Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    10-11-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Kαλησπέρα σας, εχω κανει ποστ το συγκεκριμενο θέμα, αλλα δε μπορεσε να με συμβουλεψει καποιος και να μου δωσει καποια ιδεα, γιαυτο το ποσταρω παλι εδω και ζηταω τη βοήθειά σας γιατι εσεις σιγουρα θα εχετε καποια ιδεα για το προβλημα



    εδω και 5 μηνες καθε βραδυ ειχα διακοπη ιντερνετ , συνηθως απο της 8 και μετα, μιλησα με φορθνετ ειδαν το θεμα με ενημερωσαν οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα και να ψαξω καπως αλλιως να βρω τι συμβαίνει.
    οπως και το βρηκα , αλλα δε ξερω πως μπορω να βρω λυση
    , εν συντομια, στο σπιτι υπαρχει ενα λαπτοπ lenovo το εχω εδω και 5 χρονια , smart TV 2χρονοων, κινητα και ταμπλετ που δουλευουν μια χαρα ολα μαζι
    μεχρι που πηρα λογω τηλεργασίας νεο λαπτοπ asus για μενα, και τοτε αρχισαν τα προβληματα με το wifi

    lenovo + asus + ολα τα υπολοιπα δουλεουν μια χαρα
    lenovo + smart tv + ολα τα υπολοιπα δουλεουν μια χαρα
    smart tv + asus κοβετε το ιντερνετ, λαμπακι κοκκινο στο ρουτερ και 2-3λεπτα για να ξεκινησει παλι να δουλευει
    για να δουλεψω εγω στο asus πρεπει να βγουν τα παιδια απο την τηλεοραση με το wifi-και το αντιθετο

    ειναι θεμα της forthnet αυτο επειδή ισως δεν εχω δυνατη ταχυτητα ?, ειναι θεμα του λαπτοπ του καινουργιου καπιο βραχυκυκλωμα? καποια ρυθμηση στο ρουτερ για να βαλω καινουργια θέση να δουλευουν ολα?
    εχετε κατι να προτείνετε? πρεπει να βρω αμεσα λυση γιατι με την τηλεργασία ειναι σοβαρο θέμα ,

    σας ευχαριστω πολυ που με ακουσατε

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.344
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα falia1970

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα, με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου, ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Λιάνα, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας