Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 76
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2017
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Ερωτηση κρισεως!

    Εχω 24αρα γραμμη forthnet στο ονομα της γυναικας μου
    Τριτη 15/12 κανω ηχογραφημενη κληση στη vodafone για αιτηση φορητοτητας προς αυτη και δηλωνω οτι τα στοιχεια να ειναι στο δικο μου ονομα
    Καπου μεσα σε μια εβδομαδα ερχεται ο κουριερ και υπογραφω τη vodafone.
    23/12 Δεχομαι αντιπροσφορα της forthnet η οποια με ενημερωσε οτι θα καταθεσει εκεινη το αιτημα υπαναχωρησης απο τη vodafone
    24/12 ενεργοποιειται η vodafone και μαθαινω οτι η vodafone αρνηθηκε το αιτημα υπαναχωρησης με αιτιολογια λαθος στοιχεια.
    24/12 κανω προσωπικα αιτηση στη vodafone με τα δικα μου στοιχεια για αιτηση υπαναχωρησης

    Προφανως η κοπελα απο τη forthnet ζητησε τη γραμμη πισω με τα στοιχεια της γυναικας μου.
    Στο συμβολαιο της vodafone που υπεγραψα γραφει οτι ελαβα γνωση για το δικαιωμα υπαναχωρησης εντος 14 ημερων καθως και να αιτηθω την αμεση υλοποιηση της με απωλεια του ανωτερω δικαιωματος μετα την ενεργοποίηση της συμβασης.
    ΔΕΝ εχω αιτηθει αμεση υλοποιηση

    1) Πρεπει να πληρωσω αποζημιωση στη vodafone αν επιστρεψω στη forthnet?
    2) Να αποσυνδεσω το router ωστε να μην εχω internet απο τη vodafone μεχρι να τελειωσει το θεμα?

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2017
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    bump
    Καποιος βοηθεια παρακαλω?

  3. #3
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εφοσον αναφερει στο συμβολαιο οτι παραιτηθηκες του δικαιωματος υπαναχωρησης και επιθυμεις αμεση ενεργοποιηση ( υλοποιηση).... δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

    Πρεπει να πληρωσεις το προστιμο.
    The gr81 .

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2017
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    σ ευχαριστω για το χρονο σου φιλε μου.
    ισως δεν το εγραψα καλα.

    Δεν εχω αιτηθει αμεση ενεγοποιηση και αρα δεν εχω απορριψει το αιτημα υπαναχωρησης μου

    Εκανα αιτημα υπαναχωρησης μεσω μαιλ στο ccsupport@vodafone.com εντος χρονου αλλα σημερα εκπνεουν οι 14 ημερες.

    Σε περιπτωση που αργησουν να δουν το αιτημα θα πρεπει να πληρωσω για το χρονικο διαστημα που εχω ιντερνετ σε αυτους?
    Θα πρεπει να πληρωσω καποιο προστιμο?

  5. #5
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ριξε μια ματια ΕΔΩ για αρχη για να δεις ακριβως τι οριζει η ΕΕΤΤ.

    Οπως το διαβασα καταλαβα οτι θελεις αμεση ενεργοποιηση.

    Απο εκει και περα, αν ΔΕΝ ζητησες αμεση ενεργοποιηση , ο νεος παροχος ΔΕΝ στελνει το αιτημα στον παροχο-δοτη πριν περασουν οι 14 μερες.
    και αυτο ακριβως για να σταματησουν οι αντι-προσφορες.

    Οποτε αφου ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια στις 9 μερες .... εγω καταλαβαινω οτι ζητησες αμεση ενεργοποιηση.

    Αναφερεις
    Τριτη 15/12 κανω ηχογραφημενη κληση στη vodafone
    και μετα αναφερεις
    Στο συμβολαιο της vodafone που υπεγραψα γραφει οτι ελαβα γνωση για το δικαιωμα υπαναχωρησης εντος 14 ημερων καθως και να αιτηθω την αμεση υλοποιηση της με απωλεια του ανωτερω δικαιωματος μετα την ενεργοποίηση της συμβασης.
    Αρα τηλεφωνικα εκανες αιτηση ή χειρογραφα με συμβολαιο ? Δεν το εχω καταλαβει αυτο.

    ανεβασε το συμβολαιο να δουμε τι εχεις υπογραψει. ( σαφως και θα σβησεις τα στοιχεια σου) .
    The gr81 .

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ριξε μια ματια ΕΔΩ για αρχη για να δεις ακριβως τι οριζει η ΕΕΤΤ.

    Οπως το διαβασα καταλαβα οτι θελεις αμεση ενεργοποιηση.

    Απο εκει και περα, αν ΔΕΝ ζητησες αμεση ενεργοποιηση , ο νεος παροχος ΔΕΝ στελνει το αιτημα στον παροχο-δοτη πριν περασουν οι 14 μερες.
    και αυτο ακριβως για να σταματησουν οι αντι-προσφορες.

    Οποτε αφου ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια στις 9 μερες .... εγω καταλαβαινω οτι ζητησες αμεση ενεργοποιηση.

    Αναφερεις και μετα αναφερεις

    Αρα τηλεφωνικα εκανες αιτηση ή χειρογραφα με συμβολαιο ? Δεν το εχω καταλαβει αυτο.

    ανεβασε το συμβολαιο να δουμε τι εχεις υπογραψει. ( σαφως και θα σβησεις τα στοιχεια σου) .
    Μετα την ηχογράφηση σου στέλνουν και το συμβόλαιο που πρέπει να το υπογράψεις, ηλεκτρονικά ή και με ταχυδρομείο

  7. #7
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα την ηχογράφηση σου στέλνουν και το συμβόλαιο που πρέπει να το υπογράψεις, ηλεκτρονικά ή και με ταχυδρομείο
    οκ.
    Τελευταια φορητοτητα το καλοκαιρι δεν μου στειλανε συμβολαιο για υπογραφη. Τηλεφωνικα ηχογραφιση και με email το συμβολαιο για το αρχειο μου.

    Οποτε λογικα στην ηχογραφιση παραιτηθηκε του δικαιωματος ..... αλλιως δεν θα ξεκινουσε την διαδικασια ο παροχος.... και εφοσον ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια στις 9 μερες....

    Στην περίπτωση αυτή, ο συνδρομητής έχει τη δυνατότητα, μέχρι την ενεργοποίηση της υπηρεσίας σε νέα εταιρία και εφόσον δεν έχει παρέλθει η προθεσμία των 14 ημερών, να υποβάλει αίτηση ακύρωσης της φορητότητας.
    δεν εχει δικαιωμα υπαναχωρησης. Αρα ισχυει το προστιμο.
    The gr81 .

  8. #8
    Εγγραφή
    22-09-2017
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Σας ευχαριστω πολυ παιδια.
    Στην ηχογραφγμενη κληση δεν αναφερθηκε τιποτα σχετικο με αμεση ενεργοποιηση.

    Απλα αυτο που ειδα στο συμβολαιο που υπεγραψα (ηρθε με κουριερ μετα την ηχογραφημενη, φαινεται αυτο που κανω attach.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20201228_232120.jpg  


  9. #9
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για να ενεργοποιηθεί τόσο σύντομα η σύνδεση, δηλώθηκε (από εσάς ή τον εκπρόσωπο της εταιρείας και δεν το καταλάβατε) στην αίτηση να ξεκινήσει άμεσα η φορητότητα. Ειδάλλως θα ξεκινούσε την 15η ημέρα από το αίτημά σας.

  10. #10
    Εγγραφή
    22-09-2017
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    ΟΚ καταλαβαινω πως το λετε.

    Περα απο αυτο, μια μερα πριν την ενεργοποιηση, αιτηθηκε η νοβα στη vodafone εκ μερους μου την υπαναχωρηση μου.
    Αυτο δε μετραει σαν αιτημα υπαναχωρησης πριν την ενεργοποιηση?

    Απερριφθη το αιτημα με αιτιολογια "λαθος στοιχεια" καθως η νοβα ζητησε τη γραμμη με τα στοιχεια της γυναικας μου (στη νοβα ηταν στο ονομα της γυναικας μου ενω στη vodafone ειναι στα στοχεια τα δικα μου)

  11. #11
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από InTheHead83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ καταλαβαινω πως το λετε.

    Περα απο αυτο, μια μερα πριν την ενεργοποιηση, αιτηθηκε η νοβα στη vodafone εκ μερους μου την υπαναχωρηση μου.
    Αυτο δε μετραει σαν αιτημα υπαναχωρησης πριν την ενεργοποιηση?

    Απερριφθη το αιτημα με αιτιολογια "λαθος στοιχεια" καθως η νοβα ζητησε τη γραμμη με τα στοιχεια της γυναικας μου (στη νοβα ηταν στο ονομα της γυναικας μου ενω στη vodafone ειναι στα στοχεια τα δικα μου)
    Αν έστειλες αίτηση φορητότητας με ξένα στοιχεία και η εταιρεία τα δέχτηκε η ευθύνη είναι 50/50 και σε σένα και στην εταιρεία. Η nova καλά έκανε και έβαλε τα στοιχεία της γυναίκας σου, αυτή είναι η ιδιοκτήτρια της σύνδεσης. Όχι μόνο δεν μπορείς να τους τρέξεις με καταγγελία στην ΕΕΤΤ αλλά επειδή έκανες αίτηση φορητότητας με γραμμή που δεν σου ανήκει θα αποκτήσεις και πιθανώς νομικό πρόβλημα εκτός απο γραφειοκρατικό αλλά το ίδιο και η Vodafone που δέχτηκε την γραμμή με ξένο όνομα απο της ιδιοκτήτριας. Με αποτέλεσμα η Vodafone έκανε την δουλειά της, πήρε την γραμμή, εσύ δεν μπορείς να την καταγγείλεις αφού είσαι ο υπαίτιος της υπόθεσης. Η λύση που προτείνω: αν σου απαντήσουν οτι δεν γίνεται τίποτα στην Vodafone, θα βάλεις την σύζυγο να κάνει καταγγελία ηλεκτρονικά στην ΕΕΤΤ λέγοντας τους πως αντί να ζητήσουν τα δικά της στοιχεία, πήραν τα δικά σου, ενεργοποίησαν την γραμμή νωρίτερα χωρίς να έχει δώσει η σύζηγος και ούτε εσύ καμία τέτοια εντολή τόσο γραπτά όσο και ηλεκτρονικά και θα ζητήσει να γίνει αποδέσμευση της γραμμής συνολικά απο το δίκτυο της vodafone λόγω των ανακριβών στοιχείων καρτέλας συνδρομητή, την καταπάτηση του δικαιώματος υπαναχώρησης με ενεργοποίηση της υπηρεσίας νωρίτερα και διαγραφή όλων το δεδομένων σου απο τα συστήματα τους για να μην ξαναγίνει μπέρδεμα με φορητότητα και προσοχή το πουλί μας και την υπογραφή μας. Μόνο η ιδιοκτήτρια της γραμμής έχει δικαιώματα επι της γραμμής. ΟΥΤΕ ΜΑΝΑ ΟΥΤΕ ΠΑΤΕΡΑΣ ΟΥΤΕ ΣΥΖΗΓΟΣ!!!! Μόνο η γυναίκα σου!!!!!Χρόνια πολλά και καλές γιορτές

    - - - Updated - - -

    Α επίσης, θα πληρώσεις αναλογικά τις ημέρες που έχεις σύνδεση μέχρι να τελειώσει το θέμα γιατί παρέχεται γραμμή, τώρα αν δεν την χρησιμοποιείς δικό σου θέμα

  12. #12
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από InTheHead83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ καταλαβαινω πως το λετε.

    Περα απο αυτο, μια μερα πριν την ενεργοποιηση, αιτηθηκε η νοβα στη vodafone εκ μερους μου την υπαναχωρηση μου.
    Αυτο δε μετραει σαν αιτημα υπαναχωρησης πριν την ενεργοποιηση?


    Εφοσον αποριφθηκε ... περασε η προθεσμια , εφοσον ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια. .


    Απερριφθη το αιτημα με αιτιολογια "λαθος στοιχεια" καθως η νοβα ζητησε τη γραμμη με τα στοιχεια της γυναικας μου (στη νοβα ηταν στο ονομα της γυναικας μου ενω στη vodafone ειναι στα στοχεια τα δικα μου)
    Εφοσον εκανες την αιτηση φορητοτητας.... κατσε στον νεο παροχο και σε 24 μηνες να προσεχεις πριν δεσμευτεις.

    Ακυρωσε την αντι-προσφορα οσο προλαβαινεις γιατι αλλιως θα φας προστιμο ειτε απο τον ενα ειτε απο τον αλλο παροχο που ΔΕΝ θα εχεις συνδεση.

    για να εκανες την αρχικη αιτηση θεωρω οτι ηταν οι παροχες σε καλη τιμη. αλλιως δεν θα την εκανες.

    Δεν υπαρχει μαγικος τροπος να το αποφυγεις. Ισως δεν σε ενοχλουν συνεχεια. Ισως το δωσουν σε εισπρακτικη-δικηγορο.
    Αλλα η οφειλη θα υπαρχει για παντα μεσα στο συστημα. μολις ξανα-εμφανιστει το ΑΦΜ θα τα κανουν απαιτητα.
    The gr81 .

  13. #13
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα την ηχογράφηση σου στέλνουν και το συμβόλαιο που πρέπει να το υπογράψεις, ηλεκτρονικά ή και με ταχυδρομείο
    Η VODAFONE δεν μου έχει στείλει συμβόλαιο για υπογραφή, ενώ το έχω ζητήσει μέσω τηλεφώνου και κατά τη διάρκεια της προφορικής συνομιλίας-συμφωνίας Απρίλιο του 2019 και μετά από μερικές ημέρες και μετά από ένα μήνα περίπου. Πως μπορώ να το πάρω;

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η VODAFONE δεν μου έχει στείλει συμβόλαιο για υπογραφή, ενώ το έχω ζητήσει μέσω τηλεφώνου και κατά τη διάρκεια της προφορικής συνομιλίας-συμφωνίας Απρίλιο του 2019 και μετά από μερικές ημέρες και μετά από ένα μήνα περίπου. Πως μπορώ να το πάρω;
    έκανες μεταφορά/νέα αίτηση στην vodafone;

  15. #15
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Ήμουν CYTA, επειδή έληγε η σύμβαση μου 31 Μαρτίου 2019, ζήτησα τις τελευταίες ημέρες του Μαρτίου 2019 ανανέωση σύμβασης, με πήραν τηλέφωνο αρχές Απριλίου και μου είπαν ότι λόγω πρόσφατης απορρόφησης της Cyta για λόγους οργάνωσης λογιστηρίου, η νέα σύμβαση θα αρχίσει από αρχές Μαΐου, όπως και έγινε.

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας