγω το poco x3 nfc στα 175 απο την ευρωπαϊκή αποθηκη του banggood. Καιρός να αποσυρθεί το απίστευτο redmi n3pro, το οποιο ακομη παει σφαίρα, αλλα η μπαταρία εχει πέσει αισθητά.
    Ελπιζω να μην ξενερώσω με το βαρος του. Ολοι λενε οτι ειναι το μοναδικό μελανό σημείο του για τα λεφτά του.

  6. #6
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τούβλο είναι , για να σπας καρύδια ότι πρέπει είναι
    They see me postin', they hatin'...

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArchAngel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μολις παρηγγειλα κι εγω το poco x3 nfc στα 175 απο την ευρωπαϊκή αποθηκη του banggood. Καιρός να αποσυρθεί το απίστευτο redmi n3pro, το οποιο ακομη παει σφαίρα, αλλα η μπαταρία εχει πέσει αισθητά.
    Ελπιζω να μην ξενερώσω με το βαρος του. Ολοι λενε οτι ειναι το μοναδικό μελανό σημείο του για τα λεφτά του.
    Σε σύγκριση με αυτό που είχες θα είναι πολύ πιο βαρύ και ογκώδες, αλλά θα το συνηθίσεις όταν πιάνω το redmin2 ή το 4 ή ακόμα και το poco f1 (χωρίς θήκη) νομίζω οτι πιάνω παιχνιδάκι πλέον

  8. #8
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.555
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Poco X3 NFC

    Μολις την έκανα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2020-12-14-12-01-28-732_com.android.updater.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  75,7 KB 
ID: 222121


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2020-12-14-12-13-14-337_com.android.updater.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  44,6 KB 
ID: 222122

  9. #9
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.555
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Καλή χρονιά!!!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2020-12-29-16-14-43-590_com.android.updater.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  73,9 KB 
ID: 222762

  10. #10
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.448
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παρέλαβα πριν από λίγες ώρες το Poco X3 NFC

    Πρώτες εντυπώσεις.

    Είναι λίγο πιο ψηλό σε σχέση με το Redmi 5 Plus που έχω σαν προηγούμενη συσκευή, αλλά δεν με ενοχλεί, το αντίθετο θα έλεγα.

    Η πλάτη του, αν και πλαστική, δείχνει πολύ premium (το πήρα σε grey), αλλά ούτως ή άλλως με τη θήκη που περιλαμβάνει η συσκευασία, δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο το υλικό της πλάτης.

    Η θήκη που περιλαμβάνει, είναι λίγο χοντροκομμένη αλλά εγκρίνω γιατί προστατεύει τη συσκευή αποτελεσματικά, αν κρίνω κι απ'τις ελαφρώς προεξέχουσες άκρες της στην πάνω πλευρά, περιμετρικά.

    Στα + είναι και το προεγκατεστημένο screen protector.

    Μου αρέσει που η Xiaomi/Poco/Redmi/whatever έρχεται με φορτιστή+θήκη+screen protector.
    Σε βγάζει απ'τη διαδικασία να ψάχνεις από 'δω κι από 'κει, τουλάχιστον σε πρώτη φάση.

    Πάμε τώρα στα ενδότερα.

    Όποτε παίρνω νέο Xiaomi/Poco/Redmi/whatever, πρώτο πράγμα που κάνω είναι bootloader unlock και περνάω custom rom.

    Αλλά πριν το κάνω αυτό, συνήθως ρίχνω μια ματιά στο stock MIUI, τσεκάρω τη βελτίωση σε σχέση με την τελευταία φορά που το 'χω τσεκάρει, κλπ.

    Είδα ότι βελτιώθηκε αρκετά σε σχέση με την 10η (ή 11η έκδοση, δεν θυμάμαι).

    Αν δεν είχα θέμα με το privacy, μπορεί και να έμενα στην stock, αλλά δεν παίζει...

    Το κακό είναι πως ενώ με το miui unlock account μου έχω κάνει unlock κάμποσες συσκευές παλιότερα (έχοντας περιμένει μέχρι και μήνα σε αναμονή), αυτή τη φορά - ενώ πολλοί αναφέρουν ότι εφόσον έχει ξεκλειδώσει άλλες συσκευές το account, δεν θα έχει χρονικό περιορισμό για τις επόμενες - δεν μου επιτρέπει να κάνω unlock άμεσα και μου βάζει 168 ώρες αναμονή...

    Από 'κει και πέρα.

    Οθόνη. Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος, ωστόσο τη διαφορά στην αίσθηση των 120Hz δεν μπόρεσα να την αντιληφθώ στον βαθμό του hype που έχει δημιουργηθεί (για τα 120Hz γενικότερα).

    Ηχεία. Τα περίμενα πιο δυνατά δεδομένου αυτών που διάβασα σε κριτικές. Το τρίξιμο στην πλάτη όταν είναι σε full ένταση, ισχύει, αλλά δεν με ενοχλεί προσωπικά.

    Το fingerprint scanner είναι ταχύτατο, σχεδόν ακαριαίο και αναγνωρίζει το αποτύπωμα με την πρώτη προσπάθεια (μέχρι στιγμής τουλάχιστον).
    Βολεύει αρκετά στο power button (ενώ στην αρχή δεν το είχα δει με καλό μάτι το σημείο όπου το έχουν τοποθετήσει), αλλά ζορίζομαι λίγο να το προσεγγίσω με τον δείκτη του αριστερού χεριού, διότι είμεθα αριστερόχειρες...

    Το quick charge δεν το τσέκαρα ακόμη, αλλά δεν έχω αμφιβολίες για την ταχύτητα φόρτισης. Ούτε είναι σημείο που δίνω ιδιαίτερη βαρύτητα, προσωπικά.

    Πολύ καλό και γρήγορο το face unlock, σε συνδυασμό με το raise to wake, σου προσφέρει μία άνετη εμπειρία ξεκλειδώματος.

    Όσον αφορά την κάμερα, με τo stock camera app που έκανα λίγες δοκιμές, μου άρεσε το video σε 1080p/60fps με το stabilization.
    Επίσης ο ευρυγώνιος φακός μου φάνηκε αρκετά ικανοποιητικός, αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία με ευρυγώνιες λήψεις, αλλά μου φάνηκε χρήσιμο.

    Για την ποιότητα των φωτογραφιών, δεν ξετρελάθηκα ιδιαίτερα. Παρατήρησα έντονη ύπαρξη θορύβου σε λήψεις μέτριου φωτισμού σε εσωτερικό χώρο, αλλά θα έχω καλύτερη άποψη μόλις περάσω και gcam και πειραματιστώ λίγο με τις ρυθμίσεις.

    Η αποκρισιμότητα του συστήματος δεν με έκανε να ενθουσιαστώ ιδιαίτερα, αλλά και εδώ θα έχω καλύτερη άποψη μόλις περάσω custom rom χωρίς το bloatware, οπότε και θα δείξει τα δόντια του ο snapdragon.

    Overall, μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος με τη συσκευή, σε συνάρτηση με την τιμή όπου το πήρα (175€ για την 64gb έκδοση).
    Θα βγάλει άνετα 2ετία (και παραπάνω).

    Ούτως ή άλλως, δεν θα 'χα πρόβλημα να κρατήσω το Redmi 5 plus μου για ακόμη 1 χρόνο, αν δεν είχα διακαή πόθο να έχω nfc στο κινητό.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #11
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.760
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Custom Miui η custom γενικοτερα?

  12. #12
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.448
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Custom Miui η custom γενικοτερα?
    Custom γενικότερα. Η πρώτη μου προτίμηση είναι η crDroid. Έπειτα AOSP Extened, Lineage, κλπ.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  13. #13
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.794
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρέλαβα πριν από λίγες ώρες το Poco X3 NFC

    Πρώτες εντυπώσεις.

    Είναι λίγο πιο ψηλό σε σχέση με το Redmi 5 Plus που έχω σαν προηγούμενη συσκευή, αλλά δεν με ενοχλεί, το αντίθετο θα έλεγα.

    Η πλάτη του, αν και πλαστική, δείχνει πολύ premium (το πήρα σε grey), αλλά ούτως ή άλλως με τη θήκη που περιλαμβάνει η συσκευασία, δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο το υλικό της πλάτης.

    Η θήκη που περιλαμβάνει, είναι λίγο χοντροκομμένη αλλά εγκρίνω γιατί προστατεύει τη συσκευή αποτελεσματικά, αν κρίνω κι απ'τις ελαφρώς προεξέχουσες άκρες της στην πάνω πλευρά, περιμετρικά.

    Στα + είναι και το προεγκατεστημένο screen protector.

    Μου αρέσει που η Xiaomi/Poco/Redmi/whatever έρχεται με φορτιστή+θήκη+screen protector.
    Σε βγάζει απ'τη διαδικασία να ψάχνεις από 'δω κι από 'κει, τουλάχιστον σε πρώτη φάση.

    Πάμε τώρα στα ενδότερα.

    Όποτε παίρνω νέο Xiaomi/Poco/Redmi/whatever, πρώτο πράγμα που κάνω είναι bootloader unlock και περνάω custom rom.

    Αλλά πριν το κάνω αυτό, συνήθως ρίχνω μια ματιά στο stock MIUI, τσεκάρω τη βελτίωση σε σχέση με την τελευταία φορά που το 'χω τσεκάρει, κλπ.

    Είδα ότι βελτιώθηκε αρκετά σε σχέση με την 10η (ή 11η έκδοση, δεν θυμάμαι).

    Αν δεν είχα θέμα με το privacy, μπορεί και να έμενα στην stock, αλλά δεν παίζει...

    Το κακό είναι πως ενώ με το miui unlock account μου έχω κάνει unlock κάμποσες συσκευές παλιότερα (έχοντας περιμένει μέχρι και μήνα σε αναμονή), αυτή τη φορά - ενώ πολλοί αναφέρουν ότι εφόσον έχει ξεκλειδώσει άλλες συσκευές το account, δεν θα έχει χρονικό περιορισμό για τις επόμενες - δεν μου επιτρέπει να κάνω unlock άμεσα και μου βάζει 168 ώρες αναμονή...

    Από 'κει και πέρα.

    Οθόνη. Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος, ωστόσο τη διαφορά στην αίσθηση των 120Hz δεν μπόρεσα να την αντιληφθώ στον βαθμό του hype που έχει δημιουργηθεί (για τα 120Hz γενικότερα).

    Ηχεία. Τα περίμενα πιο δυνατά δεδομένου αυτών που διάβασα σε κριτικές. Το τρίξιμο στην πλάτη όταν είναι σε full ένταση, ισχύει, αλλά δεν με ενοχλεί προσωπικά.

    Το fingerprint scanner είναι ταχύτατο, σχεδόν ακαριαίο και αναγνωρίζει το αποτύπωμα με την πρώτη προσπάθεια (μέχρι στιγμής τουλάχιστον).
    Βολεύει αρκετά στο power button (ενώ στην αρχή δεν το είχα δει με καλό μάτι το σημείο όπου το έχουν τοποθετήσει), αλλά ζορίζομαι λίγο να το προσεγγίσω με τον δείκτη του αριστερού χεριού, διότι είμεθα αριστερόχειρες...

    Το quick charge δεν το τσέκαρα ακόμη, αλλά δεν έχω αμφιβολίες για την ταχύτητα φόρτισης. Ούτε είναι σημείο που δίνω ιδιαίτερη βαρύτητα, προσωπικά.

    Πολύ καλό και γρήγορο το face unlock, σε συνδυασμό με το raise to wake, σου προσφέρει μία άνετη εμπειρία ξεκλειδώματος.

    Όσον αφορά την κάμερα, με τo stock camera app που έκανα λίγες δοκιμές, μου άρεσε το video σε 1080p/60fps με το stabilization.
    Επίσης ο ευρυγώνιος φακός μου φάνηκε αρκετά ικανοποιητικός, αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία με ευρυγώνιες λήψεις, αλλά μου φάνηκε χρήσιμο.

    Για την ποιότητα των φωτογραφιών, δεν ξετρελάθηκα ιδιαίτερα. Παρατήρησα έντονη ύπαρξη θορύβου σε λήψεις μέτριου φωτισμού σε εσωτερικό χώρο, αλλά θα έχω καλύτερη άποψη μόλις περάσω και gcam και πειραματιστώ λίγο με τις ρυθμίσεις.

    Η αποκρισιμότητα του συστήματος δεν με έκανε να ενθουσιαστώ ιδιαίτερα, αλλά και εδώ θα έχω καλύτερη άποψη μόλις περάσω custom rom χωρίς το bloatware, οπότε και θα δείξει τα δόντια του ο snapdragon.

    Overall, μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος με τη συσκευή, σε συνάρτηση με την τιμή όπου το πήρα (175€ για την 64gb έκδοση).
    Θα βγάλει άνετα 2ετία (και παραπάνω).

    Ούτως ή άλλως, δεν θα 'χα πρόβλημα να κρατήσω το Redmi 5 plus μου για ακόμη 1 χρόνο, αν δεν είχα διακαή πόθο να έχω nfc στο κινητό.
    Δες μήπως σε βολεύει και ο αριστερός αντίχειρας για ξεκλείδωμα, όταν το πιάνεις από μπροστά.

  14. #14
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.448
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες μήπως σε βολεύει και ο αριστερός αντίχειρας για ξεκλείδωμα, όταν το πιάνεις από μπροστά.
    Το σίγουρο είναι πως θα βάλω πολλά δάχτυλα (ακούστηκε λίγο πρόστυχο αυτό ) για unlock!

    Δεν το πιάνω ποτέ με τον τρόπο που περιγράφεις, γιατί ενέχει τον κίνδυνο να μου φύγει και να πέσει...

    Ουσιαστικά το φτάνω με τον αριστερό δείκτη, απλώς δημιουργείται η αίσθηση του stretching λιγάκι. Αλλά θα το συνηθίσω.

    Άσε που βολεύτηκα περισσότερο το face unlock, οπότε σπάνια να κάνω χρήση του fingerprint. Σε χαμηλό φωτισμό, κλπ.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  15. #15
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σίγουρο είναι πως θα βάλω πολλά δάχτυλα (ακούστηκε λίγο πρόστυχο αυτό ) για unlock!

    Δεν το πιάνω ποτέ με τον τρόπο που περιγράφεις, γιατί ενέχει τον κίνδυνο να μου φύγει και να πέσει...

    Ουσιαστικά το φτάνω με τον αριστερό δείκτη, απλώς δημιουργείται η αίσθηση του stretching λιγάκι. Αλλά θα το συνηθίσω.

    Άσε που βολεύτηκα περισσότερο το face unlock, οπότε σπάνια να κάνω χρήση του fingerprint. Σε χαμηλό φωτισμό, κλπ.
    Bάλε τα δάχτυλα που θέλεις ανάλογα με την συμπεριφορά σου (τον τρόπο που το χρησιμοποιείς)
    Εγώ πχ το ξεκλειδώνω για να δω τις ειδοποιήσεις, χωρίς να το σηκώνω, οπότε ο αριστερός αντίχειρας είναι πολύ βολικός

    Πάντα από εποχές xperia είχα απορία γιατί οι κατασκευαστές δεν βάζανε το fingerprint στο power button. Eίναι πολύ βολικό.

    Αν χρησιμοποιείς second space κράτα μερικά δάχτυλα για εκεί
    Θα ξεκλειδώνει κατευθείαν στο second space
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας