Σελ. 5 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 222
  1. #61
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων

    Άρα σε 7 χρόνια από τώρα, κι εμένα θα μου είναι αδιάφορο λες;
    Δεν ξέρω. Νομίζω ότι είμαι νεότερος σου. Είμαι 78. Απλά γενικά εγώ δεν χάνομαι σε κάτι που μου αρέσει. Υπήρξα ο λιγότερο μεταλάς κατά συμπεριφορά, αυστηρά μετά το σχολείο, ενώ ταυτόχρονα έλιωνα στην τρανς. Ούτε ντύσιμο ούτε τίποτα. Δοκίμασα λίγο αλλά πφφφφ και πραγματικά το καλοκαίρι δεν αντέχεται με μαύρα και πόσο μάλλον με τζιν κτλ. Έχω μπει με άσπρα κοντομάνικά σε μεταλλάδικα Ίσως να με θυμάσαι . Σε κάθε περίπτωση, έχω κρατήσει την προτίμηση περισσότερο από άλλους. Απλά δεν με απασχολούσε τόσο πολύ τότε και σίγουρα λιγότερο τότε. Γενικά, δεν εμφαθύνω στην τέχνη. Αν μου αρέσει μου αρέσει και δεν ξέρω πάντα να σου πω γιατί.


    Αυτούς εδώ τους ξέρετε;



    Με τον συγκεκριμένο δίσκο δυσκολεύομαι να βρω κακό τραγούδι. Και ο ομώνυμος τους είναι επίσης ωραίος. Δεν έχει κάποια πόρωση αλλά ακούγεται νεράκι για μένα.

  2. #62
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Δεν ξέρω. Νομίζω ότι είμαι νεότερος σου. Είμαι 78. Απλά γενικά εγώ δεν χάνομαι σε κάτι που μου αρέσει. Υπήρξα ο λιγότερο μεταλάς κατά συμπεριφορά, αυστηρά μετά το σχολείο, ενώ ταυτόχρονα έλιωνα στην τρανς. Ούτε ντύσιμο ούτε τίποτα. Δοκίμασα λίγο αλλά πφφφφ και πραγματικά το καλοκαίρι δεν αντέχεται με μαύρα και πόσο μάλλον με τζιν κτλ. Έχω μπει με άσπρα κοντομάνικά σε μεταλλάδικα Ίσως να με θυμάσαι . Σε κάθε περίπτωση, έχω κρατήσει την προτίμηση περισσότερο από άλλους. Απλά δεν με απασχολούσε τόσο πολύ τότε και σίγουρα λιγότερο τότε. Γενικά, δεν εμφαθύνω στην τέχνη. Αν μου αρέσει μου αρέσει και δεν ξέρω πάντα να σου πω γιατί.
    Άμα δεν ήσουν από μικρός καταπιασμένος με τις λεπτομέρειες στο metal, λογικό να μην είσαι πλέον.

    Όχι ότι είναι κάτι σπουδαίο φυσικά να είχε εμβαθύνει κανείς, απλά κουβέντα να γίνεται.

    Εγώ στα εφηβικά μου χρόνια και λίγο μετέπειτα, ακολούθησα για ένα διάστημα και το στυλ (επειδή μου άρεσε, όχι επειδή έπρεπε) και την ενασχόληση με τις πληροφορίες γύρω από συγκροτήματα, γεγονότα, κλπ.

    Οπότε, έχοντας μία γενική εικόνα της σκηνής και έχοντας εμβαθύνει λίγο περισσότερο στα genres που με ενδιέφεραν περισσότερο, μου αρέσει να μιλάω γύρω απ'αυτά τα θέματα στα πλαίσια της νοσταλγίας και της ανταλλαγής απόψεων με άλλους ομοϊδεάτες.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτούς εδώ τους ξέρετε;



    Με τον συγκεκριμένο δίσκο δυσκολεύομαι να βρω κακό τραγούδι. Και ο ομώνυμος τους είναι επίσης ωραίος. Δεν έχει κάποια πόρωση αλλά ακούγεται νεράκι για μένα.
    Μπα. Δεν τους γνωρίζω.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #63
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων



    Μπα. Δεν τους γνωρίζω.
    Για αυτό έφτιαξα και το νήμα

  4. #64
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό έφτιαξα και το νήμα
    Σωστός!

    Τώρα έφαγα φλασιά με μία τύπισα από Τουρκία μεριά που παίζει κάτι σαν pop metal! Θυμάμαι το έδειχνε το clip σε ένα τοπικό κανάλι στη θεσ/νίκη πριν καμιά 15αριά χρόνια και μου 'χε κάνει εντύπωση.



    Για το χαβαλέ και μόνο
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #65
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσες θέλεις!

    Mid-tempo δυναμίτης

    Fast-tempo δυναμίτης

    Κι ένα extra
    Ξύπνησα με τα κομμάτια σου και τώρα σειρά τα 2 πρώτα album των Battle Beast.Εντελώς τυχαία άκουγα Annihilator προχθές by the way.
    Καμιά σημερινή thrash μπάντα/κυκλοφορία εννοούσα βρε αλλά καλοδεχούμενα και αυτά που πόσταρες.
    Thanks.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτούς εδώ τους ξέρετε;
    Ούτε εγω τους γνώριζα.Όντως νεράκι,ευκολοχώνευτο το κομμάτι.



    Εγώ έκανα χαβαλέ με αυτό όταν το πρωτοάκουσα.Ωραία old school επιρροή.

  6. #66
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξύπνησα με τα κομμάτια σου και τώρα σειρά τα 2 πρώτα album των Battle Beast.Εντελώς τυχαία άκουγα Annihilator προχθές by the way.
    Καμιά σημερινή thrash μπάντα/κυκλοφορία εννοούσα βρε αλλά καλοδεχούμενα και αυτά που πόσταρες.
    Thanks.
    Κι αυτά σαν φρέσκα ακούγονται. Δεν παλιώνουν ποτέ

    Ωραία. Αφού θέλεις φρέσκο Thrash, θα σου προτείνω να ακούσεις το debut album μιας μπάντας φίλου μου, όπου είχα την τιμή να παίζω κι όλας στις αρχές τους (όχι στο album όμως).

    Μπορεί και να τους ξέρεις.

    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  7. #67
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξύπνησα με τα κομμάτια σου και τώρα σειρά τα 2 πρώτα album των Battle Beast.Εντελώς τυχαία άκουγα Annihilator προχθές by the way.
    Καμιά σημερινή thrash μπάντα/κυκλοφορία εννοούσα βρε αλλά καλοδεχούμενα και αυτά που πόσταρες.
    Thanks.

    - - - Updated - - -



    Ούτε εγω τους γνώριζα.Όντως νεράκι,ευκολοχώνευτο το κομμάτι.



    Εγώ έκανα χαβαλέ με αυτό όταν το πρωτοάκουσα.Ωραία old school επιρροή.
    Δεν με συγκηνισαν τα φωνητικά γιατί είμαι αλλού αλλά η μουσική ήταν πολύ τίμια

  8. #68
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με συγκηνισαν τα φωνητικά γιατί είμαι αλλού αλλά η μουσική ήταν πολύ τίμια
    Ναι, έχει λίγο άχαρη φωνή. Στο album τα παίζει όλα αυτός, εκτός απ'τα drums. Μεγάλη παιχτούρα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #69
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι αυτά σαν φρέσκα ακούγονται. Δεν παλιώνουν ποτέ

    Ωραία. Αφού θέλεις φρέσκο Thrash, θα σου προτείνω να ακούσεις το debut album μιας μπάντας φίλου μου, όπου είχα την τιμή να παίζω κι όλας στις αρχές τους (όχι στο album όμως).

    Μπορεί και να τους ξέρεις.

    Τσου,δεν τους ξέρω.Είχα σταματήσει να ακούω μουσική τα τελευταία χρόνια και έχω χάσει επεισόδια.Τώρα προσπαθώ να πάρω μπρός γιατί έχω ξεχάσει και πράγματα.Με την πάρλα που είχαμε τις προάλλες άρχισε να rollάρει πάλι ο εγκέφαλος.
    Θα το τσεκάρω αύριο το albumάκι γιατί τώρα το menu έχει κρασάκι και Ola.
    Thanks!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με συγκηνισαν τα φωνητικά γιατί είμαι αλλού αλλά η μουσική ήταν πολύ τίμια
    Μάλλον είσαι φάση καθαρά φωνητικά.Εμένα με πήγε όλο πίσω στις καλές εποχές.

  10. #70
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσου,δεν τους ξέρω.Είχα σταματήσει να ακούω μουσική τα τελευταία χρόνια και έχω χάσει επεισόδια.Τώρα προσπαθώ να πάρω μπρός γιατί έχω ξεχάσει και πράγματα.Με την πάρλα που είχαμε τις προάλλες άρχισε να rollάρει πάλι ο εγκέφαλος.
    Εγώ ψάχνω τρόπο να roll-άρω λίγο στην κιθάρα, γιατί το 'χω παρατήσει το άθλημα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το τσεκάρω αύριο το albumάκι γιατί τώρα το menu έχει κρασάκι και Ola.
    Thanks!
    Παρακαλώ! Καλή προβολή

    Δεν τον μπορώ τον Ola πάντως. Έχει γίνει μαϊντανός. Και δεν μου αρέσει το στυλ ήχου που έχει εισάγει στους TheHaunted. Που ναι το παλιό καλό lineup γμτ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα με πήγε όλο πίσω στις καλές εποχές.
    Ο τύπος είναι old school thrasher. Δεν καταδέχεται να ακούσει τίποτα που έχει κυκλοφορήσει απ'το 90 και μετά φάση, πλην εξαιρέσεων.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #71
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ψάχνω τρόπο να roll-άρω λίγο στην κιθάρα, γιατί το 'χω παρατήσει το άθλημα
    Ίδιο στόχο έχω και εγώ αλλά πρέπει να ακούς πρώτα και μουσική,δεν πρεπει?20 χρόνια που έχω κιθάρα παρατημένη την έχω αλλά τώρα μου κακοφαίνεται.Έκανα το βήμα να την setάρω σωστά πριν λίγο καιρό αλλά ο παπάρας βρικολακιάζω με ταινίες και επειδή ξυπνάω αργά δεν μου κάνει κούκου να την πιάσω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλώ! Καλή προβολή

    Δεν τον μπορώ τον Ola πάντως. Έχει γίνει μαϊντανός. Και δεν μου αρέσει το στυλ ήχου που έχει εισάγει στους TheHaunted. Που ναι το παλιό καλό lineup γμτ...
    Τον συμπαθώ σαν προσωπικότητα και μ'αρέσει που είναι down to earth χαβαλές τύπος.Περί TheHaunted αν και τους έχω ακούσει δεν τους παρακολουθούσα και ποτέ για να έχω γνώμη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τύπος είναι old school thrasher. Δεν καταδέχεται να ακούσει τίποτα που έχει κυκλοφορήσει απ'το 90 και μετά φάση, πλην εξαιρέσεων.
    Δικό μας παιδί.

  12. #72
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίδιο στόχο έχω και εγώ αλλά πρέπει να ακούς πρώτα και μουσική,δεν πρεπει?20 χρόνια που έχω κιθάρα παρατημένη την έχω αλλά τώρα μου κακοφαίνεται.Έκανα το βήμα να την setάρω σωστά πριν λίγο καιρό αλλά ο παπάρας βρικολακιάζω με ταινίες και επειδή ξυπνάω αργά δεν μου κάνει κούκου να την πιάσω.
    Εγώ σκέψου έχω πάνω χορδές 4ετίας. Παραδόξως δεν έχει σπάσει ούτε μία, ενώ τις έχω βασανίσει αρκετά...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον συμπαθώ σαν προσωπικότητα και μ'αρέσει που είναι down to earth χαβαλές τύπος.Περί TheHaunted αν και τους έχω ακούσει δεν τους παρακολουθούσα και ποτέ για να έχω γνώμη.
    Εγώ τους γούσταρα για αρκετά χρόνια. Τους έχω δει και live 2 φορές. Μετράνε. Αλλά ο Ola έχει ένα κιθαριστικό στυλ που μου φαίνεται κάπως ξένο. Δεν μου κολλάει σωστά στο αφτί, αν και είναι παιχταράς, δεν το συζητάμε αυτό.

    Καλός είναι σαν τύπος, αλλά λίγο με κουράζει η φάση του που προμοτάρει διαρκώς κιθάρες και ενισχυτές. Ζει απ'αυτό βέβαια προφανώς, αλλά εμένα μου τη σπάει


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικό μας παιδί.
    Εγώ δεν είμαι 80's freak. Γουστάρω και μοντέρνα πράγματα στη μουσική.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  13. #73
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έκανα χαβαλέ με αυτό όταν το πρωτοάκουσα.Ωραία old school επιρροή.
    Η μελωδία στην εισαγωγή είναι φανταστική αν και πολύ κλασσική. Παρόλα αυτά οι συχνότητες αυτές για μένα πήραν το δρόμο του σκληρού. Από αυτά που άκουγα εγώ έτσι ξεκάθαρα έχει ακουστεί σε δίσκους των Rotting Christ.

    Πάντως ο ένας μακρυμάλλης είναι κυριολεκτικά καραφλός. Άστε ρε μαν γιατί φαίνεται γελοίο το πρόβλημα.

  14. #74
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Ο Ola πάντως δεν είναι Anderton's του τύπου μας αρέσουν τα πάντα ή ο τύπος που τρέχει το Riffs N Beards που κάνει κουράδες να ακούγονται καλά από το πολύ editing.

    Αν κάτι είναι χαζομάρα συνήθως θα το πεί ή θα το αφήσει να ακουστεί να βγάλεις συμπέρασμα μόνος σου. Από το review του πήρα τον Orange Dark Terror και δεν το μετάνιωσα. Επίσης οι Solar κιθάρες του (στη σειρά 1.χ τουλάχιστον) είναι εξαιρετικές.

    Και περί μουσικής, το τελευταίο Need είναι, για άλλη μια φορά, δισκάρα.



    Τους είδα πρώτη φορά στο live των Symphony X το 2011 στο Gagarin, και από τότε έγινα φαν.

  15. #75
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ σκέψου έχω πάνω χορδές 4ετίας. Παραδόξως δεν έχει σπάσει ούτε μία, ενώ τις έχω βασανίσει αρκετά...
    Με την συχνότητα που την έπιανα δεν μου φαίνεται παράξενο αυτό που λές.
    Εμένα πρίν την setάρω κόντευε να έχει extra επικάλυψη απο την μπίχλα η ταστιέρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τους γούσταρα για αρκετά χρόνια. Τους έχω δει και live 2 φορές. Μετράνε. Αλλά ο Ola έχει ένα κιθαριστικό στυλ που μου φαίνεται κάπως ξένο. Δεν μου κολλάει σωστά στο αφτί, αν και είναι παιχταράς, δεν το συζητάμε αυτό.

    Καλός είναι σαν τύπος, αλλά λίγο με κουράζει η φάση του που προμοτάρει διαρκώς κιθάρες και ενισχυτές. Ζει απ'αυτό βέβαια προφανώς, αλλά εμένα μου τη σπάει
    Δεν έχω ακούσει πράγματα για να έχω άποψη αλλά για το promotion τι άλλο να κάνει?Δεν βλέπω και εγώ όλα όσα ανεβάζει αλλά κάτι SWOLA και FAQ τα παρακολουθώ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν είμαι 80's freak. Γουστάρω και μοντέρνα πράγματα στη μουσική.
    Α,για καμμένη φλάτζα μιλάμε?Ok.
    Εγώ μέχρι τα 00s πάω αλλά τώρα τελευταία έχω δεύτερες σκέψεις μήπως πρέπει να ανανεωθώ.To Ithaca απο Black Fate μου άρεσε για παράδειγμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Ola πάντως δεν είναι Anderton's του τύπου μας αρέσουν τα πάντα ή ο τύπος που τρέχει το Riffs N Beards που κάνει κουράδες να ακούγονται καλά από το πολύ editing.

    Αν κάτι είναι χαζομάρα συνήθως θα το πεί ή θα το αφήσει να ακουστεί να βγάλεις συμπέρασμα μόνος σου. Από το review του πήρα τον Orange Dark Terror και δεν το μετάνιωσα. Επίσης οι Solar κιθάρες του (στη σειρά 1.χ τουλάχιστον) είναι εξαιρετικές.
    Καλό point.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και περί μουσικής, το τελευταίο Need είναι, για άλλη μια φορά, δισκάρα.
    Ωραίο το πρώτο κομμάτι,το υπόλοιπο αύριο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μελωδία στην εισαγωγή είναι φανταστική αν και πολύ κλασσική. Παρόλα αυτά οι συχνότητες αυτές για μένα πήραν το δρόμο του σκληρού. Από αυτά που άκουγα εγώ έτσι ξεκάθαρα έχει ακουστεί σε δίσκους των Rotting Christ.

    Πάντως ο ένας μακρυμάλλης είναι κυριολεκτικά καραφλός. Άστε ρε μαν γιατί φαίνεται γελοίο το πρόβλημα.
    Μαλάκωσες με τα χρόνια ε?Το έχω πάθει και εγώ αλλά όχι τόσο ακόμα.
    Την καράφλα τώρα που το είπες την πρόσεξα.Θυμήθηκα τον Kerry King ένα φεγγάρι.
    Εντωμεταξύ απο την αρχή ως το τέλος μια έκφραση έχει ο τύπος.Σαν να τον έχουν πιάσει απο τον γιακά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία. Αφού θέλεις φρέσκο Thrash, θα σου προτείνω να ακούσεις το debut album μιας μπάντας φίλου μου, όπου είχα την τιμή να παίζω κι όλας στις αρχές τους (όχι στο album όμως).
    Σίγουρα δεν έχει ακούσει Overkill,Exodus και Αnnihilator ο φίλος σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και περί μουσικής, το τελευταίο Need είναι, για άλλη μια φορά, δισκάρα.
    Το άκουσα ευχάριστα και στο τέλος έφαγα και την φάπα οτι είναι Έλληνες.Ομολογώ οτι είμαι biased με τους Έλληνες αλλά έχω αρχίσει και τρώω τάπες με κάτι πραγματάκια που έχει τύχει να ακούσω.

Σελ. 5 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας