Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Έχω την κακή συνήθεια να παρακολουθώ την τεχνολογία πολλές δεκαετίες και έως τώρα πάντα πρόσφερε περισσότερα με λιγότερα. Νόμος του Μέρφι κ.ο.κ.

    Έτσι όταν κάνω σύνδεση «ευρυζωνική» δεν παρακολουθώ τις τιμές για χρόνια, αφού αν χρειαστώ κάτι μετά, ξέρω πως θα το έχω φθηνότερα και ταχύτερα. Μάλιστα στα πρώτα χρόνια της aDSL με αναβάθμιζαν χωρίς χρέωση. Αν θυμάμαι σωστά (προ μνημονίου), από 384kbps με είχαν πάει στα 512kbps αυτόματα. Η τελευταία έρευνα αγοράς μους ήταν το 2010. Οι μνημονιακοί ISP's έχουν διαφορετική άποψη. Σε αυτούς η τεχνολογία ακριβαίνει κάθε χρόνο. Αλλά το marketing τμήμα τί είναι αυτά που γράφει; Κοιτάξτε τον τιμοκατάλογο της Vodafone.

    Ακόμη καλύτερο: στην περιοχή μου δίνουν 50mbps αλλά όχι 30mbps (!). Ωραίοι! Με το ζόρι να πληρώνω παραπάνω.

    Φιλελεύθερα πράγματα να μην σου δίνουν την επιλογή.

    Φιλελεύθερο και το καρτέλ.

    Μπράβο στην ΕΕΤΤ που πληρώνεται για την φάση.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vodafone-2020-prices.png 
Εμφανίσεις:  100 
Μέγεθος:  50,9 KB 
ID: 221956

    Ευτυχώς η φιλελεύθερη κυβέρνησή μας, έριξε τις τιμές με συμφωνία κυρίων. Α, όχι αυτό αφορά την κινητή αλλά και εκεί ανέβηκαν οι τιμές.

    Για όσους δεν κατάλαβαν η ερώτηση είναι: Γιατί γράφουν άλλες τιμές στον τιμοκατάλογο και άλλες στην ιστοσελίδα;
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-12-2020
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Νεοφιλελεύθερη

  3. #3
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Νόμος του Moore, όχι του Μέρφι.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Εγω που δεν καταλαβα .... τι ακριβως ρωτας ?


    50 Mbps με απεριοριστα σταθερα και 6 ωρες κινητα & 45 χωρες διεθνη σου φτανουν?

    με κοστος 26,90 €/μηνα ? και δωρεαν τελη ενεργοποιησης και εγκαταστασης.

    Τι ακριβως δεν σου αρεσει ?
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    @griniaris δεν είδες το επισυναπτόμενο.

    Αυτά που γράφεις είναι προσφορές. Έτσι έγινε και με την καρτοκινητή. Μέχρι που τελείωσαν οι προσφορές και έγινε πάγιο με 10€ τον μήνα.

    Και όχι αυτό που μου έγραψες δεν μου αρέσει. Διότι πλήρωνα 16€ τον μήνα και θέλω να πληρώνω τα ίδια και να παίρνω περισσότερα. Έτσι είναι η τεχνολογια.

    Εκτός αν εσυ θες να πληρώνεις τα ίδια μετά από δέκα χρόνια και να παίρνεις τεχνολογία δεκαετίας.

    Μου έγραψες για 10€ παραπάνω εκτός τιμοκαταλόγου. Δεν μου αρέσει.

    Η τουρκική μέθοδος του παζαριού δεν μου αρέσει. Προτιμώ ευρωπαϊκά πράγματα.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  6. #6
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    342
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβως δεν σου αρεσει ?
    Μάλλον θελει μικρότερο tier με μικρότερη χρέωση

    Σιγα μην πέσει υπολογίζω οτι στη μεταμνημονιακή εποχή οι εταιρείες εφαρμόζοντας διάφορες τεχνικές επιθυμούν να βγαζουν τα σπασμένα που προκάλεσαν οι μειώσεις σε αγορές υπηρεσιών. Βλέπε συνδρομητικά καρτοκινητά και vdsl κόστη

  7. #7
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όχι αυτό που μου έγραψες δεν μου αρέσει. Διότι πλήρωνα 16€ τον μήνα και θέλω να πληρώνω τα ίδια και να παίρνω περισσότερα. Έτσι είναι η τεχνολογια.

    Εκτός αν εσυ θες να πληρώνεις τα ίδια μετά από δέκα χρόνια και να παίρνεις τεχνολογία δεκαετίας.
    Τεχνολογία 20ετίας είναι η ADSL (εποχές Pentium 4).

    Pentium 4 δεν υπάρχουν πλέον όμως στην αγορά, ούτε θα τολμήσει να πει κανείς ότι με Pentium 4 κάνεις την δουλειά σου (με WinXP/Linux ίσως).

    Οι ADSL ζουν και βασιλεύουν, παρά την πρόοδο που έχει φέρει ο Moore's law στα DSP...

  8. #8
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    @griniaris δεν είδες το επισυναπτόμενο.
    Το ειδα... αλλα δεν εχει καμμια αξια το να συζηταμε για τιμες καταλογου.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όχι αυτό που μου έγραψες δεν μου αρέσει. Διότι πλήρωνα 16€ τον μήνα
    Σταθερό & Internet μόνο με 18,90€ /μήνα & δώρο τα τέλη ενεργοποίησης
    Απεριόριστες κλήσεις σε αστικά & υπεραστικά , + 240 λεπτά προς κινητά Ελλάδας

    Εδινες 16 € με τι παροχες ?
    Και μην μου πεις οτι ειναι παλιο cyta , γιατι ειδες που κατεληξε με αυτη την τιμολογιακη πολιτικη.

    Και μην μου πεις παλι οτι ειναι "προσφορες" .... γιατι ναι . Ειναι προσφορες που ισχυουν 365 μερες/χρονο.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    πλήρωνα 16€ τον μήνα και θέλω να πληρώνω τα ίδια και να παίρνω περισσότερα. Έτσι είναι η τεχνολογια.
    Αυτο πως προκυπτει ? ειναι καποιος κανονας που δεν γνωριζω ?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τουρκική μέθοδος του παζαριού δεν μου αρέσει. Προτιμώ ευρωπαϊκά πράγματα.
    Ευρωπαικα πραγματα ειναι το να κανεις την ερευνα αγορας , και βαση των αναγκων σου να διαλεγεις το πακετο που τις καλυπτει , σε συνδιασμο με την καλυτερη τιμη .

    Ευρωπαικα πραγματα ΔΕΝ ειναι ντε και καλα επειδη ξυπνησα ενα πρωι , να ζηταω περισσοτερες παροχες με τα ιδια χρηματα ή και λιγοτερα.
    Τουρκικη μεθοδο ακολουθησει και εσυ αν ειναι ετσι.. Ντε και καλα θελεις με λιγοτερα χρηματα , περισσοτερες παροχες. τσαμουκαλιδικα.

    Βασικοι κανονες του εμποριου . Προσφορα και ζητηση . Αν κατι δεν σου αρεσει ... μην το αγοραζεις.

    Αν ειναι ετσι ... να κανουμε και ενα νημα για τα σουβλακια.
    η τιμη τους εχει εκτοξευτει στα 2,70 € και μεσα εχει λιγοτερα υλικα απο οτι ειχανε .
    το 2010 τα επαιρνα με 1,70 €
    The gr81 .

  9. #9
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Pentium 4 δεν υπάρχουν πλέον όμως στην αγορά, ούτε θα τολμήσει να πει κανείς ότι με Pentium 4 κάνεις την δουλειά σου (με WinXP/Linux ίσως).
    Και που διάβασες να ζητάω τεχνολογία 20ετίας ή δεκαετίας; Ζητάω ΣΗΜΕΡΙΝΗ τεχνολογία με τα ίδια χρήματα. Άντε να βάλουμε πληθωριστικά κάτι παραπάνω - που στην τεχνολογία ΟΥΤΕ αυτό ισχύει.

    Σήμερα με τα χρήματα του Pentium 4 αγοράζω i7. Είσαι μπερδεμένος ή μας μπερδεύεις επίτηδες; Σήμερα αγοράζεις υπολογιστή κανονικότατο με λιγότερα χρήματα του Pentium 4. Σήμερα αγοράζεις με λίγοτερα χρήματα φορητό καλύτερο του Pentium 4.

    Δεν πριν 20 χρόνια στο βασικό πακέτο Pentium 4 να είχες Gigabit κάρτα, usb-3, dual display κ.ο.κ. Άσε που με ΛΙΓΟΤΕΡΑ χρήματα είναι καλύτερος του Pentium 4.

    Τουλάχιστον τα ίδια χρήματα ζητάω. Παλαιότερα σε αναβάθμιζαν ΔΩΡΕΑΝ και τώρα με το ζόρι να πληρώσεις παραπάνω.

    Πήρα (ξέχασα πότε) με 70€ μνήμη flash 1G. Την είχα πάρει και φθηνά. Τώρα μόλις είδα παίρνεις 256G και ταχύτερη.

    Η τεχνολογία (και στα δίκτυα) προσφέρει περισσότερα με τα ίδια χρήματα και αυτοί υπερδιπλασίασαν τις τιμές. Πήγαμε στις εποχές ΟΤΕ πριν 30 χρόνια. Μόνο που τώρα έχουμε τρεις αντί για έναν.

    Ζητάνε υπερδιπλάσια χρήματα για την σημερινή τεχνολογία, όχι για τίποτα top-of-the-top (π.χ. οπτική στο σπίτι).

    Ούτε η Apple δεν έχει τέτοιο θράσσος. Τουλάχιστον αυτοί ζητάνε τα ΙΔΙΑ και δίνουν περισσότερα, δεν ζητάνε ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

    Καρτελ, χειρότερο από Apple.

    Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Καλά μας κάνουν.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  10. #10
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που διάβασες να ζητάω τεχνολογία 20ετίας ή δεκαετίας; Ζητάω ΣΗΜΕΡΙΝΗ τεχνολογία με τα ίδια χρήματα. Άντε να βάλουμε πληθωριστικά κάτι παραπάνω - που στην τεχνολογία ΟΥΤΕ αυτό ισχύει.

    Σήμερα με τα χρήματα του Pentium 4 αγοράζω i7. Είσαι μπερδεμένος ή μας μπερδεύεις επίτηδες; Σήμερα αγοράζεις υπολογιστή κανονικότατο με λιγότερα χρήματα του Pentium 4. Σήμερα αγοράζεις με λίγοτερα χρήματα φορητό καλύτερο του Pentium 4.

    Δεν πριν 20 χρόνια στο βασικό πακέτο Pentium 4 να είχες Gigabit κάρτα, usb-3, dual display κ.ο.κ. Άσε που με ΛΙΓΟΤΕΡΑ χρήματα είναι καλύτερος του Pentium 4.

    Τουλάχιστον τα ίδια χρήματα ζητάω. Παλαιότερα σε αναβάθμιζαν ΔΩΡΕΑΝ και τώρα με το ζόρι να πληρώσεις παραπάνω.

    Πήρα (ξέχασα πότε) με 70€ μνήμη flash 1G. Την είχα πάρει και φθηνά. Τώρα μόλις είδα παίρνεις 256G και ταχύτερη.

    Η τεχνολογία (και στα δίκτυα) προσφέρει περισσότερα με τα ίδια χρήματα και αυτοί υπερδιπλασίασαν τις τιμές. Πήγαμε στις εποχές ΟΤΕ πριν 30 χρόνια. Μόνο που τώρα έχουμε τρεις αντί για έναν.

    Ζητάνε υπερδιπλάσια χρήματα για την σημερινή τεχνολογία, όχι για τίποτα top-of-the-top (π.χ. οπτική στο σπίτι).

    Ούτε η Apple δεν έχει τέτοιο θράσσος. Τουλάχιστον αυτοί ζητάνε τα ΙΔΙΑ και δίνουν περισσότερα, δεν ζητάνε ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

    Καρτελ, χειρότερο από Apple.

    Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Καλά μας κάνουν.
    Ρε πας καλά;

    Μαζί σου είμαι και μου την λες;

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι ετσι ... να κανουμε και ενα νημα για τα σουβλακια.
    η τιμη τους εχει εκτοξευτει στα 2,70 € και μεσα εχει λιγοτερα υλικα απο οτι ειχανε .
    το 2010 τα επαιρνα με 1,70 €
    Παντελώς άδικη σύγκριση.

    Τα τρόφιμα δεν έχουν Moore's law να βιώνουν αποπληθωρισμό:



    Για δες ποιά αγαθά έχουν καθοδική και ποιά ανοδική τάση...

    ΥΓ: Για φτηνά και ποιοτικά σουβλάκια κόψτε το efood και βρείτε κανά ποιοτικό old school (non-fancy) σουβλατζίδικο. Ναι, υπάρχουν ακόμα.

    Τιμές του 2004 (€1,20) δεν υπάρχουν πια, αλλά €2 νομίζω είναι τίμια τιμή για δεδομένα 2020 (δεδομένου του πόσο χρήμα έχουν τυπώσει οι κεντρικές τράπεζες τα τελευταία 12 χρόνια, συν η ανεβασμένη φορολογία).

  11. #11
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ειδα... αλλα δεν εχει καμμια αξια το να συζηταμε για τιμες καταλογου.
    Για σένα δεν έχει, έχει για μένα που δεν θέλω τούρκικο παζάρι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σταθερό & Internet μόνο με 18,90€ /μήνα & δώρο τα τέλη ενεργοποίησης
    Απεριόριστες κλήσεις σε αστικά & υπεραστικά , + 240 λεπτά προς κινητά Ελλάδας
    Αυτό είναι προσφορά που όποτε θέλουν την παίρνουν πίσω. Θέλω μακροπρόθεσμες σχέσεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδινες 16 € με τι παροχες ?
    Και μην μου πεις οτι ειναι παλιο cyta , γιατι ειδες που κατεληξε με αυτη την τιμολογιακη πολιτικη.
    Παροχές αυτές που ήθελα. Δημοκρατία δεν έχουμε; Πουλήθηκε από μνημονιακή υποχρέωση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο πως προκυπτει ? ειναι καποιος κανονας που δεν γνωριζω ?
    Σοβαρά τώρα; Θες να ψάξω και βιβλιογραφία; Το άσπρο μαύρο θα κάνουμε; Εσύ να αγοράζεις με τα ίδια χρήματα τεχνολογία δεκαετίας. Λάθος. Εικοσαετίας όπως αναφέρει ο uncharted.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευρωπαικα πραγματα ειναι το να κανεις την ερευνα αγορας , και βαση των αναγκων σου να διαλεγεις το πακετο που τις καλυπτει , σε συνδιασμο με την καλυτερη τιμη .
    Ε, αυτό έκανα. Αλλά δεν σου άρεσε. Πώς προκύπτει να δίνουν 50άρα γραμμή και όχι 30άρα που με καλύπτει; Βαριούνται να πατήσουν άλλο πλήκτρο ε;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευρωπαικα πραγματα ΔΕΝ ειναι ντε και καλα επειδη ξυπνησα ενα πρωι , να ζηταω περισσοτερες παροχες με τα ιδια χρηματα ή και λιγοτερα.
    Ευρωπαϊκό είναι να έχω σωστό τιμοκατάλογο. Όχι ο τιμοκατάλογος να λέει 50€ και ο τηλεφωνητής 26€. Μου λέει ο άλλος: «Πάρε τηλέφωνο και απείλησέ τους πως θα πας σε άλλο πάροχο». Ευρωπαϊκά πράγματα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσφορα και ζητηση . Αν κατι δεν σου αρεσει ... μην το αγοραζεις.
    Ωραία η ελευθαγορίτη καραμέλα, αλλά δεν ισχύει όταν δεν υπάρχουν επιλογές. Ο φιλελευθερισμός υποτίθεται δίνει την ελευθερία επιλογής. Α, έχετε την εξής μία επιλογή από τέσσερις εταιρείες! ΑΧΑΧΑΧΑ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι ετσι ... να κανουμε και ενα νημα για τα σουβλακια.
    η τιμη τους εχει εκτοξευτει στα 2,70 € και μεσα εχει λιγοτερα υλικα απο οτι .
    το 2010 τα επαιρνα με 1,70 €
    Ευχαρίστως. Αλλά κοίτα φάση. Δεν είμαστε στο souvlakia.gr Mind blowing. Είμαστε στο adslgr.com.

    Δεν αγοράζω σουβλάκια είναι πράγματι πανάκριβα και με λιγότερη ποσότητα. Έχω να σου προτείνω καταπληκτική τοπική πιτσαρία όμως. Φθηνή, με άριστα υλικά και μεγάλη ποσότητα. Ευρυζωνικό φθηνό δεν έχω να σου προτείνω.

    Όλα πανάκριβα όπως τα σουβλάκια. Εκτός και αν βρεις κανέναν τοπικό πάροχο, όπως με την τοπική πιτσαρία.

    - - - Updated - - -

    @uncharted, δεν το κατάλαβα. Είναι και η καραντίνα στην μέση. Νόμιζα εννοούσες πως δίνουν χρήματα για αρχαιολογία και τους βγαίνει ακριβά.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά μάθετε να διαβάζετε σωστά!

    Από το πρώτο post που έκανα μίλησα πολύ συγκεκριμένα για Moore's law (που δίνει αποπληθωριστικό effect στην οικονομία). Για αυτό οι κεντρικές τράπεζες τυπώνουν τα κέρατά τους εδώ και δεκαετίες και τα tech gadgets γίνονται πιο προσιτά (μέχρι πρόσφατα τουλάχιστον, τώρα έχουμε reversal αυτού του trend σε κινητά/GPUs).

    Πόσο γελοίο θα ήταν να πούλαγε η Intel ακόμα την αρχαιολογία τον Pentium 4; Πόσα θα της έσουρναν;

    Ε, οι ISPs πουλάνε ακόμα ADSL, που είναι ίδιας χρονολογίας με τον P4! Χιλιοαποσβεσμένα DSLAM.

    Ελληνικά μιλάω, όχι Σουαχίλι.

    Ακόμα και οι οπτικές ίνες (ως backbone) «καβαλάνε» τον Moore's law και προσφέρουν υψηλότερες ταχύτητες, αφού η ισχύς των DSP διπλασιάζεται κάθε 18 μήνες. Το ίδιο καλώδιο, άλλος εξοπλισμός στα άκρα.

    Τεχνολογικό site δεν είναι εδώ μέσα; Ή έχω μπει σε λάθος μέρος;

  13. #13
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA


    Ευχομαι να περασετε τις γιορτες με τα αγαπημενα σας προσωπα , με υγεια και χαρα.

    Καλη συνεχεια .
    The gr81 .

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Γραμμή full llu, χρέωση 7,10 τον μήνα, πρέπει μέσα σε αυτό να βάλεις κόστη συν εγκατάστασης, σύνδεσης, αποσύνδεσης,

    http://www.otewholesale.gr/documents...4-1fb13131b22b

    Τιμές χωρίς ΦΠΑ έτσι

    Σε όλα αυτά δεν έχουμε βάλει, κόστος για το διεθνές traffic, μηχανήματα, λεπτά ομιλίας κλπ

    ο πάροχος θα πάρει 13 ευρώ, έχει να πληρώσει χονδρική τουλάχιστον για τον πρώτο χρόνο πάνω απο 10 ευρώ χωρίς ΦΠΑ, με αυτά τα 2 που του μένουν, θα πρέπει να πληρώσει εξοπλισμό, μισθούς, διεθνές Internet και τερματισμούς κλήσεων..........


    ludist, τα 16 που πληρώνεις σήμερα απλά είναι τιμή κάτω του κόστους,

  15. #15
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    @sdikr ευχαριστώ για τη τιμή.

    Εγκατάσταση, σύνδεση, αποσύνδεση τι αφορά το κόστος; Σκάβουν γραμμή;

    16€ πλήρωνα, τώρα κάπου στα 18 είναι, δεν θυμάμαι. Δεν έγραψα πουθενά για χρόνο ομιλίας. Με sip voip μου βγαίνει 20€ τον χρόνο. Φαντάζομαι και αυτός μέσα μπαίνει. Τέλη, σύνδεσης, αποσύνδεσης, σύνδεση με εξωτερικό, μηχανήματα, κ.ο.κ. Μάλιστα έχω δυο VoIP sip, αν ο ένας πέφτει έχω τον άλλον. Σε εκείνον να δώσω 5€ τον χρόνο. Και αυτός μέσα μπαίνει. Τέλη, σύνδεσης, αποσύνδεσης, σύνδεση με εξωτερικό, μηχανήματα, κ.ο.κ.

    Δηλσδη αύξηση 66% για σύγχρονη τεχνολογια. Πρέπει να ανέβηκαν τουλάχιστον 50% οι μισθοί και έχουν έξοδα οι άνθρωποι.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας