Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    09-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100 / 10 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 7.0(dB)
    Καλημέρα σε όλους,

    Έχω COSMOTE What's Up και χτες που έπαιζα με το καινούργιο μου κινητό παρατήρησα ότι δεν μπορώ να στείλω MMS. Αναρωτιέμαι αν η υπηρεσία MMS είναι ακόμα διαθέσιμη εν έτει 2021 και αν ναι, τι πρέπει να κάνω για να την ενεργοποιήσω. Ξέρω ότι πλέον τα MMS δεν χρησιμοποιούνται σχεδόν καθόλου, αλλά είναι καλό να μπορώ να στείλω (και να λάβω) σε περίπτωση ανθρώπων που δεν είναι εξοικειωμένοι με email και messaging apps όπως το Viber κ.ά. και θέλω να τους στείλω ή να μου στείλουν μια φωτογραφία κτλ.

    COSMOTE Ιnternet έχω κανονικά και επίσης έλεγξα τις ρυθμίσεις και υπάρχει COSMOTE MMS προφίλ κανονικά στο κινητό με τις ρυθμίσεις που προτείνονται στα διάφορα sites που κοίταξα. Άρα όλα φαίνονται να είναι σεταρισμένα σωστά. Όταν όμως προσπαθώ να στείλω στον εαυτό μου ένα MMS δεν το στέλνει... Δοκίμασα μεγάλο κείμενο, ήχο, εικόνα, αλλά κανένα δεν δούλεψε. Ξέρετε αν χρειάζεται να μιλήσω με την COSMOTE για να ενεργοποιήσω την υπηρεσία MMS ή μήπως έχει πλέον καταργηθεί;

    Ευχαριστώ για τα φώτα σας και Καλή Χρονιά

  2. #2
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    απ'το παλιό κινητό στέλνονταν τα mms; (δεν νομίζω ότι έχει καταργηθεί η υπηρεσία, έστειλα σχετικά πρόσφατα).

  3. #3
    Εγγραφή
    09-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100 / 10 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.9(dB) / 7.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απ'το παλιό κινητό στέλνονταν τα mms; (δεν νομίζω ότι έχει καταργηθεί η υπηρεσία, έστειλα σχετικά πρόσφατα).
    Ευχαριστώ για την απάντηση.

    Τελικά ήταν θέμα ενεργοποίησης. Τους έπαιρνα απ' το πρωί στο τηλ. αλλά δεν έβγαζα γραμμή. Μόλις πριν λίγο πήγα σε κατάστημα COSMOTE και το ενεργοποίησα.

    Τώρα στέλνονται όλα κανονικά (δοκίμασα ήχο & εικόνα). Βέβαια είναι πανάκριβο και σχεδόν μηδενικής χρησιμότητας σήμερα με τα chat apps, αλλά καλό είναι να υπάρχει ως εναλλακτική...

  4. #4
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    τώρα που το ξανακοίταξα βλέπω υπάρχει και αντίστοιχη επιλογή ενεργοποίησης τόσο στο myaccount όσο και στο app (της cosmote). Για το app του wu δεν ξέρω.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Στέλνεις απλά MMS στο 1333 ή το ενεργοποιείς από το My Cosmote στη γραμμή σου.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας