Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    08-12-2020
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Αυτον τον καιρο διαβαζω για πιστοποιηση τεχνικος ΗΥ. Στον κανονισμο καταρτισης, στο πρακτικο μερος, λεει σε καποιο σημειο: 'Σχεδιασμός, υπολογισμός και κατασκευή απλών ηλεκτρονικών κυκλωμάτων (καταχωριτές, αριθμητές αθροιστές κ.τ.λ.) χρησιμοποιώντας αναλογικά και ψηφιακά ηλεκτρονικά στοιχεία με διακριτα και ολοκληρωμενα κυκλωματα.'

    Δεν εχω καταλαβει, τι ακριβως θα με βαλουν να κανω? Τι πρεπει να διαβασω?

  2. #2
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    γιατί δεν ρωτάς τους ίδιους καθώς θα σου δώσουν πιο κατατοπιστική απάντηση
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  3. #3
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Σαν εισαγωγικό μάθημα ηλεκτρονικής μου ακούγεται.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  4. #4
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Γιατί δεν υπάρχουν πουθενά απαντήσεις για τις πιστοποιήσεις των ΙΕΚ,πέρα από κάτι γενικολογα βιβλία της κακιάς ώρας,δλδ πρέπει να πληρώσω να τις αγοράσω από ιδιωτικό ΙΕΚ??

    Έχω αγανακτήσει και απελπιστει να ψάχνω σε φωτοτυπαδικα,σε εκδοτικούς οίκους,από σημειώσεις γνωστών κλπ.


    Τεχνικός Η/Υ Ν.2013
    Τεχνικός Εφαρμογών Ιατρικής Πληροφορικης

  5. #5
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Κανενας δεν γνωριζει,που βρηκατε οι υπολοιποι τις απαντησεις σας για τις ειδικοτητες σας?

  6. #6
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν υπάρχουν πουθενά απαντήσεις για τις πιστοποιήσεις των ΙΕΚ,πέρα από κάτι γενικολογα βιβλία της κακιάς ώρας,δλδ πρέπει να πληρώσω να τις αγοράσω από ιδιωτικό ΙΕΚ??

    Έχω αγανακτήσει και απελπιστει να ψάχνω σε φωτοτυπαδικα,σε εκδοτικούς οίκους,από σημειώσεις γνωστών κλπ.


    Τεχνικός Η/Υ Ν.2013
    Τεχνικός Εφαρμογών Ιατρικής Πληροφορικης
    Κανονικά αυτά θα έπρεπε να έχει διδαχτεί στο IEK και κυρίως αυτές τις απαντήσεις που ζητάς να ψάχνεις στους καθηγητές σου...
    Εκεί πρέπει να ρωτήσεις

  7. #7
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά αυτά θα έπρεπε να έχει διδαχτεί στο IEK και κυρίως αυτές τις απαντήσεις που ζητάς να ψάχνεις στους καθηγητές σου...
    Εκεί πρέπει να ρωτήσεις
    Δηλαδη απο σημειωσεις των μαθηματων...? Και αν καποιος δινει εξετασεις μετα απο 3-4 χρονια,που θα βρει τους καθηγητες αυτους? Δεν στεκει αυτο.

  8. #8
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη απο σημειωσεις των μαθηματων...? Και αν καποιος δινει εξετασεις μετα απο 3-4 χρονια,που θα βρει τους καθηγητες αυτους? Δεν στεκει αυτο.
    Οι εξετάσεις αυτές δεν είναι εξετάσεις σχολείου να βασίζονται σε συγκεκριμένη ύλη όπως το θέλεις.. Κυρίως είναι εξετάσεις πιστοποίησης αντικειμένου..
    Επειδή τέλειωσες κάποιο ΙΕΚ θα πάς στο ΙΕΚ αυτό και θα βρεις τους καθηγητές που κάνουν τα μαθήματα που θέλεις. Δεν έχει σημασία αν είναι μετά 3-4 χρόνια...
    Δεν θα είσαι ο 1ος που θα πάει .. Θα σε βοηθήσουν

    Δεν υπάρχει άλλος τρόπος και μην ψάχνεσαι άδικα.. Ετσι είναι και μια χαρά στέκει ..Αν δεν σε βολεύει άλλο καπέλο αυτό !

  9. #9
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει άλλος τρόπος και μην ψάχνεσαι άδικα.. Ετσι είναι και μια χαρά στέκει ..Αν δεν σε βολεύει άλλο καπέλο αυτό !
    Σε Δημοσιο ΙΕΚ,δεν δινουν τιποτε,ενω σε Ιδιωτικο μονο για οσους ειναι σπουδαστες τους δινουν.Οποτε η θα πρεπει να βρεις για την ειδικοτητα σου,αν ετυχε καποιος αλλος γνωστος να βρει η να δωσει εξετασεις απο ΙΕΚ οπου του εδωσαν ετοιμες απαντησεις,αλλιως δεν εχεις επιλογη πραγματικα,πρεπει να ψαχνεις τουλαχιστον για το θεωρητικο κομματι,αναμεσα σε σημειωσεις δικες σου και αλλων,για να βγαλεις καποιες στο περιπου απαντησεις.

  10. #10
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Περιοχή
    Eastattica
    Μηνύματα
    474
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote, AWMN
    Router
    RB5009UG+S+IN
    Path Level
    Interleaved
    Πριν κάποια χρόνια που είχα δώσει για πιστοποίηση, μας είχαν δώσει ένα κατεβατό ερωτήσεις (δεν θυμάμαι πόσες, πάντως ήταν πάρα πολλές), χωρίς απαντήσεις.

    Ξεκίνησα να της απαντώ μόνος μου, αλλά για καλή μου τύχη της βρήκα λυμένες στο Internet από άλλο σπουδαστή.

  11. #11
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RpMz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν κάποια χρόνια που είχα δώσει για πιστοποίηση, μας είχαν δώσει ένα κατεβατό ερωτήσεις (δεν θυμάμαι πόσες, πάντως ήταν πάρα πολλές), χωρίς απαντήσεις.

    Ξεκίνησα να της απαντώ μόνος μου, αλλά για καλή μου τύχη της βρήκα λυμένες στο Internet από άλλο σπουδαστή.
    Εγώ δεν είχα ποτέ τέτοια ανάγκη ... όταν έδινα εξετάσεις ήξερα τις απαντήσεις...

  12. #12
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν είχα ποτέ τέτοια ανάγκη ... όταν έδινα εξετάσεις ήξερα τις απαντήσεις...
    Δηλαδή? Δεν ζητάω λυσαριο για να κάνω παπαγαλια από έξω,αλλά και αυτό το πράγμα να ψάχνεις στο google,στα forums η κανέναν καθηγητή μήπως φιλοτιμηθει ας πούμε,δεν είναι κατάσταση.

    Σου πετάνε τις ερωτήσεις και μετά ο καθένας ας βγαλει την άκρη μόνος του.

  13. #13
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή? Δεν ζητάω λυσαριο για να κάνω παπαγαλια από έξω,αλλά και αυτό το πράγμα να ψάχνεις στο google,στα forums η κανέναν καθηγητή μήπως φιλοτιμηθει ας πούμε,δεν είναι κατάσταση.

    Σου πετάνε τις ερωτήσεις και μετά ο καθένας ας βγαλει την άκρη μόνος του.
    Εγώ δεν περίμενα την σχολή για να μάθω υπολογιστές... Εγώ ήξερα υπολογιστές πριν την σχολή. Έψαχνα μόνος,διάβαζα μόνος μου αγόραζα βιβλία
    και κυρίως δοκίμαζα πράγματα μόνος μου ... Πειραματιζόμουν και πειραματίζομαι μόνος πολύ ... Οπότε τελικά δεν χρειάστηκα ποτέ να βρω απαντήσεις σε πράγματα... Πολλές φορές σε μαθήματα διόρθωνα καθηγητές σε πράγματα που λέγανε ή στα εργαστήρια.. Επειδή είμαι προγραμματιστής έγραφα κώδικα πολύ πριν την σχολή απλά η σχολή μου τα έβαλε σε μια σειρά...

    Θα πω και άλλο και εντελώς φιλικά θα το πω. Εσύ ψάχνεις να βρεις απαντήσεις σε ερωτήσεις που θα δώσεις εξετάσεις. Αύριο σε μια δουλειά που δίνεις εξετάσεις κάθε μέρα απαντήσεις που θα βρίσκεις για να κάνεις αυτά που σου ζητάνε...

    Θέλω να πω όταν ξέρεις ένα αντικείμενο δεν έχεις ανάγκη από λυσάρια γιατί ότι και να σε ρωτήσουν μπορείς να απαντήσεις

  14. #14
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Εντάξει εσύ ήξερες από πριν το αντικείμενο και απλά πηγες να πάρεις το χαρτί περπατώντας,χωρίς να χρειαστεί να βρεις απαντήσεις σε ύλη που ήδη γνώριζες ήδη σχεδόν στο σύνολό της από πριν.

    Πολλοί όμως υποψήφιοι,διαφόρων ειδικοτήτων δεν είναι έτσι,τι θα πρέπει να κάνουν λοιπόν για να βρουν τις απαντήσεις τους στις συνολικά 300 ερωτήσεις θεωρητικού και πρακτικού μέρους?

    Στην δουλειά που θα είσαι νιουμπι,πιθανότατα θα υπάρχει ένας παλιός να σου δείξει και δύο πράγματα για να πάρεις το κολάι,στις εξετάσεις τύπου δημόσιο/ιδιωτικό ΙΕΚ,δεν υπάρχει κανείς να το κάνει αυτό,εκτός αν βρεις φιλότιμους καθηγητες να το κάνουν δωρεάν για σένα.

  15. #15
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Αυτα τα δυο βιβλια,αν και παλιες εκδοσεις σχετικα,του 2005 νομιζω,μπορουν να καλυψουν το θεωρητικο μερος σε απαντησεις απο την ειδικοτητα Τεχνικoς Η/Υ του Ν. 4186/2013? Τα εχει δοκιμασει κανεις,τα εχει διαβασει?Αν θυμαμαι σωστα,οι ερωτησεις πολυ σπανια αλλαζουν,πολυ λιγες ισως.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  bk_iekdikt.jpg 
Εμφανίσεις:  44 
Μέγεθος:  38,9 KB 
ID: 231237 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  bk_iekgraf.jpg 
Εμφανίσεις:  43 
Μέγεθος:  38,2 KB 
ID: 231238


    http://www.lazarinis.gr/bk_iekdikt.html

    http://www.lazarinis.gr/bk_iekgraf.html

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας