Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    08-05-2014
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα στην παρέα.

    Έχω το iPhone 7 εγώ και η σύζυγος και μετά από αναβάθμιση στο iOS 14 το ακουστικό μας έχει πέσει η διαμόρφωση του ήχου κατά 40% τουλάχιστον.

    Έκανα μια σχετική αναζήτηση στα φόρουμ του εξωτερικού και διαπίστωσα ότι το πρόβλημα ισχύει και στα τελευταία μοντέλα iPhone 11/12. Έχω κάνει επαναφορά συσκευής, ρυθμίσεων, και έχω γίνει και Apple Developer για να λαμβάνω τις νεότερες εκδόσεις σε μορφή Beta και έχω φτάσει στην 14.3 όμως το πρόβλημα παραμένει.

    Έχει ιδέα κανείς τι παίζει εκτός από την λογική πως η εταιρία το κάνει αυτό για να αγοράσεις το νεότερο μοντέλο και πως ίσως το ακουστικό είναι βρώμικο;

    Εδώ θα δείτε τι γράφουν στην Αμερική για το συγκεκριμένο πρόβλημα, όμως λύση ακόμα δεν έχει βρεθεί.
    https://discussions.apple.com/thread/251854641


  2. #2
    Εγγραφή
    21-10-2020
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv1jbf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα.

    Έχω το iPhone 7 εγώ και η σύζυγος και μετά από αναβάθμιση στο iOS 14 το ακουστικό μας έχει πέσει η διαμόρφωση του ήχου κατά 40% τουλάχιστον.

    Έκανα μια σχετική αναζήτηση στα φόρουμ του εξωτερικού και διαπίστωσα ότι το πρόβλημα ισχύει και στα τελευταία μοντέλα iPhone 11/12. Έχω κάνει επαναφορά συσκευής, ρυθμίσεων, και έχω γίνει και Apple Developer για να λαμβάνω τις νεότερες εκδόσεις σε μορφή Beta και έχω φτάσει στην 14.3 όμως το πρόβλημα παραμένει.

    Έχει ιδέα κανείς τι παίζει εκτός από την λογική πως η εταιρία το κάνει αυτό για να αγοράσεις το νεότερο μοντέλο και πως ίσως το ακουστικό είναι βρώμικο;

    Εδώ θα δείτε τι γράφουν στην Αμερική για το συγκεκριμένο πρόβλημα, όμως λύση ακόμα δεν έχει βρεθεί.
    https://discussions.apple.com/thread/251854641

    Παρουσιάστηκε το ίδιο πρόβλημα και στο IPhone Χ μου όπου είχε μειωθεί αισθητά η ένταση του ακουστικού, διάβαζα διάφορα και τελικά με έναν πολύ καλό καθαρισμό του ακουστικού, ακούγεται καλύτερα και απο πριν...
    Δεν χάνεις κάτι να το προσπαθήσεις σε πρώτη φάση...και μετά βλέπεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gpapaio : 21-12-20 στις 19:12.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.778
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    δυστυχώς σε θέματα που παρουσιάζονται στη συσκευή μετά από αναβάθμιση, μόνο μια νέα αναβάθμιση μπορεί να τα διορθώσει.
    όσο πιο πολλές αναφορές λάβει η εταιρεία, τόσο πιο γρήγορα θα το φτιάξει (λέμε τώρα)

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας