Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    24-01-2021
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα παιδιά.

    Έχω ένα πρόβλημα με το excel και δεν μπορώ να βρω με τίποτα λύση.

    Δεν δουλεύει η επιλογή κελιών είτε με shift είτε με κλικ είτε με ctrl + κλικ όταν είναι για μη συνεχόμενα κελιά.

    Στο πλαίσιο ονόματος μου εμφανίζεται πάντα όταν πρόκειται για συνεχόμενα κελιά μόνο το πρώτο κελί που έκανα κλικ

    ενώ όταν επιλέγω μη συνεχόμενα κελιά, μου εμφανίζεται το τελευταίο.

    Να σημειώσω ότι: όταν χρησιμοποιώ ctrl+αριστερό κλικ δεν μου φαίνονται με έντονο μαύρο χρώμα τα κελιά που επιλέγω (δεν μου φαίνεται τίποτα) εκτός από το τελευταίο κελί που έκανα κλικ(όχι έντονο μαύρο αλλά κανονικό), όμως τα ονόματα των στηλών και γραμμών γίνονται πορτοκαλί κανονικά.

    Στην επιλογή συνεχόμενων κελιών μου φαίνεται κανονικά η επισήμανση ότι έχω μια περιοχή κελιών επιλεγμένη.

    Ευχαριστώ.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  epilohgi_keliwn_excel2007.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  111,5 KB 
ID: 223753
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rokedred : 24-01-21 στις 04:03. Αιτία: Επισήμανση φωτογραφίας

  2. #2
    Το avatar του μέλους AndreasN
    AndreasN Guest
    Μη σκας. Όλα αυτά που περιγράφεις είναι κανονικά και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Το μαύρο πλαίσιο εμφανίζεται μόνο στην επιλογή συνεχόμενων κελιών. Στην επιλογή μη συνεχόμενων κελιών το μαύρο πλαίσιο εμφανίζεται μόνο στο τελευταίο κελί που έκανες κλικ. Αν πατήσεις το Enter ή το Tab, μεταφέρεται από κελί σε κελί (προκειμένου να καταχωρείς τιμές), χωρίς να χαλά η ασυνεχής επιλογή. Η επιλογή περισσότερων του ενός κελιών δεν υποδηλώνεται μόνο από το μαύρο πλαίσιο, αλλά και από γκρι χρώμα των επιλεγμένων κελιών.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας