Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    48500/5000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    ZyXEL P-2812HNU-F1
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα στο φόρουμ

    Εχω nova εδω και 7 χρονια περιπου παντα θυμαμαι οτι ειχα διαθεσιμοτητα για 50αρα γραμμη στο site τους (βασει τηλεφωνου) και το 2014 μου ειχαν προτείνει να βαλω 50αρα, εδω στο nova support του φορουμ.

    -Ειμαι σε χωριο και εχουμε Α/Κ.-

    Λοιπόν στης 8/10/2020 βλεπω στο site 50αρα οκ ρωταω εδω στο nova support και μου λένε άκυρο δεν υπαρχει vdsl και εξαφανίζετε από το site. Σκευτομαι οτι το δυκτιο δεν το υποστιριζει ή οτι δεν εχουν αλλες θυρες για vdsl.

    Πριν λίγες ημερες επειδη ληγει το συμβόλαιο παίρνω τον οτε και μου λεει οτι δινει 50αρα με βασει το τηλεφωνο του γειτονα που εχει οτε( έχουμε την ίδια κολόνα).

    Παίρνω τηλ το τεχνικο τμημα της nova και με λεει οτι δεν υπαρχει vdsl και το γιατι; δεν υπαρχει καμπινα αυτο και μονο (εδω που ειμαι δεν θα μπει ποτέ καμπινα).
    Τους ρωτάω για άλλο αριθμό στο χωριο που εχει nova και ειναι πιο κοντα μου λεει οτι δίνουν.

    Έχω Line Attenuation 14dB και ταχύτητα 17500Kbps.

    Ξέρετε τον λόγο, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; δεν θέλω φύγω λόγο πακέτου

    Ευχαριστω.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.748
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα
    Έχω διαβάσει παρόμοιες περιπτώσεις με άλλους παρόχους εκτός από OTE & Nova μαζί.

    Όταν δίνουν οι πάροχοι VDSL από A/K επειδή συνήθως ο συνδρομητής δεν πιάνει 50 Mbps αλλά λιγότερο..
    κάποιοι πάροχοι, συνήθως ο OTE που ξέρει καλύτερα τα πράγματα μπορεί να δώσει το πακέτο..
    ενω άλλος πάροχος να μην το δώσει.. γιατί δεν θέλει να μπει στην ιστορία συζήτησης με τον συνδρομητή γιατί έχει χαμηλή ταχύτητα..

    Ίσως κάτι είδε τώρα η Nova, και είδε ότι δεν θα έχεις πολύ καλή ταχύτητα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας