Σελ. 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 222
  1. #16
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.571
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαλαροοοοοοοτατα. Τα έχω γράψει και εγώ στο νήμα για τις ταινίες όσον αφορά το πώς δεν αφήνεται τίποτα καινούργιο.

    Απλά το έγραψα με την λογική ότι επιρροές θα υπάρξουν πάντα. Αν ψάχνεις να τους ακούσεις απλά θα τις ακούσεις. Όχι όμως ότι εκτιμώ την κονσέρβα.
    Δεν είναι το κακό οι επιρροές,το θέμα είναι οι σωστές επιρροές και στο τι δόσεις έχουν πάρει απο αυτό.
    ....απο την κονσέρβα ή κοντά κονσέρβα τι επιρροές να πάρεις?Υπάρχουν και αυτά.Είναι λίγο περίεργο αλλά δεν είμαι και ο πιο κατάλληλος να μιλήσει για το metal σήμερα,δεν παρακολουθώ.Γέρασαν τα αυτιά μου και για να μου κάνει κουκου κάτι σήμερα πρέπει να έχει τουλάχιστον το αργότερο επιρροές απο 90s.Πιο σύγχρονος ήχος με ξενίζει και γι'αυτό λέω οτι τα δικά μου πέρασαν.
    Ευτυχώς πέρασε αλλά να πείτε σε όποιον επηρέασε μπάντες να είναι με brutal φωνητικά και στο refrain καθαρά οτι είναι μεγάλος *αλάκας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος G.F.D : 26-12-20 στις 11:27.

  2. #17
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.427
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς πέρασε αλλά να πείτε σε όποιον επηρέασε μπάντες να είναι με brutal φωνητικά και στο refrain καθαρά οτι είναι μεγάλος *αλάκας.
    Δηλαδή ο Mikael Åkerfeldt από Opeth είναι μ@λ@κ@ς;
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #18
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.571
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Τσου,αυτός είναι μάγκας και ζωγραφίζει.Είναι αρκετά τα χρόνια και τα έχω ξεχάσει για να σου δώσω παράδειγμα αλλά θυμάμαι μια εποχή που είχε γίνει συνθετικά ''μόδα''.Σε γάβγισμα κατά την διάρκεια του τραγουδιού αναφέρομαι με καθαρά refrain που πάνε και καλά να σε ''ταξιδέψουν''.
    Απο τα ακούσματα μου είχα μάθει στο refrain να περιμένω κορύφωση,όχι πτώση.Οκ,γούστα είναι αυτά.

  4. #19
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.427
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσου,αυτός είναι μάγκας και ζωγραφίζει.Είναι αρκετά τα χρόνια και τα έχω ξεχάσει για να σου δώσω παράδειγμα αλλά θυμάμαι μια εποχή που είχε γίνει συνθετικά ''μόδα''.Σε γάβγισμα κατά την διάρκεια του τραγουδιού αναφέρομαι με καθαρά refrain που πάνε και καλά να σε ''ταξιδέψουν''.
    Απο τα ακούσματα μου είχα μάθει στο refrain να περιμένω κορύφωση,όχι πτώση.Οκ,γούστα είναι αυτά.
    Κορύφωση σε ρεφραίν μόνο από μπάντες όπως Priest, Maiden, κλπ

    Μάλλον αναφέρεσαι σε μπάντες τύπου Arch enemy, Soilwork, κλπ.

    Πιστεύω κάθε genre έχει κάτι δικό του να δώσει, σε ετερόκλητους ακροατές βέβαια.

    Πέρα απ'το τι προσπαθούν να μας επιβάλλουν οι δισκογραφικές, ο καλύτερος κριτής είναι ο χρόνος για μένα.

    Δηλαδή, μπάντες οι οποίες έχουν λόγω ύπαρξης μετά από 20+ χρόνια (κι αναφέρομαι και σε συγκροτήματα του '00), κάτι έκαναν (ή και κάνουν ακόμη) καλά.

    Μπορεί εγώ κι εσύ να μην αντέχουμε να τις ακούσουμε, αλλά σίγουρα υπάρχουν κι αυτοί που θα ακούνε μόνο αυτές και όχι τις κλασικές 80's μπάντες.

    Προσωπικά, αν και ξεκίνησα με κλασικό heavy, thrash, progressive, μπορώ να ακούσω νέες ενδιαφέρουσες κυκλοφορίες, από πολλά genres (μόνo black/death/gore/grind/κλπ δεν μπορώ, αλλά κι εκεί επιλεκτικά θα βρω να μου αρέσουν κάποια tracks ή και μπάντες).

    Μία μπάντα που μου αρέσει τρομερά ο τόνος της και τα leaks και τα solos τους είναι οι Five finger death punch, όσο κι αν φαίνεται αστείο.

    Μπορεί να είναι κλασικοί 'muricans και ενδεχομένως αρκετά μ@λ@κες σαν τύποι, αλλά δεν μπορώ να μην τους αναγνωρίσω ότι συνθέτουν κομματάρες, από καθαρά κιθαριστικής άποψης.

    Καμιά φορά, το να δοκιμάζεις κάτι διαφορετικό απ'την πεπατημένη, δεν σε καθιστά π@π@ρα απαραιτήτως.

    Μη ξεχνάμε πως και τα κλασικά 80'ς genres, ξεπήδησαν από κάτι διαφορετικό από την τότε εποχή.
    Όταν όλοι έπαιζαν beatle-like αναμασήματα, βρέθηκαν 4 τύποι που είπαν να παίξουν
    πρωτόλειο doom. Μιλάω φυσικά για τους Sabbath.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #20
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.137
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάθει πλάκα με την μουσική των Orgen Ogan σε βαθμό που αυτοί και Nightwish είναι οι επόμενες συναυλίες μου.

    Έχω βάλει και ακούω τώρα και παλαιότερα τους κομμάτια και δεν έχω ακούσει κάποιο που να θέλω να περάσω.
    Εδώ και καιρό έχω αφήσει το spotify να μου προτείνει κομμάτια και μου βγάζει αρκετά άγνωστα ( για εμένα ) διαμαντάκια που και που. Μέσα σε αυτά ήταν και το The Lake των Orden Ogan. Αν δεν το έχεις ακούσει, ρίχτου ένα άκουσμα Θα βάλω και μερικά ακόμα που δεν ήξερα και μου αρέσανε.

    Πολύ συμπαθητική μπαλάντα :



    Θα μπορούσε να ήταν ένα από τα πρώτα πρώτα κομμάτια των nightwish :



    Κάτι ανάμεσα σε stratovarius και kamelot :



    Αυτό φέρνει λίγο προς θέατρο/όπερα :



    Ποτέ δε μου αρέσανε χριστιανικά metal τραγούδια που μιλάνε για το Θεό....εκτός από αυτό :



    Τούτο μου θυμίζει απίστευτα τα παλιά καλά του Dio :

    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  6. #21
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Κάποιος που είπε χθες για αυτό



    Γενικά δεν αντέχω την αραβική μουσική και άρα δεν μπορώ να πω ότι θα το ξανακούσω. Αλλά καλά φαίνονται τα φωνητικά και ενδιαφέρον το adaptation για όσους είναι ανοιχτοί όσο του να ακούνε και disco metal

  7. #22
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.571
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    @Gentoo
    Τι Priest, Maiden βρε διάολε?Εσύ με έβγαλες κολλημένο.
    Έχω μεγάλη αδυναμία στους Arch Enemy by the way.Σε κάτι -core π@π@ριές(για μένα,γούστα είπαμε) αναφέρομαι πιο πολύ.
    Δεν μου κάθεται καλά ο άλλος να βγάζει χολή και στο refrain να γίνεται pop singer που λέει ο λόγος,όχι στο ίδιο τραγούδι.Εντάξει,πέρασε αυτο.
    Μια χαρά τα λες παρακάτω.Απλά νομίζω πως κάποια στιγμή κατασταλάζεις και αρχίζει να δημιουργείται κάποιο χάσμα στην πορεία.

  8. #23
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.571
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Ρε σεις τι είναι η disco metal?Μπορεί κάποιος να ποστάρει ενα αντιπροσωπευτικό κομμάτι?

  9. #24
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε σεις τι είναι η disco metal?Μπορεί κάποιος να ποστάρει ενα αντιπροσωπευτικό κομμάτι?
    Για μένα, (έτσι γνώρισα εγώ το είδος) ξεκίνησε με Battle Beast και μετά πλακωθήκαν και οι μισοί έγιναν Beast In Black. Πιο πάνω έχει και αναφορές για τον τραγουδιστή τους.

    Οι πρώτοι 2 δίσκοι των Battle Beast ήταν φανταστικοί. Μετά έγινε νταβαντούρι.


    Δεν είναι όλα τόσο disco αλλά έτσι για να πάρεις μια γεύση




    Προσωπικά γουστάρω τρελά αλλά έχω και κάνει και φεγγάρια στην ηλεκτρονική μουσική 95-05
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chat1978 : 27-12-20 στις 18:39.

  10. #25
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.571
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Εντωμεταξύ για τον τραγουδιστή νομίζω μου είχε μιλήσει το καλοκαίρι ένας φίλος μου παραγωγός αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία.
    Σχεδόν ενθουσιάστηκα με το die by the blade και σχεδόν εντυπωσιάστηκα με την φωνή του τύπου.Δεν βρήκα ψεγάδι και θα τσεκάρω όλο το album ΧΘΕΣ!
    Thanks για την φάπα στο οτι τα δικά μου πέρασαν.

    Για να καταλάβω το όρο disco metal είναι disco synths με disco drum beat που και που?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά γουστάρω τρελά αλλά έχω και κάνει και φεγγάρια στην ηλεκτρονική μουσική 95-05
    Ηλεκτρονική άκουγα και εγώ μέχρι που άκουσα το kings of metal των Manowar στο δημοτικό.
    Ακόμα και σήμερα ακούω 80s pop.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος G.F.D : 27-12-20 στις 19:43.

  11. #26
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ηλεκτρονική άκουγα και εγώ μέχρι που άκουσα το kings of metal των Manowar στο δημοτικό.
    Ακόμα και σήμερα ακούω 80s pop.
    Εγώ είχα μπει σχεδόν παράλληλα. Ήμουν με sisters of mercy και ξαφνικά εκτέθηκε σε Manowar και Trans. Βέβαια σαν παιδί δεν είχα "χώρο" να ακούσω, συνεπώς δεν μετράγανε ακριβώς τα προηγούμενα χρόνια.

  12. #27
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.427
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Gentoo
    Τι Priest, Maiden βρε διάολε?Εσύ με έβγαλες κολλημένο.
    Αυτοί μου ήρθαν στο μυαλό, τι να κάνω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μεγάλη αδυναμία στους Arch Enemy by the way.Σε κάτι -core π@π@ριές(για μένα,γούστα είπαμε) αναφέρομαι πιο πολύ.
    Arch enemy είναι ωραίοι.
    Michael Ammott, τι άλλο να πεις. Και στους carcass μεγαλούργησε επίσης.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου κάθεται καλά ο άλλος να βγάζει χολή και στο refrain να γίνεται pop singer που λέει ο λόγος,όχι στο ίδιο τραγούδι.Εντάξει,πέρασε αυτο.
    Εντάξει τα core είναι love it or hate it (κι εγώ προς το hate του πράγματος συγκλίνω..).
    Αλλά υπάρχει κόσμος που γουστάρει κυρίως core. Δεν κρίνω βέβαια.
    Ο καθένας προφανώς ακούει αυτό που τον κάνει να παίρνει κουράγιο, να γουστάρει, κλπ.

    Δεν συμφωνώ με το κράξιμο που τρώνε κάποιες μπάντες, πχ slipknot, soad, επειδή είναι διαφορετική φάση απ'το καθαρόαιμο μεταλ.

    Έχουν να δώσουν πράγματα κι αυτές οι μπάντες, σίγουρα στο τέλος της ημέρας θα χαλαρώσω πχ με ένα firepower από priest


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά τα λες παρακάτω.Απλά νομίζω πως κάποια στιγμή κατασταλάζεις και αρχίζει να δημιουργείται κάποιο χάσμα στην πορεία.
    Εξαρτάται πως το βλέπει κανείς. Εγώ ξεκίνησα με κλασικό heavy, thrash, μετά πέρασα στο progressive και στο glam/hair/poser (μιλάω για σοβαρές μπάντες στο χώρο βέβαια winger,dokken,ratt, κλπ) και πλέον ακούω και djent πχ periphery,tesseract,κλπ.

    Το βασικό είναι να μην ακούς μουσική προκατειλημμένα.

    Είχα στην παρέα μου άτομα που αυτοπεριόριζαν το μουσικό τους εύρος γιατί θεωρούσαν λάθος να ακούσουν κάτι πέρα απ'τα κλασικά είδη. Για ποιο λόγο να το κάνει κάποιος στον εαυτό του αυτο;

    Αν κάτι μ'αρέσει, θα το ακούσω, ακόμη κι αν δεν είναι μεταλ.
    Πχ weeknd.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντωμεταξύ για τον τραγουδιστή νομίζω μου είχε μιλήσει το καλοκαίρι ένας φίλος μου παραγωγός αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία.
    Σχεδόν ενθουσιάστηκα με το die by the blade και σχεδόν εντυπωσιάστηκα με την φωνή του τύπου.Δεν βρήκα ψεγάδι και θα τσεκάρω όλο το album ΧΘΕΣ!
    Thanks για την φάπα στο οτι τα δικά μου πέρασαν.
    Ο Γιάννης είναι φωνάρα. Στο λέω με κάθε σιγουριά, τον έχω ακούσει live και στα live φτάνει ακόμα πιο ψηλά απ'τα albums. Και πολύ καλό αγγλικό accent επίσης, σπάνιο πράγμα για Έλληνα τραγουδιστή.

    Σε προτρέπω να ρίξεις μια "αυτιά" στα 3 wardrum που ηχογράφησε με αυτούς.
    Δεν θα δυσαρεστηθείς πιστεύω, αν και γούστα είναι αυτά.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλεκτρονική άκουγα και εγώ μέχρι που άκουσα το kings of metal των Manowar στο δημοτικό.
    Ακόμα και σήμερα ακούω 80s pop.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είχα μπει σχεδόν παράλληλα. Ήμουν με sisters of mercy και ξαφνικά εκτέθηκε σε Manowar και Trans. Βέβαια σαν παιδί δεν είχα "χώρο" να ακούσω, συνεπώς δεν μετράγανε ακριβώς τα προηγούμενα χρόνια.
    Μεγάλη ζημιά σας έκανε ο De Maio βλέπω.
    Κι εγώ μια απ'τα ίδια έπαθα όταν τους πρωτάκουσα πιτσιρικάς.
    Ευτυχώς, τους απομυθοποίησα μια και καλή όταν τους είδα live... αλλά τους δίνω πολλά respect για τις κομματάρες που έγραψαν.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  13. #28
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Γιάννης είναι φωνάρα. Στο λέω με κάθε σιγουριά, τον έχω ακούσει live και στα live φτάνει ακόμα πιο ψηλά απ'τα albums. Και πολύ καλό αγγλικό accent επίσης, σπάνιο πράγμα για Έλληνα τραγουδιστή.

    Σε προτρέπω να ρίξεις μια "αυτιά" στα 3 wardrum που ηχογράφησε με αυτούς.
    Δεν θα δυσαρεστηθείς πιστεύω, αν και γούστα είναι αυτά.
    Για δώσε κανένα λινκ γιατί στο google βγαίνουν περίεργα εκτός και αν έχει γίνει κάποιο λάθος.

  14. #29
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.427
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δώσε κανένα λινκ γιατί στο google βγαίνουν περίεργα εκτός και αν έχει γίνει κάποιο λάθος.
    Wardrum - Desolation

    Wardrum - Messenger

    Wardrum - Awakening

    Θα πρότεινα να ξεκινήσεις με το Awakening, είναι πιο μεστή η φωνή του και γενικώς είναι δισκάρα...

    Και το messenger ωραίο (πριν το awakening κυκλοφόρησε και μετά το desolation).
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  15. #30
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Wardrum - Desolation

    Wardrum - Messenger

    Wardrum - Awakening

    Θα πρότεινα να ξεκινήσεις με το Awakening, είναι πιο μεστή η φωνή του και γενικώς είναι δισκάρα...

    Και το messenger ωραίο (πριν το awakening κυκλοφόρησε και μετά το desolation).
    Γενικά δεν ήμουν ποτέ αυτού του στιλ, αλλά δεν αντέχω πια καν και άρα δεν έχω γνώμη. Γενικά εγώ δυσκολεύομαι να διαχωρίσω τεχνικά την μουσική. Ή μου αρέσει ή όχι και στην περίπτωση αυτή δεν μου άρεσε.

    - - - Updated - - -

    Ευχαριστώ όμως

Σελ. 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας