Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τυπικα καλημερα ,ουσιαστικα , υγεια ,

    εχω εδω και χρονια , εναν προτζεκτορα της acer .τον x1261p
    εχει λεει καποιες τεχνολογιες που συνεργαζεται με προβολη 3d (οι οποιες πλεον στο 2020 δεν πρεπει να υποστηριζονται )
    εχω καταφερει να τρεξω καποιες 3d απεικονισεις , αλλα σε στεροσκοπικη μορφη , (αυτο με το μπλε και το κοκκινο γυαλι ) μεσω software .ok , δεν αξιοποιει ομως καποια ενσωματωμενη τεχνολογια .

    δεν ειχα καταλληλη nvidia καρτα , και το ξεχασα για καποιο καιρο .
    προσφατα επεσε στα χερια μου μια gtx 650 η οποια λεει ειναι συμβατη με την τεχνολογια του προτζεκτορα και θυμηθηκα αυτο το projectaki .
    εχω κατι γυαλια με polarized φακους ,
    εχω κατι αλλα γυαλια με μπαταρια που λειτουργουν με υπερυθρες (μαλλον )
    υπερυθρες δεν πρεπει να εχω.


    κανω ενα φρεσκαρισμα του τι ειχα ψαξει τοτε περι τουτου οπως το οτι το 3d τρεχει στα 120hz
    χωρις να το πολυσκεφτω ,παραγγελνω και ενα καλωδιο hdmi 5 μετρα .
    ηρθε χτες μετα απο 25 μερες λογο της καταστασεως με τις ταχυμεταφορες , και παω να το βαλω στον προτζεκτορα ,και ... δεν εχει θυρα hdmi .

    και εχω που διαβαζω τωρα και ψαχνω για τις προδιαγραφες του d-sub για το αν μπορει να σηκωσει 120hz στα 1920χ1080 -βαζω ενα ερωτηματικο εδω ? (<--να, αυτο ) γιατι η κανονικη αναλυση του προτζεκτορα δεν ειναι τετοια , αλλα μικροτερη -


    καλα ρε καραμητρο , θα μπορουσε να μου πει καποιος ,
    γιατι δεν βαζεις το καλωδιο κατευθειαν στην καρτα και τον προτζεκτορα για να δεις τι γινεται και την ψαχνεις απο την καρεκλα σου ;
    γιατι ως geek θα οδηγηθω να του απαντησω , το κομπιουτερ που σκοπευω να το στησω και εχω τοποθετησει ηδη την καρτα γραφικων , δεν εχει στηθει ακομη και θα ηθελα να ειναι ενα virtual machine σε εναν υπολογιστη που δεν εχει γραφικο περιβαλον και εχει καποια βηματα μεχρι να φτασω εκει .

    υπαρχει και η εκδοχη του να βγαλω την καρτα να το βαλω σε ενα αλλο πισι για να τα δοκιμασω , αλλα και στις δυο περιπτωσεις θα χρειαστει το στησιμο ενος υπολογιστη (softwarικα ) και ελεγα να δοκιμασω την πιο πολυπλοκη και τελεσιδικη λυση (ως προς το τελικο στησιμο του σκηνικου σε περιπτωση επιτυχιας, που σκοπευω να ειναι το virtual machine )

    και μετα , οταν κοτσαρω το καλωδιο , εχω και το θεμα με το ir που δεν εχω και δεν ξερω αν το χρειαζονται τα γυαλια ( εχω την εντυπωση οτι καποια γυαλια συνχρονιζανε με αλλον τροπο μεσω της απεικονισης στην επιφανεια προβολης , μπορει να ειναι και ιδεα μου )

    βασικα οπως τα περιγραφω εδω , ειναι καλυτερα να στησω ενα δοκιμαστικο πισι μονο για αυτο
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είναι πεθαμένο το 3D, πλην VR.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μια temp microανασταση θελω να κανω , οχι τιποτα μονιμο
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας