Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ξεκινάς με την εις άτοπον επαγωγή. Συνδέεις και τους δύο υπολογιστές εναλλάξ και αν το κάνει και στους δύο τότε δεν φταίει κάτι στους υπολογιστές. Θα μπορούσαμε να υποθέσουμε ότι φταίει η ίδια η εφαρμογή, αλλά αφού σου το κάνει και με άλλες(Skype) τότε δεν φταίει η εφαρμογή.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #17
    Εγγραφή
    04-10-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνω από το modem router του ISP μου έχω ένα DIR-860L router πάνω στο οποίο είναι συνδεμένα

    Ενσύρματα
    • ένα desktop

    Ασύρματα 5G
    • Κινητά
    • Android TV Box
    • Laptop


    Στα κινητά και Android TV Box δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κάποιο πρόβλημα.

    Στο laptop έχω καταλήξει ότι κάτι παθαίνει το δίκτυο όταν είμαι σε συνάντηση στο teams και σταματάνε να με ακούνε ενώ εγώ γενικά τους ακούω. Πιστεύω ότι συμβαίνει μονόπλευρά από μένα και δεν σχετίζεται με φορτωμένα δίκτυα. Επίσης σαν να συμβαίνει περιοδικά αλλά δεν ξέρω κάθε πότε. Συμβαίνει επίσης και στο skype. Δεν έχω παρατηρήσει άλλα προβλήματα όπως αυτά στο desktop.

    Στο desktop έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές οι σελίδες δεν ανοίγουν. Βλέπεις την σελίδα λάθους στο browser και ο chrome πχ κοιτάζει πότε το host κάνει πάλι resolve και φορτώνει ξανά. Γενικά, κρατάει πολύ λιγότερο από ότι με τις κλίσεις. Γενικά δεν είχα πρόβλημα με το teams στα ίδια account. Αλλά μια παρόμοια με το laptop/teams συμπεριφορά έχω παρατηρήσει στο discord.

    Φυσικά σε κάθε τεστ που μπορεί να τρέξω δεν υπάρχει ποτέ πρόβλημα και η ταχύτητα είναι γενικά ίδια όλη την μέρα.

    Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Φταίει ο πάροχος, το router του isp ή το router μου; Πως το εξακριβώνουμε αυτό; Στο μεταξύ επειδή είμαι και δουλειά, πρέπει να είμαι και διακριτικός.
    στις ρυθμίσεις του webex έχει κάπου μια επιλογή που εμφανιζεται κατα τη διαρκεια της συνεδριας, να απενεργοποιησεις το noise cancel. Δοκίμασέ το. Νομιζω ειναι 3 επιολογες, δοκιμασε να τις απενεργοποιησεις ολες.

  3. #18
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Δεν χρησιμοποιώ WebEx. Το noise cancel δεν είναι για τον ακουστικό θόρυβο; Πώς σχετίζεται με το ίντερνετ;

  4. #19
    Εγγραφή
    04-10-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρησιμοποιώ WebEx. Το noise cancel δεν είναι για τον ακουστικό θόρυβο; Πώς σχετίζεται με το ίντερνετ;
    αυτο που σου πρoτεινα εχει να κανει με το θεμα ακουστικοτητας που ανεφερες. οσο για τις σελίδες δεν πιστευω οτι φταίιει το teams.
    Νόμιζα οτι αναφέρερσαι στο webex teams.

  5. #20
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από madrivermadonus Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που σου πρoτεινα εχει να κανει με το θεμα ακουστικοτητας που ανεφερες. οσο για τις σελίδες δεν πιστευω οτι φταίιει το teams.
    Νόμιζα οτι αναφέρερσαι στο webex teams.
    Όχι, Microsoft teams. Το WebEx, μέχρι μερικά χρόνια πριν το λέγαμε απλά WebEx. Δεν ήξερα ότι υπήρχε ή ότι βγήκε κάτι σαν WebEx teams.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας