Σελ. 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 159
  1. #46
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εμάς η γυναίκα μου προχτές το βράδυ παράγγειλε μια ηλεκτρική κιθάρα παιχνίδι για το γιο μου (είναι 8 σχεδόν) και ήρθε χτες το πρωί!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν το πίστευε κανένας μας.... απλά στη μέση δεν υπήρξε εταιρεία courier από ότι κατάλαβα γιατί την έφερε ένας τύπος με πολιτικό αυτοκίνητο.

    Υ.Γ. Εννοείται πως ΑΠΟ ΕΧΤΕΣ που έβαλε μπαταρίες ο γιος μου πάνω της.. θέλουμε να αυτοκτονήσουμε όλοι σπίτι... τελειώσαμε.. εγώ πέρασα το βράδυ μου με τα ακουστικά συνέχεια και στα 2 αυτιά.....δεν μπορούσε να τη φέρει η ACS το 2022?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #47
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμάς η γυναίκα μου προχτές το βράδυ παράγγειλε μια ηλεκτρική κιθάρα παιχνίδι για το γιο μου (είναι 8 σχεδόν) και ήρθε χτες το πρωί!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν το πίστευε κανένας μας.... απλά στη μέση δεν υπήρξε εταιρεία courier από ότι κατάλαβα γιατί την έφερε ένας τύπος με πολιτικό αυτοκίνητο.
    Έτσι και σε μένα.Tα αναλώσιμα που ήθελα να πάρω από το Public, τελικά τα πήρα από το Πλαίσιο. Μου τα έφερε πριν από λίγο με εταιρία μεταφορών (με έδρα τη Λάρισα) και όχι courrier. Την παραγγελία την έκανα Δευτέρα βράδυ. Το Πλαίσιο μου έστειλε μήνυμα ότι η παραγγελία έφυγε χτες από αυτούς οπότε έφτασε σε χρόνο dt.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ. Εννοείται πως ΑΠΟ ΕΧΤΕΣ που έβαλε μπαταρίες ο γιος μου πάνω της.. θέλουμε να αυτοκτονήσουμε όλοι σπίτι... τελειώσαμε.. εγώ πέρασα το βράδυ μου με τα ακουστικά συνέχεια και στα 2 αυτιά.....δεν μπορούσε να τη φέρει η ACS το 2022?
    Να κάνεις καταγγελία ότι σου έφεραν αποστολή πολύ γρήγορα

  3. #48
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσες υποδομες να έχουν και τα κουριερ???
    Πόσες υποδομες να εχουν και οι εταιρείες-πωλητες σε eshop??

    Βασικα πρέπει να ανοίξουν όλα τα μαγαζιά ΧΤΕΣ, να δουλεψει η αγορά και η χώρα! Να αποσυμφορηθουν και τα δυκτια λιανικής, κουριερ κλπ. Δεν μπορούμε να είμαστε η μοναδική χώρα παγκόσμιος που ζούμε σε ενα μόνιμο και αναποτελεσματικο lockdown επειδή η κυβέρνηση δεν φρόντισε να έχει γιατρούς, ΜΕΘ, ελέγχους στα σύνορα κλπ.
    Στην τελική στα μικρομάγαζα με 5 άτομα κολλάει και στα Σούπερ Μαρκετ με 200 ατομα δεν κολλάει??
    Έχει χαθεί η λογική από καιρό.
    To "η μονη χωρα παγκοσμίως" απο που πηγάζει? Γιατί εγώ αλλιώς τα ξέρω.
    Οσο αφορά την απορία σου, και στα Super Market κολλαει, απλά χωρίς super market δεν ζεις. Χωρίς καινουργιες γοβες και φουστάνια ζεις.

  4. #49
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    To "η μονη χωρα παγκοσμίως" απο που πηγάζει? Γιατί εγώ αλλιώς τα ξέρω.
    Οσο αφορά την απορία σου, και στα Super Market κολλαει, απλά χωρίς super market δεν ζεις. Χωρίς καινουργιες γοβες και φουστάνια ζεις.
    Κοντόφθαλμη αντίληψη της (καπιταλιστικής) πραγματικότητας. Λες και ζούμε σε planned economy και μοιράζει τρόφιμα το κράτος να κουτσοζούμε.

    Προφανώς δεν αντιλαμβάνεσαι ότι και αυτός που πουλάει γόβες/φουστάνια/ζαρτιέρες θα ρίξει πιστόλι στις υποχρεώσεις του, αυτός σε κάποιον άλλο και κάποια στιγμή η αθέτηση πληρωμών θα φτάσει και σε εσένα.

    Καθοδικό σπιράλ λέγεται αυτό το φαινόμενο στην οικονομία και έχει ξεκινήσει εδώ και μήνες...

  5. #50
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμάς η γυναίκα μου προχτές το βράδυ παράγγειλε μια ηλεκτρική κιθάρα παιχνίδι για το γιο μου (είναι 8 σχεδόν) και ήρθε χτες το πρωί!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν το πίστευε κανένας μας.... απλά στη μέση δεν υπήρξε εταιρεία courier από ότι κατάλαβα γιατί την έφερε ένας τύπος με πολιτικό αυτοκίνητο.

    Υ.Γ. Εννοείται πως ΑΠΟ ΕΧΤΕΣ που έβαλε μπαταρίες ο γιος μου πάνω της.. θέλουμε να αυτοκτονήσουμε όλοι σπίτι... τελειώσαμε.. εγώ πέρασα το βράδυ μου με τα ακουστικά συνέχεια και στα 2 αυτιά.....δεν μπορούσε να τη φέρει η ACS το 2022?
    Ηλεκτρική κιθάρα σε 8χρονο? καλύτερα να του αγόραζες ενα καλάσνικοφ

  6. #51
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν προσλαμβάνουν παραπάνω κόσμο, να βοηθήσουν και την ανεργία;
    Legacy προβλήματα που δεν λύνονται προφανώς σε μία εβδομάδα.

    Διάρθρωση εργασιακών σχέσεων, εταιρείες / επιχειρήσεις που επίσης έχουν παραδόσεις πλέον ως τη μόνη διέξοδο επιβίωσης, εταιρείες που κάνουν παραδόσεις φαγητού και στην τελική πολύ πεπερασμένη προσφορά βραχυπρόθεσμα.

    - - - Updated - - -

    Ά, και προφανώς κοντόφθαλμες πολιτικές εταιρειών, χαρακτηριστικό του ελληνικού δαιμονίου να μη θέλει να επενδύσει εκτός και αν τα πράγματα έχουν ξεπεράσει το σημείο μη επιστροφής (επίτηδες το οξύμωρο σχήμα λόγου)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #52
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοντόφθαλμη αντίληψη της (καπιταλιστικής) πραγματικότητας. Λες και ζούμε σε planned economy και μοιράζει τρόφιμα το κράτος να κουτσοζούμε.

    Προφανώς δεν αντιλαμβάνεσαι ότι και αυτός που πουλάει γόβες/φουστάνια/ζαρτιέρες θα ρίξει πιστόλι στις υποχρεώσεις του, αυτός σε κάποιον άλλο και κάποια στιγμή η αθέτηση πληρωμών θα φτάσει και σε εσένα.

    Καθοδικό σπιράλ λέγεται αυτό το φαινόμενο στην οικονομία και έχει ξεκινήσει εδώ και μήνες...
    Να κάνει E-Shop και να προσαρμοστεί στη νέα πραγματικότητα, όπως προσαρμόστηκε η εστίαση και μπήκε στο efood μαζικά η κάθε ταβέρνα κοκ.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  8. #53
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνει E-Shop και να προσαρμοστεί στη νέα πραγματικότητα, όπως προσαρμόστηκε η εστίαση και μπήκε στο efood μαζικά η κάθε ταβέρνα κοκ.
    Είναι μια άποψη κι αυτή, αλλά τα ρούχα/παπούτσια καλό είναι να τα δοκιμάζεις πρώτα, να δεις αν σου κάνουν σαν μέγεθος. Δεν είναι ίδια περίπτωση με το φαγητό.

  9. #54
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλεκτρική κιθάρα σε 8χρονο? καλύτερα να του αγόραζες ενα καλάσνικοφ
    Θα τη γλυτώσω με κάνα κάστρο playmobil αλλά θα κοστίσει και θα με βαράει και η μαμά γιατι πλέον έχει μισό σπίτι παιχνίδια.
    Ρε παιδιά άσχετο, είχατε τόσα παιχνίδια μικροί? Εγώ όσα είχα ήταν λίγα και καλά και τα πρόσεχα σαν τα μάτια μου...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #55
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μια άποψη κι αυτή, αλλά τα ρούχα/παπούτσια καλό είναι να τα δοκιμάζεις πρώτα, να δεις αν σου κάνουν σαν μέγεθος. Δεν είναι ίδια περίπτωση με το φαγητό.
    Σίγουρα αλλα πανω κατω ξερεις το νουμερο και εχεις και την επιλογη επιστροφης. Ελα τωρα ολη η Ελλαδα παραγγέλνει από Adidas, Nike κλπ, υπαρχουν μεζουρες κλπ για να μετρήσεις τις διαστάσεις σου κοκ. Η Adidas που βγαζει τα Stan Smith 50 και 70% off γεμίζει η DHL δέματα (πχ). Πάνω κάτω, ξερεις το νουμερο σου.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  11. #56
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τη γλυτώσω με κάνα κάστρο playmobil αλλά θα κοστίσει και θα με βαράει και η μαμά γιατι πλέον έχει μισό σπίτι παιχνίδια.
    Ρε παιδιά άσχετο, είχατε τόσα παιχνίδια μικροί? Εγώ όσα είχα ήταν λίγα και καλά και τα πρόσεχα σαν τα μάτια μου...
    Όχι τόσα όπως σήμερα και κυρίως φτηνά παιχνίδια άλλα χρόνια τότε.

  12. #57
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι τόσα όπως σήμερα και κυρίως φτηνά παιχνίδια άλλα χρόνια τότε.
    Αυτό ακριβώς.

  13. #58
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρες μας Σ/Μ με 200 ατομα μεσα και τα λέμε.

    Ανικανότητα της κυβέρνησης; Ναι. Να ανοίξουν όλα και να εχουμε σκηνικα Harrods, hell no.
    Στην περιοχή μου το μεγάλο γνωστό Σούπερ Μαρκετ έχει πάνω από 200 ατομα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!
    Ολα τα μεγάλα ΣΜ βάζουν πολύ κόσμο μέσα γιατί εκμεταλευονται το παραθυράκι του νομου που ανα 15 τμ 1 πελάτης μαζί με τις αποθήκες ομως!
    Σιγα μη δεις σκηνές Αγγλίας.. έχει πέσει πολύ τρομοκρατία για να πλακώσουν όλοι!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ανοίξουν όλα ε; Δες λίγο πιο μακριά από το λαϊκισμό που μας πουλάει η αντιπολίτευση.
    Μακρια από μένα ο λαϊκισμός! Καμμια σχεση όμως!
    Μακρια όμως και οι ανόητες απαγορεύσεις σε καραντινα της πλάκας που απλα διαλύει την οικονομία και σίγουρα δεν βοηθάει την υγεια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    To "η μονη χωρα παγκοσμίως" απο που πηγάζει? Γιατί εγώ αλλιώς τα ξέρω.
    Οσο αφορά την απορία σου, και στα Super Market κολλαει, απλά χωρίς super market δεν ζεις. Χωρίς καινουργιες γοβες και φουστάνια ζεις.
    Αυστηρο Lockdown μόνο εμείς και η Γαλλία είχε που το σταμάτησε.
    Ακόμα και η Αγγλία δεν είχε γεωγραφικους περιορισμούς, sms κλπ.
    Στην υπόλοιπη Ευρώπη μέχρι σήμερα τα Lockdown ήταν πολύ συγκεκριμένα και περιοριζόταν στο να κλείνουν νωρίς την εστίαση, βραδινή απαγόρευση (αστείο μετρο για Βόρεια Ευρωπη) και αλλα μετρα που δεν έχουν σχέση με το Ελληνικό μπάχαλο.
    Δεν τα ξερεις γιατί αντι να μπεις στα επίσημα site των εκαστωτε Ευρωπαϊκών κυβερνήσεων και να διαβάσεις τα μέτρα που ισχύουν, διαβάζεις και ακούς τον καθε τρομολαγνο
    Αφιέρωσε λίγο χρόνο και θα καταλάβεις πόσο κορόιδα είμαστε εδώ και πόσο φόβο μας πουλάνε.
    Θα σου φανεί απίστευτο αλλα στην πλειοψηφία τους στην Ευρώπη λειτουργούν τα σχολεία!! Απίστευτο?

  14. #59
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιοχή μου το μεγάλο γνωστό Σούπερ Μαρκετ έχει πάνω από 200 ατομα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!
    Ολα τα μεγάλα ΣΜ βάζουν πολύ κόσμο μέσα γιατί εκμεταλευονται το παραθυράκι του νομου που ανα 15 τμ 1 πελάτης μαζί με τις αποθήκες ομως!
    Σιγα μη δεις σκηνές Αγγλίας.. έχει πέσει πολύ τρομοκρατία για να πλακώσουν όλοι!

    - - - Updated - - -



    Μακρια από μένα ο λαϊκισμός! Καμμια σχεση όμως!
    Μακρια όμως και οι ανόητες απαγορεύσεις σε καραντινα της πλάκας που απλα διαλύει την οικονομία και σίγουρα δεν βοηθάει την υγεια

    - - - Updated - - -


    Αυστηρο Lockdown μόνο εμείς και η Γαλλία είχε που το σταμάτησε.
    Ακόμα και η Αγγλία δεν είχε γεωγραφικους περιορισμούς, sms κλπ.
    Στην υπόλοιπη Ευρώπη μέχρι σήμερα τα Lockdown ήταν πολύ συγκεκριμένα και περιοριζόταν στο να κλείνουν νωρίς την εστίαση, βραδινή απαγόρευση (αστείο μετρο για Βόρεια Ευρωπη) και αλλα μετρα που δεν έχουν σχέση με το Ελληνικό μπάχαλο.
    Δεν τα ξερεις γιατί αντι να μπεις στα επίσημα site των εκαστωτε Ευρωπαϊκών κυβερνήσεων και να διαβάσεις τα μέτρα που ισχύουν, διαβάζεις και ακούς τον καθε τρομολαγνο
    Αφιέρωσε λίγο χρόνο και θα καταλάβεις πόσο κορόιδα είμαστε εδώ και πόσο φόβο μας πουλάνε.
    Θα σου φανεί απίστευτο αλλα στην πλειοψηφία τους στην Ευρώπη λειτουργούν τα σχολεία!! Απίστευτο?

    Και η Ιταλία έχει, έχει και νυχτερινή απαγόρευσή. Έχουμε και την Σλοβενία
    Γενικά όσοι έχουν δεί πως ανεβαίνουν τα κρούσματα το γυρνάνε σε πιο αυστηρό Mode, όπως θα κάνει τώρα η Γερμανία

  15. #60
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    σίγουρα δεν βοηθάει την υγεια
    Φαντάζομαι είσαι ειδικός που ξέρει καλύτερα από τους επιδημιολόγους;

Σελ. 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας