Σελ. 14 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4912131415 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 222
  1. #196
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίο ειναι αλλά δεν το λες και επικ ή power. Για μένα πιο κοντά στον στεγνό ήχο του κλασικού πέφτει. Πάντως πολύ ωραίος ο τραγουδιστής. Δεν ξέρω αν θα κολλήσω αλλά ομολογουμένως καλώς δίσκος.
    Ναι. Εντέλει ίσως να μην είναι. Περισσότερο ως heavy το ορίζουν, αλλά προσωπικά το ψείρισμα με τα genres ποτέ δεν μ'άρεσε.

    Προσωπικά χαρακτηρίζω με συγκεκριμένα genres αυτά που ακούω στο εκάστοτε υλικό. Αν πχ θυμίζουν savatage, τότε φέρνει σε αμερικάνικο power.

    Αν σου πω ότι είναι heavy, θα σε μπερδέψω. Θα βάλεις στο μυαλό σου μπάντες τύπου sabbath πχ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε epic/power σε μένα έχει κολλήσει η βελόνα με Warrior Path και ειδικά τον νέο τους δίσκο που ειναι σαφώς ανώτερος.
    Αν και το άκουσα το τελευταίο τους, εντέλει δεν τους συμπάθησα γιατί είμαι εμπαθής με τον κατσιώνη. Δεν τον πάω αυτόν τον τύπο, με την καμία.

    Κι επίσης το στυλ που παίζουν παρά είναι epic για τα γούστα μου.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δράμα. Βάζω καμιά φορά το release radar και παρεμφεροί και σκουπίδι. Έχω δύο φίλους που κάνουν ραδιοφωνικές εκπομπές και ψάχνονται. Απορώ με το πόση σαβούρα ακούνε για να βρουν να βάλουν ένα τραγούδι. Εγώ πάντως δεν θα μείνω σε άλμπουμ με ένα δύο τραγούδια και το υπόλοιπο σαβούρα.
    Καλά αυτό το χάλι με το release radar του spotify δεν υπάρχει. Ενώ ας πούμε έχει καταλάβει τα γούστα μου και τα ακούσματά μου σύμφωνα με αυτά που ακούω, θα έπρεπε να προτείνει κάτι σχετικό.

    Αντ' αυτού, το 90% είναι core σαβούρες, χειρότερες κι από trap. Δεν είναι απλά άθλια, είναι άθλια με επιτηδευμένο τρόπο. Είναι σαν να είπαν, ας γράψουμε ό,τι πιο άθλιο μας έρχεται στο μυαλό.
    Θέλει πραγματικό ταλέντο για να το πετύχεις αυτό, τους το αναγνωρίζω


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρίσκω το full album format του youtube εξαιρετικό για να γυρίσουμε στο παλιό καλό δεν πηδάω τραγούδια και το ακούω όπως να ειναι. Επίσης αν δεν αντέξω το μισό άλμπου τότε χιλόπιτα όλος το άλμπουμ αν και μερικά διαμάντια δεν θα είχα ακούσει ποτέ με αυτό τον τρόπο. Τις τριλογίες των iced earth στο τέλος των album.
    Ναι είναι καλή φάση αυτό. Εμένα πάντως δεν με ενοχλούν τόσο τα fillers, όσο η έλλειψη έστω και 1-2 κομματιών που να ακούγονται.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε το τι βγάζουν σήμερα μπάντες σαν αυτές που λες παρακολουθώ γιατί και εγω αυτό το απογοήτευση είδα πιο παλιά που ήμουν πιο ενεργός.
    Εγω βλέπω οτι τα δικά μου πέρασαν και αν σημερινή μπάντα δεν έχει κάποιες old school επιρροές χλωμό να μου αρέσει.Να με ενθουσιάσει κάτι καινούριο πάντως @@ απ'οτι βλέπω και το βλέπω πολλά χρονια αυτό.Για hard rock/metal εννοω.
    Καλά κι εγώ παλιότερα το έψαχνα περισσότερο. Τώρα αραιά και που, αλλά η κ@ύλα της αναζήτησης υπάρχει ακόμα.

    Ίσως γιατί δεν είμαι κολλημένος στα 80's, μ'αρέσει και ο νέος ήχος, αρκεί να έχει ουσία.

    ΥΓ. Ίδια ηλικία έχουμε πάνω κάτω, 37 είμαι εγώ

  2. #197
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά κι εγώ παλιότερα το έψαχνα περισσότερο. Τώρα αραιά και που, αλλά η κ@ύλα της αναζήτησης υπάρχει ακόμα.

    Ίσως γιατί δεν είμαι κολλημένος στα 80's, μ'αρέσει και ο νέος ήχος, αρκεί να έχει ουσία.

    ΥΓ. Ίδια ηλικία έχουμε πάνω κάτω, 37 είμαι εγώ

    Αγαπημένη 10ετία τα 80s για μένα αλλά ντάξ,ακούω απο 70s μέχρι 00s.

    Σε πουστρ@δικο bar εχεις πάει να ακούσεις μουσικές;Και τέτοια ακούω και πάλι αγαπημένη 10ετία τα 80s.

    Έχει πλάκα η αναζήτηση και την κάνω και εγω ακόμα αλλα σκαλίζω το παρελθόν γιατί όλο και κάτι βρίσκεις να σου έχει ξεφύγει.Οχι μονο για hard rock και metal ομως.

    - - - Updated - - -

    Τώρα για τον νέο ήχο όλο λέω οτι ''το έχω ξανακούσει αυτό''.Ναι,δεν υπάρχει παρθενογένεση αλλά κοίτα τι επιρροές είχαν μπάντες των 80s και 90s και κάνε σύγκριση στην σύνθεση ενός κομματιού.

  3. #198
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Gentoo τώρα θυμήθηκα την κουβέντα για τον Κατσιώνη. Αδυναμίες του καθενός.

    Στα υπόλοιπα θα συμφωνήσω αν και προσωπικά θέλω άξιο άλμπουμ και όχι 1 ή 2 τραγούδια.

  4. #199
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Gentoo τώρα θυμήθηκα την κουβέντα για τον Κατσιώνη. Αδυναμίες του καθενός.
    Την έχουμε ξανακάνει την κουβέντα; Δεν το θυμάμαι, αλλά διόλου απίθανο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα υπόλοιπα θα συμφωνήσω αν και προσωπικά θέλω άξιο άλμπουμ και όχι 1 ή 2 τραγούδια.
    Όλοι το θέλουμε αυτό, αλλά δεν είναι πάντα εφικτό.

    Καλύτερα βέβαια να κυκλοφορούν EP's με 2-3 αξιόλογα κομμάτια, δίχως fillers.

    Αν και πλέον με το streaming, δεν είναι πρόβλημα. Πλέον τσιμπάς όποια κομμάτια σου αρέσουν, δημιουργεις τις playlists που θέλεις και τέλος.

    Εκτός κι αν εξακολουθείς να αγοράζεις CD και βινύλια και κάνεις την γνωστή ιεροτελεστία ακρόασης ενός άλμπουμ, οπότε πάσο

  5. #200
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Εγώ από νέες ανακαλύψεις έχω να αναφέρω τους Ramage Inc. Εξαιρετικός ήχος.

  6. #201
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την έχουμε ξανακάνει την κουβέντα; Δεν το θυμάμαι, αλλά διόλου απίθανο.


    Το είχα ξεχάσει μέχρι το σημείο που διάβασα το άχτι που του έχεις κάτι το θυμήθηκα.



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι το θέλουμε αυτό, αλλά δεν είναι πάντα εφικτό.

    Καλύτερα βέβαια να κυκλοφορούν EP's με 2-3 αξιόλογα κομμάτια, δίχως fillers.

    Αν και πλέον με το streaming, δεν είναι πρόβλημα. Πλέον τσιμπάς όποια κομμάτια σου αρέσουν, δημιουργεις τις playlists που θέλεις και τέλος.

    Εκτός κι αν εξακολουθείς να αγοράζεις CD και βινύλια και κάνεις την γνωστή ιεροτελεστία ακρόασης ενός άλμπουμ, οπότε πάσο
    Δεν ξέρω αλλά εγώ θέλω το ολοκληρωμένο δίσκο. Τα μεμονωμένα τραγούδια είναι σαν να ακούς pop music ραδιόφωνο από αρχαιοτάτων χρόνων. Βγάζει ένας ένα τραγούδι, χαμός γίνεται και δεν τον ξανακους.

  7. #202
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Χθες μου πρότειναν τους MASTER BOOT RECORD. Δεν μου άρεσαν και τόσο, αλλά για ρίξτε μία ματιά στους τίτλους των τραγουδιών τους

  8. #203
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες μου πρότειναν τους MASTER BOOT RECORD. Δεν μου άρεσαν και τόσο, αλλά για ρίξτε μία ματιά στους τίτλους των τραγουδιών τους
    Προτιμώ τους GPT. Μεταγενέστερη μπάντα

    Πέρα απ'την πλάκα, τους έχω τσεκάρει, ενδιαφέρουσα προσέγγιση, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο...

  9. #204
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Καλησπέρα, πολύ ωραίες οι μουσικές που έχουν ανέβει μέχρι τώρα στο νήμα.
    Να προτείνω και εγώ με τη σειρά μου το δεύτερο album των Diviner του 2019 Realms of Time, ελληνική μπάντα με τραγουδιστή τον Γιάννη Παπανικολάου πρώην πάτερ Παντελεήμων των παπαροκάδων αν θυμάστε

    Τους έχω δει live και τους προτείνω ανεπιφύλακτα, πυροβολάνε ανελέητα
    Επίσης κομματάρα το Riders from the East, από το πρώτο άλμπουμ παρακάτω

  10. #205
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Eιναι καλος και τιμιος ο πρωην πατερ,ειδικα με τους rock n roll children καθε φορα μαζευουν κοσμο,αλλα το μουσι δεν επρεπε να το κοψει.

    *Το ερειπιο paul di anno,ποιος ειχε την ιδεα να τον φερει για συναυλια,ο ανθρωπος ειναι σε καροτσακι,μετα απο επεμβαση στο ποδι,200 κιλα και δεν μπορει να τραγουδησει,απλα φτυνει,τουλαχιστον θα δουμε γκας τζι να κανει tribute στους maiden.

  11. #206
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιναι καλος και τιμιος ο πρωην πατερ,ειδικα με τους rock n roll children καθε φορα μαζευουν κοσμο,αλλα το μουσι δεν επρεπε να το κοψει.
    To τελευταίο live των Rock n Roll Children στη Θεσσαλονίκη τις προάλλες ήταν καταπληκτικό, τραγούδησαν ο Γιώργος Μαργαριτόπουλος των Wardrum, ο Βασίλης Παπαδόπουλος των Konan και ο Harry "The Tyrant" Conklin των Jag Panzer. Έγινε Χ Α Μ Ο Σ, ειδικά για τα δεδομένα της Θεσσαλονίκης που στον χώρο του metal τουλάχιστον είναι ακόμη "χωριό" και πραγματικά λυπάμαι που το λέω....
    πάρτε μια γεύση:


    ΥΓ. Ο Παπανικολάου είχε και γενέθλια την προηγουμένη, έγινε 50 και του τραγουδήσαμε και τα χρόνια πολλά

  12. #207
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Πηγε κανεις να δει paul dianno/gus g maiden tribute,για πειτε καμια γνωμη,γιατι στο gagarin δεν την πολυπαλευε,στο principal ηταν καλυτερος με οσα ειδα στο youtube,πληρως ελληνικο line up,ελενη κοτινα και κωστας στις κιθαρες,ωραια αυτη η καινουρια randy roads jackson του gus,στο transylvania ο gus εδωσε τα ρεστα του που ειναι και το στοιχειο του τα instrumental,αλλα και η κοπελα που επαιζε κυριως την ρυθμικη ηταν καλη.

  13. #208
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Οι κιθαριστες του φορουμ,ποια γνωμη εχουν για καποια ονοματα ελληνων παικτων,το παιξιμο τους,την τεχνικη τους,τον ηχο τους,την εξελιξη τους,την αναγνωρισιμότητα τους,Gus G,Gus Drax,George Emmanuel(Ex-Rotting Christ),George Bokos(ex rotting christ επισης),Θυμιος Κρικος,Βαγγελης Καρζης,υπαρχουν και αλλοι βεβαιως,3-4 γνωστα ονοματα μου ηρθαν,ειμαστε υποτιμημενοι η υπερτιμημενοι ως παικτες στο μουσικο στερεωμα?

  14. #209
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Όταν σκέφτομαι Έλληνας κιθαρίστας 2 ονόματα μου έρχονται πάντα στο μυαλό.

    Gus G

    Ravaya

    Τον Ravaya τον ευχαριστιέμαι, γιατί έχει όλο το πακέτο. Songwriting εκεί ψηλά με τους μεγάλους του χώρου, και δε χορταίνεις να τον βλέπεις να παίζει live επειδή FUN FUN FUN.

  15. #210
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν σκέφτομαι Έλληνας κιθαρίστας 2 ονόματα μου έρχονται πάντα στο μυαλό.

    Gus G

    Ravaya

    Τον Ravaya τον ευχαριστιέμαι, γιατί έχει όλο το πακέτο. Songwriting εκεί ψηλά με τους μεγάλους του χώρου, και δε χορταίνεις να τον βλέπεις να παίζει live επειδή FUN FUN FUN.
    Ποιός είναι ο Ravaya? Πρώτη φορά τον ακούω
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

Σελ. 14 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4912131415 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας