Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    20-10-2019
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Kαλησπερα σε ολους...
    Εδω και καιρο εχω αγορασει ενα Dsl-ac68u μου εκαναν δωρο το Asus RT-AC2900 δεν μπορω να τα συνδεσω να παιζουν με το xbox one X ή το xbox one series X σωστα και μου βγαζει double nat....
    Eπειδη ειμαι ασχετος επι του θεματος μπορει καποιος γνωστης να με βοηθησει?( δεν το κατεχω καθολου και οτι και αν μου πειτε θα δω κινεζικα )
    Μπορει καποιος μεσω του team viewer να κανει κατι ή να ερθει στο χωρο μου μενω αθηνα και θα πληρωθει για την βοηθεια...
    οποιος νομιζει οτι μπορει να με βοηθησει ας μου στειλει ενα προσωπικο μυνημα
    ευχαριστω και παλι

  2. #2
    Εγγραφή
    07-12-2019
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leoncupra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπερα σε ολους...
    Εδω και καιρο εχω αγορασει ενα Dsl-ac68u μου εκαναν δωρο το Asus RT-AC2900 δεν μπορω να τα συνδεσω να παιζουν με το xbox one X ή το xbox one series X σωστα και μου βγαζει double nat....
    Eπειδη ειμαι ασχετος επι του θεματος μπορει καποιος γνωστης να με βοηθησει?( δεν το κατεχω καθολου και οτι και αν μου πειτε θα δω κινεζικα )
    Μπορει καποιος μεσω του team viewer να κανει κατι ή να ερθει στο χωρο μου μενω αθηνα και θα πληρωθει για την βοηθεια...
    οποιος νομιζει οτι μπορει να με βοηθησει ας μου στειλει ενα προσωπικο μυνημα
    ευχαριστω και παλι
    Eπειδή έχω το δευτερο RT AC 2900 υποθέτω ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το 68 ώς μοντεμ και το 2900 ώς ρούτερ.
    Μπορείς βέβαια να επιλέξεις μια απο τις 4 δυνητικές λειτουργίες του 2900 έίτε ώς repeater -access point -media bridge -

  3. #3
    Εγγραφή
    20-10-2019
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Φίλε μου θέλω να είναι το ένα modem και το άλλο router αυτήν την στιγμή όταν τα βάζω επάνω είναι σαν να έχω δύο ρουτερ και έχω double Nat...
    Ψάχνω άνθρωπο να το κάνει...
    Εάν βάλω κάποια από τις άλλες ρυθμίσεις που είπες χάνω τις ιδιότητες που έχει σαν Gaming ρουτερ

  4. #4
    Εγγραφή
    07-12-2019
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Aν μπείς στις ρυθμίσεις του 2900 ,μπορείς να κάνεις την σχετική επιλογή .
    Στην αρχική σελίδα του 2900 υπάρχει η επιλογή game κάτω ακριβώς απο το traffic analyzer .
    Δεν μπορεί να γίνει απο εκεί ?

  5. #5
    Εγγραφή
    20-10-2019
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Δεν αλλάζει κάτι από κει...
    Το έχω προσπαθήσει θέλει απενεργοποιηση Router από το modem και μετα να μπορέσω να τα συνδέσω μαζί...
    Γνωρίζει κάποιον κάνεις ή που μπορώ να βρω άτομο με εμπειρια;

  6. #6
    Εγγραφή
    07-12-2019
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leoncupra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αλλάζει κάτι από κει...
    Το έχω προσπαθήσει θέλει απενεργοποιηση Router από το modem και μετα να μπορέσω να τα συνδέσω μαζί...
    Γνωρίζει κάποιον κάνεις ή που μπορώ να βρω άτομο με εμπειρια;
    Εγω το 267 ΖΤΕ το χρησιμοποιώ ως μόντεμ [συμφωνα με τις οδηγίες που έχουν γραφτεί] και εχω γεφυρωμένο το 2900

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας