Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    08-10-2009
    Περιοχή
    Πολίχνη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Επί της οδού Αγίου Παντελεήμονος 11 , Τ.Κ. 56533 , του δήμου Παύλου Μελά - Πολίχνης - Θεσσαλονίκης υπάρχει η κατοικία μου.

    Υπάλληλος της Wind Store Πολίχνης με παραπληροφορεί επί δυόμιση χρόνια ( 2.5 ) ότι θα έχω γραμμή fiber στην κατοικία μου σε λίγες ημέρες....
    Αγόρασα λοιπόν μετά τη διαβεβαίωση του υπαλλήλου και κατά επέκταση της Wind , συσκευές που για να λειτουργήσουν άριστα χρειάζονται αυτές τις μεγάλες ταχύτητες ( οπτική ίνα ). TV OLED , Android Box κλπ .
    Πήρα επίσης υπηρεσίες όπως Wind Vision , Netflix που για να δεις σε μορφή HD η UHD η 4k Θέλει ταχύτητες άνω του 12 Mbps . Στην κατοικία μου έχω 8-9 και μόνο το Vision θέλει 6 Mbps .

    Σήμερα οι συσκευές αυτές έχουν φτάσει στη μισή τιμή και εγώ ακόμα περιμένω τη γραμμή fiber από τη wind.

    Τελευταία πήγα στο wind store Πολίχνης .....ο ίδιος υπάλληλος , σε ερώτησή μου , πότε τελικά θα έχω αυτή την περιβόητη , γραμμή fiber , μου ανέφερε ότι θα έχω σίγουρα μέχρι τα Χριστούγεννα .
    Μετά από παρέλευση λίγων ημερών , άλλος υπάλληλος του ίδιου καταστήματος , κάνοντας την ίδια ερώτηση , μου είπε ότι και το Store δεν έχει fiber και μάλλον υπάρχει πρόβλημα στο ΚΑΦΑΟ , λογικά δεν θα έχετε για καιρό γραμμή fiber στην κατοικία σας .
    Το ερώτημά μου στην Wind .......
    Γιατί η Wind στο πιο κεντρικό σημείο της Πολίχνης το άφησε χωρίς οπτική ίνα ?
    Υπάρχει πρόβλημα στην περιοχή με το ΚΑΦΑΟ ?
    Αν ναι θα το φτιάξετε και πότε ?
    Είμαι πολίτης δεύτερης κατηγορίας ?
    Να αλλάξω κατοικία ?
    Να μπω στα forum και να σας δυσφημίσω ?
    Να κάνω καταγγελία στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (EETT) ?
    Να κινηθώ νομικά ?
    Θα ελεγχθεί επιτέλους κάνεις για αυτή την παραπληροφόρηση ?
    Εσείς από τηνWind τι θα κάνατε στη θέση μου ?

    Παρακαλώ από το forum να μου προτείνετε τρόπους αντιμετώπισεις αυτού του προβλήματος .
    Αναφέρω επίσης ότι η εταιρεία τα δύο τελευταία χρόνια στα 14 συνολικά με πέθανε στην κυριολεξία στις διακοπές internet .

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.879
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξέρω αν μπορείς να κινηθείς νομικά, χλωμό το βλέπω - ειδικά αν οι υποσχέσεις είναι στο μιλητό και δεν έχεις αποδεικτικά τοιχεία, όπως υποπτεύομαι ότι συμβαίνει. Το μόνο που μπορώ να σε συμβουλέψω, για την ψυσική σου υγεία, είναι να αλλάξεις πάροχο με την πρώτη ευκαιρία.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-11-2003
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τα ίδια είχαν κάνει και οι πωλητές πόρτα - πόρτα της Wind στη γειτονιά μου. Ισχυρίζονταν ότι θα έφερναν οπτικές ίνες μέχρι και το σπίτι, ενώ πούλαγαν VDSL. Είχα στείλει σχετικό μήνυμα και στη Wind.

  4. #4
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Οπως ειναι το αρχικό κείμενο κανείς δε μπορεί να καταλάβει τίποτα, ουτε να βοηθήσει.
    Καταρχάς για το αν ειναι Fiber ή VDSL και γιατί το Fiber μπορεί να μην είναι Fiber έχει συζητηθεί χρόνια τώρα. Δυστυχώς ονόμασαν τα πακέτα Fiber ενώ είναι στη πραγματικότητα σχεδόν όλες οι γραμμές VDSL. ΑΛλά αυτό δεν αναιρει το γεγονός ότι με VDSL κάποιοι πιάνουμε πολύ καλές ταχύτητες εως 200 Mbps. Πάμε παρακάτω.
    Στην περιοχή και πολύ κοντά στη διευθυνση που μας λες η WIND έχει 2 καμπίνες VDSL. Άρα πολύ λογικό οι υπάλληλοι να σου ειπαν οτι μπορείς να έχεις Fiber. Δε σε κορόιδεψε κανείς και σου είπαν ότι βλέπουν στο σύστημα τους αλλά αν είσαι ειδική περίπτωση λόγω κάποιας βλάβης στη καλωδίωση σου, ή καποιου άλλου τεχνικού θέματος στην περιοχή δε το ξέρουν οι πωλητές.. Και πάμε και στο βασικό θέμα.
    Τελικά έχεις VDSL (η Fiber όπως το λένε)..? Τι ρουτερ σου έχουν δώσει? Τι πακέτο σου υποσχέθηκαν? Και γιατί δε πιανεις τις ταχυτητες που σου υποσχέθηκαν; Έχει κάποιο πρόβλημα ο χαλκός σου; Ένα Screenshot απτο ρούτερ θα βοηθούσε. Μήπως υπάρχει άλλο θέμα και είσαι η εξαίρεση;
    Πάντως αν περιμένεις οπτική δε θα σου έρθει ποτέ. Θα πρέπει να συμβιβαστείς με το γεγονός ότι θα είναι VDSL και να ψαχτεις για να δεις τι συμβαίνει τελικά και δε σου δινουν 50 -100 Mbps όπως θα έπρεπε με καμπίνες VDSL σε τόσο μικρή απόσταση. Καθώς οι καμπίνες είναι της WIND δε βλέπω το λόγο να έχεις καλύτερα αποτελέσματα πηγαίνωντας σε άλλο πάροχο..Θα πρέπει να δεις τη συμβαινει με τη γραμμή του χαλκού σου.
    Αν μας δώσεις τα στοιχεία από το ρούτερ σου θα μπορέσουμε να καταλάβουμε ίσως τι συμβαίνει και εμείς. Προσωπικά πιθανολογώ ότι είτε δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στη καμπίνα, είτε ότι είσαι σε VDSL αλλά έχει πρόβλημα ό χαλκός σου και ενδεχομένως και η εσωτερική σου καλωδίωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος baskon : 19-12-20 στις 15:18.

  5. #5
    Εγγραφή
    08-10-2009
    Περιοχή
    Πολίχνη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Στην κατοικία μου και μέχρι σήμερα έχω ADSL από 8-11 Mbps. ZXHN H108N V2.5 ....... Actual Rate (Up/Down) 1020/10848 kbps.
    Υπάλληλος από το κατάστημα Wind store Πολίχνης για τους δικούς του λόγους με έχει 2.5 χρόνια στο σε λίγες ημέρες θα έχετε fiber . Τι κερδίζει να λέει ψέματα και να δίνει υποσχέσεις χωρίς να έχει την σωστή ενημέρωση . Αυτόw με έπεισε και έβαλα Wind Vision η οποία θέλει 6 Mbps αλλά και Netflix . Όλοι γνωρίζουμε για να δει κάποιος HD & UHD 4K δεν επαρκούν τα 11 Mbps της κατοικίας μου
    Η Vontafone μου ανέφερε σήμερα ότι έχει διαθεσιμότητα fiber στην κατοικία μου ( διαφημίζει στην βιτρίνα της " τώρα και στην Πολίχνη fiber έως 200 Mbps " Δεν γνωρίζω αν είναι VDSL θα το μάθω την Τρίτη αφού μιλήσω πρώτα με την Wind την Δευτέρα προκειμένου βρούμε τρόπο σπασίματος του συμβολαίου χωρίς ποινή. Τώρα αν φύγω και φάω πρόστιμο και δεν το πληρώσω ....δεν γνωρίζω τι γίνετε μετά.
    Η Vodafone είναι όμως τόσο καλή εταιρεία στην Ελλάδα ...δεν το γνωρίζω .
    Τι μου προτείνετε να πάω σε Vodafone η να αλλάξω κατοικία .....

  6. #6
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Θα σου πρότεινα να μάθεις σε ποιο ΚΑΦΑΟ - καμπίνα ανήκεις και μετά να δεις αν αυτό το ΚΑΦΑΟ - καμπίνα εχει αναβαθμιστει από τη WIND. Πιθανολογώ ότι ειναι VDSL καμπίνα της WIND καθώς κοίταξα τη διευθυνση στο στο FTTXgr και ειδα ότι έχει δυο καμπίνες εκεί κοντά..
    Αν όντως η γραμμή σου πέφτει πάνω σε ΚΑΦΑΟ το οποίο συνδέεται με νέα καμπίνα VDSL της WIND τότε όπως καταλαβαίνεις..το πιθανοτερο είναι αν η WIND να μη μπορεί να δωσει από την καμπίνα της.. λίγο δύσκολο να μπορεί να δώσει η Vodafone από την καμπίνα της Wind..
    Οπότε θα σου πρότεινα: α. δες έξω από το σπίτι σου σε κάποια κολώνα η τοίχο θα έχει ένα μικρό κουτί του ΟΤΕ στο οποιο καταλήγει το καλώδιο του σπιτιού σου... Γραφει εναν αριθμό πάνω. β. Τσεκαρε τριγύρω να βρεις το ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ (ενα κουτί σε ένα πεζοδρόμιο)με τον ίδιο αριθμό. γ) Δες αν διπλα ή πολύ κοντά σε αυτό το ΚΑΦΑΟ έχει ένα κουτί (καμπίνα) της WIND ή αλλης εταιριας , δ) αν έχει πλησίασε το κουτί της WIND ή της άλλης εταιρίας και ακουσε αν ακουγονται ανεμιστηρακια απο μεσα (ότι ειναι εν λειτουργια δηλαδή) και βγαλτο μια φωτο για να το δουμε πως ειναι..Λογικά θα ειναι VDSL.
    Μετά βλέπεις τι μπορεί να γίνει.. αλλά πρώτα μάθε αυτά..

  7. #7
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Από εδώ παίρνεις Internet. Καμπίνα 127 του ΟΤΕ και Η170 της wind.
    Για κάποιο λόγο* που μόνο η wind ξέρει η συγκεκριμένη καμπίνα δεν ενεργοποιήθηκε παρόλο του ότι είναι έτοιμη από το 2019 όπως φαίνεται στην φώτο του google. Κανένας άλλος πάροχος δεν μπορεί να σου δώσει VDSL αν δεν μπορεί η wind. Αν πας στη vodafone απλά θα περιμένεις και εκεί να ενεργοποιήσει η wind την συγκεκριμένη καμπίνα.
    Αν θες εναλλακτικά και για οπτική στο σπίτι δες την inalan, η οποία νομίζω ότι καλύπτει την γειτονιά σου.
    ________

    * Συνήθως πάντως σε αυτές τις περιπτώσεις δεν φταίει ο Πάροχος ο οποίος θέλει να ενεργοποιήσει για να πουλήσει και να βγάλει κέρδος. Μπορεί να μην έχει εργολαβίες ο ΔΕΔΗΕ ή ο Δήμος - τροχαία να μην δίνουν κάποια απαιτούμενη άδεια ή μπορεί κάποιος γείτονας να θεωρεί ότι θίγεται απο την θέση της καμπίνας και να έχει κάνει ασφαλιστικά μέτρα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jacobgr : 20-12-20 στις 19:09.

  8. #8
    Εγγραφή
    08-10-2009
    Περιοχή
    Πολίχνη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jacobgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εδώ παίρνεις Internet. Καμπίνα 127 του ΟΤΕ και Η170 της wind.
    Για κάποιο λόγο* που μόνο η wind ξέρει η συγκεκριμένη καμπίνα δεν ενεργοποιήθηκε παρόλο του ότι είναι έτοιμη από το 2019 όπως φαίνεται στην φώτο του google. Κανένας άλλος πάροχος δεν μπορεί να σου δώσει VDSL αν δεν μπορεί η wind. Αν πας στη vodafone απλά θα περιμένεις και εκεί να ενεργοποιήσει η wind την συγκεκριμένη καμπίνα.
    Αν θες εναλλακτικά και για οπτική στο σπίτι δες την inalan, η οποία νομίζω ότι καλύπτει την γειτονιά σου.
    ________

    * Συνήθως πάντως σε αυτές τις περιπτώσεις δεν φταίει ο Πάροχος ο οποίος θέλει να ενεργοποιήσει για να πουλήσει και να βγάλει κέρδος. Μπορεί να μην έχει εργολαβίες ο ΔΕΔΗΕ ή ο Δήμος - τροχαία να μην δίνουν κάποια απαιτούμενη άδεια ή μπορεί κάποιος γείτονας να θεωρεί ότι θίγεται απο την θέση της καμπίνας και να έχει κάνει ασφαλιστικά μέτρα...

    Φίλε jacobgr εσύ τι θα έκανες στην θέση μου .....

  9. #9
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Να σου πω τι θα έκανα εγώ:
    - Τα πράγματα με τη σειρά. Πρώτα την αίτηση και την ενεργοποίηση και μετά την αγορά όλων των άλλων υπηρεσιών κ.λπ. που χρειάζονται τις μεγαλύτερες ταχύτητες. Για το ότι έχεις τις ταχύτητες που έχεις μπορείς πολλούς να κατηγορήσεις, για το ότι πήρες υπηρεσίες από αλλού που δεν μπορείς να αξιοποιήσεις δεν φταίει κανείς.
    - Όλες τις συνεννοήσεις γραπτώς. Να είσαι βέβαιος πως δεν εχθρεύεται εσένα προσωπικά ο συγκεκριμένος υπάλληλος, έτσι του έχουν δώσει εντολή να λέει σε όλους. Αλλά άλλο να σου πει μια μπαρούφα προφορικά κι άλλο να σε ενημερώσει κάποιος γραπτά για το οτιδήποτε.
    - Μια ερώτηση γραπτή στη Wind - όχι στο τοπικό κατάστημα - για ποιο λόγο καθυστερεί η ενεργοποίηση και μετά ανάλογα με την απάντηση που θα λάβεις πράττεις αναλόγως.

    Ισχύει αυτό που λέει ο jacobgr - Αν δεν μπορεί να δώσει VDSL η Wind δεν μπορεί και κανένας άλλος. Και μιλάμε πάντα για VDSL, άσχετα αν εμπορικά έχουν στην ονομασία τη λέξη Fiber.
    hnesne

  10. #10
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Petran1965 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε jacobgr εσύ τι θα έκανες στην θέση μου .....
    Αν θες VDSL μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις δυστυχώς τίποτε άλλο.
    Βλέποντας τον χάρτη η inalan έχει περάσει από Μαυρομιχάλη και πάνω και από Στρατού και κάτω. Ναι μεν δε καλύπτει το σπίτι σου αλλά είναι πολύ κοντά και μπορείς να ρωτήσεις σε αυτούς για το πότε θα μπορούσαν να σου δώσουν ΟΠΤΙΚΗ στο σπίτι σου.

  11. #11
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Όπως τα είπαν τα παιδιά.. Mετά μόνο το booster του οτε Η κάποιον wisp αν υπάρχει εκεί..
    Υλοποιήσεις 4g δεν συμφέρουν νομίζω.. Και μας λένε για 5g μετά.. Anyway..
    *Α και δεν γράφουμε με bold.. Είναι ενοχλητικό στα μάτια..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #12
    Εγγραφή
    08-10-2009
    Περιοχή
    Πολίχνη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Που έμπλεξα ......... ευχαριστώ όλους σας για την βοήθεια !!

  13. #13
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Αν έχεις τύχη διάβαινε...
    Σε μένα στα Μετέωρα ψηλά στην Πολίχνη, είχαν πάρει όλοι VDSL, η διπλανή και η απέναντι οικοδομή είχαν και εγώ καθυστέρησα 4-5 μήνες, ενώ οι καμπίνες είχαν μπει όλες μαζί.
    Αυτό έγινε επειδή ενώ σε όλες τις καμπίνες βάλανε δίπλα μια κολόνα κα δώσαν ρεύμα, στη δικιά μου αποφάσισαν να δώσουν υπόγεια ρεύμα, το οποίο απαιτούσε να κλείσει μια μέρα το ρεύμα σε όλη τη γειτονιά, για να σκάψουν δρόμους πεζοδρόμια κλπ.

  14. #14
    Εγγραφή
    08-10-2009
    Περιοχή
    Πολίχνη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Χρόνια Πολλά με υγεία !!


    Όλα τα περίεργα σε εμένα ........

    Ο υπάλληλος του store Πολίχνης που μου ανέφερε ότι έχει πρόβλημα μάλλον το καφάο στις 24-12 το μεσημέρι με είδε από το κατάστημα ενώ περίμενα να αγοράσω κρέατα . Βγήκε από το κατάστημα και μου ζήτησε το τηλέφωνό μου.
    Μετά από έλεγχο μου ανέφερε ότι έχω 50άρα ταχύτητα και αν κάνω αίτηση θα την έχω σε 6 ημέρες.... αυτή μάλλον είναι VDSL και από τις 6-1-2020 θα έχω δυνατότητα να πάω ποιο ψηλά σε 100 η 200 Mbps .
    Ερώτηση .... η 100 η 200άρα είναι Fiber η VDSL ? Πως το καταλαβαίνουμε και αν υπάρχουν διαφορές ουσίας .
    Τους είπα θα περιμένω να πάει 6-1 ώστε να πάρω τις μεγάλες ταχύτητες .
    Στην σελίδα της Wind γράφοντας το τηλέφωνό μου στην διαθεσιμότητα , μου " βγάζει Τρέχεις με ταχύτητες 200, 100, 50 & 24 Mbps! "
    Από που να πάρω την προσφορά .....από το κατάστημα η την Εξυπηρέτηση Πελατών ?
    Τι να προσέξω ..... ??
    jacobgr σε έστειλα προσωπικό μήνυμα ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Petran1965 : 25-12-20 στις 20:35.

  15. #15
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    957
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

    Φαίνεται ότι ο Άγιος Βασίλης σου έφερε πολύ καλό δώρο
    Προφανώς χθες-προχθές ενεργοποιήθηκε η καμπίνα σου οπότε έχεις VDSL. Μόνο VDSL όχι οπτική και ας το λένε fiber. Η οπτική φτάνει μέχρι την καμπίνα και από εκεί και πέρα έρχεται ο χαλκός που έχεις ήδη μέχρι το σπίτι σου.
    Αν θες την άποψη μου μείνε wind (επειδή έχει τις καμπίνες εκεί μπλέκεις με λιγότερους σε περίπτωση προβλήματος) και πάρε για αρχή 50άρα. Αν δεις στην πορεία ότι δεν σου φτάνει μπορείς να πας προς τα πάνω σε ταχύτητα χωρίς πέναλτι όχι όμως προς τα κάτω.
    Αν επιμένεις για οπτική τότε θα πρέπει να περιμένεις την inalan. Μόνο αυτή θα φέρει (πιθανώς) στο σπίτι σου οπτική σχετικά σύντομα σε λογικό κόστος.
    Τώρα είτε από κατάστημα είτε από τηλέφωνο νομίζω ότι η τιμή είναι συγκεκριμένη στη wind: 28€ για 50άρα με 300' (νομίζω) προς κινητά voda-cosmote και 1500 προς wind και δένεσαι με συμβόλαιο για 2 χρόνια.

    Αυτά δεν έχω κάτι άλλο νομίζω να σου πω, βλέπω πως μάλλον τελειώνουν τα προβλήματα σου με to internet.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας