Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    12-09-2020
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα,

    Πριν από μια εβδομάδα περίπου ήρθε ένας λογαριασμός της wind 105 ευρώ ενώ πληρωνω τον μήνα 35€(wind double play plus 50 VDSL+wind vision family) . Τους πήρα τηλεφωνο για διευκρινήσεις και μου είπαν ότι ξεπέρασα τον χρόνο προς κινητά. Το παράπονο μου είναι ότι έχουν 0.72€ το λεπτό προς κινητά εάν τα ξεπεράσεις και δεν μου ήρθε ποτέ κανένα μήνυμα ότι έχω ξεπεράσει τα λεπτά ή έστω ότι εχω φτάσει το 80% των λεπτών. Παρολαυτα ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες αλλά αυτό το γεγονός με απογοήτευσε. Δεν μπορώ να πω φταίω και εγώ αλλά θεωρώ απαράδεκτο να μην ενημερωθώ ότι ξεπέρασα τα λεπτά. Το ερώτημα μου είναι εάν μπορω να φύγω από την εταιρεία τους χωρίς να πληρώσω ρήτρα λόγω αυτού του γεγονότος.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

  2. #2
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.921
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σε ότι αφορά το σταθερό..
    Δυστυχώς την έχουν πατήσει πολλοί έτσι.. Και εγώ μέσα σε αυτούς πριν μερικά χρόνια για +2-3 ώρες νομίζω.. Και το φύσαγα και δε κρύωνε..
    Τη στιγμή που τα αντίστοιχα πακέτα προσθήκης χρόνου προς κινητά έχουν μερικά ευρώ.. ( Στο mywind νομίζω έχει προσφορά 1200' με +5ε, μήπως να το έβλεπες; )
    Τελικά το ρύθμισα το θέμα με το πάροχο.. Αλλά το θέμα είναι ότι τη πάτησα μια φορά.. Δε τη γλίτωσα..
    Είναι και το ότι δεν έχουν όλοι οι πάροχοι πληροφορίες για τους χρόνους στη σελίδα τους..
    Είναι και το ότι δεν ενημερώνουν όλοι οι πάροχοι μόλις ξεπεράσεις το χρόνο..
    Θέλει μεγάλη προσοχή.. Δυστυχώς..
    Εφόσον το γράφει ο τιμοκατάλογος σε ότι αφορά τις χρεώσεις αλλά και το ότι δεν ενημερώνουν, δε νομίζω πως μπορείς να κάνεις κάτι..
    Μόνο να τα βρεις μαζί τους..
    Δεν ξέρω, αλλά δε νομίζω να έβγαινε κάτι και σε περίπτωση καταγγελίας..
    Γενικά μιλώντας πάντως οι πάροχοι (όλοι) το έχουν παραξηλώσει με τις χρεώσεις εκτός παγίου.. Ροζ τηλέφωνα μιλάμε..
    Πρέπει να το δει σοβαρά η εεττ αυτό το θέμα.. Ίσως αν κάναμε όλοι καταγγελίες..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 22-12-20 στις 16:40.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #3
    Εγγραφή
    12-09-2020
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα,

    Το κακό είναι ότι πως θα γνωρίζω πόσα υπολειπομενα λεπτά προς κινητά υπάρχουν; τους πήρα τηλ και είπαν ότι δεν μπορούν ούτε με SMS να με ενημερώνουν, ούτε από το my wind δεν μπορώ να ενημερώνομαι ούτε πουθενά δεν μπορώ να ενημερώνομαι... Πάλι καλά που λήγει το συμβόλαιο μου την άνοιξη

  4. #4
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.921
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έτσι είναι φίλε μου δυστυχώς.. Αρκετοί έχουμε βρεθεί & περάσει από εκεί (τη φάση αυτή)..
    Μόνο αν η τηλεφωνική συσκευή σου κρατάει τους χρόνους και τις κλήσεις..
    Η αν κρατάς τεφτέρι..
    Η αν είχες voip από το call log του router & αν δεν το είχαν κλειδωμένο, όλο και κάτι θα έβλεπες, & αν δεν χάνονταν οι πληροφορίες από τυχόν διακοπή ρεύματος βέβαια..
    Υπάρχει μετά και η φραγή ύψους λογαριασμού που βάζουν όταν ξεπεράσεις, αλλά τα όρια που έχουν αυτοί είναι τραγικά μεγάλα + το ότι η προστασία αργεί μερικές ημέρες..
    Σε όλους τους παρόχους νομίζω έτσι είναι..
    Μόνο στη βόντα έχω δει προστασία ύψους λογαριασμού από 30ε νομίζω, αλλά και πάλι η προστασία αργεί μερικές ημέρες..
    + το ότι έχουν ενημέρωση στο 80% και πλέον μέσω του app ενημέρωση για τους διαθέσιμους χρόνους νομίζω για οικιακά πακέτα..
    Αλλά μάλλον είναι ακόμα σε πιλοτικό στάδιο, τώρα το έβαλαν στην εφαρμογή τους, και η ανανέωση κάνει μ.έ.ρ.ε.ς να εμφανιστεί-ανανεωθεί ο χρόνος που μένει....
    Σε κάθε περίπτωση το 80% δουλεύει αλλά και αυτό αργεί καμιά ημέρα νομίζω;
    Αυτά... Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι σε αυτά που γράφω..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας