Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα mifi 4g mobile hotspot router της Vodafone. Γίνεται με κάποιο τρόπο να συνδεθεί, μέσω της micro USB που διαθέτει, με κάποιον αντάπτορα έτσι ώστε να "πάρω" internet μέσω ethernet; Αυτό που θέλω να κάνω είναι να το τοποθετήσω στην βεράντα του εξοχικού που έχω καλό σήμα 4G και μετά μέσω powerline να το "περάσω " μέσα στο σπίτι όπου θα συνδέσω κάποιο access point. Φυσικά θα πρέπει το mifi να τροφοδοτείται και με ρεύμα ταυτόχρονα.
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από huey43 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα mifi 4g mobile hotspot router της Vodafone. Γίνεται με κάποιο τρόπο να συνδεθεί, μέσω της micro USB που διαθέτει, με κάποιον αντάπτορα έτσι ώστε να "πάρω" internet μέσω ethernet; Αυτό που θέλω να κάνω είναι να το τοποθετήσω στην βεράντα του εξοχικού που έχω καλό σήμα 4G και μετά μέσω powerline να το "περάσω " μέσα στο σπίτι όπου θα συνδέσω κάποιο access point. Φυσικά θα πρέπει το mifi να τροφοδοτείται και με ρεύμα ταυτόχρονα.
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
    Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις που κάνω και εγώ, είναι να συνδέσεις στη θύρα usb κάποιου υπολογιστή windows το mifi και κατόπιν στο control panel να επιλέξεις τo network adapter του mifi και τον network adapter της θύρας ehternet του pc, να κάνεις δεξί κλικ και να επιλέξεις bridge connections. Κατόπιν η θύρα ethernet του pc θα συμπεριφέρεται σαν να αποτελεί θύρα ehternet του Mifi, οπότε μπορείς σε αυτή να συνδέσεις ένα switch και να κάνεις τη δουλειά σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paul84ATH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις που κάνω και εγώ, είναι να συνδέσεις στη θύρα usb κάποιου υπολογιστή windows το mifi και κατόπιν στο control panel να επιλέξεις τo network adapter του mifi και τον network adapter της θύρας ehternet του pc, να κάνεις δεξί κλικ και να επιλέξεις bridge connections. Κατόπιν η θύρα ethernet του pc θα συμπεριφέρεται σαν να αποτελεί θύρα ehternet του Mifi, οπότε μπορείς σε αυτή να συνδέσεις ένα switch και να κάνεις τη δουλειά σου.
    Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας