Σελ. 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 159
  1. #31
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Να μειώσουν το κόστος των μεταφορικών τότε. Παραδίδουν στην ουσία με ταχυδρομείο. Αλλά η τιμή είναι η ίδια..και θησαυρίζουν
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  2. #32
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gkostas2007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω τουλάχιστον όσοι έχετε μπλέξει να μην πληρώσατε με κάρτα. Προσωπικά επειδή την μυρίστηκα την κατάσταση ότι παραγγελίες έχω κάνει έχουν πάει με αντικαταβολή. Αν δω ότι μου το καθυστερούν, ακυρώνω την παραγγελία και ας τα βρει το μαγαζί με την μεταφορική. Δεν θα κάτσω να σκάσω γιατί οι άλλοι είναι γύφτοι και δεν δέχονται να προσλάβουν 100-200 επιπλέον άτομα για 2-3 μήνες, να εξυπηρετήσουν τις ανάγκες των πελατών τους. Λες και δίνουν και κανά τρελό μισθό. Είναι καθαρή γυφτιά όλο αυτό που κάνουν.
    Σωστός... Τυχαίο ότι γνωστή αλυσίδα με πορτοκαλί χρώμα στο λογότυπο έκοψε τις αντικαταβολές; Μόλις το είδα, τους έστειλα email να διαγράψουν το λογαριασμό μου και ότι όσο συνεργάζονται με ACS και δεν έχουν αντικαταβολή δεν ξαναπαίρνω τίποτα από αυτούς και ότι αν αρνηθούν την διαγραφή θα τους καταγγείλω στην ΑΠΔΠΧ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 11-12-20 στις 14:25.

  3. #33
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.500
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath

  4. #34
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hostolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέτοιο "Ρδέλο" είμαι σίγουρος ότι ανήκει στην ACS

  5. #35
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός... Τυχαίο ότι γνωστή αλυσίδα με πορτοκαλί χρώμα στο λογότυπο έκοψε τις αντικαταβολές. Μόλις το είδα, τους έστειλα email να διαγράψουν το λογαριασμό μου και ότι όσο συνεργάζονται με ACS και δεν έχουν αντικαταβολή δεν ξαναπαίρνω τίποτα από αυτούς και ότι αν αρνηθούν την διαγραφή θα τους καταγγείλω στην ΑΠΔΠΧ...
    Ειτε με καρτα ειτε με αντικαταβολη, αμα δεν θες, δεν παραλαμβανεις. Η εμμονη με την αντικαταβολη δεν βελτιώνει το σύστημα.
    Οσο για τη διαγραφή, έχεις άδικο. Εχεις κάνει εμπορική συναλλαγή μαζί τους, εχεις δώσει την συγκατάθεση σου στο να επεξεργαστουν τα δεδομενα σου (γιατί πως αλλιως θα σου έστελναν προιόν) και επισης διατηρείς δικαιώματα εγγύησης, τα οποία αποδεικνύονται με την απόδειξη αγοράς στο όνομα σου.
    Το να σε διαγράψουν από το newsletter ειναι το εύκολο, για τα υπόλοιπα είσαι έτοιμος να αποποιηθείς τα δικαιώματα εγγύησης για αρχή?

  6. #36
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειτε με καρτα ειτε με αντικαταβολη, αμα δεν θες, δεν παραλαμβανεις. Η εμμονη με την αντικαταβολη δεν βελτιώνει το σύστημα.
    Οσο για τη διαγραφή, έχεις άδικο. Εχεις κάνει εμπορική συναλλαγή μαζί τους, εχεις δώσει την συγκατάθεση σου στο να επεξεργαστουν τα δεδομενα σου (γιατί πως αλλιως θα σου έστελναν προιόν) και επισης διατηρείς δικαιώματα εγγύησης, τα οποία αποδεικνύονται με την απόδειξη αγοράς στο όνομα σου.
    Το να σε διαγράψουν από το newsletter ειναι το εύκολο, για τα υπόλοιπα είσαι έτοιμος να αποποιηθείς τα δικαιώματα εγγύησης για αρχή?
    Αν δεν παραλάβω ενώ έχω πληρώσει με χρέωση στην κάρτα είναι να να "δεσμεύω" τα λεφτά μου, αφού θα πάρει κάποιο διάστημα μέχρι να επιστραφούν. Σε αντικαταβολή έχω αρνηθεί να παραλάβω παλίοτερα. Επίσης όπως έδωσα την συγκατάθεση μου για την αγορά, τώρα την "ακυρώνω". Όσο για την εγγύηση, δεν με ενδιαφέρει αφού αυτά που ήθελα να πάρω ήταν αναλώσιμα.

    Το ξέρω ότι η αντικαταβολή δεν απλουστεύει την διαδικασία, απλά δίνει μια μεγαλύτερή "ασφάλεια" στον αγοραστή. Αν ο άλλος θέλει να σου κάνει λαμογιά, θα στην κάνει είστε στα στείλει με αντικαταβολή είτε όχι...

  7. #37
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.673
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν παραλάβω ενώ έχω πληρώσει με χρέωση στην κάρτα είναι να να "δεσμεύω" τα λεφτά μου, αφού θα πάρει κάποιο διάστημα μέχρι να επιστραφούν. Σε αντικαταβολή έχω αρνηθεί να παραλάβω παλίοτερα. Επίσης όπως έδωσα την συγκατάθεση μου για την αγορά, τώρα την "ακυρώνω". Όσο για την εγγύηση, δεν με ενδιαφέρει αφού αυτά που ήθελα να πάρω ήταν αναλώσιμα.

    Το ξέρω ότι η αντικαταβολή δεν απλουστεύει την διαδικασία, απλά δίνει μια μεγαλύτερή "ασφάλεια" στον αγοραστή. Αν ο άλλος θέλει να σου κάνει λαμογιά, θα στην κάνει είστε στα στείλει με αντικαταβολή είτε όχι...
    Στην αντικαταβολή έχουμε δικαίωμα να ανοίξουμε τη συσκευασία να δούμε τι παραλαμβάνουμε?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #38
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αντικαταβολή έχουμε δικαίωμα να ανοίξουμε τη συσκευασία να δούμε τι παραλαμβάνουμε?
    Δυστυχώς όχι... Αλλά μπορούμε να παραλάβουμε με επιφύλαξη αν τελικά αυτό βοηθάει πουθενά...

  9. #39
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Έτσι για την ιστορία μόλις πήρα αποζημίωση 10€ από την You λόγω μη παράδοσης του πακέτου μου από την ACS στο σπίτι μου και επειδή με ανάγκασε να πάω στο κατάστημα να το πάρω... λόγω ότι δεν θα ξανά περνάγανε...

  10. #40
    Εγγραφή
    15-05-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE H1600
    Οπως λεει και ο φιλος παραπανω, στην αντικαταβολη εχεις την ασφαλεια οτι δεν εχουν δεσμευσει το ποσο, ωστε να εχεις μετα το αγχος ποτε θα ερθει η παραγγελια, τι θα γινει αν χαθει, αν δεν ερθει κλπ. Ουτε να τρεχεις να παρεις πισω τα λεφτα σου για τον οποιοδηποτε λογο. Ενω ακομα και αν η μεταφορικη πει οτι δεν σε βρηκε και σε σερνει στα καταστηματα της, απλα δεν πας ποτε χωρις και παλι να εχεις το αγχος οτι εχεις πληρωσει ηδη. Γι αυτο πολυ σωστα λεει οτι πχ το Public την ακυρωσε. Απο κει και περα νομιζω οτι ειναι δικαιωματου να ακυρωσει την εγγραφη του σε ενα ηλ. καταστημα οποιαδηποτε στιγμη θελει και να ζητησει και διαγραφη των προσωπικων του στοιχειων.

  11. #41
    Εγγραφή
    13-11-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Wind
    Router
    zyxel vmg8623-t50b
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nakata Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και χειρότερα.
    DHL ειναι;
    Κανουν 7-10 εργασιμες να το φερουν ελλαδα!Περυσι μου ετυχε και εμενα να ερθει το πακετο απο γερμανια στις 12 μερες και το εστειλε το τελωνειο πισω γερμανια,μεσα σε 4 μερες ειχε ερθει κρητη αλλα αφου πρωτα εκανα παραπονα και στην γερμανια αλλα και ελλαδα!!

  12. #42
    Εγγραφή
    27-01-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι. Λένε ότι δεν μπορούν να προσλάβουν προσωπικό γιατί θέλει έως και ένα μήνα εκπαίδευση για βγει στο δρόμο ο κουριερ.

    Τι ακριβώς χρειάζεται ένας μήνας δεν πιάνω.

  13. #43
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για την ιστορία You και ACS ανήκουν στο ίδιο άτομο. Ανήκουν σε αυτόν που έχει τον όμιλο InfoQuest/Quest.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YaWnX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι. Λένε ότι δεν μπορούν να προσλάβουν προσωπικό γιατί θέλει έως και ένα μήνα εκπαίδευση για βγει στο δρόμο ο κουριερ.

    Τι ακριβώς χρειάζεται ένας μήνας δεν πιάνω.
    Είχαν 9+ μήνες να προετοιμαστούν, δικαιολογίες

  14. #44
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YaWnX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι. Λένε ότι δεν μπορούν να προσλάβουν προσωπικό γιατί θέλει έως και ένα μήνα εκπαίδευση για βγει στο δρόμο ο κουριερ.

    Τι ακριβώς χρειάζεται ένας μήνας δεν πιάνω.
    Σίγουρα θα θέλουν κάποια εκπαίδευση για το πως να χειρίζονται τα "σκάνερ", αλλά σίγουρα ΟΧΙ ένας μήνας. Αυτά είναι φτηνές προσπάθειες να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα. Αλλά και έτσι να είναι, από τον Μάρτιο το 2020 μέχρι σήμερα θα είχαν χρόνο να εκπαιδεύσουν τουλάχιστον 5-6 σειρές "νεοσύλλεκτων" διανομέων.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    You και ACS είναι το ίδιο. Ανήκουν σε αυτόν που έχει τον όμιλο InfoQuest.
    Να ξέρω να μην πάρω ποτέ τίποτα από αυτούς τότε

  15. #45
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Εγινε κατι αναπαντεχο σημερα, παραγγελια στις 8/12 απο Αθηνα κατι ροδακια για μια ντουζιερα τηλεφωνικα απο ενα καταστημα (αφου δεν εχει online αγορες), ηρθαν σημερα με ACS στις 14:45, ενα παλικαρι μουσκευμα (βρεχει καρεκλες) με μηχανακι. Πρωτη φορα στην ιστορια μου φερνει η acs δεμα*. Εξεπλαγην τοσο πολυ που ηρθε η παραγγελια αλλα και που το παλικαρι περιμενε 5 λεπτα μεσα στη βροχη (οτι ειχα πεσει στο κρεβατι για νανι) που πραγματικα νομιζω οτι τα 2.5Ε που του αφησα φιλοδωρημα ηταν λιγα...

    *Λοιπον αυτο που λεγαμε οτι αναλογα το υποκαταστημα υπαρχει διαφορετικη αντιμετωπιση. Ο δρομος που μενω εχει απο τη μια μερια ΤΚ 26224 και ανοικει σε υποκαταστημα acs στο κεντρο της πολης ενω απο την αλλη εχει 26333 και ανοικει σε υποκαταστημα πιο εξω απο τη πολη. Χιλιομετρικα ειμαι στη μεση και απο τα 2 καταστηματα.
    Σε αυτη τη παραγγελια που εκανε η συζηγος στο τηλεφωνο δεν εδωσε ΤΚ και προφανως το καταστημα η/και η acs βρηκε μονη της το 26224. Οποτε Το δεμα πηγε στο υποκαταστημα στο κεντρο. ΟΛΕΣ και εννοω ΟΛΕΣ τις αλλες φορες που χρησιμοπποιω το 26333 παντα μου αφηνουν χαρτακι ή στελνουν μηνυμα οτι δε με βρισκουν (και εγω κλασσικα οταν περιμενω δεμα ειμαι κολλημενος πανω στη πορτα), τυχαιο? ειδικα τωρα που γινεται χαμος να ηρθε κανονικα στην ωρα του ? Δε νομιζω.


Σελ. 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας