Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    28-11-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    κος
    Στις 10/4/2020 έκανα αίτηση και υπέγραψα συμβόλαιο αναβάθμισης της σταθερής σύνδεσης(vodafone) adsl γραμμής σε fiber100. Περιοχή Καισαριανή όρια με Βύρωνα με δίκτυο οπτικών Vodafone.
    Η κάθετη εγκατάσταση της οπτικής ίνας ολοκληρώθηκε στις 7/5/2020 από τεχνικούς της vodafone, και έγιναν οι μετρήσεις.
    Απομένει η οριζόντια εγκατάσταση και η σύνδεση του εξοπλισμού.Από τις 7/5/2020 περιμένω το συνεργείο και τον εξοπλισμό(Router και τερματικό) που δεν μου έστειλαν ποτέ.
    Έχουν περάσει 7 μήνες και δεν έχουν στείλει τίποτα.
    Στις αμέτρητες συνομιλίες με την εξυπηρέτηση πελατών(13830) και την τεχνική υποστήριξη(13840) μου λένε θα σας ειδοποιήσουμε και 'έχουμε συστημικό πρόβλημα'.
    Η διεύθυνση κατοικίας μου περιλαμβάνεται στις διαθεσιμότητες της δράσης sfbb, και έχει βγεί το απαιτούμενο κουπόνι.

    Χρησιμοποιούμε webex για τα διαδικτυακά μαθήματα (Καθηγητές 2βάθμιας) και μπαίνω μέσω δεδομένων κινητής(Hotspot) με αποτέλεσμα να καταναλώνω data.
    Γνωρίζει κάποιος τι αφορά ο όρος συστημικό πρόβλημα και αν θα λυθεί ποτέ;

    Ευχαριστώ...

  2. #2
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.559
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από strarg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 10/4/2020 έκανα αίτηση και υπέγραψα συμβόλαιο αναβάθμισης της σταθερής σύνδεσης(vodafone) adsl γραμμής σε fiber100. Περιοχή Καισαριανή όρια με Βύρωνα με δίκτυο οπτικών Vodafone.
    Η κάθετη εγκατάσταση της οπτικής ίνας ολοκληρώθηκε στις 7/5/2020 από τεχνικούς της vodafone, και έγιναν οι μετρήσεις.
    Απομένει η οριζόντια εγκατάσταση και η σύνδεση του εξοπλισμού.Από τις 7/5/2020 περιμένω το συνεργείο και τον εξοπλισμό(Router και τερματικό) που δεν μου έστειλαν ποτέ.
    Έχουν περάσει 7 μήνες και δεν έχουν στείλει τίποτα.
    Στις αμέτρητες συνομιλίες με την εξυπηρέτηση πελατών(13830) και την τεχνική υποστήριξη(13840) μου λένε θα σας ειδοποιήσουμε και 'έχουμε συστημικό πρόβλημα'.
    Η διεύθυνση κατοικίας μου περιλαμβάνεται στις διαθεσιμότητες της δράσης sfbb, και έχει βγεί το απαιτούμενο κουπόνι.

    Χρησιμοποιούμε webex για τα διαδικτυακά μαθήματα (Καθηγητές 2βάθμιας) και μπαίνω μέσω δεδομένων κινητής(Hotspot) με αποτέλεσμα να καταναλώνω data.
    Γνωρίζει κάποιος τι αφορά ο όρος συστημικό πρόβλημα και αν θα λυθεί ποτέ;

    Ευχαριστώ...
    Να κανεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ αφου δεν σου απαντάνε.

    Λογικά σε εκεινους θα απαντήσουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-11-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    κος
    Η voda δεν απαντά γραπτώς- τους έστειλα mail διαμαρτυρίας- όπως απαιτεί η ΕΕΤΤ για την υποβολή καταγγελίας.

  4. #4
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από strarg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 10/4/2020 έκανα αίτηση και υπέγραψα συμβόλαιο αναβάθμισης της σταθερής σύνδεσης(vodafone) adsl γραμμής σε fiber100. Περιοχή Καισαριανή όρια με Βύρωνα με δίκτυο οπτικών Vodafone.
    Η κάθετη εγκατάσταση της οπτικής ίνας ολοκληρώθηκε στις 7/5/2020 από τεχνικούς της vodafone, και έγιναν οι μετρήσεις.
    Απομένει η οριζόντια εγκατάσταση και η σύνδεση του εξοπλισμού.Από τις 7/5/2020 περιμένω το συνεργείο και τον εξοπλισμό(Router και τερματικό) που δεν μου έστειλαν ποτέ.
    Έχουν περάσει 7 μήνες και δεν έχουν στείλει τίποτα.
    Στις αμέτρητες συνομιλίες με την εξυπηρέτηση πελατών(13830) και την τεχνική υποστήριξη(13840) μου λένε θα σας ειδοποιήσουμε και 'έχουμε συστημικό πρόβλημα'.
    Η διεύθυνση κατοικίας μου περιλαμβάνεται στις διαθεσιμότητες της δράσης sfbb, και έχει βγεί το απαιτούμενο κουπόνι.

    Χρησιμοποιούμε webex για τα διαδικτυακά μαθήματα (Καθηγητές 2βάθμιας) και μπαίνω μέσω δεδομένων κινητής(Hotspot) με αποτέλεσμα να καταναλώνω data.
    Γνωρίζει κάποιος τι αφορά ο όρος συστημικό πρόβλημα και αν θα λυθεί ποτέ;

    Ευχαριστώ...
    Webex δεν είπανε ότι δεν καταναλώνει data;

    Όταν είχα θέμα με τη vodafone σε συστημικό πρόβλημα για την τηλεόραση μετά από 3 μήνες λύθηκε! Η καταγγελία κάπως βοήθησε , αλλά δεν νοιάζονται και πολύ...

  5. #5
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Λέγαμε που λέγαμε για τη Wind τώρα έχουμε και τη Voda. Πότε θα φάνε καμιά καλή καμπανιά μπας και συνέλθουν.

  6. #6
    Εγγραφή
    28-11-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    κος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greg21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Webex δεν είπανε ότι δεν καταναλώνει data;

    Όταν είχα θέμα με τη vodafone σε συστημικό πρόβλημα για την τηλεόραση μετά από 3 μήνες λύθηκε! Η καταγγελία κάπως βοήθησε , αλλά δεν νοιάζονται και πολύ...
    Θεωρητικά δεν χρεώνομαι για το webex, πρακτικά στο τέλος κάθε μέρας είμαι -200/300ΜΒ(πολλαπλασιάστε*22), καθώς ανεβάζω pdf με ασκήσεις στο whiteboard της ms που χρησιμοποιώ με τη γραφίδα.
    Είναι τραγικό η λειτουργία του δημόσιου σχολείου να εξαρτάται από τις διαθέσεις και τις προτεραιότητες της Vodafone.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας