Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Έχω το Redmi 5 Plus το οποίο το έχω κάνει root απο τη πρώτη στιγμή που το αγόρασα.
    Κάπου εκεί κοντά στα Χριστούγεννα φέτος, την ώρα που ασχολούμουν με το κινητό, μου ήρθε μια επείγουσα ειδοποίηση από τη Google ότι ο λογαριασμός μου έχει παραβιαστεί. Δεν με άφηνε να κάνω login στον λογαριασμό μου από πουθενά (playstore, webmai, outlook κλπ) εάν δεν άλλαζα άμεσα τον κωδικό. Αφού άλλαξα κωδικό μπήκα στο myaccount.google.com να δω τις λεπτομέρειες της παραβίασης
    Μου λέει λοιπόν ότι η παραβίαση έγινε από Ελλάδα, από το κινητό μου, και ώρα 11:10, την ώρα που το είχα στα χέρια μου!

    Ψάχνοντας λίγο ακόμη στο myaccount.google.com στο Έλεγχος ασφάλειας --> Οι συσκευές σας βρήκα ότι συνδέθηκε μια νέα συσκευή (την ώρα της παραβίασης) με όνομα: android_(κάποιος-αριθμός-εδώ) την οποία χωρίς να το σκεφτώ πολύ την αφαίρεσα.

    Έκτοτε το κινητό μου αποσυνδέθηκε από τη Google και βγάζει μόνιμα το εξής μήνυμα: "Υπηρεσίες Google Play - Δεν έχουν δημιουργηθεί αντίγραφα ασφαλείας για αυτή τη συσκευή - Προσθήκη εφεδρικού λογαριασμού τώρα" Πατώντας "Προσθήκη λογαριασμού Google - Υπάρχων" βάζω τον λογαριασμό μου και τον καινούριο κωδικό αλλά μένει κολλημένο στο " Προέκυψε σφάλμα επικοινωνίας με τους διακομιστές της Google"

    Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε. Το κινητό μου εμφανιζόταν στο https://play.google.com με το όνομα του: Redmi 5 Plus και όχι σαν: android_(κάποιος-αριθμός-εδώ)
    Αφαιρώντας αυτή την άγνωστη συσκευή αφαίρεσα το κινητό μου

    Δεν ξέρω αν φταίει η Google, αν φταίει η συσκευή, το root, εγώ ή ο ανάδρομος Ερμής, η ερώτηση είναι τώρα τι κάνουμε;
    Κινητό χωρίς Play Store είναι σχεδόν άχρηστο. Τι μπορώ να κάνω για να επανασυνδεθεί;

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Για κοίτα εδώ,μήπως βρεις κάτι
    https://www.nextpit.com/how-to-solve...y-store-errors

  3. #3
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κοίτα εδώ,μήπως βρεις κάτι
    https://www.nextpit.com/how-to-solve...y-store-errors
    Ευχαριστώ για το link δεν βρήκα κάποια άκρη ούτε εκεί. Το ψάχνω ακόμη, αν κάποιος έχει άλλη πρόταση ας το πει

  4. #4
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αναβάθμισα σε MIUI 12 και το πρόβλημα λύθηκε

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας