Εχω το ρουτερ Speedpost PLus τη Cosmote και ειμαι στην Cosmote εδω και λιγες μερες. Η γραμμη νομιζω ειναι οκ καθως πιανει παντα 55mbps. Εχω το extenter TL-WA860RE και το ρουτερ Xiaomi Router 4A. Για καποιο λογο οταν συνδεω το TL-WA860RE στο ρουτερ της Cosmote πιανει για λιγο και μετα κολλαει σε σημειο που δεν εχω καν ιντερνετ και για να φτιαξει χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξανακανει τα ιδια. Το ρουτερακι της xiaοmι το ειχα και στην προηγουμενη συνδεση γιατι ενεργοποιυσα το qos και δεν ειχα θεμα στο pc οταν παιζω κυριως παιχνιδια. Τωρα ομως οταν συνδεω το extenter στο xiaοmi ειμαι ενταξυ αλλα οταν αλλες συσκευες κανουν ελαχιστη χρηση του ιντερνετ κολλαει ενω εχω ενεργοποιησει το qos κολλαει και χανω ms. Εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο ρουτερ της cosmote αλλα τα ιδια. Δεν ξερω τι θεμα υπαρχει γιατι οταν ειχα 24αρα συνδεση με ενα παλιο ρουτερ το extenter και το xiaomi δουλευαν κανονικα. Αν εχετε να μου προτεινετε κατι θα το εκτιμουσα. Κατι τελευταιο, υπαρχει καποια ρυθμιση ωστε να περιοριζεται η ταχυτητα που θα εχει η καθε συσκευη οπως το qos στο ρουτερ της Cosmote?

Ευχαριστω.