Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-28 από 28
  1. #16
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζεύγος δεν έχει; 24αρα έχει τώρα λέει..
    Και με αυτό θα παραμείνει όσο είναι στον ίδιο πάροχο και στην ίδια γραμμή (σπίτι). Σε οποιαδήποτε μεταβολή, αλλάζει.
    Δες την απάντηση του gpapaio.

  2. #17
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.933
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Την είδα.. Το κατάλαβα αυτό για το mirroring..
    Για τον κατανεμητή του κτιρίου μέχρι το σπίτι αν κατάλαβα καλά δεν τίθεται λόγος..
    Το ζεύγος από το παλιό καφάο του οτε προς το συνδρομητή δεν μένει συνήθως το ίδιο; Συνήθως αλλά όχι πάντα θα μου πείτε..
    Μέχρι αυτό το σημείο έχω δει από φορητότητες ότι δεν αλλάζει..

    Και άρα πάμε παρακάτω..
    Αν υπάρχει νέα καμπίνα vdsl αναλόγως το πάροχο ψάχνουμε εκεί για ελεύθερο ζεύγος και ξηλώνουμε αυτό από το α.κ Η το κρατάμε για pots ανάλογα την υλοποίηση..

    Τώρα αν πάρει από α.κ ψάχνουμε και εκεί πάλι για ελεύθερο ζεύγος..
    Εδώ τώρα έχω 2 προβληματισμούς..
    Το ζεύγος που έρχεται από το παλιό καφάο προς το κ.κ του οτε δεν μένει το ίδιο;
    Μετά.. Το ζεύγος που έχει εκεί στο κ.κ του οτε αντιστοιχεί στο παλιό πάροχο που έχει τώρα σωστά; Επομένως εδώ δεν πρέπει να γίνει η αλλαγή;
    Άρα ο νέος πάροχος η ο οτε έχει το θέμα;

    Δεν μπορούμε να ξέρουμε σίγουρα βέβαια.. Απλά μια υπόθεση..
    Υπάρχει δλδ περίπτωση να έχεις ήδη κάπου ζεύγος, ακόμα κ χωρίς πρόβλημα, σε κάποιο μέρος του δικτύου που ίσως δεν έπρεπε να αλλάξει και να βρεθείς χωρίς αν δεν υπάρχει άλλο διαθέσιμο;
    Δλδ πάει για κατασκευή νέου βρόχου;

    Τέλος, ο αρ.βρόχου συνήθως δεν αλλάζει εύκολα ε; - Άλλο θέμα..

    Το έμπλεξα πολύ;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #18
    Εγγραφή
    21-10-2020
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την είδα.. Το κατάλαβα αυτό για το mirroring..
    Για τον κατανεμητή του κτιρίου μέχρι το σπίτι αν κατάλαβα καλά δεν τίθεται λόγος..
    Το ζεύγος από το παλιό καφάο του οτε προς το συνδρομητή δεν μένει συνήθως το ίδιο; Συνήθως αλλά όχι πάντα θα μου πείτε..
    Μέχρι αυτό το σημείο έχω δει από φορητότητες ότι δεν αλλάζει..

    Και άρα πάμε παρακάτω..
    Αν υπάρχει νέα καμπίνα vdsl αναλόγως το πάροχο ψάχνουμε εκεί για ελεύθερο ζεύγος και ξηλώνουμε αυτό από το α.κ Η το κρατάμε για pots ανάλογα την υλοποίηση..

    Τώρα αν πάρει από α.κ ψάχνουμε και εκεί πάλι για ελεύθερο ζεύγος..
    Εδώ τώρα έχω 2 προβληματισμούς..
    Το ζεύγος που έρχεται από το παλιό καφάο προς το κ.κ του οτε δεν μένει το ίδιο;
    Μετά.. Το ζεύγος που έχει εκεί στο κ.κ του οτε αντιστοιχεί στο παλιό πάροχο που έχει τώρα σωστά; Επομένως εδώ δεν πρέπει να γίνει η αλλαγή;
    Άρα ο νέος πάροχος η ο οτε έχει το θέμα;

    Δεν μπορούμε να ξέρουμε σίγουρα βέβαια.. Απλά μια υπόθεση..
    Υπάρχει δλδ περίπτωση να έχεις ήδη κάπου ζεύγος, ακόμα κ χωρίς πρόβλημα, σε κάποιο μέρος του δικτύου που ίσως δεν έπρεπε να αλλάξει και να βρεθείς χωρίς αν δεν υπάρχει άλλο διαθέσιμο;
    Δλδ πάει για κατασκευή νέου βρόχου;

    Τέλος, ο αρ.βρόχου συνήθως δεν αλλάζει εύκολα ε; - Άλλο θέμα..

    Το έμπλεξα πολύ;
    Πραγματι ψιλομπλεχτηκε το πραγμα γιατι εβαλες πολλες περιπτωσεις μαζι....

    Στην περίπτωση του φίλου συμφορουμίτη συγκεκριμένα:
    Η υπαρχουσα γραμμη του ειναι 24MbpsADSL που σημαινει πως το τωρινο path του ζευγους ειναι το εξης : πριζα σπιτιου-->εσκαλιτ-->KV OTE-->KK OTE-->mirroring OTE-->HDF Wind-->DSLAM Wind
    Η νεα γραμμη θα ειναι 50MbpsVDSL (FTTC) και δυο πραγματα παιζουν ρολο τι τεχνολογια παιζει για την τηλεφωνια: POTS ή VoIP και ποιου παροχου ειναι η υπαιθρια καμπινα.

    1) Υπαιθρια καμπινα ΟΤΕ τοτε εχουμε αλλες δυο υποπεριπτωσεις αναλογα την περιοχη:
    α) Να παιζει POTS άρα VPU και το path θα ειναι πριζα σπιτιου-->εσκαλιτ--> KV/VDSLAM OTE --> ΚΚ ΟΤΕ ΑΚ-->HDF Vodafone φυσικη συνεγκατασταση
    β) Να παιζει VoIP αρα VPU light και το path θα ειναι πριζα σπιτιου-->εσκαλιτ--> VDSLAM OTE (για το κομματι του χαλκου) και μετα οπτικη μεχρι το ΑΚ

    2) Υπαιθρια καμπινα Vodafone ή Wind που εχουμε το εξης ενα path (διοτι στους 2 αυτους παροχους δεν παιζει χαλκος απο το VDSLAM μεχρι ΑΚ)
    πριζα σπιτιου-->εσκαλιτ-->KV OTE--> VDSLAM Vodafone/Wind-->οπτικη μεχρι ΑΚ η PoP αντιστοιχα

    Αρα βλεπεις σε ολες τις περιπτωσεις (εκτος του VPU) το path του χαλκου σταματαει πανω στις υπαιθριες VDSL καμπινες των παροχων ΟΤΕ, Vodafone, Wind

    Ελπιζω να βοηθησα και να μην σε εμπλεξα

  4. #19
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.933
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σαν γενική επεξήγηση καταλαβαινόμαστε..

    Αυτά που έγραψες είναι σε ότι αφορά περίπτωση που υπάρχει καμπίνα vdsl (fttc) του όποιου παρόχου..
    Το θέμα ήταν σε ποιο μέρος του δικτύου υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το ζεύγος..
    Πιο συχνά στη διαδρομή αυτή παραμένει το ίδιο ζεύγος.. (Πριζα σπιτιου-->εσκαλιτ-->KV OTE.)
    Ότι αλλαγή γίνει θα γίνει μετά ανάμεσα σε: KV OTE & την καμπίνα (VDSLAM) vdsl του όποιου παρόχου.. Η σε οτε στο KV/VDSLAM.
    Κάποια πιθανή αλλαγή ίσως γίνει μετά και στο ζεύγος με τη pots προς το α.κ αν τύχει να διατηρηθεί σε καμπίνα οτε..
    Σωστά;
    Μιλάω πάντα για το χαλκό.. Από α.κ σε περιπτώσεις vectoring έρχεται οπτική..

    Επίσης δεν ξέρουμε αν θα του δώσουν από καμπίνα η α.κ..

    Στη περίπτωση vdsl από α.κ.
    Τώρα έχει: πριζα σπιτιου-->εσκαλιτ-->KV OTE-->KK OTE-->mirroring OTE-->HDF Wind-->DSLAM Wind
    Μετά θα έχει: πριζα σπιτιου-->εσκαλιτ-->KV OTE-->KK OTE-->mirroring OTE-->HDF Vodafone ->DSLAM Vodafone
    Η ίδια διαδρομή θα παραμείνει έτσι;
    Το θέμα ήταν σε ποιο μέρος του δικτύου αλλάζει το ζεύγος..
    Απ'ότι καταλαβαίνω στο η μετά το mirroring.. Δλδ συνήθως μέχρι το KK OTE δεν αλλάζει το ζεύγος..
    Σωστά;

    Και κάτι ακόμα που είχα καιρό απορία..
    Σε περιπτώσεις Υπαίθριας καμπίνας όπου δεν υπάρχει χώρος στο α.κ για φυσική συνεγκατάσταση..
    Πως ενώνεται η υπαίθρια καμπίνα του παρόχου με το α.κ; Χαλκός η οπτική; Αν κατάλαβα λες οπτική..
    Δλδ καταλαβαίνω ότι θα πηγαίνει έτσι: Πριζα σπιτιου-->εσκαλιτ-->KV OTE-> ΚΚ ΟΤΕ ΑΚ..
    Και συνήθως μέχρι εδώ δεν αλλάζει το ζεύγος αν δεν έχει πρόβλημα.. Η όποια πιθανή αλλαγή γίνεται μετά από εδώ.. Έτσι;
    Το ζεύγος από το συνδρομητή μέχρι το α.κ όπως πήγαινε πάντα και επειδή ο χαλκός είναι του οτε..
    Η απορία μου είναι μετά πως φτάνει στην υπαίθρια καμπίνα.. Αν κατάλαβα λες οπτική..
    Δλδ βάζει κάποιο τυπικά μικρό οπτικό εξοπλισμό ο εναλλακτικός πάροχος στο α.κ; Η πετάει πολύζευγο μέχρι τη καμπίνα και επομένως ισχύουν αυτά που ξέρουμε περί χαλκού; Η κάνει κάτι ανάλογο ο οτε από πλευράς α.κ;
    Το ότι θα υπάρχει HDF στη καμπίνα του εναλλακτικού με χαλκό το γνωρίζω..

    Σε αυτή τη τελευταία περίπτωση δεν αναφέρομαι σε υλοποιήσεις vectoring όπου οι καμπίνες είναι κοντά στα καφάο.. Και έρχεται οπτική από το α.κ.. Λογικά με φυσική συνεγκατάσταση σε μεγάλα α.κ..
    Αλλά σε υλοποιήσεις μη vectoring από υπαίθρια καμπίνα (adsl/vdsl μέχρι 50) που βλέπουμε συνήθως σε επαρχία κ δεν υπάρχει χώρος στο α.κ..
    Η υπαίθρια καμπίνα είναι συνήθως μακριά από το εκάστοτε καφάο αν δεν είναι του οτε.. Και πιθανώς σχετικά κοντά στο α.κ.. Αλλά μπορεί και όχι..
    Ο οτε φοράει την καμπίνα πάνω στο καφάο όταν είναι vectoring, κ επομένως οπτική μέχρι το α.κ.. Έχουν υπάρξει όμως και περιπτώσεις καμπίνας χώρια από τα παλιά καφάο κάπου στη μέση της απόστασης αυτών.. Δλδ καφάο-α.κ..


    Όντως έμπλεξα πολλές περιπτώσεις..
    Κοινώς μπλεχτήκαμε αλλά οι πληροφορίες είναι μεν χρήσιμες..
    Από την άλλη προσπαθώ να καταλάβω σε ποιο σημείο μπορεί να έχει θέμα ο συμφορουμίτης πίσω.. Δλδ σε ποιο μέρος υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να του αλλάξουν ζεύγος..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #20
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Καλημέρα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους.

    Έχουμε εξελίξεις που ποτέ δεν περίμενα!

    Μου τηλεφώνησε στις 09:30 υπάλληλος της Vodafone από την εξυπηρέτηση για τα χρόνια πολλά και να με ενημερώσει
    ότι η αίτησή μου παραμένει σε εκκρεμότητα (το έχουν ξανακάνει και είναι θετικό ότι σε ενημερώνουν τακτικά έστω κι αν δεν υπάρχει κάτι νεώτερο).
    Της είπα για την περιπέτειά μου και έδειξε έντονη έκπληξη και ακολούθησε ο κάτωθι διάλογος:
    Εκείνη: "Ναί το βλέπω στην καρτέλα σου αλλά γιατί κάνεις συνέχεια αιτήσεις αφού δεν έχει παρέλθει το 3μηνό?"
    Εγώ: "Μα ποιο 3μηνο αφού η ΕΕΤΤ λέει στο faq ... για 2 μήνες?
    Εκείνη: "Το 2 μήνες δεν είναι δεσμευτικό αφού έχεις υπογράψει μαζί μας για 3 μήνες. Δεν πρόκειται να σε αποδεσμεύσουμε πριν τους 3 μήνες. Μην κάνεις συνέχεια αιτήσεις."
    Εγώ: "Έχω διαβάσει την αίτηση/σύμβαση και δεν λέει κάτι τέτοιο. Σε ποια σελίδα το γράφει ?".
    Εκείνη: "Στην παράγραφο 2.4 της σύμβασης αν θυμάμαι καλά."

    Διαβάστε τώρα το κουφό: Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ την εφαρμογή "PDF-XChange Viewer" για να διαβάζω pdf.
    Με το "PDF-XChange Viewer" λοιπόν οι σελίδες με τα "ψιλά γράμματα" δεν εμφανίζονται!!! ενώ όταν κάνω το pdf drag and drop στον Firefox εμφανίζονται κανονικά!!!
    Επίσης, η εκτυπωμένη σύμβαση και το υπογεγραμμένο pdf που έφτιαξε το scanner μου περιλαμβάνουν όλες τις σελίδες!!!

    Στο προκείμενο τώρα. Η παράγραφος 2.4 λέει:
    Κώδικας:
    2.4. Εάν η ενεργοποίηση της Τηλεπικοινωνιακής Σύνδεσης δεν επέλθει εντός
    το αργότερο τριών (3) μηνών από την παραλαβή της υπογεγραμμένης αίτησης
    και του συνόλου των απαραίτητων δικαιολογητικών από την Εταιρεία για
    λόγους αναγόμενους στο τεχνικά ανέφικτο αυτής, η Εταιρεία υποχρεούται να
    ενημερώσει άμεσα τον Πελάτη, υποδεικνύοντάς του παράλληλα όλες τις
    υπάρχουσες εναλλακτικές δυνατότητες που μπορούν να ικανοποιήσουν τις
    ανάγκες του. Εφόσον ο Πελάτης επιθυμεί να λάβει εναλλακτικές
    τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες από την Εταιρεία, οφείλει να υπογράψει τη
    σχετική σύμβαση, άλλως έχει δικαίωμα να καταγγείλει άμεσα και αζημίως
    για αμφότερα τα συμβαλλόμενα μέρη την παρούσα σύμβαση. Σε κάθε άλλη
    περίπτωση η Εταιρεία δικαιούται, κατά την κρίση της, να συνεχίσει τη
    διαδικασία ενεργοποίησης της ως άνω Υπηρεσίας.
    Τι να πω!
    Αν είχα διαβάσει τη 2.4 δεν θα σας το έγγραφα καθόλου εδώ στο forum και συγχωρέστε με γι' αυτό - δεν είχα πρόθεση να κατηγορήσω ούτε να παραπλανήσω κανέναν.


    Επιτρέψτε μου μόνο δυο παρατηρήσεις:
    1. Κατά την άποψή μου οι 3 μήνες που μας δεσμεύουν είναι υπερβολικό διάστημα.
    2. Γιατί κανένας τους στην Vodafone δεν μου είχε πει έως τώρα (και τώρα μάλλον κατά λάθος το έμαθα) για την παράγραφο 2.4 και για τους 3 μήνες, παρόλο που επιτακτικά τους ρωτούσα πότε θα με αποδεσμεύσουν, και με αφήναν να τηλεφωνώ και να κάνω αιτήσεις και να μου ανεβαίνει η πίεση από την επιμονή τους?

    Θα περιμένω μέχρι τις 16 Ιανουαρίου που κλείνω 3μηνο και ελπίζω να τελειώσει η οδύσσεια.
    Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλους σας.

  6. #21
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.933
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Και εσύ άνθρωπε.. Κατέβαζε κανονικά τα pdf..
    Τώρα αυτό για το 3μηνο vs του 2μηνου της εεττ.. Νόμιμο; Δεν ξέρω..
    Θα μου πεις το δέχτηκες..
    Αλλά ας μας πουν και τα παιδιά μια γνώμη..
    Πάντως.. Τι 2 τι 3 μήνες το να σε έχουν στο περίμενε και να χρεώνεσαι εκτός πακέτου στο παλιό πάροχο, επιτρέψτε μου, δεν είναι καθόλου σωστό..
    Έπρεπε να γινόταν κάπως αλλιώς..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #22
    Εγγραφή
    21-10-2020
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Να απαντησω πως νομικα ο ορος της συμβασης παραγραφος 2.4 θεωρω πως ειναι καταχρηστικος και μπορει ανετα να προσβληθει.
    Εφοσον η εποπτευουσα αρχη (ΕΕΤΤ) αναφερει πως ακυρωνεται η φορητοτητα "αυτοδικαίως" εαν δεν εχει ολοκληρωθει εντος 60 ημερων, ο ορος που περιλαμβανει η Vodafone στο συμβολαιο της δεν εχει καμια ισχυ κατα τη προσωπικη μου αποψη.
    Παντως οπως ειπες σε λιγες ημερες κλεινει το 3μηνο οποτε βλεπεις τι θα κανεις απο εκει και περα

    **αυτοδικαίως : (νομική) δικαιωματικά, χωρίς άλλη ενέργεια, το να επέρχονται έννομα αποτελέσματα, χωρίς να απαιτείται η δήλωση της βούλησης του ενδιαφερομένου ή τρίτου**
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gpapaio : 04-01-21 στις 15:17.

  8. #23
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη προσπαθώ να καταλάβω σε ποιο σημείο μπορεί να έχει θέμα ο συμφορουμίτης πίσω.. Δλδ σε ποιο μέρος υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να του αλλάξουν ζεύγος..
    Σε διάφορα σημεία με κυριότερα είτε στο αστικό κέντρο είτε στο απερχόμενο από την υπαίθρια καμπίνα και μέχρι το σπίτι.
    Το ότι υπάρχει φυσικό ζεύγος ήδη το σπίτι, είναι άσχετο αν μπορεί να δοθεί πάνω από αυτό σύνδεση από άλλον πάροχο.
    Υπάρχουν εκατοντάδες τέτοιες περιπτώσεις. Δες εδώ κι εδώ, αντίστοιχες περιπτώσεις και τι περίπου ισχύει με την καλωδίωση μεταξύ καμπίνας και οικοδομής

  9. #24
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Καλημέρα σας,

    Μόλις είδα ότι στη σελίδα Παρακολούθησε την πορεία της αίτησης σταθερής σου η κατάσταση έχει αλλάξει σε:
    Vodafone Home double play 50 Mbps ! (μεγάλο θαυμαστικό)
    Η αίτηση σου βρίσκεται σε στάδιο προς ακύρωση.
    Σε περίπτωση που επιθυμείς να επικοινωνήσεις μαζί μας, μπορείς άμεσα μέσω του live chat, ώστε να σε ενημερώσουμε σχετικά.

    Οπότε μέσα στη βδομάδα περιμένω εξελίξεις (το ερχόμενο Σάββατο 16/01 κλείνει 3 μήνες η αίτησή μου)

  10. #25
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Συνήθως ακυρώνεται η αίτηση αν εχει ξεκινησει φορητότητα και δεν ολοκληρώθει σε 15 ημέρες. Αν θες στειλε πμ, εχω προσβαση στη βαση για φορητότητα να δουμε σε ποιο σημειο βρισκεται τωρα. Αυτο που μπορεις να γραψεις σε καταγγελια προς ΕΕΤΤ είναι οτι με ενημερωσαν πως υπαρχει διαθεσιμοτητα κ μετα την αιτηση φορητοτητας αυτό άλλαξε και δεν υπάρχει. (οπως φαινεται δεν υπαρχει θεση στη καμπινα του παροχου FTTC στη γεινονια σου)

  11. #26
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Χαίρετε,
    σήμερα στις 11 έφτασα στην Ιθάκη!!!

    Ιστορικό:
    • Την Πέμπτη 14/01 (2 μέρες πριν το 3μηνο) η Vodafone ελευθέρωσε τον βρόγχο μου. Δεν είχαν κάν την ευγένεια να με ενημερώσουν. Το είδα στο "Πορεία αίτησης σταθερής" (Η αίτησή σου ακυρώθηκε) και το επιβεβαίωσε υπάλληλος στο chat.
    • Την Παρασκευή 15/01 έκανα αίτηση στην Cosmote μέσω του Γερμανού.
    • Την Δευτέρα 18/01 μου τηλεφώνησαν για ραντεβού με τον τεχνικό.
    • Σήμερα Τετάρτη 20/01 11:00 συνδέθηκα με VDSL-50Mbps στο δίκτυο της cosmote. Speadtest.net: Ping=21, Download=49,66Mbps, Upload=4,84Mbps

    Τι να πω.
    Τέλος καλό αλλά την ταλαιπωρία που "έφαγα" από την Vodafone δεν τη ξεχνώ.

    Ευχαριστώ όλους σας για την παρουσία σας σε αυτό το Topic

  12. #27
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    πολυ ευχαριστο και νωριτερα αν ειχες παει ΟΤΕ ακομα καλυτερα, εφοσον δεν υπηρχε ζητημα φορητοτητας οταν το ειδαμε. Με το καλο και με σταθεροτητα βραχου ευχομαι

  13. #28
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrishalk Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ ευχαριστο και νωριτερα αν ειχες παει ΟΤΕ ακομα καλυτερα, εφοσον δεν υπηρχε ζητημα φορητοτητας οταν το ειδαμε. Με το καλο και με σταθεροτητα βραχου ευχομαι
    Σε ευχαριστώ για τις ευχές και για την βοήθειά σου.
    Εγώ, λόγω εργασίας, δεν έχω προλάβει να την χαρώ αλλά τα καμάρια μου λένε ότι πάει καλά με τα διαδικτυακά παιχνίδια τους και 55Gb download που έκαναν εχθές.
    Καλή σου ημέρα.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας