Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    21-04-2016
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα παιδιά ψάχνω ένα πρόγραμμα ή επέκταση για browser ώστε να μπορώ να κατεβάσω ένα βίντεο streaming. Είδα από τον κώδικα οτι έχει κατάληξη .ts και είναι καμία 30αρια + βίντεο αλλά οποία επέκταση ή πρόγραμμα και να χρησιμοποιήσω δεν το αναγνωρίζει κανένα. Τι μπορώ να κάνω;

    Εδώ είναι το link με το video https://bit.ly/3ps5Fiv .

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.017
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Δεν ξέρω πόσο σε βοηθάει, αλλά με το vso downloader που μόλις δοκίμασα,
    δεν βλέπει το stream.
    Δοκίμασε κανα σχετικό grabber.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-04-2016
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έχω δοκιμάσει ένα σωρό επεκτάσεις δεν το βρίσκει καμία και αυτό επειδή νομίζω ότι είναι σε πολλά κομμάτια, δεν είναι ένα αρχείο. Έχει καμία 30αρια αρχεια με κατάληξη .ts .
    Εντωμεταξυ είδα ένα βιντεάκι που λέει ότι από τον κώδικα πας στο network και μετά στο others γράφεις στην αναζήτηση m3u8 βρίσκεις το αρχείο και κάνεις αντιγραφή τον σύνδεσμο.
    Μετά πας στον browser και το κάνεις επικόλληση αλλάζοντας την κατάληξη σε mp4 στο κατεβαζει. Το θέμα όμως είναι ότι μόλις μπω στον κώδικα και μπω στο network το βίντεο κλείνει κ μου λέει upload error.
    Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.017
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dinhio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δοκιμάσει ένα σωρό επεκτάσεις δεν το βρίσκει καμία και αυτό επειδή νομίζω ότι είναι σε πολλά κομμάτια, δεν είναι ένα αρχείο. Έχει καμία 30αρια αρχεια με κατάληξη .ts .
    Εντωμεταξυ είδα ένα βιντεάκι που λέει ότι από τον κώδικα πας στο network και μετά στο others γράφεις στην αναζήτηση m3u8 βρίσκεις το αρχείο και κάνεις αντιγραφή τον σύνδεσμο.
    Μετά πας στον browser και το κάνεις επικόλληση αλλάζοντας την κατάληξη σε mp4 στο κατεβαζει. Το θέμα όμως είναι ότι μόλις μπω στον κώδικα και μπω στο network το βίντεο κλείνει κ μου λέει upload error.
    Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω.
    Χαράς το κουράγιο σου.
    Δεν έχω χρόνο να ψάχνω τέτοια πράγματα.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  5. #5
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dinhio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά ψάχνω ένα πρόγραμμα ή επέκταση για browser ώστε να μπορώ να κατεβάσω ένα βίντεο streaming. Είδα από τον κώδικα οτι έχει κατάληξη .ts και είναι καμία 30αρια + βίντεο αλλά οποία επέκταση ή πρόγραμμα και να χρησιμοποιήσω δεν το αναγνωρίζει κανένα. Τι μπορώ να κάνω;

    Εδώ είναι το link με το video https://bit.ly/3ps5Fiv .

    Ευχαριστώ!
    download managers δοκίμασες υπάρχουν αρκετοί
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  6. #6
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Καταρχήν είναι copyrighted content κατά πάσα πιθανότητα τα συγκεκριμένα video.

    Επομένως αν είναι να κάνεις την παρανομία, ζήτα τα απ'τον θείο απ'την Αμερική.

    Τo chunked transfer encoding (έτσι λέγεται η μέθοδος) είναι δύσκολο να το κατεβάσεις με απλή έρευνα στο source της σελίδας.

    Απαιτείται ειδικό extention, το video DownloadHelper, το οποίο κάνει grab τα chunks και τα συνθέτει σε ένα ενιαίο αρχείο, με encoding, δηλαδή απαιτεί επεξεργαστική ισχύ και χρόνο.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  7. #7
    Εγγραφή
    21-04-2016
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

    Copyright θέμα θα είμαι ο λιγότερος πιστεύω που θα έχει , και εφόσον πρόκειται να το χρησιμοποιήσω κ ιδιωτικά.

    Δοκίμασα διάφορους download manager αλλά δεν αναγνωρίζουν αυτή την μορφή. Νομίζω και το download helper είχα χρησιμοποιήσει και αυτό δεν το αναγνωριζε. Από τον κώδικα είχα κατεβάσει κάποια αρχεία αλλά δεν μπορούσα να τα συνθέσω ή όταν έκανα σύνθεση δεν είχε εικόνα παρά μόνο ήχο. Τελικά μόνο με stream recorder μπορώ να το αποκτήσω σαν αρχείο αλλά αν είναι να κάθομαι να γράφω 23 λεπτά το κάθε επεισόδιο για να το βάλω μετά στην τηλεόραση το βλέπω και στο λάπτοπ.

    Η μλκ σε όλο αυτό είναι ότι μου χαλάει το aspect ratio γτ αν το φορτώσω από στικακι στην tv το αλλάζω από μέσα... α αν δεν ήταν αυτό δεν θα καθόμουν να κάνω αυτή την δουλειά. Όλα τα προηγούμενα επεισόδια τα ειχα κατεβάσει κ τα είδα μια χαρά, από εκεί κ μετά χαλάνε ρε γμτ.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας