Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Έχω αγοράσει ένα domain από το papaki και ενεργοποίησα το δωρεάν πακέτο φιλοξενίας.

    Στο δωρεάν πακέτο δεν υποστηρίζονται subdomains, αλλά για συγκεκριμένο λόγο εγώ θέλω στο domain μου (ας το πούμε example.com ) να πηγαίνει κάποιος (στα ίδια αρχεία, του κεντρικού website) που θα πληκτρολογεί:

    example.com (αυτό γίνεται ήδη)
    www.example.com (αυτό γίνεται ήδη)
    subdomain.example.com (αυτό θέλω)
    www.subdomain.example.com (καθώς και αυτό θέλω)

    Δοκίμασα μέσα από τις ρυθμίσεις DNS (τόσο στο πάνελ στην κεντρική διαχείριση, όσο και από το plesk που παρέχει το papaki στο δωρεάν hosting) να προσθέσω δύο αντίστοιχες CNAME εγγραφές για τα subdomain.example.com και www.subdomain.example.com αλλά όταν τα "χτυπάω" στον browsers τα βρίσκει, αλλά (παρότι έχω βάλει να "δείχνουν" στο κεντρικό example.com) πηγαίνουν στην default σελίδα του PLESK.

    Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν τα δείχνει γιατί δεν υπάρχουν οι έγραφες στον apache, δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό

  3. #3
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τα δείχνει γιατί δεν υπάρχουν οι έγραφες στον apache, δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό
    Ναι, κάτι τέτοιο καταλαβαίνω και εγώ. Τους έστειλα ένα αίτημα μήπως και με εξυπηρετήσουν με τις σχετικές εγγραφές, μιας και δεν πρόκειται για πραγματικό subdomain. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας