Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    29-12-2020
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα Χρονια πολλα και καλη χρονια με υγεια!

    Ψαχνω ενα free προγραμμα equalizer για που να τρεχει σε windows xp (μην βαρατε ναι windowsxp που τρεχω ενα προγραμμα εκει γενικα παλιο pc οι καρτες ηχουν δεν εχουν equalizer) αν μπορειτε καποια επιλογη που μπορω να κανω freeware η εστω κανενα επι πληρωμης

    Σας ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Δοκίμασε την 32 bit έκδοση του equalizer apo.


  3. #3
    Εγγραφή
    29-12-2020
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε την 32 bit έκδοση του equalizer apo.
    Την δοκιμασα την κανει εγκατασταση κανονικα αλλα στο installer δεν βλεπει τις καρτες ηχου! και ως συνεπεια να μην λειτουργει

  4. #4
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Ρίξε μια ματιά και στο DFX Audio Enhancer, το οποίο απ'ότι τσέκαρα, είναι συμβατό και με win xp.

    Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά απ'ότι έψαξα, μόνο αυτό δείχνει να υποστηρίζει ακόμη xp.

    Δεν έχεις κάτι να χάσεις. Η περίπτωση να πας σε νεότερη έκδοση windows ή να δοκιμάσεις μήπως μπορεί να γίνει και η δουλειά από κάποια linux διανομή, είναι στο παιχνίδι;
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-12-2020
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρίξε μια ματιά και στο DFX Audio Enhancer, το οποίο απ'ότι τσέκαρα, είναι συμβατό και με win xp.

    Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά απ'ότι έψαξα, μόνο αυτό δείχνει να υποστηρίζει ακόμη xp.

    Δεν έχεις κάτι να χάσεις. Η περίπτωση να πας σε νεότερη έκδοση windows ή να δοκιμάσεις μήπως μπορεί να γίνει και η δουλειά από κάποια linux διανομή, είναι στο παιχνίδι;

    Το DFX Audio Enhancer το δοκιμασα και αυτο αλλα μπορείς να ρυθμίσεις μόνο ήχους που βγαίνουν από το media player και explore!
    Για να αναβάθμιση δεν σηκώνει ο υπολογιστής σέρνεται άπειρα με άλλες εκδόσεις! Το έχω δοκιμάσει!
    Τώρα αυτό που μου λες να γίνει η δουλειά από κάποια Linux διανομή δεν το ξέρω πως γινετε;;

  6. #6
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Adamflo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το DFX Audio Enhancer το δοκιμασα και αυτο αλλα μπορείς να ρυθμίσεις μόνο ήχους που βγαίνουν από το media player και explore!
    Οκ. Με επιφύλαξη στο πρότεινα γιατί δεν το έχω δουλέψει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Adamflo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να αναβάθμιση δεν σηκώνει ο υπολογιστής σέρνεται άπειρα με άλλες εκδόσεις! Το έχω δοκιμάσει!
    Τώρα αυτό που μου λες να γίνει η δουλειά από κάποια Linux διανομή δεν το ξέρω πως γινετε;;
    Ωραία. Ξέχνα αυτό που σου είπα για linux διανομή (δεν θα σε βοηθήσει στην παρούσα φάση με τόσο παλιό σύστημα).

    Αλήθεια, τί χρήση του κάνεις ακριβώς; Audio editing ή απλά αναπαραγωγή μουσικής;

    Γιατί αν πρόκειται για το δεύτερο, μπορείς να δοκιμάσεις το foobar ή το winamp που έχουν ενσωματωμένους EQ.

    Κι επίσης, όταν μιλάμε για τόσο απαρχαιωμένο σύστημα (απ'ό,τι συμπεραίνω απ'τα συμφραζόμενα), τι προσδοκίες έχεις απ'τον ήχο ακριβώς; Πιστεύεις πως ένα software EQ θα σου φτιάξει τον ήχο;

    Εκτός αν αρκείσαι στο να τσιμπήσεις λίγο τα πρίμα και τα μπάσα, γιατί ποιοτικό ηχητικό αποτέλεσμα δεν το κόβω να πετυχαίνεις με potato pc.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  7. #7
    Εγγραφή
    29-12-2020
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ. Με επιφύλαξη στο πρότεινα γιατί δεν το έχω δουλέψει.



    Ωραία. Ξέχνα αυτό που σου είπα για linux διανομή (δεν θα σε βοηθήσει στην παρούσα φάση με τόσο παλιό σύστημα).

    Αλήθεια, τί χρήση του κάνεις ακριβώς; Audio editing ή απλά αναπαραγωγή μουσικής;

    Γιατί αν πρόκειται για το δεύτερο, μπορείς να δοκιμάσεις το foobar ή το winamp που έχουν ενσωματωμένους EQ.

    Κι επίσης, όταν μιλάμε για τόσο απαρχαιωμένο σύστημα (απ'ό,τι συμπεραίνω απ'τα συμφραζόμενα), τι προσδοκίες έχεις απ'τον ήχο ακριβώς; Πιστεύεις πως ένα software EQ θα σου φτιάξει τον ήχο;

    Εκτός αν αρκείσαι στο να τσιμπήσεις λίγο τα πρίμα και τα μπάσα, γιατί ποιοτικό ηχητικό αποτέλεσμα δεν το κόβω να πετυχαίνεις με potato pc.
    Αναπαραγωγή μουσικής! Κοίτα όταν είχα την μητρική κάρτα ήχου τις realtek είχε equaliser και με κάλυπτε ακουστικά!απλά κάηκε! Γι αυτό ψάχνω ένα free equaliser μπας και επιδιόρθωση λιγο τον ήχο

    - - - Updated - - -

    Απλά ένα equalizer που να ρυθμίζει όλο τον ήχο του pc χρειάζομαι!

    - - - Updated - - -

    Επίσης κάρτα ήχου εχω την sound blaster audigy sb που από τους driver τις δινει ρυθμίσεις στο πάνελ τις και το μόνο που δεν έχει είναι equalizer δεν ξέρω αν γίνετε να βάλω έξτρα τις εταιρίας equalizer δεν ξέρω αν σε βοηθάω έτσι

  8. #8
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Adamflo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναπαραγωγή μουσικής! Κοίτα όταν είχα την μητρική κάρτα ήχου τις realtek είχε equaliser και με κάλυπτε ακουστικά!απλά κάηκε! Γι αυτό ψάχνω ένα free equaliser μπας και επιδιόρθωση λιγο τον ήχο
    Τότε δοκίμασε το foobar. Έχει ενσωματωμένο equalizer καθώς και έξτρα output plugins που μπορούν να διαμορφώσουν κάπως καλύτερα τον ήχο.

    Εναλλακτικά, τον winamp.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Adamflo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά ένα equalizer που να ρυθμίζει όλο τον ήχο του pc χρειάζομαι!
    Για all-around χρήση, μόνο με κάποιο απ'τα προγράμματα που σου προτάθηκαν στην αρχή, αν όμως δεν τρέχει κανένα τους στο σύστημά σου, τότε δύσκολα τα πράγματα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Adamflo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης κάρτα ήχου εχω την sound blaster audigy sb που από τους driver τις δινει ρυθμίσεις στο πάνελ τις και το μόνο που δεν έχει είναι equalizer δεν ξέρω αν γίνετε να βάλω έξτρα τις εταιρίας equalizer δεν ξέρω αν σε βοηθάω έτσι
    Με προϊόντα της creative δεν έχω μεγάλη εμπειρία και τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι.

    Κακογραμμένοι drivers και καθόλου ικανοποιητικό το αποτέλεσμα πολλές φορές.

    Όπως και να 'χει όμως, αν θα υπάρχει κάποιο, σίγουρα δεν θα το βρεις στο site της πλέον, καθώς τα win xp θεωρούνται ένα πεθαμένο λειτουργικό σύστημα.

    Σε καμιά σελίδα με old versions, ίσως να βρεις κάτι.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #9
    Εγγραφή
    29-12-2020
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Οκ ίσως με βοηθήσει πολύ η τελευταία σου πρόταση Σ ευχαριστώ πολύ παντος για την βοήθεια

  10. #10
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Adamflo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ ίσως με βοηθήσει πολύ η τελευταία σου πρόταση Σ ευχαριστώ πολύ παντος για την βοήθεια
    Να σαι καλά. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περαιτέρω, δυστυχώς.

    Έτσι από περιέργεια, για τι σύστημα μιλάμε; Τι προδιαγραφές έχει πάνω-κάτω (αν γνωρίζεις φυσικά).

    Και ποια άλλη έκδοση windows είχες δοκιμάσει και δεν έκατσε καλά;

    Γιατί αν μιλάμε για τίποτα vista (ή ακόμα και για win 7), τότε ίσως θα πρέπει να δοκιμάσεις (αν σε παίρνει) και win8.1 ή win10.

    Μπορεί να σου ακούγεται παράλογο, αλλά τα win8.1 και τα win10 έχουν καλύτερη συμπεριφορά σε παλιά συστήματα απ'ότι τα vista και τα win7.

    Επίσης, πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και πως θα τα ρυθμίσεις.

    Αν κλείσεις περιττά services και elegant themes, ίσως και να δεις προκοπή.

    Εκτός αν πρόκειται για μονοπύρηνο επεξεργαστή, μη 64μπιτο, οπότε εκεί υπάρχει πρόβλημα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #11
    Εγγραφή
    29-12-2020
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Σίγουρα μονοπυρηνο και σίγουρα 32bit τωρα λεπτομέριες δεν μπορώ να δω γιατί δεν το έχω μπροστά μου! Τα 7 του είχα βάλει και ίσα που άνοιγε! Και είδα και έπαθα να ξαναβάλω τα xp είχα θέμα! Τεσπα το θέμα είναι ότι είναι pc που το μόνο που πρέπει να κάνει είναι αναπαράγει μουσικη! Χωρίς να το αγγίζουμε! Χαχαχα!
    Με τα xp παντος είναι σφαιρατο!
    Αυτό με τα windows 10 και 8 που μου είπες πρώτη φορά τ ακουω περίεργο

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας