Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 45
  1. #1
    Εγγραφή
    29-08-2017
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Χαιρετώ παιδιά. Πριν λίγες ημέρες το γύρισα από 50αρι vodafone σε 100αρι Nova.Σε γενικές γραμμές, η γραμμή πιο σταθερή και με καλύτερη ποιότητα . Υπάρχουν κάποια θεματάκια όμως που θα ήθελα να λύσω. Το attainable(down) της γραμμής είναι ~77mbps και συγχρονίζω στα 69.Το upstream είναι μαξαρισμένο στα 11. To περίεργο της υπόθεσης όμως είναι ότι με το ρούτερ της vodafone (ΖΤΕ Η267Α) έχω attainable ~90 και συγχρονίζω στα 74. Δυστυχώς με της vodafone δεν μπορώ να έχω voip,και επειδή χρειάζομαι το τηλέφωνο δεν μπορώ να το έχω πάνω.Το ρουτεράκι της Nova είναι το ZTE H288A. Μίλησα με την υποστήριξη και μου στείλανε τεχνικό.Μέτρησε κάτω στην πολυκατοικία και εκεί είμαι στο 82 με attainable 84.Κατέβασα και το ρούτερ της νοβα,82/84. Περιμένω να δω αν θα μου αλλάξει πόρτα ο ΟΤΕ(δηλώθηκε βλάβη),γιατί η καμπίνα είναι κυριολεκτικά έξω από το σπίτι μου.Προφανώς έχω κάποιες απώλειες λόγω εσωτερικής καλωδίωσης(στις επόμενες μέρες θα προσπαθήσω να ρίξω καλώδιο απευθείας απο το ρούτερ στον κατανεμητή της πολυκατοικίας),αλλά η διαφορά του attainable ανάμεσα στα 2 ρούτερ με μπερδεύει πολύ.
    Υπάρχει κάτι άλλο να δοκιμάσω; Όσο διάβασα στο ίντερνετ δεν μπορώ να βάλω το ρούτερ της vodafone να συγχρονίσει και μετά να συνδέσω της νοβα ώστε να έχω και τηλέφωνο,σωστά; Επισυνάπτω screenshots από τα interface των 2 ρουτερ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  nova.png 
Εμφανίσεις:  201 
Μέγεθος:  46,5 KB 
ID: 222716
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vodafone.png 
Εμφανίσεις:  144 
Μέγεθος:  41,8 KB 
ID: 222717

  2. #2
    Εγγραφή
    21-10-2020
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετώ παιδιά. Πριν λίγες ημέρες το γύρισα από 50αρι vodafone σε 100αρι Nova.Σε γενικές γραμμές, η γραμμή πιο σταθερή και με καλύτερη ποιότητα . Υπάρχουν κάποια θεματάκια όμως που θα ήθελα να λύσω. Το attainable(down) της γραμμής είναι ~77mbps και συγχρονίζω στα 69.Το upstream είναι μαξαρισμένο στα 11. To περίεργο της υπόθεσης όμως είναι ότι με το ρούτερ της vodafone (ΖΤΕ Η267Α) έχω attainable ~90 και συγχρονίζω στα 74. Δυστυχώς με της vodafone δεν μπορώ να έχω voip,και επειδή χρειάζομαι το τηλέφωνο δεν μπορώ να το έχω πάνω.Το ρουτεράκι της Nova είναι το ZTE H288A. Μίλησα με την υποστήριξη και μου στείλανε τεχνικό.Μέτρησε κάτω στην πολυκατοικία και εκεί είμαι στο 82 με attainable 84.Κατέβασα και το ρούτερ της νοβα,82/84. Περιμένω να δω αν θα μου αλλάξει πόρτα ο ΟΤΕ(δηλώθηκε βλάβη),γιατί η καμπίνα είναι κυριολεκτικά έξω από το σπίτι μου.Προφανώς έχω κάποιες απώλειες λόγω εσωτερικής καλωδίωσης(στις επόμενες μέρες θα προσπαθήσω να ρίξω καλώδιο απευθείας απο το ρούτερ στον κατανεμητή της πολυκατοικίας),αλλά η διαφορά του attainable ανάμεσα στα 2 ρούτερ με μπερδεύει πολύ.
    Υπάρχει κάτι άλλο να δοκιμάσω; Όσο διάβασα στο ίντερνετ δεν μπορώ να βάλω το ρούτερ της vodafone να συγχρονίσει και μετά να συνδέσω της νοβα ώστε να έχω και τηλέφωνο,σωστά; Επισυνάπτω screenshots από τα interface των 2 ρουτερ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  nova.png 
Εμφανίσεις:  201 
Μέγεθος:  46,5 KB 
ID: 222716
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vodafone.png 
Εμφανίσεις:  144 
Μέγεθος:  41,8 KB 
ID: 222717
    Γεια χαρά, τι line attenuation σου βγάζει στο Nova γιατί δεν φαίνεται στη φωτό;
    Πάντως το ZTE στην ίδια περίοδο λειτουργίας είναι μπιμπελό στα errors, το Nova δείχνει να τα μαζεύει τα λαθάκια του...

  3. #3
    Εγγραφή
    29-08-2017
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Είχα το ποντίκι επάνω στο line attenuation και γι'αυτό δεν φαινόταν.Ανεβάζω καινούριο screenshot.Τα crc είναι πάνω κάτω τα ίδια και με τα 2 ρουτερ. Το zte το είχα για πολύ λίγο πάνω, ίσα ίσα να βγάλω screenshot (1 min uptime ενώ το Nova είναι 1+ώρα)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  nova.png 
Εμφανίσεις:  106 
Μέγεθος:  53,1 KB 
ID: 223057

  4. #4
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα το ποντίκι επάνω στο line attenuation και γι'αυτό δεν φαινόταν.Ανεβάζω καινούριο screenshot.Τα crc είναι πάνω κάτω τα ίδια και με τα 2 ρουτερ. Το zte το είχα για πολύ λίγο πάνω, ίσα ίσα να βγάλω screenshot (1 min uptime ενώ το Nova είναι 1+ώρα)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  nova.png 
Εμφανίσεις:  106 
Μέγεθος:  53,1 KB 
ID: 223057
    Χαμηλό noice margin,εξού και η χαμηλή ταχύτητα και τα errors,κάνε το εξής,βάλε το ρουτερ απευθείας πάνω στα καλώδια του ΟΤΕ στην είσοδο της κατοικίας σου,αν εκεί είσαι καρφωτα 100 ή κοντά στα 100 τότε σίγουρα έχεις θέμα με την εσωτερική καλωδίωση.
    Επίσης αν έχεις και άλλες τηλεφωνικές πρίζες μέσα στο σπίτι κοιτά να δεις ποια είναι η κεντρική και αποσυνδέσε της υπόλοιπες από εκεί που συνδέονται όλες μαζί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Darcdrake : 07-01-21 στις 17:09.

  5. #5
    Εγγραφή
    18-07-2008
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255 kbps
    ISP
    nova
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    26/6(dB) / 7.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα σας και εγω σημερα ειχα επισκεψη τεχνικου γιατι και χαμηλο snr ειχα download αλλα και στο upload ενω χρονιζα στα 11.255 mbps δεν πηγαινε πανω απο 5,2.Να μην τα πολυλογω τα ψαξαμε αρκετα τα καλωδια που ηδη ειχα αλλαξει μεχρι το κουτακι του οτε και ειχα λαθη πολλα και γενικα δεν πηγαινε καλα η γραμμη.Στο τελος ενας τεχνικος απο nova ειπε στον εδω τεχνικο οτι οι καμπινες της vodafone που και εγω ανοικω δεν τα πανε καλα με τα zte 267 οποτε βαλαμε το 288 καισαν θαυμα ηρθαν ολα σωστα.Το snr download για την ωρα παιζει απο 6 ως 6,3 db του upload ειναι
    τελειο λιγα λαθακια crc αλλα ταχυτητες αυτες...
    how to print screen on pc

    Ο Καμένος στο μυαλό είναι ελεύθερος στην ψυχή ...!

  6. #6
    Εγγραφή
    21-10-2020
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darcdrake Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαμηλό noice margin,εξού και η χαμηλή ταχύτητα και τα errors,κάνε το εξής,βάλε το ρουτερ απευθείας πάνω στα καλώδια του ΟΤΕ στην είσοδο της κατοικίας σου,αν εκεί είσαι καρφωτα 100 ή κοντά στα 100 τότε σίγουρα έχεις θέμα με την εσωτερική καλωδίωση.
    Επίσης αν έχεις και άλλες τηλεφωνικές πρίζες μέσα στο σπίτι κοιτά να δεις ποια είναι η κεντρική και αποσυνδέσε της υπόλοιπες από εκεί που συνδέονται όλες μαζί.
    Εχει αναφερει πως μετρησε τεχνικος στο εσκαλιτ 82/84 και με το ρουτερ της Nova το ιδιο. Αρα δεν ειναι θεμα εσωτερικης καλωδιωσης. Πρεπει να δουν το απερχομενο.

  7. #7
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gpapaio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει αναφερει πως μετρησε τεχνικος στο εσκαλιτ 82/84 και με το ρουτερ της Nova το ιδιο. Αρα δεν ειναι θεμα εσωτερικης καλωδιωσης. Πρεπει να δουν το απερχομενο.
    Ναι αλλα το 82/84 με το 68 που εχει τωρα ειναι μια μεγαλη διαφορα,που αυτο σημαινει οτι εχει προβλημα και με την εσωτερικη καλωδιωση του.

  8. #8
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.936
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ligopoulo Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σας και εγω σημερα ειχα επισκεψη τεχνικου γιατι και χαμηλο snr ειχα download αλλα και στο upload ενω χρονιζα στα 11.255 mbps δεν πηγαινε πανω απο 5,2.Να μην τα πολυλογω τα ψαξαμε αρκετα τα καλωδια που ηδη ειχα αλλαξει μεχρι το κουτακι του οτε και ειχα λαθη πολλα και γενικα δεν πηγαινε καλα η γραμμη.Στο τελος ενας τεχνικος απο nova ειπε στον εδω τεχνικο οτι οι καμπινες της vodafone που και εγω ανοικω δεν τα πανε καλα με τα zte 267 οποτε βαλαμε το 288 καισαν θαυμα ηρθαν ολα σωστα.Το snr download για την ωρα παιζει απο 6 ως 6,3 db του upload ειναι
    τελειο λιγα λαθακια crc αλλα ταχυτητες αυτες...
    how to print screen on pc

    Μπορεί να είδες τα νούμερα που ήθελες..
    Αλλά εσύ φαίνεται να έχεις θόρυβο στη γραμμή..
    Έπρεπε να έχεις snr πιο πάνω από 6..
    Η καμπίνα wind ε; Πάντως δεν πιστεύω να όρισαν αυτοί snr6..
    Αν δεν σου προκαλεί θέμα, μη δίνεις σημασία..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gpapaio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει αναφερει πως μετρησε τεχνικος στο εσκαλιτ 82/84 και με το ρουτερ της Nova το ιδιο. Αρα δεν ειναι θεμα εσωτερικης καλωδιωσης. Πρεπει να δουν το απερχομενο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darcdrake Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα το 82/84 με το 68 που εχει τωρα ειναι μια μεγαλη διαφορα,που αυτο σημαινει οτι εχει προβλημα και με την εσωτερικη καλωδιωση του.
    Και οι 2 σωστοί.. Αναμονή για τον έλεγχο του χαλκού..
    Δε νομίζω να μπορεί να κάνει κάτι άλλο..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #9
    Εγγραφή
    18-07-2008
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255 kbps
    ISP
    nova
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    26/6(dB) / 7.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλημερα ,το snr σιγουρα δειχνει θορυβο στη γραμμη αφου σε εργα δεη κοπηκε συνολικα σε δυο σημεια και εγινε ενωση .Ποσο καλα να εβαλε ο τεχνικος ολα τα σταδια μονωσης μεχρι και με μαυρη ευκαμπτη ουσια σαν πισσα ειχε βαλει.Το θεμα ειναι οτι εαν χρονισει πανω απο τα 110mbps βγαζει
    crc λαθη οχι πολλα σε σχεση με το 267 γενικα παει σφαιρα μεχρι στιγγμης και οι μετρησεις ειναι με ενδιαμεσο ρουτερ TENDA παντα τωρα καρφωνει στα 100 download αναλογα ποιον θα επιλεξω με ελαχιστο 97 και 10,22 upload., και ολα αυτα αφου αλλαξαμε το 267 που τελικα ειπανε απο την forthnet οτι δεν τα παει καλα με τις καμπινες της vodafone που ειμαι πανω.
    Ο Καμένος στο μυαλό είναι ελεύθερος στην ψυχή ...!

  10. #10
    Εγγραφή
    05-10-2007
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Να το ψάξουμε ή να το αφήσουμε ως έχει? 7000CRC στις 10 ωρες μας απασχολούν?
    Δεν εχω κάποιο πρόβλημα κατα την χρήση, δεν πήγε μαξ αλλά δεν με τρώει και ιδιαίτερα το θεμα. Πάντως η καμπινα ειναι κοντα, θα έπρεπε να κουμπώσει 110.
    Καμπινα ΟΤΕ.

    Δεν εχω τιποτα συνδεδεμενο μεσα στο σπιτι σε αλλες πριζες, πανε μονο δυο καλωδια στην κεντρικη και τιποτα αλλο να μας ενοχλει.
    Γνώμες?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails stats.png  

    stats2.png  

    stats3.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pz106r : 21-01-21 στις 14:48.

  11. #11
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.936
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ε, 7000 δεν τα λες και λίγα για μόλις 10 ώρες..
    Έπρεπε να ήσουν λίγο πιο πάνω θεωρώ σε ταχύτητα..
    Το τηλέφωνο αν καταλαβαίνω καλά είναι πάνω στο ρουτερ..
    Αν μπορούσες να μετρήσεις στο box/κατανεμητή θα έβλεπες αν έχεις εσύ θέμα η όχι..
    Αν δεν κάνω λάθος με το stability adjustment θα μπορούσες να βάλεις ένα σνρ8 να πας λίγο πιο πάνω, αλλά τα crc σου με ανησυχούν..
    Σε κάθε περίπτωση, αν δεν σε απασχολεί, υγεία..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #12
    Εγγραφή
    05-10-2007
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    τηλεφωνο δεν εχω πουθενα, δεν με απασχολει, σκετο ρουτερ στην πριζα χωρις τιποτα αλλο. δεν παιζει η voip τηλεφωνια σε αυτο το ρουτερ.

    εχει προβλημα αρχισε να γραφει 10-20 CRC σε καθε refresh (ανα 2 δευτερολεπτα) τωρα που το κοιτουσα , παει για βλαβη και ελεγχο, εως τοτε target SNR 13 για να ηρεμησουν τα CRC

    ηταν προφανες οτι αυτα τα 7000 δεν ηταν φυσιολογικα....

    edit: ουτε καν 13 εκανε και αποσυνδεση , μονο εδω τελικα δειχνει να ηρεμησε βλεπε attachment. βαρεθηκα να ασχολουμαι , αν δεν ειχα δυνατοτητα για target SNR θα ηταν χαος.

    - - - Updated - - -

    Στην πριζα εχω 6 καλωδια. Εχω κρατησει και εχω συνδεσει σωστα τα δυο που συγχρονιζω κανονικα και τα υπολοιπα 4 στον αερα.
    Ερωτηση, υπαρχει περιπτωση να μου ειναι χρησιμα καποια απο τα υπολοιπα 4 για βελτιωση της καταστασης ή εφοσον συγχρονιζω κανονικα στα 2 που εχω συνδεσει τα υπολοιπα ειναι απλα αχρηστα?
    Υπαρχει περιπτωση να δουλευουν και καποια απο τα υπολοιπα ξεχωριστα ή ολα μαζι και να βελτιωθει κατι?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails stats4.png  

    cables.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pz106r : 22-01-21 στις 02:58.

  13. #13
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.936
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έπεσες πολύ σε ταχύτητα όμως έτσι..
    Voip έχεις η pots; Άλλο αν δεν χρησιμοποιείς το τηλέφωνο.. Υποθέτω voip, σωστά;
    Ένα ζεύγος θέλουμε, για την ερώτηση που έκανες..
    Στο box/κατανεμητή ξέρεις να δεις ποια καλώδια (χρώμα) ενώνονται με το ζεύγος του οτε; Απλά για επαλήθευση..
    Το καλύτερο πάντως θα ήταν να μετρήσεις με το ρουτερ στο κατανεμητή.. Να δεις και εκεί τι κατάσταση επικρατεί στα στατιστικά..
    * Στις καλωδιώσεις δεν πιστεύω να υπάρχουν τπτ μονωτικές ε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #14
    Εγγραφή
    05-10-2007
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    voip ειναι ναι

    πρεπει να κανω ενα τσεκ στον κατανεμητη, ειναι αληθεια αυτο για να ξερουμε τι γινεται

    τι εννοεις μονωτικες? ταινιες? οχι δεν εχω τιποτα , αλλα και αν ειχα λιγο μονωτικη ταινια στις ακρες των καλωδιων που δεν χρησιμοποιω τι πειραζει?

    edit: βρηκα την καμπινα μου αφου ο αριθμος της ειναι γραμμενος στο κουτι της πολυκατοικιας. Ειναι πραγματι η κοντινοτερη που εχω δει στην περιοχη απο το σπιτι, 250μ-350μ αποσταση, ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο. Με καλα καλωδια υπαρχουν συγχρονισμοι στα 110 με SNR 10-11db σε τεττοιες αποστασεις ή οχι?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pz106r : 23-01-21 στις 21:41.

  15. #15
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.936
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Μιλάω για τις ενώσεις των καλωδίων για τη μονωτική, όχι για αυτά που δεν χρησιμοποιείς..
    Η καμπίνα είναι οτε ε; Από τις ντουλάπες..
    Σε κάθε περίπτωση ο έλεγχος στο κατανεμητή είναι must..
    Θεωρώ ότι έπρεπε να ήσουν παραπάνω..
    Σε κάθε περίπτωση η μέτρηση κάτω θα δείξει..
    Αν είναι κάτι δικό σου και στρώσουν τα crc, ρίχνεις το σνρ και είσαι οκ, αν δεν ανέβει από μόνη της η ταχύτητα..
    Για να ανοίξουν βλάβη με τα 80 δεν το νομίζω.. Με τα αθροιστικά όρια που έχουν..
    Μετά υπάρχει και το θέμα με το ψηλό margin σε καμπίνες οτε που έχουν και άλλοι, αλλά με το tweak το στρώνεις αυτό..
    Ακόμα, 250-350 μπορεί να μην είναι, αν το καλώδιο κάνει βόλτες στο δρόμο η έχει μούφες κλπ κλπ..
    Ότι και να λέμε, μέτρηση κάτω και δες αν έχεις τα σωστά χρώματα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας