Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Exclamation
    Τι είναι το 5G;
    Το δίκτυο 5G είναι η επόμενη γενιά δικτύου στην κινητή τηλεφωνία που υπόσχεται πολύ υψηλές ταχύτητες και νέες δυνατότητες για τα νοικοκυριά και τις επιχειρήσεις. Το 5G θα είναι μία εξέλιξη των σημερινών δικτύων 4G και σχεδιάστηκε για να υποστηρίξει τη μεταφορά ακόμη πιο μεγάλων ποσοτήτων data, αλλά και τη διασύνδεση εκατομμυρίων συσκευών, μέσω του Internet of Things (IoT).
    Η μέση ταχύτητα του δικτύου 5G θα κυμαίνεται από 150-200Mbps και η μέγιστη θα φτάσει τα 1Gbps. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι θα μπορεί κάποιος να «κατεβάσει» μια full HD ταινία μέσα σε περίπου 3 λεπτά. (Αντίστοιχα, σε δίκτυο 4G σε 15 λεπτά).

    Αυτό σημαίνει ότι είναι x10 φορές πιο γρήγορο από το δίκτυο 4G.

    Η μέση ταχύτητα του 5G θα κυμαίνεται στα 150-200Mbps, ενώ η μέση ταχύτητα του 4G σήμερα είναι στα 23-35Mbps
    Η μέγιστη ταχύτητα του 5G μπορεί να φτάσει το 1Gbps, ενώ η μέγιστη ταχύτητα του 4G σήμερα φτάνει στα 150Mbps
    Το δίκτυο 5G θα χρησιμοποιεί κεραίες τεχνολογίας MIMO (multiple input, multiple output), που έχουν τη δυνατότητα να στέλνουν και να λαμβάνουν πολύ μεγάλο όγκο δεδομένων ταυτόχρονα σε πολύ υψηλές ταχύτητες.


    Ποια είναι τα οφέλη του 5G;
    Εξαιρετικά υψηλότερες ταχύτητες, x10 φορές πιο γρήγορο από το δίκτυο 4G
    Το 5G έχει σημαντικά καλύτερους χρόνους απόκρισης ανάμεσα στις διασυνδεδεμένες συσκευές
    Κάλυψη και αξιοπιστία. Η ανάπτυξη του 5G θα στηριχθεί πάνω στο δίκτυο 4G. Επίσης, το 5G δίνει τη δυνατότητα της ενεργοποίησης της υπηρεσίας αποκλειστικής χρήσης (network slicing) η οποία θα χρησιμοποιηθεί σε σημαντικές εφαρμογές, όπως για τα αυτοκίνητα, τα οχήματα εκτάκτου ανάγκης, τα εργοστάσια, τα νοσοκομεία
    Το 5G αναμένεται να υποστηρίξει έως και 1 εκατ. συνδεδεμένες συσκευές ανά 38 τετραγωνικά μίλια, σε σύγκριση με το 4G, όπου υποστηρίζει 2.000 συνδεδεμένες συσκευές ανά 38 τετραγωνικά μίλια. Αυτό θα είναι ζωτικής σημασίας για το Internet of Things, όπου πολλές πρόσθετες συσκευές, όπως τα αυτοκίνητα και τα εμπορικά αεροσκάφη, θα συνδεθούν τελικά με κινητά δίκτυα
    5 φορές πιο αποδοτικό στο κόστος μεταφοράς πληροφορίας (radio cost of delivery)
    Κατά 60% πιο αποδοτικό στην κατανάλωση ενέργειας


    Πότε θα λειτουργήσουν στην Ελλάδα τα δίκτυα 5G;
    Αυτή τη στιγμή, στην Ελλάδα, το Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης συντονίζει τη διαδικασία της δημοπρασίας του φάσματος συχνοτήτων 5G. Η Vodafone ανέπτυξε το πιλοτικό της δίκτυο στα Τρίκαλα.

    Η ανάπτυξη των δικτύων 5G θα ξεκινήσει μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας δημοπράτησης του φάσματος, η οποία αναμένεται να ξεκινήσει το τελευταίο τρίμηνο του 2020.


    Ποιες συσκευές είναι συμβατές;
    Όταν ξεκινήσει η εμπορική διάθεση υπηρεσιών 5G στην Ελλάδα, θα υπάρχουν διαθέσιμες συσκευές συμβατές με την υπηρεσία, όπως έχει γίνει και παλαιότερα με τη μετάβαση στο δίκτυο 4G. Αφού ξεκινήσει η επορική διάθεση υπηρεσιών 5G στην Ελλάδα, θα ενημερωθείς για την ενεργοποίηση των υπηρεσιών στο κινητό σου, εφόσον έχεις την κατάλληλη συσκευή.


    Θα υπάρχει επιπλέον χρέωση για τη χρήση 5G;
    Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν διαθέσιμα εμπορικά πακέτα 5G.


    Είναι τα δίκτυα 5ης γενιάς ασφαλή για την υγεία;
    Ναι. Υπάρχουν εκτενείς και σαφείς διεθνείς οδηγίες για την έκθεση σε ραδιοκύματα. Στις οδηγίες αυτές συμπεριλαμβάνονται και οι συχνότητες που θα χρησιμοποιηθούν για την ανάπτυξη και λειτουργία των δικτύων 5ης γενιάς.

    Οι οδηγίες αυτές καθορίστηκαν από ανεξάρτητους επιστημονικούς οργανισμούς, όπως η Διεθνής Επιτροπή για την Προστασία από τις μη ιονίζουσες ακτινοβολίες (ICNIRP) και προσφέρουν προστασία σε όλον τον πληθυσμό, συμπεριλαμβανομένων των παιδιών, από όλους τους αποδεδειγμένους κινδύνους για την υγεία.

    Τον Ιούλιο 2018, η ICNIRP αξιολόγησε τις επιστημονικές έρευνες που δημοσιεύθηκαν από την έκδοση των τελευταίων οδηγιών έκθεσης, καταλήγοντας στο συμπέρασμα ότι το φάσμα που θα χρησιμοποιηθεί για τη λειτουργία των δικτύων 5ης γενιάς δεν απαιτεί πρόσθετα μέτρα προστασίας

    Έχει γίνει επιστημονική έρευνα για την τεχνολογία 5ης γενιάς;
    Οι συχνότητες για τα δίκτυα 5ης γενιάς αποτελούν μέρος του φάσματος συχνοτήτων το οποίο έχει αποτελέσει αντικείμενο εκτενούς έρευνας εδώ και πολλές δεκαετίες. Για περισσότερα από 50 χρόνια οι επιστήμονες εξετάζουν πιθανές επιδράσεις στην υγεία από την έκθεση σε σταθμούς βάσης, κινητά τηλέφωνα και ασύρματες επικοινωνίες, συμπεριλαμβανομένων και των συχνοτήτων που θα χρησιμοποιηθούν για τα δίκτυα 5ης γενιάς.

    Τα αποτελέσματα αυτών των ερευνών έχουν αξιολογηθεί από ομάδες ανεξάρτητων εμπειρογνωμόνων, καταλήγοντας ότι δεν υπάρχουν πειστικά στοιχεία ότι η έκθεση εντός των ορίων προκαλεί δυσμενείς επιπτώσεις στην υγεία.

    Οι υψηλότερες ραδιοσυχνότητες που θα χρησιμοποιηθούν και στα δίκτυα 5ης γενιάς, χρησιμοποιούνται ήδη σε μηχανήματα ελέγχου ασφαλείας στα αεροδρόμια, στα ραντάρ ελέγχου ταχύτητας της αστυνομίας, σε ασύρματους αισθητήρες και στην Ιατρική. Έχουν ελεγχθεί αυστηρά και δεν έχουν διαπιστωθεί αρνητικές επιδράσεις στην υγεία των ανθρώπων.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.746
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κάποια αναφορά για σύνδεση 5G (μέσω κινητού) στην ΑΘήνα ?

    * Υποτίθεται ότι η Vodafone πιστοποίησε το κινητό μου για 5G (Samsung S20 FE 5G) αλλά 5G δεν έχω δει προς το παρόν..
    https://www.vodafone.gr/eshop/syskeu...luev/p-127170/
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #3
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια αναφορά για σύνδεση 5G (μέσω κινητού) στην ΑΘήνα ?

    * Υποτίθεται ότι η Vodafone πιστοποίησε το κινητό μου για 5G (Samsung S20 FE 5G) αλλά 5G δεν έχω δει προς το παρόν..
    https://www.vodafone.gr/eshop/syskeu...luev/p-127170/
    Μπές στο my vodafone και ενεργοποίησε το πακέτο που δίνει για το 5G με δωρεάν μβ. Ίσως να μην έχει αναγνωρίσει την συσκευή και με την ενεργοποίηση του πακέτου να σου εμφανιστεί αν έχει η κεραία το 5G

  4. #4
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.746
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απ' ότι έχω διαβάσει γίνεται το ανάποδο..

    Μόλις κάνεις σύνδεση 1η φορά σε 5G σου βγάζει το πακέτο..
    Στις εφαρμογές Vodafone & CU δεν μου το εμφανίζει πάντως.
    (Μπορείς άναετα να βάλεις και την εφαρμογή Vodafone σε CU, το ανάποδο δεν γίνεται..)

    Είχα μιλήσει με κάποιον στο Chat της Vodafone πριν καμιά εβδομάδα και μου είπε ότι η ενεργοποίηση θα γίνει αυτόματα μόλις κατέβει και μία αναβάθμιση από Vodafone.
    Προχθές κατέβηκε νέα αναβάθμιση λειτουργικού στο κινητό αλλά τίποτα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #5
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    πώς είσαι σίγουρος οτι υπάρχει 5g κάλυψη;

  6. #6
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.746
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, δεν είμαι σίγουρος 100% ότι έχω περάσει από περιοχή που είχε 5G..
    δεν έχω δει κάποια σίγουρη αναφορά..

    οπότε όποιος έχει δει κάτι ας αναφέρει περιοχές..

    "Η Vodafone επενδύει συνεχώς ώστε το σύνολο των συνδρομητών της σε όλη την Ελλάδα, να απολαύσει το συντομότερο δυνατό την ποιότητα και την ταχύτητα του 5G δικτύου της.
    Αυτή τη στιγμή το 5G δίκτυο είναι διαθέσιμο σε περιοχές της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης σε χρήστες που διαθέτουν πιστοποιημένες συσκευές 5G.
    Σταδιακά, το 5G δίκτυο θα επεκταθεί ευρύτερα."


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπές στο my vodafone και ενεργοποίησε το πακέτο που δίνει για το 5G με δωρεάν μβ. Ίσως να μην έχει αναγνωρίσει την συσκευή και με την ενεργοποίηση του πακέτου να σου εμφανιστεί αν έχει η κεραία το 5G
    Είδα κάποια posts σε άλλο forum που λέγανε ότι σε κάποιους ήρθε μήνυμα για τα απεριόριστα χωρίς να έχουν πιάσει 5G..
    ενώ άλλοι λέγανε ότι δεν έχουν λάβει..
    Άντε να βρεις τι γίνεται..

    Μέχρι τέλος Μαρτίου λένε μπορείς να πάρεις το πακέτο για απεριόριστα..
    Θα περιμένω λίγο και αν είναι θα τους μιλήσω πάλι στο Chat..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  7. #7
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    το χειροκίνητο network search είναι ένας μπακαλιστικος τρόπος ελέγχου 5g κάλυψης.

  8. #8
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Γεια σας φίλοι..Εγώ με iphone 12 pro max εδώ και μηνες. Εβαλα το δωρεάν πακέτο όταν με ενημέρωσε αλλά 5g ούτε για δείγμα...σε κανένα σημείο της Αθήνας γιατί κινουμαι αρκετά. Οσες φορές μίλησα μαζί τους μου είπαν να περιμένω....Ακόμη περιμένω...χαχα! για τα μπάζα...Λένε πως επειδή το 5g θέλει πυκνό σήμα ακόμη δεν τοχουνν πετύχει...Να πω ομως πως το σπίτι μου είναι στα 50 μέτρα από κεραία της vodafone με full 4g σήμα...
    Ενημέρωση δεν ήρθε. Καποια στιγμη έλαβα ένα μυνημα που υποτίθεται θα αναβάθμιζε τις ρυθμίσεις σύνδεσης ίντερνετ αυτόματα...αλλα΄οταν το άνοιξα έβγαζε πως το προφίλ ειναι λάθος ή δε βρέθηκε...κατι τέτοιο δεν καλοθυμάμαι...τους πήρα για διευκρίνηση πανω στις ρυθμίσεις του προφίλ σύνδεσης. Ιδέα δεν είχαν...οπως παντα οι υπαλληλοι είναι βαθιά νυχτωμένοι
    Εχω έκτοτε ρωτήσει άλλες 5-6 φορές...Ολοι λέν την ίδια καραμέλα..περιμένετε θα γίνει αυτόματα..
    Οπότε...περιμένουμε..τι να γίνει...δε μπορούμε και κάτι άλλο!

  9. #9
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.760
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpapi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας φίλοι..Εγώ με iphone 12 pro max εδώ και μηνες. Εβαλα το δωρεάν πακέτο όταν με ενημέρωσε αλλά 5g ούτε για δείγμα...σε κανένα σημείο της Αθήνας γιατί κινουμαι αρκετά. Οσες φορές μίλησα μαζί τους μου είπαν να περιμένω....Ακόμη περιμένω...χαχα! για τα μπάζα...Λένε πως επειδή το 5g θέλει πυκνό σήμα ακόμη δεν τοχουνν πετύχει...Να πω ομως πως το σπίτι μου είναι στα 50 μέτρα από κεραία της vodafone με full 4g σήμα...
    Ενημέρωση δεν ήρθε. Καποια στιγμη έλαβα ένα μυνημα που υποτίθεται θα αναβάθμιζε τις ρυθμίσεις σύνδεσης ίντερνετ αυτόματα...αλλα΄οταν το άνοιξα έβγαζε πως το προφίλ ειναι λάθος ή δε βρέθηκε...κατι τέτοιο δεν καλοθυμάμαι...τους πήρα για διευκρίνηση πανω στις ρυθμίσεις του προφίλ σύνδεσης. Ιδέα δεν είχαν...οπως παντα οι υπαλληλοι είναι βαθιά νυχτωμένοι
    Εχω έκτοτε ρωτήσει άλλες 5-6 φορές...Ολοι λέν την ίδια καραμέλα..περιμένετε θα γίνει αυτόματα..
    Οπότε...περιμένουμε..τι να γίνει...δε μπορούμε και κάτι άλλο!
    Θα πρέπει να περιμένεις να βγει η έκδοση ios 14.5
    Λογικά μέχρι τέλος Μαρτίου.

  10. #10
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    ????να και καποιος που γνωριζει! Ευχαριστω!!!! Ελπιζω ναναι το ios το προβλημα! Νασαι καλα!

    - - - Updated - - -

    Το κοιταξα κ λεει για 5g dual sim support στο ios 14.5... λες κι εχει το μονο 5g ?! Δεν ξερω ...μακαρι ναναι αυτο!!

  11. #11
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.746
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έγραφε κάποιος σε άλλο forum ότι με iOS 14.5 Developer Beta 3, στην Κατεχάκη έπιασε 5G με Voda..

    Εγώ με το S20 FE ούτε την προσφορά δεν μου βγάζει ακόμη..

    - - - Updated - - -

    Σε 4G/4G+ πάντως χάλια μαύρα το δίκτυο..

    Χθες έβγαζα κάπου 2-2,5 Mb/sec
    και σήμερα με το ζόρι 1-1,5 Mb/sec.. να βράσω τα απεριόριστα έτσι..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 17-03-21 στις 13:03.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #12
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Στα Ιωαννινα ειχα πιασει τις προαλες στο κεντρο 132.000 και προχτες στο νοσοκομειο Χατζηκωστα επιασα 243.000/65.000, με 4g+ oμως.
    Κατι παει να γινει παντως.
    Σε αλλες περιοχες ομως 1.500-2000 με το ζορι!!!!!!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  13. #13
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Επαληθεύω πως έβαλα τη beta version 14.5 του ios (beta 4) και αμέσως η Vodafone έβγαλε στις ρυθμίσεις data τις εξής επιλογές: 1) 5g ενεργό 2) 5g αυτόματο 3) 4g. Επέλεξα το 5g ενεργό (το αυτόματο κάνει αποσύνδεση απο 5g εάν αδειάζει γρήγορα η μπαταρία)...
    Φυσικά ακόμη λίγες ώρες έχουν περάσει και σύνδεση 5g δεν έχω δει ακόμη...
    Θα κινηθώ στα βόρεια προάστεια της Αθήνας και αν πιάσω κάπου θα σας ενημερώσω!
    Οσο για τις 4g ταχύτητες στο Μαρούσι Down:102 Upload:47 Mbps

  14. #14
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.746
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οκ.. αναμένουμε νέα!!

    Ίσως σου βγάλει και την προσφορά για τα δωρεάν μόλις κάνεις σύνδεση..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #15
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Η προσφορά έχει βγεί καιρό τώρα και έχω δωρεάν συνδεση 3 εβδομάδες τώρα...αλλά απο προχθές που έβαλα το ios 14.5 beta...παρότι όπως είπα έχει πια βγάλει επιλογή 5g ...εγώ κινούμαι βόρεια προάστεια και 5g δεν έχω δει να πιάνει πουθενα...μαρέσει η διαφημιση της vodafone...στα λόγια πρώτοι...στη λήψη τελευταίοι...διαφημίζουν και δίνουν δωρεάν πακέτα για το 5g ενώ ακόμη τρέχουμε 4g σχεδόν όλοι...Τι να πεις?

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας