Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα,
    Ψάχνω να βρω ένα αξιόπιστο φορτιστή-adapter 5v για γενική χρήση. Πλέον βλέπω ότι όλο και πιο πολλές συσκευές χρησιμοποιουν τέτοιους. Από ραδιοφωνακια τοίχου, ηχεία κλπ.
    Το θέμα είναι ότι επειδή θα το έχω συνέχεια στην πρίζα ψάχνω για κάτι αξιόπιστο με την έννοια μη μου κάνει κανένα βραχυκύκλωμα- φωτιά.

    Το δεύτερο ερώτημα είναι όταν η συσκευή που θέλω να συνδέσω στην πρίζα μου λέει σκέτο 5v κι όχι ποσα Αmber θέλει, τότε τι είδους φορτιστή να βάλω?

    Για παράδειγμα, θέλω να έχω στην πρίζα αυτά τα ηχειακια

    https://www.e-shop.gr/creative-pebbl...k-p-PER.540317

    Τι είδους ανταπτορα να πάρω για αυτά?

    Αυτός κάνει?

    https://www.e-shop.gr/samsung-wall-c...l-p-TEL.042073

  2. #2
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καμιά ιδέα?

  3. #3
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Αφου φοβασαι αυτα τα ειδη, κι εν μερει δικαιολογημενα μιας και κατα 99% ειναι προιοντα Κινας, πηγαινε σε ενα καταστημα ηλεκτρονικων και οχι pc hardware ή supermarket, εξηγησε τους φοβους σου, κανε και τιποτα ερωτησεις και αγορασε οτι πιο καλο σου προτεινουν.

    Παρεπιπτοντως, μου εχει τυχει να καουν καμποσοι "επωνυμοι" τετοιοι μετασχηματιστες, ειτε συνοδευτικοι ακριβων συσκευων ειτε απο αυτονομες αγορες, ενω αλλοι παμφθηνοι και βεροι κινεζικοι συμβαινει να ζουν ακομα μετα απο χρονια διαρκους λειτουργιας. Δικο μου συμπερασμα ειναι, πως οταν η ΔΕΗ αποφασιζει να σε "καψει" θα το καταφερει.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα ηχεία USB δουλεύουν με την τροφοδοσία μια θύρας USB laptop, δηλαδή 5v, 500mA. Αυτό που λέει ο 29gk ισχύει 100%. Επίσης, επειδή τα ηχεία USB ηχεία έχουν συνήθως κοντό καλώδιο, θα χρειάζεσαι προεκτάσεις κλπ. Εγώ για χρήση σε retro υπoλογιστές χωρίς θύρα USB, πήρα power banks. Εφόσον θέλεις να τα έχεις συνέχεια στην πρίζα, γιατί δεν αλλάζεις την πρίζα με μια που να έχει USB (ενδεικτικά σαν αυτή); Ή αν δεν θέλεις να αλλάξεις την πρίζα, μπορείς να πάρεις ένα αξιόπιστο πολύπριζο με USB θύρες ή μια πρίζα ασφαλείας με θύρες USB όπως αυτή.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας