Εμφάνιση 1-2 από 2

Θέμα: Locatefamily

  1. #1
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Την γνωρίζετε αυτή τη σελίδα; Από πού αντλεί τα στοιχεία;
    Έχω απόρρητο τον αριθμό τηλεφώνου μου. Από την πρώτη αίτηση που έχω κάνει για αυτόν τον αριθμό πριν πολλά - πολλά χρόνια έχω ζητήσει από τον πάροχό μου να μην εμφανίζει το τηλέφωνο μου και φυσικά δεν το έχω δημοσιοποιήσει ΠΟΥΘΕΝΑ
    Σε μια πρόσφατη αναζήτηση στη Google με το τηλέφωνο μου βλέπω να μοστράρει πάνω πάνω στην αναζήτηση η Locatefamily η οποία αναγράφει όχι μόνο το τηλέφωνο αλλά και τη διεύθυνση μου!

    Έχει μια φόρμα βέβαια η οποία λέει ότι αν πιστοποιήσει ότι είμαι εγώ ο κάτοχος θα αφαιρέσει τα στοιχεία μου
    Όμως πως θα πιστοποιήσει; λογικά ζητώντας περισσότερα στοιχεία πράγμα που μου φαίνεται παράλογο. Δεν θέλω να έχει κανένα στοιχείο μου αυτή η εταιρία ( ; )

    Τι θα κάνατε στη θέση μου; πως προτείνετε να το χειριστώ;

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Απο ότι λέει εδω

    Name and address information is often disclosed by individuals via social media and online forms (etc.) and is readily available through various business channels, as well as on the internet through many public forums and social media which are readily and easily accessible to members of the public.
    Υπάρχει περίπτωση να το είχε κάνει κάποιος άλλος, κάποιος γνωστός.

    Αυτή την στιγμή ο μόνος τρόπος είναι με οτι λένε στο faq, πρέπει να αποδείξεις πως είσαι εσύ και να ζητήσεις διαγραφεί των στοιχείων σου

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας