Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-28 από 28
  1. #16
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Κάποιες σκέψεις πλέον 2 ΣΚ έχοντας τη δυνατότητα να ασχοληθώ με το Quest 2 σε PC περιβάλλον.

    Στα πολύ θετικά, δεν το συζητώ, η εμβάθυνση (immersion). Το Elite Dangerous σε VR περιβάλλον είναι πραγματικά σε άλλο ανώτερο επίπεδο! Δεν μπορώ να περιγράψω την αίσθηση να περιφέρομαι με το SRV στην επιφάνεια ενός πλανήτη να κάνω εξερευνήσεις στη μέση του πουθενά στον γαλαξία κινούμενος από σύστημα σε σύστημα και αυτά μόνο επικεντρωμένος στην εξερεύνηση, έχω να δω ακόμα μπόλικα με mining, combat. Γενικά, άλλο παιχνίδι.

    Άλλο θετικό, εκεί να δείτε, το Flight Sim 2020. Εντάξει, nuff said, το να πετάς σε VR δεν χρειάζεται άλλη εξήγηση, παρά τα τεράστια προβλήματα που έχει ακόμα το software που άλλωστε είναι σε πειραματικό στάδιο και με χαμηλή ανάλυση ακόμα και σε σύγκριση με το Elite Dangerous. Όμως, το Elite Dangerous κάνει στην ουσία 3D upscaling για το VR ενώ το FS είναι ή φιλοδοξεί να γίνει (πιο σωστά) VR-native.

    Που όμως, με αφορμή το FS, με φέρνει στα αρνητικά και είναι αρκετά. Καταρχήν, η βλακώδης μανία να κλειδώνονται VR σε συγκεκριμένο λογισμικό σημαίνει ότι για να τρέξω το FS που το έχω σε Steam (και το "δικό" του VR είναι το Valve VR) στο Oculus Quest2 θέλει να τρέξουν 3 διαφορετικά προγράμματα που σημαίνει πως ουκ ολίγες φορές πέφτω σε αστάθεια και συγκρούσεις και είτε δεν φορτώνει το FS ή κρασάρει. Το ίδιο και για το SW Squadron που επίσης το έχω σε Steam και ακόμα δεν έχω καταφέρει να το πιάσω σε VR. Ή και ο λόγος που δεν αγοράζω το - μοναδικό ως σήμερα - 100% αυθεντικό VR RPG HL Alyx που είναι όντως εξαιρετικό αλλά δεν το πλησιάζω αν δεν βρω τι προβλήματα έχουν κάποια από τα προγράμματα για να γίνει συμβατό το Quest 2 με Steam.

    Παράλληλα, υπάρχουν και πόσα άλλα προγράμματα και ρουτίνες στο PC που δεν καλοβλέπουν πάντοτε το VR.

    Ξαναλέω, για τη λογική τιμή του Quest 2 και την αυτονομία του ως συσκευή, αξίζει, αλλά έτσι και έδινα τα λεφτά που ζητούν μερικά δυνατά VR headsets που απαιτούν σύνδεση με PC για να λειτουργήσουν και είχα όλα τούτα τα θέματα, τότε πολύ απλά θα το επέστρεφα. Για να έδινα όσα ζητά η Valve, ούτε λόγος.

    Γενικά, το VR κάνει τα πρώτα του βήματα, αν θέλετε να ακολουθήσετε σίγουρα το Quest 2 είναι μονόδρομος για ένα all around σύστημα που είναι λειτουργικό με το που θα το βγάλετε από το κουτί και που με ελάχιστο κόστος για καλώδιο το συνδέετε με το PC (ή χρειάζεστε και PCI USB C κάρτα) αλλά για παραπάνω επένδυση, εκτός και αν θέλετε να ασχοληθείτε αποκλειστικά και μόνο με ένα παιχνίδι (ξέρω κόσμο που αγόρασε VR μόνο για το Εlite Dangerous) τι να σας πω.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #17
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Χωρίς υπολογιστή, δηλαδή αυτόνομο, το προτείνεις ακόμα ή έχοντας πια την εμπειρία με την νέα κάρτα (υποθέτω ήρθε) θεωρείς το αυτόνομο και τα παιχνίδια του πυροτεχνήμα;

  3. #18
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς υπολογιστή, δηλαδή αυτόνομο, το προτείνεις ακόμα ή έχοντας πια την εμπειρία με την νέα κάρτα (υποθέτω ήρθε) θεωρείς το αυτόνομο και τα παιχνίδια του πυροτεχνήμα;
    Δεν θεωρώ τα παιχνίδια του πυροτέχνημα, δες το Vader Castle (που όμως θέλει χώρο για να το παίξεις ορθιος και κινούμενος, καθιστός έχεις μόλις το 30%) και υπάρχουν και άλλα κυρίως FPS.

    Βέβαια μην περιμένεις βάθος και επένδυση που θα έβρισκες σε ένα ΑΑΑ παιχνίδι σε PC / κονσόλα, εννοείται
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #19
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θεωρώ τα παιχνίδια του πυροτέχνημα, δες το Vader Castle (που όμως θέλει χώρο για να το παίξεις ορθιος και κινούμενος, καθιστός έχεις μόλις το 30%) και υπάρχουν και άλλα κυρίως FPS.

    Βέβαια μην περιμένεις βάθος και επένδυση που θα έβρισκες σε ένα ΑΑΑ παιχνίδι σε PC / κονσόλα, εννοείται
    Δεν παίζω τέτοια. Γενικά δεν έχω την διάθεση να επενδύσω σε χρόνο και ούτε σε θερμάστρες pc. Σκέφτομαι το vr ως ανεξάρτητο σαν μια πιθανή διασκέδαση που απαιτεί κίνηση αντί για καθήσιο και σαν κάτι το διαφορετικό.

    Έχω δυο πιθανα θέματα που δεν βρίσκω απάντηση.

    1) Φοράω μεγάλα γυαλιά με γραμμική αύξηση για διάβασμα. Βολικά αλλά γενικά αλλάζει η εικόνα όταν το μάτι κινείται γρήγορα μεταξύ των διαβαθμισεων. Επίσης εχώ υπερμετρωπία με διάφορα μεγάλη μεταξύ των δύο ματιών. (+2)

    2) Γενικότερη άνεση και ζαλάδα. Θα ήθελα να μπορώ να δοκιμάσω ένα πριν δώσω 400 ευρώ. Με την πανδημία έχουν κλείσει και κάποια κέντρα διασκέδασης που έχουν τέτοια headset. Αν ήσουν ακόμα Βρυξέλλες θα είχα αυτοπροσκαλεστει.

    Ξέρω ότι καμία φορά πρέπει να δοκιμάσεις αλλά 400 ευρώ μου είναι πολλά για αρκετά αυξημενη πιθανότητα αποτυχίας. Επίσης πολλά παιχνίδια που βλέπω μου φαίνονται πολύ χαζολοιδια και σαν ιδέα και σαν γραφικά. Δεν ψάχνω ΑΑΑ γραφικά αλλά την χαζοχαρουμενη αισθητική δεν την αντέχω. Γι'αυτό ρώτησα γιατί ξέρω ότι έχει προσήλωση σε ΑΑΑ τίτλους και μετά την νέα εμπειρία, αναρωτιέμαι αν το έβρισκες ακόμα ενδιαφέρον χωρίς pc.

  5. #20
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίζω τέτοια. Γενικά δεν έχω την διάθεση να επενδύσω σε χρόνο και ούτε σε θερμάστρες pc. Σκέφτομαι το vr ως ανεξάρτητο σαν μια πιθανή διασκέδαση που απαιτεί κίνηση αντί για καθήσιο και σαν κάτι το διαφορετικό.

    Έχω δυο πιθανα θέματα που δεν βρίσκω απάντηση.

    1) Φοράω μεγάλα γυαλιά με γραμμική αύξηση για διάβασμα. Βολικά αλλά γενικά αλλάζει η εικόνα όταν το μάτι κινείται γρήγορα μεταξύ των διαβαθμισεων. Επίσης εχώ υπερμετρωπία με διάφορα μεγάλη μεταξύ των δύο ματιών. (+2)

    2) Γενικότερη άνεση και ζαλάδα. Θα ήθελα να μπορώ να δοκιμάσω ένα πριν δώσω 400 ευρώ. Με την πανδημία έχουν κλείσει και κάποια κέντρα διασκέδασης που έχουν τέτοια headset. Αν ήσουν ακόμα Βρυξέλλες θα είχα αυτοπροσκαλεστει.

    Ξέρω ότι καμία φορά πρέπει να δοκιμάσεις αλλά 400 ευρώ μου είναι πολλά για αρκετά αυξημενη πιθανότητα αποτυχίας. Επίσης πολλά παιχνίδια που βλέπω μου φαίνονται πολύ χαζολοιδια και σαν ιδέα και σαν γραφικά. Δεν ψάχνω ΑΑΑ γραφικά αλλά την χαζοχαρουμενη αισθητική δεν την αντέχω. Γι'αυτό ρώτησα γιατί ξέρω ότι έχει προσήλωση σε ΑΑΑ τίτλους και μετά την νέα εμπειρία, αναρωτιέμαι αν το έβρισκες ακόμα ενδιαφέρον χωρίς pc.
    Τι να σου πω, είναι υποκειμενικά αυτά που θέτεις. Ψάξε, ρώτα, μάθε και online θα βρεις υλικό και απαντήσεις.

    Εγώ είχα την ευκαιρία να το δω στον αδερφό μου πριν το αγοράσω όμως σίγουρα θεωρώ ότι βγάζει τα λεφτά του επειδή μου δίνει άλλη διάσταση σε πράγματα με τα οποία ήδη ασχολούμαι στον λίγο ελεύθερο χρόνο που έχω τα ΣΚ μόνο. Δεδομένων φυσικά και των συνθηκών που ισχύουν για όλους μας.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #21
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω, είναι υποκειμενικά αυτά που θέτεις. Ψάξε, ρώτα, μάθε και online θα βρεις υλικό και απαντήσεις.
    Το ξέρω και ξέρω ότι είμαι ειδική περίπτωση γι'αυτό και για τα ερωτήματα μου δεν υπάρχει πολύ περιεχόμενο. Το κυριότερο μου πρόβλημα είναι αυτό της όρασης.

    Κοινώς δεν ψάχνω να μου πεις να το πάρω ή όχι. Ούτε σε καθιστώ υπευθύνο. Απλά και γενικά, εμπιστεύομαι περισσότερο την γνώμη σου και άλλων μελών εδώ από κάθε τυχαίο sponsored video και review.

  7. #22
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μια ωραια εφαρμογη στο vr ,ισως ητανε σε αυτα τα ποδηλατα των γυμναστηριων , ωστε να δινουν μια πιο ξενοιαστη αισθηση .

    Δεν βρηκα κατι ψαχνοντας το youtube , βρηκα βιντεο που αποσκοπουν σε τετοια χρηση με οθονη ,αλλα οχι αλληλεπιδραστικα , ωστε να αυξανεις ταχυτητα και να πηγαινει πιο γρηγορα , να κοβεις και να πηγαινει πιο αργα , να κοιτας αριστερα δεξια , πανω, κατω , να χαιρετας τους κατοικους του εικονικου κοσμου και αυτοι να σε αποθεωνουν με την αγαπη τους και την ευγνομοσυνη που απορρεει απο οτι τους εδωσες λογο να υπαξουν , και αλλα τετοια κολπα οπως ανεμιστηρακια να εξομοιωνουν την αισθηση του αερα σε σχεση με την ταχυτητα που πας .
    και με αρωματα , γιατι οχι ; think μπιγκ που λενε και οι ουγκ .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #23
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Έχουν περάσει κάμποσοι μήνες πλέον και μπορώ νομίζω να κάνω μια καλή αποτίμηση στο θέμα του VR αναφερόμενος συγκεκριμένα στο Occulus Quest 2.

    Πολύ, πάρα μα πάρα πολύ, θετικό είναι το ότι αποτελεί το μοναδικό (νομίζω) standalone VR στην αγορά! Τεράστια ελευθερία και αυτονομία, ενώ η FB ανακοίνωσε ότι σε επερχόμενη αναβάθμιση του λογισμικού δεν θα είναι πλέον απαραίτητη η διάθεση / σύνδεση με λογαριασμό FB. Αλλά, δυστυχώς αν δεν έχετε βασικό χώρο τουλάχιστον 3Χ3 (δλδ περίπου 9 τμ) για να είστε όρθιοι και να το χρησιμοποιήσετε, το VR χάνει περίπου το 60% της αξίας του έτσι. Δυστυχώς θέλει χώρο που όμως, αν υπάρχει τότε προχωρήστε άφοβα .

    Πάμε τώρα στο θέμα σύνδεσης με PC και εδώ αρχίζουν τα ανάμικτα.

    Καταρχήν, δεν το συζητώ, όσοι είστε flight simmers για εμένα είναι μονόδρομος, ιδιαίτερα όσοι ασχολείστε με το DCS και τα εκεί addons. Τι να λέμε τώρα, πιάνεις το Α-10 και πετάς nap of the earth (ή θα ήθελες να πετάς έτσι ) και μιλάμε άλλο πράγμα. Η δε αίσθηση πλήρους ελευθερίας στο cockpit προσδίδει έναν πολλαπλασιαστή στο παιχνίδι 10000 φορές καλύτερο. Επιμένω, μονόδρομος

    Στα FS2020, θέλει δουλειά ακόμα, αλλά τα ίδια, μόνο να λιγουρεύομαι μπορώ την ώρα και τη στιγμή που θα πετάξω το PMDG σε VR, ξανά άλλο πράγμα.

    Το πρόβλημα βέβαια είναι το σετάρισμα, ιδιαίτερα για όσους δεν έχουν HOTAS (αν και σήμερα ένα Χ-56 της Logitech που είναι τίγκα στα κουμπιά είναι αρκετά προσιτό οικονομικά), αλλά και εδώ με 10 Ευρώπουλα αγοράζετε το Voice Attack που μαμεί και δέρνει. Θέλει σετάρισμα σίγουρα αλλά αποδίδει μακροπρόθεσμα, δεν το συζητώ.

    Τα VR PC παιχνίδια δεν τα έχω πιάσει ακόμα και αναφέρομαι στο αριστούργημα της Valve το Half-Life: Alyx, αλλά στα υπόψιν. Και πάλι όμως, πάμε στο πρόβλημα του χώρου, ακόμα και αν πλέον το Occulus Quest 2 μπορείτε να το συντονίσετε με το PC μέσω wifi.

    Και.... εδώ ερχόμαστε στα δύσκολα, στον συντονισμό του PC με το VR. Δυστυχώς, απέχουμε πολλά, έως πάρα πολλά χρόνια ακόμα μέχρι κανείς να μπορεί να κάνει ένα αβίαστο PnP μεταξύ PC, VR, παιχνιδιού. Παρεκτός και αν βρίσκεται κανείς σε κλειστό σύστημα, δλδ όπως το Steam, που διαθέτει λογισμικό VR και συνδέει άμεσα το παιχνίδι με τη συσκευή, τότε ετοιμαστείτε για μπόλικο βρισίδι και κάμποσο ξόδεμα.

    Ενδεικτικά, για να συνδέσετε το DCS με το VR, αν δεν το έχετε το DCS στο Steam, τότε θέλετε άλλο λογισμικό το Virtual Desktop το οποίο το έχετε δωρεάν στο PC αλλά επί πληρωμή στο VR για να συντονιστούν και πάλι θα πρέπει το παιχνίδι αυτό να ανοίξει μέσω του VD στο PC, κάτι που μου πήρε 3 ώρες να καταλάβω επειδή ούτε η μαμημένη η DCS ούτε το Occulus το ανέφεραν και έφαγα τον κόσμο να ψάχνομαι.

    Το Elite Dangerous από την άλλη, και να συνδεθεί, πάλι θέλει δια χειρός να αλλάξετε τα settings για να το κάνετε συμβατό με το VR, κάτι που πάλι πρέπει να το ανακαλύψετε μόνοι σας. Αν και το έχω παρατήσει επειδή οι παπάρες της Frontier έβγαλαν expansion, το Odyssey, που δίνει πλέον space legs αλλά τούτο ΔΕΝ είναι σε VR και άρα πρέπει να.... βγάζει κανείς το VR headset, να ρυθμίζει το παιχνίδι για 2D και κατόπιν να το αλλάζει για VR, δλδ δεν πα να αυτό λέω εγώ

    Αναφέρομαι στο Elite επειδή είναι ενδιαφέρον παράδειγμα του πώς το VR στο PC παραμένει ακόμα στο έλεος των στούντιο που αλλάζουν γνώμη. Υπάρχει κόσμος εκεί έξω, χιλιάδες, που αγόρασαν το Elite για το VR και το expansion και τώρα βρίσκονται με το.... VR στο χέρι.

    Με άλλα λόγια, αν έχετε πολύ συγκεκριμένα ενδιαφέροντα στο PC gaming που ξέρετε ήδη ότι το VR λειτουργεί και θα αποδώσει, προχωρήστε. Aν όχι, ετοιμαστείτε για μπόλικο βρισίδι και οπλιστείτε με υπομονή και ψάξιμο.

    Αν δεν καίγεστε για flight simming στο PC, παραμένει απλά ένα χόμπυ, ευτυχώς με το Occulus Quest 2 προσιτό αλλά αν πρόκειται να σκάσετε γερά € για ένα δυνατό headset, πρώτα ψαχτείτε... Και βρείτε χώρο επειδή άλλα headsets ακόμα απαιτούν να στήσετε ΚΑΙ σένσορες τριγύρω, δλδ χέζε ψηλά και αγνάντευε (κυριολεκτικά στο VR περιβάλλον )
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #24
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Quest 3 πως το βλέπεται;
    Η διαφορά 100ε για την χωρητικότητα να υποθέσω θα χρειάζεται για την εγκατάσταση των εφαρμογών.

    Εγώ το ψήνω πάντως αν και η τιμή έχει ανέβει.

  10. #25
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Quest 3 πως το βλέπεται;
    Η διαφορά 100ε για την χωρητικότητα να υποθέσω θα χρειάζεται για την εγκατάσταση των εφαρμογών.

    Εγώ το ψήνω πάντως αν και η τιμή έχει ανέβει.
    Δεν έχει αλλάξει τίποτα από όσα έχω ήδη γράψει εδώ και καιρό και για να είμαι ειλικρινής πλέον προσωπικά έχω πάψει να ασχολούμαι και το έχω δανείσει long-term σε έναν τύπο που γράφει και εδώ στο φόρουμ

    Ακόμα θέλει πολύ δουλειά το πράγμα για να ανταποκριθεί πλήρως και σε φάση seamless plug and play με PC (και χωρίς καλώδια και παρα-καλώδια κλπ) που είναι η δική μου απαίτηση και το Quest ξαναλέω είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ σαν εμπειρία αλλά θέλει αρκετό φυσικό χώρο. Για καθιστούς προσφέρει ελάχιστη χρήση πλην απλά να έχει κανείς το γκάτζετ και μόνο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #26
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει αλλάξει τίποτα από όσα έχω ήδη γράψει εδώ και καιρό και για να είμαι ειλικρινής πλέον προσωπικά έχω πάψει να ασχολούμαι και το έχω δανείσει long-term σε έναν τύπο που γράφει και εδώ στο φόρουμ

    Ακόμα θέλει πολύ δουλειά το πράγμα για να ανταποκριθεί πλήρως και σε φάση seamless plug and play με PC (και χωρίς καλώδια και παρα-καλώδια κλπ) που είναι η δική μου απαίτηση και το Quest ξαναλέω είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ σαν εμπειρία αλλά θέλει αρκετό φυσικό χώρο. Για καθιστούς προσφέρει ελάχιστη χρήση πλην απλά να έχει κανείς το γκάτζετ και μόνο
    Εγώ το θέλω για ανεξάρτητο και για να κουνηθεί και λίγο ο κώλος μου. Πιστεύω χώρο πια έχω.

  12. #27
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το θέλω για ανεξάρτητο και για να κουνηθεί και λίγο ο κώλος μου. Πιστεύω χώρο πια έχω.
    Έτσι όπως το διατυπώνεις ακούγεται λίγο περίεργο
    Ανυπόγραφος

  13. #28
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων


    Έτσι όπως το διατυπώνεις ακούγεται λίγο περίεργο
    πραγματικά
    Υπήρξε μια μετακόμιση εν τω μεταξύ. Και να αποφύγω το offtopic, αλλαγή κατοικίας.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας