Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 122
  1. #16
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πιστεύω ότι το θέμα είναι στο pop τίς wind (στόν εξωπλισμό) στίν Αθήνα, ώσο για την πανδημία το βλέπω σάν αστεία δικαιολογία για να κρύψουν τίν ανικανότητα τούς, τα δίκτυα σε αυτή την κατάσταση θα είναι κι χειρώτερα στίν έποχη του 5g κι του iot....Άν είναι ανίκανοι να διαχειριστούν ένα δίκτυο να μάς το πούν να πάμε αλλού....

  2. #17
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Δεν ειναι κοφτης. Μπούκωμα ειναι.
    Καλως ηλθατε στη πραγματικότητα. Το xdsl δεν εχει εγγυημενο bandwith.
    Οι συνδέσεις ανα παροχο μαζεύονται ανα vlan και "παραδίδονται" στον isp σε επιπεδο ppp frames.
    Τυπικα πανω απο 1, 2.5 10 και 40 g ethernet.σε συμφωνημενα φυσικά σημεια μεταβίβασης κινησης.
    Αυτο σημαίνει αναβαθμιση κυκλωματων και εξοπλισμου.
    Μπορει να θελει μεχρι και σκαψιμο για νεες ινες. Εξοπλισμο, εγκατασταση .
    Χρονο και χρήμα,
    Οσο ποιο μικρος ειναι ο παροχος (η forthnet μπήκε αργα στη χονδρική vdsl και ακομη δεν δινει 200,) τοσο μικροτερες ειναι και οι διασυνδέσεις του. και τοσο ευκολοτερα πηζουν.
    Επισης η forthnet ειναι με τη πλάτη στον τοιχο 3 χρόνια. και το τελευταίο καιρο σε καθεστώς αλλαγης διοικησης.
    Αυτο δημιουργεί αρρυθμίες στις προμήθειες εξοπλισμου. Αυτο ειναι το πιθανότερο σενάριο.
    Μπορεί ομως να μην ειναι ετοιμη και η αλλη πλευρά.
    Ευτυχώς στην ελλαδα το xdsl βρίσκεται ακομα σε αναπτυξη και τετοια θεματα λύνονται λογω ανταγωνισμού.
    Υπομονή.

  3. #18
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.741
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Κάποιοι αναφέρεστε στο lockdown για αυτό και οι χαμηλές ταχύτητες!
    Ποιο lockdown? Όλος ο κόσμος, με 1 μήνυμα έξω είναι!
    Οπότε πιστεύω ότι δεν είναι δικαιολογία αυτό, είναι απαράδεκτοι στη Νόβα, που δεν κοιτάνε να αναβαθμίσουν τον εξοπλισμό τους!

  4. #19
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Mετά τις 21:00 αγαπητέ υπάρχει απαγόρευση κυκλοφορίας και όλοι κάθονται μέσα στα σπίτια... και βαραίνει το δίκτυο.
    Αυτό δεν δικαιολογεί την ΝΟVA, απλά λέμε τον λόγο που χαμηλώνουν οι ταχύτητες.
    Και φυσικά, πρέπει να σου δίνει η κάθε εταιρεία αυτό που πληρώνεις, οπότε ναι, πρέπει να φτιάξουν το δίκτυο τους.

  5. #20
    Εγγραφή
    19-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 28/11/2020 παρατήρησα πρόβλημα αρκετά χαμηλών ταχυτήτων και υψηλού ping στην σύνδεσή μου.
    Όπως επιβεβαίωσα στη συνέχεια, το πρόβλημα επαναλαμβάνεται κάθε βράδυ, κάθε ημέρα της εβδομάδας.
    Συγκεκριμένα, με συγχρονισμό πάντα στα 110Mbps, οι πραγματικές ταχύτητες download κυμαίνονται από 1 Mbps μεχρι 30 Mbps στο διάστημα 19:00 με 1:00 της επόμενης ημέρας.
    Έπειτα από δήλωση του προβλήματος στην Forthnet στις 05/12/2020 και μετά από έλεγχο που πραγματοποίησε η εταιρία, οι εκπρόσωποι της κάνουν λόγο για μαζικό πρόβλημα σε αρκετές περιοχές της Αθήνας που επηρεάζει μεγάλο αριθμό συνδρομητών. (δεν γνωρίζω αν συμβαίνει και σε περιοχές εκτός Αττικής.)
    Οι περιοχές αυτές φαίνεται να ανήκουν σε Αστικά Κέντρα τα οποία εξυπηρετούνται από FTTC καμπίνες Wind, και συμπερασματικά αφορούν πακέτα 50Mbps και 100Mbps.

    Μέχρι και σήμερα, σχεδόν 2 μήνες μετά, το πρόβλημα δεν έχει επιλυθεί ενώ γίνεται εντονότερο και παρουσιάζεται για μεγαλύτερο διάστημα μέσα στη μέρα.
    Οι εκπρόσωποι της εταιρίας αναφέρουν ότι βρίσκεται σε εξέλιξη κάποια αναβάθμιση, για την οποία κανείς δε γνωρίζει πότε ξεκίνησε και πότε θα ολοκληρωθεί.
    Σε αιτήματα μου, τηλεφωνικά και γραπτά, δεν έχω λάβει μέχρι σήμερα καμία σαφή απάντηση για την οριστική επίλυση του.

    Αν κάποιος παρατηρεί πρόβλημα χαμηλών ταχυτήτων download τις βραδινές ώρες, βρίσκεται σε περιοχή της Αθήνας και έχει VDSL πακέτο, θα ήταν χρήσιμο να αφήσει κάποιο σχόλιο σε αυτό το νήμα ώστε να έχουμε μια εκτίμηση για το πως αποτυπώνεται το πρόβλημα αυτό ανά περίπτωση και πόσους θα μπορούσε να επηρεάζει, και αν το έχει δηλώσει ήδη στην εταιρία.

    Ευχαριστώ.
    Καλημέρα.

    Και δήλωση έχει γίνει στη εταιρία NOVA και αλλεπάλληλα τηλέφωνα, email, και τίποτα. Ούτε αυτοί ξέρουν λένε το γιατί. Ο κάθε τεχνικός λέει τα δικά του: αναβάθμιση, μπούκωμα δικτύου. Κάνει λένε αναβάθμιση η Wind αλλά δεν είναι σε θέση να πουν ποτέ θα τελειώσει η υποτιθέμενη αναβάθμιση και απλά σου λένε δεν ξέρουμε. Δυο φορές μου έστειλαν ένα δικό τους πρόγραμμα και οι μετρήσεις ήταν τραγικές. Παρόλα αυτά καμμία κίνηση εκ μέρους τους. Και στην τελική θέλουν και τον λογαριασμό προπληρωμένο και στην ώρα του.
    Πραγματικά έχω αγανακτήσει γιατί δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου επαγγελματικής φύσεως όχι Netflix κτλ.
    3) μη προσεχε φαυλη γυναικι μελι γαρ αποσταζει απο χειλεων γυναικος πορνης η προς καιρον λιπαινει σον φαρυγγα
    4) υστερον μεντοι πικροτερον χολης ευρησεις και ηκονημενον μαλλον μαχαιρας διστομου


    Παροιμίαι

  6. #21
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.435
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχω ήδη προχωρήσει σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.
    Όλα τα κανάλια επικοινωνίας με την Forthnet, τηλεφωνικά - chat - φόρμες επικοινωνίας είναι άκρως προβληματικά σε όλη μου την εμπειρία.
    Η μόνη επικοινωνία που θα επιδιώξω από εδώ και πέρα είναι μέσω της ΕΕΤΤ με συγκεκριμένα ερωτήματα και σαφείς απαντήσεις.

  7. #22
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mετά τις 21:00 αγαπητέ υπάρχει απαγόρευση κυκλοφορίας και όλοι κάθονται μέσα στα σπίτια... και βαραίνει το δίκτυο.
    Αυτό δεν δικαιολογεί την ΝΟVA, απλά λέμε τον λόγο που χαμηλώνουν οι ταχύτητες.
    Και φυσικά, πρέπει να σου δίνει η κάθε εταιρεία αυτό που πληρώνεις, οπότε ναι, πρέπει να φτιάξουν το δίκτυο τους.
    Αυτό δεν μου λέει κάτι, δέν γίνετε να πληρώνει κάποιος για vdsl το ακριβότερο στίν ΕΕ να έχει χιρώτερη ποιότητα κι από
    Adsl άν δέν μπορούν να support να μήν δίνουν αυτές τις Τιμές,στίν έποχη του iot αν συμβεί αυτό με ένα αυτόνομο αυτοκίνητο κι γίνει τρακάρισμα θα σου πεί υπήρχε ένα μικρό μπούκομα στο δίκτυο λόγω υπερβολικής χρήσης δίκτυου αλλά τα λεφτά κάθε μήνα κανονικά, στίν έποχη του iot όπου θα είναι πιο πολλές συσκευές συνδεδεμένες στόν ιστό,όσο για το lockdown οι εταιρείες έχουν τον ευκαιρία να test τα δίκτυα τους....

  8. #23
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Κανένα γνωστό δεν έχετε με άλλο πάροχο στην ίδια καμπίνα;
    Αν μπορούσαμε να το δούμε πιθανώς να έβγαινε μια εικόνα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #24
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.741
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mετά τις 21:00 αγαπητέ υπάρχει απαγόρευση κυκλοφορίας και όλοι κάθονται μέσα στα σπίτια... και βαραίνει το δίκτυο.
    Αυτό δεν δικαιολογεί την ΝΟVA, απλά λέμε τον λόγο που χαμηλώνουν οι ταχύτητες.
    Και φυσικά, πρέπει να σου δίνει η κάθε εταιρεία αυτό που πληρώνεις, οπότε ναι, πρέπει να φτιάξουν το δίκτυο τους.
    Οπότε με αυτή τη λογική, όσοι έχετε πρόβλημα μετά τις 21:00, έχετε γείτονες οι οποίοι αν δεν υπήρχε το lockdown θα ήταν έξω για ποτά και βόλτες και δεν θα σερνόταν το ίντερνετ.
    Σοβαρά μιλάμε τώρα???? Εγώ επιμένω δεν φταίει κανένα δίκτυο λόγω lockdown! Αλλά φταίνε...
    Όσο για μένα, ταχύτητες τερματίζουν, άρα μάλλον οι γείτονες μου δεν μπαίνουν στο ίντερνετ!

  10. #25
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε με αυτή τη λογική, όσοι έχετε πρόβλημα μετά τις 21:00, έχετε γείτονες οι οποίοι αν δεν υπήρχε το lockdown θα ήταν έξω για ποτά και βόλτες και δεν θα σερνόταν το ίντερνετ.
    Σοβαρά μιλάμε τώρα???? Εγώ επιμένω δεν φταίει κανένα δίκτυο λόγω lockdown! Αλλά φταίνε...
    Όσο για μένα, ταχύτητες τερματίζουν, άρα μάλλον οι γείτονες μου δεν μπαίνουν στο ίντερνετ!
    Σύμφωνο απόλυτα....

  11. #26
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Aγαπητέ, εσύ μένεις στην Κατερίνη, το πρόβλημα έχει αναφερθεί για περιοχές στην Αθήνα, που ζουν 5.000.000 άνθρωποι και για μετά τις 7 το βράδυ μέχρι τις 1 που πάνε οι περισσότεροι για ύπνο
    Άλλος ο κόμβος διασύνδεσης στην Κατερίνη και άλλος στο Περιστέρι...

    Τεσπά, νομίζω ότι άλλα λέω άλλα καταλαβαίνετε. (απευθύνομαι και στον χρήστη Kostinos)
    Μάλλον έχετε γενικά απωθημένα με τη ΝΟVA.
    Πάντως πιστεύω ότι λόγω χαμηλών ταχυτήτων, προφανώς έχει κάποιος το δικαίωμα να σπάσει το συμβόλαιο και να πάει σε άλλη εταιρεία.
    Απλά και όμορφα.
    Δεν κάνει καλό ψωμί ο φούρνος Α; πας στον φούρνο Β;
    Έπαθες οικονομική και ψυχολογική ζημιά από το ψωμί του φούρνου Α; Κάντου μήνυση και αγωγή αποζημίωσης.
    Αυτάααααα.......

  12. #27
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.435
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για να μην ξεχνιόμαστε... 2 μήνες και συνεχίζουμε.


  13. #28
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Τώρα είναι αυτό ε;
    Και σε Ελλάδα..
    Κλασικό θέμα χωρητικότητας..
    Το latency φαίνεται οκ..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #29
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    NOVA
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 10(dB)
    Καλησπερα παιδια,

    Να ρωτησω κι εγω κατι. Εχω Nova vdsl 100 στην περιοχη της γλυφαδας . Βλεπω τηλεοραση με ενα tv box που εχω και ενω την ημερα μου λεει η γυναικα μου οτι λειτουργει κανονικα και βλεπει ταινιες απο την βιντεοθηκη η απο τις ταινιες που προβαλουν τα καναλια του tv box κανονικα χωρις κανενα προβλημα τςις τελευταιες μερες το βραδυ συνηθως μετα τις 22:00 μου κανει κατι κολληματα η ταινια σε σημειο που δεν μπορεις να την παρακολουθησεις δηλαδη σπασιματα κολλαει και ξεκιναει.

    Συνηθως το προβλημα λυνεται οταν κανω μια επανεκκινηση στο ρουτερ ( ενα fritzbox 7590 ) που εχω τοποθετησει . Να σημειωσω οτι κανοντας μετρηση στην γραμμη εχω σχεδον παντα τις παρακατω ταχυτητες με wifi:

    PING ms
    15
    DOWNLOAD Mbps
    97.23
    UPLOAD Mbps
    9.22
    Connections
    Multi
    HYPERHOSTING
    Athens
    Change Server
    Forthnet
    77.49.170.145

    Σχεδον παντα με μετρηση παλι wifi ολες τις μερες της ημερας στην σελιδα fast.com η ταχυτητα τερματιζει 100

    Ελληνικά
    Η ταχύτητά σας στο Internet είναι
    100

    Mbps
    Καθυστερήσεις
    Χωρίς φόρτωση
    16 ms

    Με φόρτωση
    66 ms
    Μεταφόρτωση
    Ταχύτητα
    6.6 Mbps


    Ομως παρολο αυτες τις ενδειξεις τις τελευταιες μερες καθε βραδυ μετα τις 22:00 οπως ειπα μου κανει κολληματα το tv box. Να σημειωσω οτι εχω συνδεση το tv box
    με devolo powerline με ethernet καλωδιο που το ενα μερος το συνδεω πανω στο ρουτερ και στην πριζα εκει και το αλλο στην πριζα που ειναι η τηλεοραση και κατοπιν φευγει
    utp καλωδιο απο το devolo στο tv box . Μου προτειναν να συνδεσω το tv box απευθειας με καλωδιο απο το ρουτερ να δουμε την περιπτωση μηπως και δημιουργει το προβλημα το powerline
    Ομως πρεπει να παρω 10 μετρα καλωδιο utp και να τρεχει στο πατωμα απο την εισοδο του σπιτιου που βρισκεται το ρουτερ στο σαλονι που ειναι το tv box

    Εχω καλεσει παρα πολλες φορες την εξυπηρετηση της NOVA . Στην αρχη πριν καποιους μηνες μου ελεγαν οτι εκαναν μια επανεκκινηση στην πορτα μου οπως ελεγαν
    χαρακτηριστικα και μου ζητουσαν να κανω το ιδιο στο ρουτερ Εχτες μετα απο καιρο ξανακαλεσα την εταιρεια και ο αρμοδιος μου λεει το εξης κορυφαιο.. Οτι ποιος σας ειπε οτι μπορουμε να κανουμε επανεκκινηση στην πορτα οι καμπινες δεν ανηκουν σε μας δεν μπορουμε να κανουμε κατι τετοιο. Δηλαδη του απανταω με δουλευε ο συναδελφος σου τοσο καιρο που καλουσα και μου ελεγε οτι κανει επανεκκινηση στην πορτα να καθαρισει η γραμμη? Μου απανταει ... Δεν ξερω τι σας ελεγε αλλα οι καμπινες ανηκουν σε αλλο παροχο και δεν μπορουμε να κανουμε επανεκκινηση στην πορτα. Οταν ειπα οτι αν παω στον ΟΤΕ ισως εχω πιο ποιοτικο ιντερνετ και ας πληρωνω κατι παραπανω απο το να εχω αυτη την ταλαιπωρια μου απαντησε ο αρμοδιος απο την NOVA οτι το προβλημα ειναι οτι το TV BOX χανει πακετα οχι λογο δικη μας δυσλειτουργια αλλα ισως οφειλεται στο DEVOLO

    Καποια γνωμη ? Με ΟΤΕ θα εχω πιστευετε πιο ποιοτικο ιντερνετ για το TV BOX ? Μηπως αυτο το μηχανημα εχει αναγκη απο ποιοτικο ιντερνετ ας ειναι και 50 mbps αλλα να μην κανει αυτες τις διακοπες τις νυχτερινες ωρες? Απλα δεν καταλαβαινω γιατι με μια επανεκκινηση φτιαχνει . Δηλαδη πρεπει καθε μερα να κανω επανεκκινηση στο ρουτερ για να μην εχω προβληματα στο tv box ? Γιατι σε γενικες γραμμες δεν αντιμετωπιζω αλλο προβλημα στο ιντερνετ

  15. #30
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Σαν πρωτη κινηση, παιρνεις ενα μεγαλο καλωδιο utp ετοιμο και συνδεεις απευθειας tv box με router με το καλωδιο χυμα.
    Δοκιμαζεις 1-2 βραδια και βλεπεις. Αποσυνδεεις τα powerline και απο την πριζα.
    Το 7590 δεν χρειαζεται restart καθε λιγο.

    Ο πιθανοτερος υποπτος ειναι τα powerline.

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας