Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 38
  1. #16
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Έψαχνα σκούπα πριν 6 μήνες, και όπως κάνω κλασσικά όταν είναι να πάρω κάτι ηλεκτρικό, από κατσαβίδι μέχρι αυτοκίνητο, διάβαζα για μέρες τι κυκλοφορεί στην αγορά. (sad)

    Ήμουν έτοιμος να πάρω μια Miele C3, αλλά τελικά διάλεξα την Philips Powerpro expert, που είναι bagless και στα μισά λεφτά. Κωδικός μοντέλου FC9729/69

    Απολύτως ευχαριστημένος, ρουφάει πιο καλά από μια LG με ισχύ 2kW που είχα πριν.

  2. #17
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να διαβαζετε και τις ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ κριτικες στα προϊοντα...
    Εγω πηρα μια σκουπα HOOVER που ειχε πολλα Α, την ηθελα κυριως για τα χαλια και βλαστημησα την ελλειψη επαρκους προσοχης ως προς στο οτι ενα σωρο αγοραστες της διαμαρτυρονταν, πως παραηταν απορροφητικη, τοσο που εβγαινε το εξαρτημα γιατι... κολλαγε πανω στον ταπητα!
    Σχόλιο στο scroutz για την σκούπα που έχω κι' εγώ
    εχει ενα θεμα με το πελμα πεφτει απο την θεση που ειναι για πατωματα στη θεση για χαλια συνεχως με την παραμικρη πιεση.διορθωθηκε απο επιπλεον σουστες που εβαλα για να ισορροπει το πελμα στις δυο θεσεις.δεν την συνηστω διοτι δεν θα μπει κανεις στην διαδικασια αυτη να την διορθωσει.πολυ απλα κοιταξτε για αλλη σκουπα....
    Το πέλμα έχει ρόδες και όσο και να το πιέσεις στο πάτωμα απλά πιέζονται οι ρόδες.
    Το πίεσα επίτηδες τόσο πολύ μόνο μπροστά και οι ρόδες στον αέρα(δεν φτάνει ποτέ σε τέτοια κάθετη θέση το κοντάρι όταν σκουπίζεις) μέχρι που θα έσπαγα την βάση και το βουρτσάκι δεν γύρισε μέσα.
    Αν έχει κάποιος άλλος την ίδια μπορεί να το επιβεβαιώσει.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #18
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    Σαν την Miele, δεν έχει. Απλως δεν έχω τα λεφτά να αλλάξω την AEG μου απο το 2002. Νταξ είναι. Αλλα η μητερα μου και ο αδελφός μου εχουν miele και τις εχω δοκιμασει ειναι και πιο αθορυβες και πολυ αποδοτικές.

  4. #19
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Miele >>> Yπερεκτιμημένη σαν εταιρία και με Service που σου ζητάει να έχεις κατεβάσει το παντελόνι και να έχεις προετοιμαστεί κατάλληλα μέχρι να έρθει.
    Αν χαλάσει πλακέτα σε οποιαδήποτε συσκευή εντός εγγύησης, σε παραπέμπει στον παρακάτω όρο και σου λέει "ας πρόσεχες".
    Είπαν σε συγγενικό μου πρόσωπο που την πάτησε και πλήρωσε τα μαλλιά της κεφαλής του σε πλακέτα πλυντηρίου εντός εγγύησης και το οποίο έχει όλες τις συσκευές της ίδιας εταιρίας, ότι απαραίτητα όλες οι συσκευές θα πρέπει να είναι πάνω σε σταθεροποιητή ο οποίος βέβαια θα είναι και πιστοποιημένος από την Miele.
    Όποιος έχει 5 γραμμάρια γνώσεις μπορεί να καταλάβει τι σημαίνει αυτό και αν μπορεί να υλοποιηθεί σε μια κουζίνα με όλες τις συσκευές της ίδιας εταιρίας. Δηλαδή σταθεροποιητή σε ψυγείο-κουζίνα-πλυντήριο πιάτων-απορροφητήρα-φούρνο μικροκυμάτων και συνεχίζουμε σε πλυντήριο ρούχων όπου το έχουμε και πάει λέγοντας.
    Για την σκούπα δεν μας έχει τύχει ακόμη για να έχω άποψη.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #20
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχόλιο στο scroutz για την σκούπα που έχω κι' εγώ

    Το πέλμα έχει ρόδες και όσο και να το πιέσεις στο πάτωμα απλά πιέζονται οι ρόδες.
    Το πίεσα επίτηδες τόσο πολύ μόνο μπροστά και οι ρόδες στον αέρα(δεν φτάνει ποτέ σε τέτοια κάθετη θέση το κοντάρι όταν σκουπίζεις) μέχρι που θα έσπαγα την βάση και το βουρτσάκι δεν γύρισε μέσα.
    Αν έχει κάποιος άλλος την ίδια μπορεί να το επιβεβαιώσει.
    Hoover-Telios-Plus-TE70-TE75011

    - - - Updated - - -

    Πιο πριν ειχα δυο MIELE, σκυλια και χωρις προβληματα, γενικα παντως σαν εταιρια ειναι να μην σου κατσει βλαβη σε συσκευη εκτος εγγυησης - καλυτερα να αγορασεις καινουργια!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #21
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι να μην σου κατσει βλαβη σε συσκευη εκτος εγγυησης
    Σε εντός εγγύησης πλήρωσε το συγγενικό μου πρόσωπο γιατί δεν είχε σταθεροποιητή, έτσι μάθαμε και αυτόν τον όρο που αναφέρω πιο πάνω και που υπάρχει μέσα στο φυλλάδιο εγγύησης και στον μοστράρουν για να τα σκάσεις.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #22
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ημι-ασχετο αλλά και λογω τετοιων πρακτικων και λογω μνημονιακης αφραγκιας, το γυρισα απο την... χλιδατη MIELE στην ταπεινη LG για τις περισσοτερες οικιακες συσκευες μας! Γενικα λογω αναγκης τωρα πια το ψαχνω πολυ με αυξητικη ταση προς VFM επιλογες...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #23
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εντός εγγύησης πλήρωσε το συγγενικό μου πρόσωπο γιατί δεν είχε σταθεροποιητή, έτσι μάθαμε και αυτόν τον όρο που αναφέρω πιο πάνω και που υπάρχει μέσα στο φυλλάδιο εγγύησης και στον μοστράρουν για να τα σκάσεις.
    Μάλιστα. Αν πάρεις επομένως μια βεβαίωση απο το service τους οτι ο λόγος είναι το ρεύμα και η ποιότητα του και πας ΔΕΔΔΗΕ να ζητήσεις αποζημίωση?
    Νομίζω οτι αμα τους πάρει χαμπάρι καμιά ΕΚΠΟΙΖΩ θα τους σκίσει γιατι ο όρος δεν μου φαίνεται και πολύ σόι. Οτι δηλαδή απαιτείται ειδική εγκατάσταση τροφοδοσίας και αυτό δεν αναφέρεται κατά την πώληση αλλά λαμβάνεις γνωση μετά απο αυτήν
    Τωρα σε ότι αφορά το κόστος των ανταλλακτικών υπάρχει και το aftermarket και η ανεξάρτητη επισκευή. Δεν γνωρίζω εάν οι άλλες εταιρείες έχουν φθηνότερα ανταλλακτικά αλλά νομίζω οτι το θέμα είναι γενικευμένο π.χ daikin

  9. #24
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dvixos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα. Αν πάρεις επομένως μια βεβαίωση απο το service τους οτι ο λόγος είναι το ρεύμα και η ποιότητα του και πας ΔΕΔΔΗΕ να ζητήσεις αποζημίωση?
    Νομίζω οτι αμα τους πάρει χαμπάρι καμιά ΕΚΠΟΙΖΩ θα τους σκίσει γιατι ο όρος δεν μου φαίνεται και πολύ σόι. Οτι δηλαδή απαιτείται ειδική εγκατάσταση τροφοδοσίας και αυτό δεν αναφέρεται κατά την πώληση αλλά λαμβάνεις γνωση μετά απο αυτήν
    Τωρα σε ότι αφορά το κόστος των ανταλλακτικών υπάρχει και το aftermarket και η ανεξάρτητη επισκευή. Δεν γνωρίζω εάν οι άλλες εταιρείες έχουν φθηνότερα ανταλλακτικά αλλά νομίζω οτι το θέμα είναι γενικευμένο π.χ daikin
    Ο όρος είναι εκεί δεκαετίες και αν περιμένεις να πάρεις αποζημίωση από την ΔΕΔΔΗΕ, ΟΚ, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.
    Aυτό που λες με τα aftermarket ανταλλακτικά σηκώνει πολύ συζήτηση. Έχεις βρει εσύ aftermarket πλακέτα για Miele?? εκτός από αυτό, θα βάλεις σε συσκευή που έχεις πληρώσει τετραπλάσια από τις άλλες και έχει δουλέψει ένα χρόνο imitation ανταλλακτικό??
    Οι άνθρωποι πλήρωσαν εντοιχιζόμενες πανάκριβες συσκευές, τις τοποθέτησε φυσικά εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Miele, τα χαρτιά τα κανόνισε όλα το κατάστημα και ήταν όλα όμορφα και ωραία μέχρι που παρουσιάστηκε η βλάβη και είδαν το πραγματικό πρόσωπο της Miele.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #25
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.373
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ υπάρχουν σκούπες σαν τιs Dyson εδώ και 15-20 χρόνια που είναι πανάλφρες, δεν θέλουν σακούλες ή Roboskoupes και γράφει ο άλλος ότι δεν υπάρχει εξέλιξη την τελευταία δεκαετία..
    Παιδιά άμα δεν γνωρίζετε κάτι, απλά μην γράφετε.

    Όποιος ψάχνει για καινούρια σκούπα να δει για τις όρθιες. Αυτές που ποστάρετε κάποιοι με την κλασική μονάδα που τρέχει πίσω σου τις είχαν οι μανάδες μας πριν 30-40 χρόνια.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #26
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάτι διαφορετικό έχουν αυτές που τρέχουν πίσω σου(τιμή, θόρυβο, φίλτρα, κ.λ.π.), εκτός αν πάλι μας θεωρείς όλους όσους έχουμε τέτοιες ανθρώπους των σπηλαίων.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #27
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος ψάχνει για καινούρια σκούπα να δει για τις όρθιες. Αυτές που ποστάρετε κάποιοι με την κλασική μονάδα που τρέχει πίσω σου τις είχαν οι μανάδες μας πριν 30-40 χρόνια.
    Οι όρθιες είναι ακόμη παλιότερες φίλε μου
    Θυμάμαι μιά τέτοια
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Vintage-Hoover-Junior-119-Upright-Vacuum-Cleaner-2.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  171,4 KB 
ID: 223643
    που είχε ξεμείνει από το σπίτι της γιαγιάς μου, όταν πέθανε πριν 50+ χρόνια, και ήταν ήδη βροντόσαυρος εξελικτικά (η σκούποα, όχι η γιαγιά).

  13. #28
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.373
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι όρθιες είναι ακόμη παλιότερες φίλε μου
    Θυμάμαι μιά τέτοια
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Vintage-Hoover-Junior-119-Upright-Vacuum-Cleaner-2.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  171,4 KB 
ID: 223643
    που είχε ξεμείνει από το σπίτι της γιαγιάς μου, όταν πέθανε πριν 50+ χρόνια, και ήταν ήδη βροντόσαυρος εξελικτικά (η σκούποα, όχι η γιαγιά).
    Τώρα άμα μου συγκρίνεις αυτή της γιαγιάς με μοντέρνες όπως αυτή που δείχνω και που έχω εδώ και 10 χρόνια, ε μάλλον κάτι μπερδεύεις.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails vax.jpg  

    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  14. #29
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Έχω μια Dyson όρθια που ρουφάει σα μαύρη τρύπα.

    Αλλά είναι πιο δύσχρηστες από την άποψη πως μερικές φορές σηκώνεις όλο το βάρος, και δεν μπορείς να κάνεις πολλές μανούβρες, παρά το σωλήνα που μπορείς να αποκολλήσεις.

    Έχω τη Philips για μέσα στο σπίτι, και τη Dyson για τη σοφίτα, το γκαράζ, και εξωτερικούς χώρους.

    Δεν είναι θέμα παλιές/καινούριες. Δύο διαφορετικές σχολές.

  15. #30
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.373
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια Dyson όρθια που ρουφάει σα μαύρη τρύπα.

    Αλλά είναι πιο δύσχρηστες από την άποψη πως μερικές φορές σηκώνεις όλο το βάρος, και δεν μπορείς να κάνεις πολλές μανούβρες, παρά το σωλήνα που μπορείς να αποκολλήσεις.

    Έχω τη Philips για μέσα στο σπίτι, και τη Dyson για τη σοφίτα, το γκαράζ, και εξωτερικούς χώρους.

    Δεν είναι θέμα παλιές/καινούριες. Δύο διαφορετικές σχολές.
    Γιατί σηκώνεις την σκούπα;
    Αυτές δουλεύουν μπρος-πίσω. Και ένα 5χρονο μπορεί να τις σπρώξει.

    Και για γωνίες, κάτω απο κρεβάτια ή ψηλά σε ταβάνια κλπ, το χερούλι (που είναι και σωλήνας) αποσπάται και γίνεται προέκταση. Οπότε και πάλι αυτό που κρατάς στο χέρι σου είναι ένας πλαστικός σωλήνας που απλά συνδέεται με το κύριο σώμα. Αλλά ο χρήστης έχει ως βάρος τον σωλήνα, όχι την σκούπα.
    Εκτός αν έχει τόση διαφορά η VAX μου με αυτή που λες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας