Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-2020
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους, προσφατα αγορασα το αναφερομενο ρουτερακι. Το δοκιμασα πρωτα στο σπιτι μου στην αθηνα που εχω 100αρα και σε συγκριση με το ρουτερ της nova που εχουμε στην αθηνα εχανα με το νεο ρουτερ γυρω στα 7mbps down. Το δοκιμασα τωρα στο σπιτι μου στα Χανια, που ενω ειχα 50αρα το εκανα αναβαθμιση σε 100αρα και η αποκλιση που εχω, σε σχεση με το ρουτερ της cosmote, ειναι ακομα μεγαλυτερη γυρω στα 20 mpbs down. Το upload και στις δυο περιπτωσεις ηταν στα ιδια νουμερα. Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα καποιας ρυθμισης; (Να σημειωθει οτι και στις δυο περιπτωσεις η μεγιστη ταχυτητα που πιανω με την 100αρα συνδεση ειναι γυρω στα 75) Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-01-09 185517.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  18,3 KB 
ID: 223232

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-2020
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Γενικα δε το εχω κοιταξει και προτιμω να μη το κοιταξω γιατι δεν ειναι δικο μου το σπιτι αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι γιατι το καινουργιο ρουτερ εχει τοσο μεγαλη διαφορα απο αυτο της cosmote ( ο τεχνικος του οτε μου ειπε οτι δεν ειναι θεμα εσωτερικης καλωδιωσης)

  4. #4
    Εγγραφή
    06-04-2021
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote Double Play
    Καλησπερα, εχθες παρελαβα και εγω το Archer vr400 v3 και δυστυχως δεν εχω μεινει καθολου ευχαριστημενος...Παρατηρησα και εγω μια πτωση της ταχυτητας,ΠΟΛΛΑ σφαλματα μιλαμε για 2εκκατομυρια σε περιπου 6 ωρες και 4 αποσυνδεσεις σε 24ωρες..Η πτωση της ταχυτητας στην σελιδα του μοντεμ ηταν καπου στα 5mbps αλλα οταν εμπαινα και εκανα την μετρηση απο το speedtest.net η πτωση της ηταν τραγικη στα 56mbps απο την 100αρα που εχω...Η καλωδιοση ειναι σωστη με καλωδιο που ερχεται απευθειας απο τον κατανεμητη στο μοντεμ και επειτα επιστροφη της τηλεφωνικης γραμμης πισω ξανα. Οταν συνδεω το μοντεμ τις ΟΤΕ(speedport plus) τα σφαλματα και οι αποσυνδεσεις τελειωνουν.. Το κακο ειναι οτι διαβασα κιαλλη μια παρομοια αναρτηση με το ιδιο προβλημα σαν το δικο μου σε αυτο το φορουμ και απο τι καταλαβα καποιο θεμα εχουν αυτα τα μοντεμς.. Εχω επικοινωνησει με TP LINK και το καταστημα που το αγορασα να το δωσω για ελεγχο στην εγγυηση του αλλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι,τα λεφτα μου τα εχω χασει..

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας