Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.253
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Καλησπέρα. Σε Android tablet παρουσιάζει το εξής θέμα. Κατά την διάρκεια της συνομιλίας μέσω Skype, αν από το ταμπλετ γίνει share η οθόνη του tablet γίνεται κανονικά. Αν όμως ο άλλος συνομιλητής επιλέξει να κάνει την δική του οθόνη share (πχ έχω δοκίμασα μέσα από τα Windows να κάνω share το δικό μου desktop), τότε στην δική μου οθόνη βλέπω ένα κολλημένο frame (μάλλον ό,τι δείχνει την στιγμή που "ενεργοποιείται" το share desktop, ενώ η ο οθόνη του tablet γίνεται γκρι και εμφανίζει στην πάνω δεξιά γωνία ένα "+2", το οποίο δεν είναι clickable. Το έχουμε δοκιμάσει προς το παρόν με 2 διαφορετικές συσκευές από τις οποίες προσπαθήσαμε να κάνουμε share screen στο tablet, με το ίδιο αποτέλεσμα.

    Δοκιμασαμε απεγκατασταση και εγκατάσταση, χωρίς αποτέλεσμα. Η τελευταία έκδοση φαίνεται να είναι του Skype, καμιά άλλη ιδέα τι θα μπορούσαμε να δοκιμάσουμε;

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.618
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Έχω εγκαταλείψει το screen sharing via skype εδώ και πολύ καιρό, απλά δεν άντεχα άλλο τα προβλήματα που εμφανιζόντουσαν από το πουθενά... Ανάλογα τη χρήση που θες να κάνεις, δες αν βολεύεσαι με zoom, anydesk.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας