Εμφάνιση 1-1 από 1

Θέμα: Frtiz 7582

  1. #1
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!

    Είχα πετύχει πριν από ένα μήνα περίπου καλή τιμή σε Fritz 7582 στο eBay & είπα να το χτυπήσω, ως αντικατάσταση ενός παλιού 7340 που έχω σε adsl (ITU G.992.5) Annex A) γραμμή Vodafone, η οποία, σύμφωνα με τον κατασκευαστή, είναι εντός των προδιαγραφών του: https://en.avm.de/service/fritzbox/f...ted-DSL-lines/.
    Δυστυχώς, όμως, δεν καταφέρνει να συγχρονίσει... Ξεκινάει το training, φαίνεται ότι συγχρονίζει στιγμιαία, χάνει τον συγχρονισμό & ούτω καθ' εξής...
    Αντίθετα, τα Vodafone H300s & Fritz 7340 συγχρονίζουν επιτυχώς με ακριβώς το ίδιο τηλεφωνικό καλώδιο...
    Το περίεργο είναι ότι, δοκίμασα σήμερα το Fritz 7582 σε φίλο μου με VDSL γραμμή & συγχρόνισε επιτυχώς.
    Λέτε να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το DSLAM, το οποίο, σύμφωνα με το Fritz 7340, είναι Globespan 0.16 FFB54753504E0010 0010 0;
    Επίσης, θεωρείτε ότι, μίας και φαίνεται ότι συγχρονίζει σε VDSL, να το μεταφέρω σε γραμμή VDSL 55Mbps, της οποίας το DSLAM είναι Broadcom και στην οποία αυτή τη στιγμή έχω ένα Fritz 7590 (που έχει Infineon Chipset); Και να βάλω το 7590 στην Adsl;
    Η αλήθεια είναι ότι, το 7590 είναι απόλυτα σταθερό (αυτή τη στιγμή έχει uptime 43 ημέρες). Ωστόσο, το attainable του κυμαίνεται ανάμεσα σε 69 & 73 Mbps & όταν είχα επιχειρήσει να πάω σε 100-άρα συγχρόνισε 70Mbps... Θεωρείτε ότι, με το 7582 θα δω ενδεχομένως μεγαλύτερο Attainable, γεγονώς που θα που επιτρέψει να πάω σε 100αρά;

    Σας ευχαριστώ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Paul84ATH : 26-12-20 στις 00:11.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας