Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 33
  1. #16
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σωστός.
    Και να μην ξεχνάμε και την σωστή γείωση της εγκατάστασης.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #17
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.586
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός.
    Και να μην ξεχνάμε και την σωστή γείωση της εγκατάστασης.
    προσφατα τις τσεκαρε ηλεκτρολογος και εχουν καποιες δεν ειχαν και ειχαμε θεματα

  3. #18
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδη εχω και προβλημα με κερανουνς εκτος απο ups εχω παρει και 4 απο αυτα τα πολυπριζα https://www.skroutz.gr/s/6230953/APC...MF83VT-GR.html τα οποια εχουν εγγυση εφ ορου ζωης εχω περασει απο εκει την τηλεφωνικη γραμμη το καλοκαιρι οταν εσκασε κευρανος χαλασαν οι τηλεφωνικες θυρες του πολυπριζου χαλασαν χωρις να πειραχθει κατι αλλο αμεσως μου εστειλε η apc αλλο πολυπριζο το μονο που με παρακαλεσαν ειναι πεταξω το παλιο στην ανακυκλωση
    Αυτό πρέπει να έχει και κάτι σαν σταθεροποιητή μέσα ε;
    Το λέω και για τη τιμή του αλλά και επειδή δείχνει bulky.. Έχει βέβαια και 8 θέσεις.. Μπορεί και για αυτό να είναι bulky..
    Τα απλά πολύμπριζα με προστασία έχουν γύρω στο 20ε..
    Το overload άραγε πως το υπολογίζει αν είναι απλό πολύμπριζο;
    https://www.apc.com/shop/hr/en/produ...y/P-PMF83VT-GR
    Αλήθεια αυτό με τη προστασία στα περισσότερα joules πως εξηγείται; Σε τι παίζει ρόλο δλδ;
    Επίσης διαβάζω και αυτό στα reviews..
    https://www.skroutz.gr/s/6230953/APC...R.html#reviews
    Κώδικας:
    Nα συμπληρώσω επίσης προς μεγάλη μου έκπληξη οτι έχει εξαφανιστεί και ένας θόρυβος που ακουγόταν από τον ενισχυτή μου όταν άνοιγα ποιο δυνατά την ένταση !
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #19
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα έχεις κάνει αχταρμά βρε Greg, ένα πολύπριζο με προστασία από τις κρουστικές υπερτάσεις είναι, μην μπλέκεις με σταθεροποίηση κ.λ.π.
    Η διαφορά τιμής έχει να κάνει με την διαφορά ποιότητας, όπως και με την διαφορά προστασίας.
    Τα υπόλοιπα τα διαβάζεις μόνος σου στο Link του προιόντος που εσύ ο ίδιος ανέβασες.

    Spoiler:
    Πάτησε και κάτι στο Google για τα υπόλοιπα. Κάνεις ερωτήσεις που θα πρέπει να ανοίξουμε ολόκληρα κεφάλαια και να εφαρμόσουμε τηλεκπαίδευση για να τα απαντήσουμε και που σίγουρα λίγοι συμφορουμίτες θα καταλάβουν γιατί είναι εξειδικευμένα πράγματα.
    Υπάρχουν άπειρες αναφορές γι' αυτά που ρωτάς, όρεξη να έχεις να διαβάζεις.
    Παράδειγμα:
    Η θερμική ενέργεια που παράγεται από ολόκληρο τον κεραυνικό παλμό ισούται με το γινόμενο της ωμικής αντίστασης του αγωγού επί την ειδική ενέργεια του κεραυνού.
    Μπορεί να εκφραστεί σε J(Joule) ή Wxs(Watt x seconds).
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #20
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.586
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό πρέπει να έχει και κάτι σαν σταθεροποιητή μέσα ε;
    Το λέω και για τη τιμή του αλλά και επειδή δείχνει bulky.. Έχει βέβαια και 8 θέσεις.. Μπορεί και για αυτό να είναι bulky..
    Τα απλά πολύμπριζα με προστασία έχουν γύρω στο 20ε..
    Το overload άραγε πως το υπολογίζει αν είναι απλό πολύμπριζο;
    https://www.apc.com/shop/hr/en/produ...y/P-PMF83VT-GR
    Αλήθεια αυτό με τη προστασία στα περισσότερα joules πως εξηγείται; Σε τι παίζει ρόλο δλδ;
    Επίσης διαβάζω και αυτό στα reviews..
    https://www.skroutz.gr/s/6230953/APC...R.html#reviews
    Κώδικας:
    Nα συμπληρώσω επίσης προς μεγάλη μου έκπληξη οτι έχει εξαφανιστεί και ένας θόρυβος που ακουγόταν από τον ενισχυτή μου όταν άνοιγα ποιο δυνατά την ένταση !
    δεν νομιζω να εχει σταθεροποιητη τα αυτο με τα joules ειναι ποση ενεργεια στγμιαια μπορει να αντεξει νομιζω πχ την ωρα μιας υπερτασης. οσο για την εξαλειψη του θορυβου νομιζω ειναι λογω των φιλτρων που εχει

  6. #21
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Thanks for the info guys..
    But..

    Το overload άραγε πως το υπολογίζει;
    Έχει & σχετικό λαμπάκι..

    Και όσο για αυτό που αναφέρει κάποιος στα reviews; Απλά καλό filtering;
    Η απλά μπορεί να είναι και placebo effect;
    Βέβαια το τελευταίο θα μπορούσε να δείχνει και σε προβληματική γείωση η συσκευή που βγάζει θόρυβο στο δίκτυο..
    Εξού και το καλό filtering που κάνει το πολύμπριζο.. Αν δεν κάνω λάθος..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν νομιζω να εχει σταθεροποιητη τα αυτο με τα joules ειναι ποση ενεργεια στγμιαια μπορει να αντεξει νομιζω πχ την ωρα μιας υπερτασης. οσο για την εξαλειψη του θορυβου νομιζω ειναι λογω των φιλτρων που εχει
    I see..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχεις κάνει αχταρμά βρε Greg, ένα πολύπριζο με προστασία από τις κρουστικές υπερτάσεις είναι, μην μπλέκεις με σταθεροποίηση κ.λ.π.
    Η διαφορά τιμής έχει να κάνει με την διαφορά ποιότητας, όπως και με την διαφορά προστασίας.
    Τα υπόλοιπα τα διαβάζεις μόνος σου στο Link του προιόντος που εσύ ο ίδιος ανέβασες.

    Spoiler:
    Πάτησε και κάτι στο Google για τα υπόλοιπα. Κάνεις ερωτήσεις που θα πρέπει να ανοίξουμε ολόκληρα κεφάλαια και να εφαρμόσουμε τηλεκπαίδευση για να τα απαντήσουμε και που σίγουρα λίγοι συμφορουμίτες θα καταλάβουν γιατί είναι εξειδικευμένα πράγματα.
    Υπάρχουν άπειρες αναφορές γι' αυτά που ρωτάς, όρεξη να έχεις να διαβάζεις.
    Παράδειγμα:
    Η θερμική ενέργεια που παράγεται από ολόκληρο τον κεραυνικό παλμό ισούται με το γινόμενο της ωμικής αντίστασης του αγωγού επί την ειδική ενέργεια του κεραυνού.
    Μπορεί να εκφραστεί σε J(Joule) ή Wxs(Watt x seconds).
    Θα έψαχνα απλά με πρόλαβε το πληκτρολόγιο εδώ.. Ήτοι κεκτημένη ταχύτης..
    Για να δούμε το pdf..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 24-12-20 στις 14:32.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #22
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το overload άραγε πως το υπολογίζει;
    Έχει κάποιο κύκλωμα όπως έχουν και τα αμπερόμετρα....
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #23
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κάποιο κύκλωμα όπως έχουν και τα αμπερόμετρα....

    Μόλις με πρόλαβες.. Αυτό σκεφτόμουν τώρα.. Το πως το μετράει..
    Επαγωγικά δεν το λένε;
    Όπως λειτουργούν οι αμπεροτσιμπίδες δλδ η και τα watt energy meters..
    https://i5.walmartimages.com/asr/a07...c0a766600.jpeg
    Προφανώς έχουν βάλει κάποιο limit κοντά στα όρια του και ανάβει το λαμπάκι όταν το φτάσει..
    Αντί να έχει κάποια οθόνη έχει το λαμπάκι..

    Άρα άκυρο για τη σταθεροποίηση, ναι.. Γράψε χ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 24-12-20 στις 14:54.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #24
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν είμαι τεχνικός αλλά θα καταθέσω την προσωπική εμπειρία γιατί είναι ανάλογου τύπου.
    Το σπίτι μου είναι συνδεδεμένο με 1,2 km εναεριο καλώδιο, το οποίο καταλήγει στο χωριό και συνδέεται με το υπόλοιπο δίκτυο. Σε αυτό το διάστημα ο εργολάβος που έστησε το δίκτυο δεν είχε βάλει ούτε μια γείωση στις κολώνες με αποτέλεσμα κάθε ηλεκτρομαγνητική διαταραχή που έμπαινε στο καλώδιο να φτάνει ανενόχλητη στο σπίτι μου και να καίει ότι βρει, τηλέφωνα, φριγανιζε καλωδια μέσα και έξω από τους τοίχους, φυσικά ρούτερ, σπλίττερ και ότι μπορείς να φανταστεις.
    Μέχρι που μια μέρα έπεσε κεραυνός στην κολώνα και έκαψε όλο το καλώδιο(όλα τα ζεύγη), μου είπαν ότι άλλαξαν 1,8 km συνολικά και αποφασισαν να βαλουν γειώσεις ανα 4 κολώνες. Ευτυχώς εγώ είχα προνοήσει και είχα πλέον εγκαταστήσει ένα γειωμένο switch μετά το ρούτερ του ΟΤΕ στο οποίο έλιωσαν 3 θύρες ethernet αλλά ο κεραυνός δεν πέρασε στο υπόλοιπο σπίτι.
    Από τότε μία φορά το χρόνο θα καεί το ρούτερ του ΟΤΕ (εγώ έχω ένα πιο παλιό για να κάνω τη δουλειά μου μέχρι να μου αλλάξουν το χαλασμένο) αλλά το υπόλοιπο δίκτυο μένει ανεπηρέαστο και λειτουργικό.
    Δεν τα λέω όλα αυτά για να αναιρέσω κανέναν, άλλωστε δεν είμαι επαγγελματίας ηλεκτρονικός απλά επειδή τα έχω περάσει ίσως κάποιος βρει στη δικιά μου ιστορία κάτι χρησιμο.

  10. #25
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η εύλογη ερώτηση είναι γιατί δεν βάζεις ένα προστατευτικό στην γραμμή του ΟΤΕ??
    Η επόμενη ερώτηση είναι αν θα το είχες κάνει ήδη έτσι και το ρούτερ δεν ήταν του παρόχου, αλλά ένα που θα είχες πληρώσει εσύ και ειδικά αν είχες δώσει αρκετά ευρώ??
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #26
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εύλογη ερώτηση είναι γιατί δεν βάζεις ένα προστατευτικό στην γραμμή του ΟΤΕ??
    Η επόμενη ερώτηση είναι αν θα το είχες κάνει ήδη έτσι και το ρούτερ δεν ήταν του παρόχου, αλλά ένα που θα είχες πληρώσει εσύ και ειδικά αν είχες δώσει αρκετά ευρώ??
    Όταν κάποια στιγμή είχα πάρει προστατευτικό από τον Καφκά (και το είχα πληρωσει αρκετά) το router δεν συγχρόνιζε εύκολα, είχε αρκετά χαμηλή ταχύτητα και αρκετές αποσυνδέσεις οπότε επιστράφηκε.
    Να τονίσω ότι έχω πάρει όλα τα μέτρα που μπορώ να προστατέψω το σπίτι μου και τους εξοπλισμούς μου. Έχω αντικεραυνικά στον πίνακα, 4 ups για τα ρουτερ, υπολογιστές, τηλεοράσεις κλπ. Αν ο ΟΤΕ θέλει να κάνει κάτι από την δικιά του πλεύρά καλοδεχούμενος.

  12. #27
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποιο είχες πάρει από τον Καφκά?? γιατί αν μιλάς για το Raycap στο post #14 υπάρχει αντίθετη άποψη.
    Πέρα από αυτό, είχα κάνει και μόνος μου παλιότερα μια δοκιμή σε 30αρα γραμμή και δεν είχα δει τραγικά πράγματα ούτε με πλακέτα που βάζουμε στους συναγερμούς.
    Ετοιμάζω μόλις μπορέσω νέα δοκιμή με επιπλέον εξαρτήματα σε 50αρες και 100αρες συνδέσεις.
    Ο ΟΤΕ και η ΔΕΗ κάνουν τα προβλεπόμενα αλλά αν ο κεραυνός πέσει απευθείας πάνω στο καλώδιο και κοντά στην περιοχή, τότε είναι δύσκολα τα πράγματα.

    Θα μου επιτρέψεις να επιμείνω και χωρίς παρεξήγηση ότι αν είχες πληρώσει μόνος σου το ρούτερ και σου καιγόταν, θα το είχες ψάξει περισσότερο για να ασφαλίσεις το επόμενο που θα πλήρωνες.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #28
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο είχες πάρει από τον Καφκά?? γιατί αν μιλάς για το Raycap στο post #14 υπάρχει αντίθετη άποψη.
    Ναι το Raycap είχα πάρει, και μου κατέβαζε το συγχρονισμό από 9-10 σε κάτω από 5Mbps. Γείωση είχα την ίδια με το με το Switch οπότε θα έπρεπε να λειτουργεί. Θεωρώ ότι το προϊόν είχε φτιαχτεί για απλές τηλεφωνικές συνδέσεις και όχι για ευρυζωνικές.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου επιτρέψεις να επιμείνω και χωρίς παρεξήγηση ότι αν είχες πληρώσει μόνος σου το ρούτερ και σου καιγόταν, θα το είχες ψάξει περισσότερο για να ασφαλίσεις το επόμενο που θα πλήρωνες.
    Συμφωνώ μαζί σου γιαυτό και ειδικά τα πρώτα χρόνια η μέτρια υποδομή του ΟΤΕ μου έχει κοστίσει αρκετά σε καμένους εξοπλισμούς. Δυστυχώς αν και ρώτησα σε καταστήματα με ηλεκτρολογικά για λύση, δεν βρήκα κάτι που να μπορεί να με καλύψει.
    Εφόσον λοιπόν και ο ΟΤΕ δεν ενδιαφέρεται να φτιάξει το δίκτυο του εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω. Σε πληροφορώ ότι στήσανε το miniDSLAM 400m έξω από το χωριό γιατί τους κόστιζε λιγότερο αντί να το βάλουν στην πιο βολική θέση για τους πελάτες τους που θα τους κόστιζε περισσότερο αλλά θα είχαμε όλοι καλύτερες ταχύτητες. Σήμερα με την κακοκαιρία πάλι κάηκαν στην περιοχή μου τουλάχιστον 5 ρούτερ (απόσο ξέρω, μαζί και το δικό μου μετά από 13 μήνες).
    Μπορεί να πέσεις να με κατηγορήσεις για απραξία επειδή έχω κάποιες γνώσεις και ίσως μετά από δοκιμές και έξοδα να έβρισκα κάποια λύση αλλά υπάρχει άπειρος κόσμος που δεν μπορεί να βρίσκει λύσεις για να καλύψει τις αστοχίες των εταιριών. Προφανώς για την Cosmote τα χρήματα για μερικές εκαντοντάδες καμένα router το χρόνο τα συνυπολογίζει στις τιμές που κοστολογεί τα συμβόλαια της.

  14. #29
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    To μόνο που μπορώ να δεχτώ για το Raycap είναι ότι έπεσες σε ελλαττωματικό προιόν γιατί όπως σου είπα και πιο πάνω έκανα δοκιμή σε VDSL με απλό πλακετάκι συναγερμών και έχω ανεβάσει τα στοιχεία.
    Επίσης συμφορουμίτης που το έχει λέει ότι λειτουργεί άψογα.
    Αν κοιτάξεις πίσω στο νήμα θα δεις πολλές υλοποιήσεις προστατευτικών και από εταιρίες που ξέρουν καλά τις κρουστικές υπερτάσεις, δεν νομίζω να τα φτιάχνουν για να χαλάνε τις γραμμές μας.
    Για τον ΟΤΕ αλλά και την ΔΕΗ τα είπαμε και πιο πάνω για το συγκεκριμένο θέμα, μην τα ξαναλέμε και καταντάμε κουραστικοί.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #30
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    To μόνο που μπορώ να δεχτώ για το Raycap είναι ότι έπεσες σε ελλαττωματικό προιόν γιατί όπως σου είπα και πιο πάνω έκανα δοκιμή σε VDSL με απλό πλακετάκι συναγερμών και έχω ανεβάσει τα στοιχεία.
    Επειδή με έβαλες σε υποψία με το τελευταίο σχόλιο σου, και επειδή το ρούτερ αυτή τη φορά κάηκε στο μήνα, αποφάσισα να κάνω μια δεύτερη δοκιμή με το ίδιο προϊόν, το raycap raytel10. Έκανα ακριβώς το ίδιο setup που είχα δοκιμάσει και την τελευταία φορά και αυτή την φορά ο συγχρονισμός του modem δεν μειώθηκε από το αντικεραυνικό.
    Το αναφέρω για την αποκατάσταση της αλήθειας. Μένει μόνο να εξακριβώσουμε σε βάθος χρόνου πόσο καλά θα ανταπεξέλθει όποτε εμφανίζονται έντονα καιρικά φαινόμενα.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας