Σελ. 1 από 12 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 174
  1. #1
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    HELLAS
    Δελτίο Τύπου:
    Η ΕΕΤΤ ανακοινώνει ότι από σήμερα, 25 Νοεμβρίου 2020, τίθενται σε ισχύ οι διατάξεις του Εθνικού Κανονισμού Ανοιχτού Διαδικτύου (ΕΚΑΔ) για τις ταχύτητες στα σταθερά δίκτυα. Οι πάροχοι υπηρεσιών πρόσβασης στο Διαδίκτυο θα ενημερώνουν πλέον τους συνδρομητές των σταθερών δικτύων για τις ρεαλιστικά αναμενόμενες ταχύτητες της σύνδεσής τους, και όχι μόνο για τις ονομαστικές και διαφημιζόμενες ταχύτητες.

    Συγκεκριμένα, οι πάροχοι σταθερών δικτύων πρόσβασης υποχρεούνται να ενημερώνουν τους συνδρομητές για την ελάχιστη, μέγιστη και συνήθως διαθέσιμη ταχύτητα που αναμένεται στη σύνδεσή τους. Η ενημέρωση αφορά τόσο τους νέους συνδρομητές όσο και τους υφιστάμενους συνδρομητές ενός παρόχου.

    Έτσι, ένας νέος συνδρομητής θα μπορεί, στο πλαίσιο της προσυμβατικής ενημέρωσης, να λαμβάνει πληροφόρηση για τις ταχύτητες που μπορεί να αναμένει στη σύνδεσή του, πριν την υπογραφή της σύμβασης. Η ενημέρωση θα γίνεται τόσο από τα καταστήματα όσο και από την ιστοσελίδα ή τις γραμμές τηλεφωνικής εξυπηρέτησης του παρόχου. Παρόμοια, ένας υφιστάμενος συνδρομητής θα μπορεί να ενημερώνεται για τις ταχύτητες σύνδεσης είτε τηλεφωνικά είτε από την ιστοσελίδα του παρόχου (π.χ. μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στην ιστοσελίδα του παρόχου).

    Η ενημέρωση για τις ταχύτητες σύνδεσης αποτελεί μέρος των όρων της σύμβασης, ενώ ο συνδρομητής αποκτά δικαίωμα αποζημιώσεων ή επανορθώσεων σε περίπτωση που διαπιστωθούν συνεχείς ή επαναλαμβανόμενες αρνητικές αποκλίσεις από την ελάχιστη ταχύτητα. Παραδείγματα δυνατών επανορθώσεων ή αποζημιώσεων είναι η έκπτωση στον λογαριασμό, η δυνατότητα επιλογής πακέτου με χαμηλότερη ονομαστική ταχύτητα, η επιστροφή τμήματος ή συνόλου του παγίου, ή ο συνδυασμός αυτών. Σε περίπτωση αποκλίσεων μεγαλύτερων του 30% για ADSL δίκτυα και 20% για τις υπόλοιπες τεχνολογίες (π.χ. VDSL, Fiber To The Home-FTTH) από την τιμή της ελάχιστης ταχύτητας για την οποία ενημερώθηκε, ο συνδρομητής αποκτά και το δικαίωμα αζήμιας καταγγελίας της σύμβασης, εφόσον το πρόβλημα δεν διορθωθεί εντός 30 ημερών (με εξαίρεση τις υποχρεώσεις του συνδρομητή για καταβολή τυχόν υπολοίπων επιδότησης συσκευών ή τερματικού εξοπλισμού ή κατασκευής σύνδεσης στο δίκτυο).

    Η υποβολή παραπόνων από τους συνδρομητές για αποκλίσεις από την ελάχιστη ταχύτητα, θα γίνεται μέσω της υπηρεσίας εξυπηρέτησης πελατών της κάθε εταιρείας και θα εκκινεί διαδικασία ελέγχου του παραπόνου, η οποία μπορεί να περιλαμβάνει και διενέργεια μετρήσεων από την πλευρά των συνδρομητών, με βάση τα μετρητικά εργαλεία που παρέχει η κάθε εταιρεία/πάροχος. Επίσης, οι πάροχοι θα επικαιροποιούν τις τιμές των ταχυτήτων σύνδεσης τουλάχιστον μία φορά τον χρόνο και οι συνδρομητές θα έχουν δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης, εφόσον υποβαθμίζονται οι ήδη παρεχόμενες ταχύτητες.

    Οι συνδρομητές μπορούν να επικοινωνούν με τους παρόχους για αναλυτικότερες πληροφορίες σχετικά με τις νέες διαδικασίες, καθώς και να αναζητούν περισσότερες πληροφορίες στις παρακάτω ιστοσελίδες των παρόχων για το Ανοιχτό Διαδίκτυο:

    Cosmote: https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...diadiktyo.html
    Nova: https://www.nova.gr/el/politiki-anoiktou-diadiktiou
    Vodafone: https://www.vodafone.gr/vodafone-ell...sto-diadiktyo/
    Wind: https://www.wind.gr/gr/netneutrality/

    Επιπλέον, θα υπάρχει και προσωποποιημένη ενημέρωση στους υφιστάμενους συνδρομητές για τις αλλαγές των όρων της σύμβασης, μέσω του λογαριασμού τους ή μέσω SMS ή μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας.

    Οι σχετικές διατάξεις, που τίθενται σε εφαρμογή, περιγράφονται αναλυτικά στο άρθρο 7 του Κεφαλαίου Β, καθώς και στα Κεφάλαια Γ και Δ του ΕΚΑΔ. Ολόκληρο το κείμενο του ΕΚΑΔ είναι διαθέσιμο εδώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    321
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Huawei HG8145V5
    Άργησαν λίγο
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  3. #3
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    επιτέλους δωρεάν adsl σε όλη την χώρα

  4. #4
    Εγγραφή
    04-08-2017
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Fastpath
    Δηλαδή θα δικαιούμαι έκπτωση αν έρχεται λιγότερο% τις ταχύτητας; Πχ Αν έρχεται max 40 από τα 50. Είναι σε επαρχία αυτό. Ρωτάω διότι πριν, η "λύση" που μου πρότειναν ήταν υποβάθμιση σε ADSL 24αρι, οπότε 13 Mbps.

  5. #5
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.898
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Σου λένε μέγιστο 24 ελάχιστο 4 και πέφτουν πάντα μέσα

  6. #6
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.179
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ωραία όλα αυτά...
    Σε μας δεν αλλάζει τίποτα όμως και ούτε πρόκειται..
    Μετά τις αποφάσεις αυτές της ΕΕΤΤ, βλέπω εγώ για παράδειγμα στη προσωπική μου σελίδα στον πάροχό μου:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201125-193533_Chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  394 
Μέγεθος:  148,6 KB 
ID: 221347
    Αρα απλά πλέον βλέπω και γραπτά και κατόπιν εορτής αυτά που ήδη έχω εδώ και χρόνια. Και εφόσον υπάρχει και γραπτά, είναι και η εταιρία καλυμμένη.
    Ούτε αποζημίωση για τη χάλια ταχύτητα υποχρεούται να μου δώσει, ούτε και να κάνει κάτι για να βελτιώσει αυτή την ταχύτητα, εφόσον και επίσημα μου το "εχει πλέον δηλώσει".
    Αυτό καταλαβαίνω τουλάχιστον
    Και οι αποζημίωση δε με καίει, αν υποχρεωνόντουσαν όμως να βελτιώσουν αυτά τα νούμερα, τότε μάλιστα κάτι θα κάναμε, αλλά σιγά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ChriZ : 25-11-20 στις 20:54.

  7. #7
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10827/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    D-Link DSL-2750B
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 22.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δλδ έγω που είμαι υφιστάμενος πελάτης και από 24 πιάνω τα μισά δλδ 12 δικαιούμαι τπτ ή όλα αυτά μόνο στα λόγια;;;

  8. #8
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.179
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λογικά αυτό που δικαιούσαι να πάρεις είναι αυτό που πήρα κι εγώ... ένα ωραιότατο πινακάκι που να λέει ότι θεωρητικό μέγιστο έχεις π.χ. 15, μέσο όρο 10 και ελάχιστο 3
    Μη σου πω ότι πρέπει να πάρεις να πεις και ευχαριστώ που η ταχύτητα που έχεις είναι πάνω από το μέσο όρο της γραμμής σου...

  9. #9
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Στο μόνο που βοηθάει αυτό το πινακάκι είναι να συγκρίνεις ποιος πάροχος είναι καλύτερος κατά την πρώτη σύνδεση.
    Σε συγχρονισμό 30720kbps έβγαλε max 29,average 27,min 25.
    Αρκετά καλό στον υπολογισμό πιστεύω, εξάλλου η Vodafone εδώ και χρόνια στις VDSL όταν έχεις 5 Mbps κάτω από τον συγχρονισμό δικαιούσαι μια αποζημίωση της τάξης 20%.
    Scuderia Ferrari

  10. #10
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.179
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μόνο που βοηθάει αυτό το πινακάκι είναι να συγκρίνεις ποιος πάροχος είναι καλύτερος κατά την πρώτη σύνδεση.
    Σε συγχρονισμό 30720kbps έβγαλε max 29,average 27,min 25.
    Αρκετά καλό στον υπολογισμό πιστεύω, εξάλλου η Vodafone εδώ και χρόνια στις VDSL όταν έχεις 5 Mbps κάτω από τον συγχρονισμό δικαιούσαι μια αποζημίωση της τάξης 20%.
    Αυτό το πινακάκι εγώ το βλέπω αν συνδεθώ στο λογαριασμό μου ..
    Υπάρχει κάπου δημόσια κάποια σελίδα στους παρόχους που να βάζεις τα στοιχεία σου και σου λέει τις αναμενόμενες ταχύτητες; Γιατί σύγκριση μόνο έτσι μπορείς να κάνεις

  11. #11
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.645
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το πινακάκι εγώ το βλέπω αν συνδεθώ στο λογαριασμό μου ..
    Υπάρχει κάπου δημόσια κάποια σελίδα στους παρόχους που να βάζεις τα στοιχεία σου και σου λέει τις αναμενόμενες ταχύτητες; Γιατί σύγκριση μόνο έτσι μπορείς να κάνεις
    Προς το παρόν το βρήκα στην Cosmote που μπήκα, και με γρήγορο ψάξιμο δεν το είδα στη Vodafone.
    Πάμε τώρα στο θέμα μας...



    Καλά ε.. Γελάω!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-11-25, 20.33.17.png 
Εμφανίσεις:  236 
Μέγεθος:  59,1 KB 
ID: 221348 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-11-25, 20.33.13.png 
Εμφανίσεις:  122 
Μέγεθος:  37,0 KB 
ID: 221349

    Τα πάνω αποτελέσματα είναι τα δικά μου. Μένω κέντρο, και στον δρόμο μου έχει υλοποίηση για FTTH, αλλά δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να βάλω ακόμα. Τέλος πάντων. Έβαλα το 50άρι VDSL, και όντως συγχρόνισα στα 21-22 στην πρώτη ενεργοποίηση, μέχρι να πάρω το fritz και να βάλω το tweak για να πάω στα 36.
    Στην adsl χωρίς tweak όντως συγχρόνιζα γύρω στα 13 χωρίς tweak για snr, αλλά τώρα βλέπω στην ελάχιστη εγγυημένη να δίνει 5.16 ? ΡΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ; ΕΛΕΟΣ! Κοινώς όπως είπε πιο πάνω και ο φίλος, πλέον μπαίνουν, βλέπουν τα δεδομένα της περιοχής, σου λένε ποια είναι η χειρότερη σύνδεση; οκ θα βάλω την ελάχιστη εγγυημένη τόσο. Σιγά μην κάνουμε κάτι για αναβάθμιση γραμμών ή σιγά μη δώσουμε εκπτώσεις....

    - - - Updated - - -

    Και επανέρχομαι με φωτογραφίες για την σύνδεση του χώρου εργασίας μου. Ο χώρος βρίσκεται εκτός Θεσσαλονίκης, και είναι σε δρόμο παλαιάς εθνικής οδού. Τόσα χρόνια είχα πρόβλημα διότι από το σημείο Α (Νεωχουρούδα) η καμπίνα μου ήταν στο Β (Πεντάλοφος) και εμένα ο χώρος εργασίας μου ήταν στο Γ. Το κέντρο με την επιχείρησή μου είναι περίπου 4 χιλιόμετρα, και η καμπίνα στα 2 χιλιόμετρα.
    Τέλος πάντων... Ας δούμε τα αποτελέσματα..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-11-25, 20.58.24.png 
Εμφανίσεις:  101 
Μέγεθος:  59,5 KB 
ID: 221350 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-11-25, 20.58.35.png 
Εμφανίσεις:  81 
Μέγεθος:  58,4 KB 
ID: 221351 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-11-25, 20.58.54.png 
Εμφανίσεις:  84 
Μέγεθος:  58,0 KB 
ID: 221352

    Άλλαξαν οι καμπίνες την Πεντάλοφο και μπήκαν καινούριες για VDSL. Σου λέει μέγιστη και συνήθη το μέγιστο γιατί είναι καινούριες καμπίνες, και σου πετάει και ένα ελάχιστη 3.09!!!!

    Στο vdsl 50 σου δίνει ελάχιστη 18, ενώ στην 100άρα σου δίνει ελάχιστη 50! Θα μας τρελάνουν! Με ίδιο πρωτόκολλο πως γίνεται στην 100άρα να μπορείς να πιάσεις 50άρα;

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιτέλους δωρεάν adsl σε όλη την χώρα
    Το δωρεάν που το είδες;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν το βρήκα στην Cosmote που μπήκα, και με γρήγορο ψάξιμο δεν το είδα στη Vodafone.
    Πάμε τώρα στο θέμα μας...



    Καλά ε.. Γελάω!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-11-25, 20.33.17.png 
Εμφανίσεις:  236 
Μέγεθος:  59,1 KB 
ID: 221348 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-11-25, 20.33.13.png 
Εμφανίσεις:  122 
Μέγεθος:  37,0 KB 
ID: 221349

    Τα πάνω αποτελέσματα είναι τα δικά μου. Μένω κέντρο, και στον δρόμο μου έχει υλοποίηση για FTTH, αλλά δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να βάλω ακόμα. Τέλος πάντων. Έβαλα το 50άρι VDSL, και όντως συγχρόνισα στα 21-22 στην πρώτη ενεργοποίηση, μέχρι να πάρω το fritz και να βάλω το tweak για να πάω στα 36.
    Στην adsl χωρίς tweak όντως συγχρόνιζα γύρω στα 13 χωρίς tweak για snr, αλλά τώρα βλέπω στην ελάχιστη εγγυημένη να δίνει 5.16 ? ΡΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ; ΕΛΕΟΣ! Κοινώς όπως είπε πιο πάνω και ο φίλος, πλέον μπαίνουν, βλέπουν τα δεδομένα της περιοχής, σου λένε ποια είναι η χειρότερη σύνδεση; οκ θα βάλω την ελάχιστη εγγυημένη τόσο. Σιγά μην κάνουμε κάτι για αναβάθμιση γραμμών ή σιγά μη δώσουμε εκπτώσεις....

    - - - Updated - - -

    Και επανέρχομαι με φωτογραφίες για την σύνδεση του χώρου εργασίας μου. Ο χώρος βρίσκεται εκτός Θεσσαλονίκης, και είναι σε δρόμο παλαιάς εθνικής οδού. Τόσα χρόνια είχα πρόβλημα διότι από το σημείο Α (Νεωχουρούδα) η καμπίνα μου ήταν στο Β (Πεντάλοφος) και εμένα ο χώρος εργασίας μου ήταν στο Γ. Το κέντρο με την επιχείρησή μου είναι περίπου 4 χιλιόμετρα, και η καμπίνα στα 2 χιλιόμετρα.
    Τέλος πάντων... Ας δούμε τα αποτελέσματα..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-11-25, 20.58.24.png 
Εμφανίσεις:  101 
Μέγεθος:  59,5 KB 
ID: 221350 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-11-25, 20.58.35.png 
Εμφανίσεις:  81 
Μέγεθος:  58,4 KB 
ID: 221351 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2020-11-25, 20.58.54.png 
Εμφανίσεις:  84 
Μέγεθος:  58,0 KB 
ID: 221352

    Άλλαξαν οι καμπίνες την Πεντάλοφο και μπήκαν καινούριες για VDSL. Σου λέει μέγιστη και συνήθη το μέγιστο γιατί είναι καινούριες καμπίνες, και σου πετάει και ένα ελάχιστη 3.09!!!!

    Στο vdsl 50 σου δίνει ελάχιστη 18, ενώ στην 100άρα σου δίνει ελάχιστη 50! Θα μας τρελάνουν! Με ίδιο πρωτόκολλο πως γίνεται στην 100άρα να μπορείς να πιάσεις 50άρα;
    Γιατί δεν μιλάει μόνο για τον συγχρονισμό

  13. #13
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δωρεάν που το είδες;
    Στον ύπνο μου μάλλον

  14. #14
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ορίστε μετρήσεις με cosmote fiber 50. Αυτό όμως που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί το λένε fiber ενώ δεν είναι.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2020-11-25-23-08-08-914_com.android.chrome.jpg  

    Screenshot_2020-11-25-23-03-33-866_org.zwanoo.android.speedtest.jpg  

    Screenshot_2020-11-25-23-02-42-188_org.zwanoo.android.speedtest.jpg  

    Screenshot_2020-11-25-23-01-43-784_com.android.chrome.jpg  

    IMG_20201125_230047.jpg  


  15. #15
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.726
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν το βρήκα στην Cosmote που μπήκα, και με γρήγορο ψάξιμο δεν το είδα στη Vodafone.
    Πάλι ο εφιάλτης "βρες σε ποιά γειτονιά σε καταχωρήσαμε" με τις ανεκδιήγητες γελοίες "περιοχές" του ΟΤΕ. Θα το διορθώσουν ποτέ αυτό επιτέλους? Εντάξει ρε παιδιά του ΟΤΕ, πριν 100 χρόνια καταχωρούσε ο κάθε τζομπάνης την ίδια περιοχή δεκαπέντε φορές ("ου φανός τση ματούλας", "περιοχή γυράδικο του μήτσου", "πλατεία δημοκρατίας", "όνομα δήμου σκέτο", "δρόμος αυτής της μαρίας με τα ωραία μπούτια") με διαφορετικές οδούς σε κάθε φανταστική υποκατηγορία.

    Έκτοτε αποκτήσαμε ταχυδρομικούς κωδικούς. Τί επιμένουν σ'αυτήν την ανοησία.

Σελ. 1 από 12 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας