Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    29-01-2012
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εδω και 10 ημερες μου εχει διακοπει η συνδεση μου στο Wind Fiber.
    Οσες φορες πηραμε τηλεφωνο για υποστηριξη το μονο που ακουμε ειναι σας καταλαβαινουμε και τα σχετικα .
    Η Wind πεταει το μπαλακι στον OTE (που μου παρεχει την 100αρα λογο περιοχης (πτολεμαιδα)) και μετα ο ΟΤΕ πεταει το μπαλακι στην Wind .
    Καθε φορα που πεταει το μπαλακι ο ΟΤΕ στην Wind ερχεται τεχνικος απο την Wind και φευγει κυριως χωρις να κανει τιποτα στην γραμμη μου και απλα κατηγορει τον οτε
    Καθε φορα που πεταει το μπαλακι η Wind στον ΟΤΕ μπαινω σε αναμονη η οποια αναμονη δεν εχει καμια ενημερωση και οσες φορες και να παρω τηλεφωνο δεν βγαζω καμια απολυτως ακρη
    Επισης αυτη η λουπα που με εχουν βαλει γινεται και μεσω γραπτων αυτοματων μηνυματων .
    Δηλαδη Μια ερχεται μηνυμα οτι υπαρχει βλαβη που χρειαζεται επιλυση
    Μετα ερχεται τεχνικος μου ερχεται μηνυμα οτι απαιτουνται εργασιες στο δικτυο .
    Και μετα ερχονται ξανα απο την αρχη τα μηνυματα .
    Μια ατερμονη λουπα με λιγα λογια .
    Εχω παρει τηλεφωνο για διακοπη συμβολαιου ψαχνω απεγνωσμενα μια λυση και δεν με βοηθανε ουτε στο ελαχιστο .
    Η μονη λυση που μου δινουνε ειναι Internet στο κινητο για Hotspot αλλα δεν μας κανει διοτι εργαζομαστε απο σταθερο υπολογιστη και χρειαζομαστε μεγαλες ταχυτητες
    Εχει καποιος να μου προτεινει καποιου ειδους λυση ?

  2. #2
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.104
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xjimdim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω και 10 ημερες μου εχει διακοπει η συνδεση μου στο Wind Fiber.
    Οσες φορες πηραμε τηλεφωνο για υποστηριξη το μονο που ακουμε ειναι σας καταλαβαινουμε και τα σχετικα .
    Η Wind πεταει το μπαλακι στον OTE (που μου παρεχει την 100αρα λογο περιοχης (πτολεμαιδα)) και μετα ο ΟΤΕ πεταει το μπαλακι στην Wind .
    Καθε φορα που πεταει το μπαλακι ο ΟΤΕ στην Wind ερχεται τεχνικος απο την Wind και φευγει κυριως χωρις να κανει τιποτα στην γραμμη μου και απλα κατηγορει τον οτε
    Καθε φορα που πεταει το μπαλακι η Wind στον ΟΤΕ μπαινω σε αναμονη η οποια αναμονη δεν εχει καμια ενημερωση και οσες φορες και να παρω τηλεφωνο δεν βγαζω καμια απολυτως ακρη
    Επισης αυτη η λουπα που με εχουν βαλει γινεται και μεσω γραπτων αυτοματων μηνυματων .
    Δηλαδη Μια ερχεται μηνυμα οτι υπαρχει βλαβη που χρειαζεται επιλυση
    Μετα ερχεται τεχνικος μου ερχεται μηνυμα οτι απαιτουνται εργασιες στο δικτυο .
    Και μετα ερχονται ξανα απο την αρχη τα μηνυματα .
    Μια ατερμονη λουπα με λιγα λογια .
    Εχω παρει τηλεφωνο για διακοπη συμβολαιου ψαχνω απεγνωσμενα μια λυση και δεν με βοηθανε ουτε στο ελαχιστο .
    Η μονη λυση που μου δινουνε ειναι Internet στο κινητο για Hotspot αλλα δεν μας κανει διοτι εργαζομαστε απο σταθερο υπολογιστη και χρειαζομαστε μεγαλες ταχυτητες
    Εχει καποιος να μου προτεινει καποιου ειδους λυση ?
    Ζητά τους να σου δώσουν άμεσα sim data με usb stick να το βάλεις στο router της wind επάνω.
    Αν σου πούνε θα το στείλουμε εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα πες πως πήγες στο κατάστημα wind της περιοχής σου και έχουν.

    Εγώ είχα τα ίδια ακριβώς αλλά λόγο Αθήνας κράτησε 3 ημέρες. Ο ΟΤΕ φταίει. Γενικά οι οτετζηδες αργούν να φτιαξιυν βλάβες εναλακτικων στα Καφαο τους.

    Εμένα μου έλεγαν θα στο στείλουμε το usb και την 2η μετά το πήρα μόνος μου Με το μινιμουμ data πακέτο. Τους πήρα τηλ μόλις το αναγνωρισε το μόντεμ και τους είπα
    Παιδες αυτός είναι ο αριθμός της data .. δώστε απεριόριστα. Μου είπαν ναι, αλλά ως δια μαγείας έφτιαξε ο ΟΤΕ τη βλάβη.

    Τους περιμένω στην επόμενη βλάβη στη γωνία.

  3. #3
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζητά τους να σου δώσουν άμεσα sim data με usb stick να το βάλεις στο router της wind επάνω.
    Αν σου πούνε θα το στείλουμε εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα πες πως πήγες στο κατάστημα wind της περιοχής σου και έχουν.

    Εγώ είχα τα ίδια ακριβώς αλλά λόγο Αθήνας κράτησε 3 ημέρες. Ο ΟΤΕ φταίει. Γενικά οι οτετζηδες αργούν να φτιαξιυν βλάβες εναλακτικων στα Καφαο τους.

    Εμένα μου έλεγαν θα στο στείλουμε το usb και την 2η μετά το πήρα μόνος μου Με το μινιμουμ data πακέτο. Τους πήρα τηλ μόλις το αναγνωρισε το μόντεμ και τους είπα
    Παιδες αυτός είναι ο αριθμός της data .. δώστε απεριόριστα. Μου είπαν ναι, αλλά ως δια μαγείας έφτιαξε ο ΟΤΕ τη βλάβη.

    Τους περιμένω στην επόμενη βλάβη στη γωνία.
    Σε simple fi on the go αναφέρεσαι ε;
    Δωρεάν νομίζω τη δίνουν αυτή για όποιον θέλει το 1γίγα που δίνουν με συνδυασμό σταθερής..
    Μ'άρεσε που τους περιμένεις στη γωνία.. Όχι ότι το δώστε απεριόριστα πάει πίσω.. Μου θύμισε εποχές δώστα όλα..
    Σε παρόμοια περίπτωση σε εμένα η επίλυση από οτε έκανε γύρω στις 4 ημέρες..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας