Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 41
  1. #16
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.592
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που το είχα free για 4 χρόνια, δεν μου είχε τελειώσει ποτέ ο χώρος.

    Αν δεν δουλεύεις με attachments γενικότερα, αρκεί.

    Αν έχεις πάρε-δώσε με πολλά attachments, εκεί ναι, δεν αρκούν.
    Αν είσαι από εκείνους που δεν διαγράφουν ποτέ τίποτα,τότε σίγουρα δεν σου φτάνει ο χώρος.
    Ξέρω περίπτωση που έχει χιλιάδες μυνήματα ταχυδρομείου,γιατί δεν έσβησε ποτέ κανένα.
    Και μην φανταστείς πως μιλάμε για σοβαρά πράγματα...τα περισσότερα που έχει είναι διαφημιστικές βλακείες.

  2. #17
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι από εκείνους που δεν διαγράφουν ποτέ τίποτα,τότε σίγουρα δεν σου φτάνει ο χώρος.
    Ξέρω περίπτωση που έχει χιλιάδες μυνήματα ταχυδρομείου,γιατί δεν έσβησε ποτέ κανένα.
    Και μην φανταστείς πως μιλάμε για σοβαρά πράγματα...τα περισσότερα που έχει είναι διαφημιστικές βλακείες.
    Προφανώς και διαγράφω, έχω δεν έχω χώρο.

    Τώρα αν μιλάμε για περίπτωση σαν το γνωστό σου, ε, συνήθως τέτοιοι χρήστες δεν θα μπουν καν στη διαδικασία να ψάξουν εναλλακτικές.

    Ο typical user που απλά χρησιμοποιεί κάτι χωρίς πολλά πολλά, δεν έχει νόημα να κάνει κάποιο switch. Χωρίς προσπάθεια και ιδρώτα, δεν βελτιώνεσαι.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #18
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που το είχα free για 4 χρόνια, δεν μου είχε τελειώσει ποτέ ο χώρος.

    Αν δεν δουλεύεις με attachments γενικότερα, αρκεί.

    Αν έχεις πάρε-δώσε με πολλά attachments, εκεί ναι, δεν αρκούν.
    Θα το δοκιμάσω. Έχει κανονικά επαφές και ημερολόγιο εκτός από email;
    Εντωμεταξύ η πικρή αλήθεια με το TUTANOTA που δοκίμασα είναι ότι, εκτός από το όνομα που κάπως με χαλάει , στο ημερολόγιο οι υπενθυμίσεις που έβαλα και έκανα εισαγωγή από το gmail, δεν με ειδοποιούν ποτέ την ώρα που τις έχω προγραμματίσει! Οπότε τί να το κάνω; Εμένα το ημερολόγιο είναι εργαλείο το οποίο το χρησιμοποιώ καθημερινά! Κοίταξα πολλές φορές τις ρυθμίσεις του, αλλά τίποτα!
    Οπότε θα δοκιμάσω και το protonmail να δω τί παίζει.

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Είχα δεί κάποιον που έψαχνε σαν και εσένα να φύγει απο Google πως είχε προτείνει το https://www.zoho.com/ το όποιο του άρεσε, ρίξε του μια ματιά

  5. #20
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το δοκιμάσω. Έχει κανονικά επαφές και ημερολόγιο εκτός από email;
    Εντωμεταξύ η πικρή αλήθεια με το TUTANOTA που δοκίμασα είναι ότι, εκτός από το όνομα που κάπως με χαλάει , στο ημερολόγιο οι υπενθυμίσεις που έβαλα και έκανα εισαγωγή από το gmail, δεν με ειδοποιούν ποτέ την ώρα που τις έχω προγραμματίσει! Οπότε τί να το κάνω; Εμένα το ημερολόγιο είναι εργαλείο το οποίο το χρησιμοποιώ καθημερινά! Κοίταξα πολλές φορές τις ρυθμίσεις του, αλλά τίποτα!
    Οπότε θα δοκιμάσω και το protonmail να δω τί παίζει.
    Δοκίμασα τελικά και το protonmail, αλλά δυστυχώς, εκτός ότι δεν έχει ημερολόγιο, στην free έκδοση, στις επαφές επιτρέπει μόνο όνομα και email... ούτε καν τηλέφωνο!!!
    Μς βλέπω να κάθομαι στην google

  6. #21
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα τελικά και το protonmail, αλλά δυστυχώς, εκτός ότι δεν έχει ημερολόγιο, στην free έκδοση, στις επαφές επιτρέπει μόνο όνομα και email... ούτε καν τηλέφωνο!!!
    Μς βλέπω να κάθομαι στην google
    Εσύ θέλεις κάτι σαν σουίτα απ'ότι καταλαβαίνω.

    Δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με επαφές και ημερολόγιο στο mail, αλλά λίγο που το τσέκαρα, στο protonmail οι επιπλέον καταχωρήσεις απαιτούν paid πλάνο.

    Ημερολόγιο δεν βλέπω να έχει.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  7. #22
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.540
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ θέλεις κάτι σαν σουίτα απ'ότι καταλαβαίνω.

    Δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με επαφές και ημερολόγιο στο mail, αλλά λίγο που το τσέκαρα, στο protonmail οι επιπλέον καταχωρήσεις απαιτούν paid πλάνο.

    Ημερολόγιο δεν βλέπω να έχει.
    το zoho που προτεινε ο skdir ειναι μια καλη εναλλακτική και μπορεις να εχεις και δικο σου domain αν θελεις ακομα και στην δωρεαν εκδοση.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  8. #23
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το zoho που προτεινε ο skdir ειναι μια καλη εναλλακτική και μπορεις να εχεις και δικο σου domain αν θελεις ακομα και στην δωρεαν εκδοση.
    Ναι, οκ, μόνο που ξεφύγαμε απ'τον σκοπό για τον οποίο θέλει να κάνει switch ο TS. Ζητάει privacy αλλά θέλει και features.

    Αν είναι να χρησιμοποιήσει κάτι εναλλακτικό future rich που δεν είναι private, ποιό το νόημα;

    Η zoho λέει "operates from china". Καλή τύχη με το privacy
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #24
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, οκ, μόνο που ξεφύγαμε απ'τον σκοπό για τον οποίο θέλει να κάνει switch ο TS. Ζητάει privacy αλλά θέλει και features.

    Αν είναι να χρησιμοποιήσει κάτι εναλλακτικό future rich που δεν είναι private, ποιό το νόημα;

    Η zoho λέει "operates from china". Καλή τύχη με το privacy

    Σίγουρα;

    https://www.zoho.com/privacy-commitment.html

    The Data Center where your data is stored is selected automatically based on the Country chosen by you while signing up for Zoho services. The information regarding which Data Center has been selected is displayed right below the Country picklist in the sign-up form. To know which Data Center is associated with a particular Country, click here. Alternatively, at any instant, you can know which Data Center your data resides in by looking at the URL on the browser when you are logged in to Zoho and are using our applications.

    1. If the URL is in the format of *.zoho.com (where * indicates the name of a Zoho Application such as crm, people, one), then your data is stored in the US(United States) DC.

    2. If the URL is in the format of *.zoho.eu, then your data is stored in the EU(European) DC.

    3. If the URL is in the format of *.zoho.in, then your data is stored in the IN(Indian) DC.

    4. If the URL is in the format of *.zoho.com.au, then your data is stored in the AU(Australian) DC.

  10. #25
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λεπτομέρειες για τις εγκαταστάσεις, τους ανθρώπους που είναι από πίσω, δίνουν; Γιατί οι αναφορές στο privacy δεν μου λένε κάτι.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #26
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.540
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, οκ, μόνο που ξεφύγαμε απ'τον σκοπό για τον οποίο θέλει να κάνει switch ο TS. Ζητάει privacy αλλά θέλει και features.

    Αν είναι να χρησιμοποιήσει κάτι εναλλακτικό future rich που δεν είναι private, ποιό το νόημα;

    Η zoho λέει "operates from china". Καλή τύχη με το privacy
    κάνεις λάθος, ειναι Ινδική εταιρία και επειδή ξαναμπήκα μετα απο καιρό σε ενα λογαριασμό που εχω, λόγο της ip μου μου έδωσε την επιλογή να μεταφέρω τα αρχεία μου σε ευρωπαϊκό datacenter

    - - - Updated - - -

    και σύμφωνα με αυτό https://help.zoho.com/portal/en/kb/d...ata-protection
    αν ανοίξει κάποιος λογαριασμό ας το ανοίξει στο desk.zoho.eu εάν θέλει να φιλοξενούνται τα data του σε ευρωπαϊκά datacenter

    Data Hosting (Locality)
    Zoho servers are located in the most secure types of data centers in US, EU, IN, AU and CN. The region in which we host your service data depends upon the domain on which you registered your Zoho Desk.
    The table below lists the different domains and their data hosting locations:

    Account Registration Domain
    Hosting Region (Data Center)
    desk.zoho.com
    US (United States)
    desk.zoho.eu
    EU (European Union)
    desk.zoho.in
    IN (India)
    desk.zoho.au
    AU (Australia and New Zealand)
    desk.zoho.com.cn
    CN (China)

    As part of our GDPR compliance journey, we can perform migration of service data between any of our data centers starting May 2018. This migration is carried out on customers' request and may take up to five (5) business days from the date of the commencement of such migration. Also, we do not expect any downtime to services during the data migration
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  12. #27
    Εγγραφή
    27-12-2019
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Draytek Vigor 2865Vac
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

    Θέλοντας να φύγω από την Google για λόγους ιδιωτικότητας, ψάχνω να βρω μία ασφαλή εφαρμογή για τα email μου. Έχετε να μου προτείνετε κάποια;
    Σας ευχαριστώ!
    Proton Mail.

    https://protonmail.com
    But who are ye in rags and rotten shoes,
    You dirty-bearded, blocking up the way?
    We are the Pilgrims, master; we shall go
    Always a little further: it may be
    Beyond the last blue mountain barred with snow,
    Across that angry or that glimmering sea,

  13. #28
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάνεις λάθος, ειναι Ινδική εταιρία και επειδή ξαναμπήκα μετα απο καιρό σε ενα λογαριασμό που εχω, λόγο της ip μου μου έδωσε την επιλογή να μεταφέρω τα αρχεία μου σε ευρωπαϊκό datacenter

    - - - Updated - - -

    και σύμφωνα με αυτό https://help.zoho.com/portal/en/kb/d...ata-protection
    αν ανοίξει κάποιος λογαριασμό ας το ανοίξει στο desk.zoho.eu εάν θέλει να φιλοξενούνται τα data του σε ευρωπαϊκά datacenter

    Data Hosting (Locality)
    Zoho servers are located in the most secure types of data centers in US, EU, IN, AU and CN. The region in which we host your service data depends upon the domain on which you registered your Zoho Desk.
    The table below lists the different domains and their data hosting locations:

    Account Registration Domain
    Hosting Region (Data Center)
    desk.zoho.com
    US (United States)
    desk.zoho.eu
    EU (European Union)
    desk.zoho.in
    IN (India)
    desk.zoho.au
    AU (Australia and New Zealand)
    desk.zoho.com.cn
    CN (China)

    As part of our GDPR compliance journey, we can perform migration of service data between any of our data centers starting May 2018. This migration is carried out on customers' request and may take up to five (5) business days from the date of the commencement of such migration. Also, we do not expect any downtime to services during the data migration
    Still, δεν μου γεμίζει το μάτι. Προσωπική γνώμη φυσικά.

    Προτιμώ τη διαφάνεια της proton. Ξεκάθαρη λίστα του team, ξεκάθαρη λειτουργία και υπαγωγή νομοθεσίας και open source προσέγγιση.

    Ο καθένας, διαλέγει και παίρνει.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  14. #29
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τελικά αποφάσισα να φύγω από την σουϊτα του Gmail, και επέλεξα για email το Proton, για ημερολόγιο στο Android το Simple Calendar και για την ώρα τις επαφές ως έχει στην Google μέχρι να βρω μια αξιόπιστη εφαρμογή για Android.

  15. #30
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Still, δεν μου γεμίζει το μάτι. Προσωπική γνώμη φυσικά.

    Προτιμώ τη διαφάνεια της proton. Ξεκάθαρη λίστα του team, ξεκάθαρη λειτουργία και υπαγωγή νομοθεσίας και open source προσέγγιση.

    Ο καθένας, διαλέγει και παίρνει.
    H ProtonMail έδωσε στην Γαλλική αστυνομία την ip ακτιβιστή παρότι υποστήριζε ότι δεν κρατάει αρχεία καταγραφών.
    Δεν το λες και διαφάνεια αυτο ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 06-09-21 στις 16:36.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας