Σελ. 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 691011
Εμφάνιση 151-159 από 159
  1. #151
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι μέλος και μου ήρθε σε μειλ αυτό. Ναι ισχύει. Δεν λένε κάτι που δεν ισχύει. Εχουν νομικούς συμβούλους. Οταν δεν μπορούν να βοηθήσουν ή δεν έχεις ελπίδες στο λένε. Εχω πάρει πίσω λεφτά και από κουριερ γιατί άργησε ενώ πλήρωσα 35 ευρώ για να παει το δέμα Αγγλία. Και έχω πάρει και όλο το αντίτιμο βαλίτσας samsonite που εσπασε σε πτήση της Aegean. Η εταιρία μου εδίνε 80 ευρώ ενώ η βαλίτσα κόστιζε πανω από 200. Τελικά αποζημιώθηκα πλήρως χάρει στις ενέργειές τους.

    - - - Updated - - -



    Ε-shop.gr. Παρήγγειλα ένα ποντίκι στις 21/12. Εγραφε διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας μετά από 2-3 μέρες. Σήμερα μίλησα και δεν το έχουν ΚΑΝ. Η δικαιολογία τους είναι ότι λογω κατάστασης άργησε! Εχασα τόσες μέρες ενώ θα είχα παραγγείλει από άλλο μικρό κατάστημα στο Λαγκαδά που το έχει απόθεμα. Τώρα μίλησα μαζί τους να δω αν μπορούν να το βάλουν στο ΚΤΕΛ να το παραλάβω. Αύριο παραλαμβάνουν και λογικά αν τρίτη μπει στο λεωφορείο θα το παρω την ίδια μέρα

    - - - Updated - - -



    Και με προπληρωμή δικαιούσαι επιστροφή.
    Και γιατί να τρέχω εγώ? παραλαμβάνω πληρώνω δεν είναι καλύτερα?
    VARAJOHN

  2. #152
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.558
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατί να τρέχω εγώ? παραλαμβάνω πληρώνω δεν είναι καλύτερα?
    Παίζω με το eshop πολλά χρόνια με το και καλά click away... Δηλαδή παραγγέλνω και πάω Μενίδι(κεντρική αποθήκη) και το περνώ χωρίς να πληρώσω online. Αν περιμένω courier κλπ βαριέμαι. Φυσικά να λέει ετοιμοπαραδωτο αυτό που θέλω αλλιως το βάζω στο wishlist και μόλις παραλάβουν παίρνω mail και το σκοτώνω επιτόπου.

  3. #153
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    832 / 13961 kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 7.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο συγκεκριμενο κομματι κανει οτι μπορει παντως.
    Μιλαω εκ πειρας, που μετα απο καταγγελια μου στην ΕΕΤΤ με καλεσε γνωστη εταιρια ταχυμεταφορων για συμβιβασμο με διολου ευκαταφρονητη αποζημειωση.
    Επειδή την αποζημίωση την δικαιούται ο αποστολέας κανονικά, εκτός κι αν παραιτηθεί του δικαιώματός του. Εσύ έκανες κάποια διαδικασία και με τον αποστολέα ώστε να παραιτηθεί αυτός και να μπορείς να διεκδικήσεις εσύ την αποζημίωση;; ή μόνο στην ΕΕΤΤ καταγγελία χωρίς να ασχοληθείς με τον αποστολέα;
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.

  4. #154
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Poetic-Justice Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή την αποζημίωση την δικαιούται ο αποστολέας κανονικά, εκτός κι αν παραιτηθεί του δικαιώματός του. Εσύ έκανες κάποια διαδικασία και με τον αποστολέα ώστε να παραιτηθεί αυτός και να μπορείς να διεκδικήσεις εσύ την αποζημίωση;; ή μόνο στην ΕΕΤΤ καταγγελία χωρίς να ασχοληθείς με τον αποστολέα;
    Όχι δικαιούται και ο παραλήπτης. Από το κεπκα μου έστειλαν φόρμα για να τα διεκδικήσω. Πήρα τα έκτα και τους είπα για την αποζημίωση και έστειλαν άρον άρον τον υπάλληλο από το Λαγκαδά στην Ασπροβαλτα με δικό του αμάξι να φέρει το δέμα
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  5. #155
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δικαιούται και ο παραλήπτης. Από το κεπκα μου έστειλαν φόρμα για να τα διεκδικήσω. Πήρα τα έκτα και τους είπα για την αποζημίωση και έστειλαν άρον άρον τον υπάλληλο από το Λαγκαδά στην Ασπροβαλτα με δικό του αμάξι να φέρει το δέμα
    Φαντάσου κατσάδα που θα έφαγε ο φουκαράς...

  6. #156
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάσου κατσάδα που θα έφαγε ο φουκαράς...
    Δεν ξέρω.. αυτός το πήγε Βρασνά. Από εκεί το πηρε ο τοπικός. Και μου είπε ότι πρώτη φορά του τυχαίνει να έρθει από Λαγκαδά έτσι δέμα. Πρώτα πάει διαλογή στη Θεσσαλονίκη και μετά ξεκινάει παλι. Παει Λαγκαδά ΞΑΝΑ. Και ερχεται Βρασνά. Ελα όμως που ήτάν ο μόνος που είχε ποντίκι άμεσα...
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  7. #157
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμενα με κάλεσε η ACS μετα απο κανα μηνα αφου έλαβαν την καταγγελια (δε μου ηρθε ποτε μηνυμα απο την ΕΕΤΤ) και απλα ζητησαν συγγνωμη.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  8. #158
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα με κάλεσε η ACS μετα απο κανα μηνα αφου έλαβαν την καταγγελια (δε μου ηρθε ποτε μηνυμα απο την ΕΕΤΤ) και απλα ζητησαν συγγνωμη.
    Στο κεπκα θα την έκανα εγώ. Δεν έχει συγνώμη. Δικαιούσαι 180 ευρώ
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  9. #159
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πέρασε 1 μήνας πλέον, άστο να πάει στο καλό.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

Σελ. 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 691011

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας