Σελ. 38 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 18283336373839404348 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 556-570 από 749
  1. #556
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.753
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαχα.. φοβερός!

    - Γιώργο μήπως είδες το σουρωτήρι από τα μακαρόνια πουθενά.. ?
    - Όχι δεν το είδα!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  2. #557
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα.. φοβερός!

    - Γιώργο μήπως είδες το σουρωτήρι από τα μακαρόνια πουθενά.. ?
    - Όχι δεν το είδα!
    Με ιντριγκαρατε και έκανα μικροκουνηματα στο Huawei πάνω στο Toyotomi και πλέον βαράω παντού 700/70 σε multi και 550/60 σε single stream.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #558
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    εκει που βλέπετε πιανει 81 αλλα 1 χιλιοστο να κουνηθει παει 84
    βεραντα τα έβγαλα πρόχειρα για 5 λεπτα δεν άλλαξε κατι
    Αν το κατεβασω ακριβως απο κάτω (αλλα δεν εχει που να πατήσει και δεν βαζω προκες) παει για πλακα 76.

    θα βγάλω το πλέγμα για να σκεπάζεις που σκεπαζεις τα φαγητά και θα το βαλω σε κανω pringles η nescafe.

    Για να μην υπολογιζω κλπ σκέφτομαι να κοψω απο την κορυφή μέχρι κατω ενα απο τα κουτια και να το δω σε ποιο μηκος πιανει καλύτερα.

    αυτο το ειχα παρει το 2010 για wifi...
    Δεν ειχα κανει δουλειά.
    μέχρι τωρα προστάτευε απο μύγες..

    δοκίμασα και ενα ρούτερ Huawei cat 7 και ειδα 100mbit δεν θυμάμαι στατιστικά .
    πεταξα και ενα ταψι πολυ πρόχειρα αλλα πάλι δεν αλλαξε κάτι.

    Απο την στιγμή πάντως που δουλεύει αυτο η και το air-condition σίγουρα μπορεί να σας φτάσει σε ενα καλύτερο σημείο το κοτετσοσυρμα κλπ

  4. #559
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Όλο το θέμα είναι πως κάνουν όλα αυτά τα ρουτερ το MIMO με κεραίες γυρω γυρω. Έχω λύσει πολλές φορές το Huawei Cpe Pro2 και ίσως τελικά η λύση είναι να τις βγάλω έξω να κοιτάνε μπροστά.

    Απλά πιάνω 700mbit πλέον οπότε δεν κάνω κάτι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #560
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    αν το βαλεις αγγελια πες πιανω 700 με toyotomi, δε φερoμαι καμια ευθυνη αν το κλιματιστικο σας ειναι αλλη μαρκα.
    η δοκιμασε και με αλλη μαρκα να βγαλουμε ανακοινωση σας τις συμβατες μνημες ram .

    Εγω ξεκιναω με σουροτιρια κλπ.

    εδω πολλες ιδεες ..
    https://www.youtube.com/watch?v=yDIKvPBjb5Y
    https://www.youtube.com/watch?v=rR3wWIlxwlU

    με καδο πλυντηριου πλακα πλακα... mimostivo

  6. #561
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν το βαλεις αγγελια πες πιανω 700 με toyotomi, δε φερoμαι καμια ευθυνη αν το κλιματιστικο σας ειναι αλλη μαρκα.
    η δοκιμασε και με αλλη μαρκα να βγαλουμε ανακοινωση σας τις συμβατες μνημες ram .

    Εγω ξεκιναω με σουροτιρια κλπ.

    εδω πολλες ιδεες ..
    https://www.youtube.com/watch?v=yDIKvPBjb5Y
    https://www.youtube.com/watch?v=rR3wWIlxwlU

    με καδο πλυντηριου πλακα πλακα... mimostivo
    Χαχα άσε γιατί έχω θέμα ξαφνικά... εκεί που κλείδωνα N78 με 95db, ξαφνικά έχει πάει 105 και κάνει κάτι γυρίσματα στην Ν1 όπου πέφτω στα 250mbit. Δεν έπρεπε να το ακουμπήσω -$@_+$##&&#

    - - - Updated - - -

    Ok πήγα 92db. Το περίεργο είναι πως το έχω μόνο στην 2600, πως κουμπώνει στην Ν1?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #562
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Έχεις σκεφτεί ότι αν αλλάξεις το Toyotomi (που λες στο άλλο νήμα), να μην έχεις την ίδια απόδοση στην λήψη με το νέο;

  8. #563
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις σκεφτεί ότι αν αλλάξεις το Toyotomi (που λες στο άλλο νήμα), να μην έχεις την ίδια απόδοση στην λήψη με το νέο;
    A ναι μην το συζητάς. Αυτό είναι μέταλλο... τα καινούργια είναι αλουμινένια.
    Πέρα από πλάκα, στον τοίχο δίπλα παίζει το ίδιο απλά πρέπει να κάνω ράφι κλπ .
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #564
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    το εχω κλειδωσει σε 2600 γιατι παιζει καλυτερα σε εμενα

  10. #565
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.681
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ιντριγκαρατε και έκανα μικροκουνηματα στο Huawei πάνω στο Toyotomi και πλέον βαράω παντού 700/70 σε multi και 550/60 σε single stream.
    Όταν τα έλεγα πριν λίγο καιρό παίξε με την θέση... έχει μία γωνία που πιάνει πιο καλά το Huawei από την φάτσα προς την κεραία.
    Δεν έχω ιδέα πως αλλά με πολύ κόπο το καταάλαβα.
    Πλέον τα 700άρια που βαράς είναι άλλη κλάση.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  11. #566
    Εγγραφή
    07-12-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα σε όλους,

    προσπαθώ να βγάλω άκρη λίγο με την εναλλακτική που είδα ότι συζητάτε εδώ για να έχω αισθητά πιο γρήγορο ιντερνετ από το αστείο ADSL που έχω τώρα.
    Μένω σε ΑΚ που δεν έχει στον ήλιο μοίρα, κάποια μέλη το ξέρουν ήδη αυτό, δηλαδή στην κάτω πλευρά της Αλεξάνδρας, γνωστή ως Νεάπολη Εξαρχείων και μητέρα του αργού Internet.
    Μη σας κουράσω με προβλέψεις κτλ δεν υπάρχει πουθενά στο πλάνο η αναβάθμιση.
    Διαβάζοντας λίγο εδώ κάποια σχόλια σκέφτηκα μήπως η λύση του 5G με σώσει και με βοηθήσει να μην βρίζω κάθε μέρα που δεν μπορώ να παίξω ένα online της προκοπής ή να πρέπει να συνδεθώ στο 4G για να στείλω ένα αρχείο για την δουλειά μου.

    Κάποιες ερωτήσεις αν έχετε διάθεση και χρόνο με βοηθάτε:
    Αυτή τη στιγμή δεν έχω κάποια 5G συσκευή στην κατοχή μου, πως μπορώ να δω τι ταχύτες πιάνω; Έχω προσωπικό κινητό σε Cosmote και εταιρικό σε Wind.
    Σταθερό τηλέφωνο δεν χρησιμοποιώ άρα την γραμμή μπορώ να την καταργήσω δε με πειράζει.
    Τα πακέτα unlimited είναι όντως; Εκτός από το online gaming που θέλω, έχω και streaming στην TV (όχι μόνο netflix και cosmote tv). Θα μπορώ να βλέπω με το 5G αδιάκοπα;
    Η σχετική τοποθέτηση μπορεί να γίνει κοντά σε παράθυρο γιατί βοηθάει στο σήμα, από όσα έχετε πει, κάτι που με εξυπηρετεί γιατί έχω κοντά το έπιπλο της TV μαζί με ethernet switch για tv, ps4).
    Οποιαδήποτε ταχύτητα πάνω από 11500 που κλειδώνω τώρα θα είναι παράδεισος για μένα
    Από τις 3 εταιρίες ιδανικά θα ήθελα να μείνω cosmote που έχω και το προσωπικό μου τηλ, αλλά είναι αυτη την ώρα η πιο ακριβή στα 55€ (δεν έχω μιλήσει με εκρπόσωπο για κάποια προσφορά). Έχετε κάποια άλλη πρόταση;
    Στο θέμα του εξοπλισμού τα πράγματα είναι τόσο απλά όσο φαίνονται; Δηλαδή αγορά ενός 5G modem (πείτε προτάσεις, θα ήθελα να δοκιμάσω αν είναι κάτι οικονομικό όπως το D-Link DWR-2101 ή και τα ZTE MU5001 και ZyXEL NR2101), αγορά της κάρτας sim 5G, τοποθέτηση - σύγχρονισμός και τέλος;

    Νομίζω τα ρώτησα όλα. Σόρρυ για το σεντόνι και ευχαριστώ όποι@ απαντήσουν εκ των προτέρων.

  12. #567
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slvrfloston Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    προσπαθώ να βγάλω άκρη λίγο με την εναλλακτική που είδα ότι συζητάτε εδώ για να έχω αισθητά πιο γρήγορο ιντερνετ από το αστείο ADSL που έχω τώρα.
    Μένω σε ΑΚ που δεν έχει στον ήλιο μοίρα, κάποια μέλη το ξέρουν ήδη αυτό, δηλαδή στην κάτω πλευρά της Αλεξάνδρας, γνωστή ως Νεάπολη Εξαρχείων και μητέρα του αργού Internet.
    Μη σας κουράσω με προβλέψεις κτλ δεν υπάρχει πουθενά στο πλάνο η αναβάθμιση.
    Διαβάζοντας λίγο εδώ κάποια σχόλια σκέφτηκα μήπως η λύση του 5G με σώσει και με βοηθήσει να μην βρίζω κάθε μέρα που δεν μπορώ να παίξω ένα online της προκοπής ή να πρέπει να συνδεθώ στο 4G για να στείλω ένα αρχείο για την δουλειά μου.

    Κάποιες ερωτήσεις αν έχετε διάθεση και χρόνο με βοηθάτε:
    Αυτή τη στιγμή δεν έχω κάποια 5G συσκευή στην κατοχή μου, πως μπορώ να δω τι ταχύτες πιάνω; Έχω προσωπικό κινητό σε Cosmote και εταιρικό σε Wind.
    Σταθερό τηλέφωνο δεν χρησιμοποιώ άρα την γραμμή μπορώ να την καταργήσω δε με πειράζει.
    Τα πακέτα unlimited είναι όντως; Εκτός από το online gaming που θέλω, έχω και streaming στην TV (όχι μόνο netflix και cosmote tv). Θα μπορώ να βλέπω με το 5G αδιάκοπα;
    Η σχετική τοποθέτηση μπορεί να γίνει κοντά σε παράθυρο γιατί βοηθάει στο σήμα, από όσα έχετε πει, κάτι που με εξυπηρετεί γιατί έχω κοντά το έπιπλο της TV μαζί με ethernet switch για tv, ps4).
    Οποιαδήποτε ταχύτητα πάνω από 11500 που κλειδώνω τώρα θα είναι παράδεισος για μένα
    Από τις 3 εταιρίες ιδανικά θα ήθελα να μείνω cosmote που έχω και το προσωπικό μου τηλ, αλλά είναι αυτη την ώρα η πιο ακριβή στα 55€ (δεν έχω μιλήσει με εκρπόσωπο για κάποια προσφορά). Έχετε κάποια άλλη πρόταση;
    Στο θέμα του εξοπλισμού τα πράγματα είναι τόσο απλά όσο φαίνονται; Δηλαδή αγορά ενός 5G modem (πείτε προτάσεις, θα ήθελα να δοκιμάσω αν είναι κάτι οικονομικό όπως το D-Link DWR-2101 ή και τα ZTE MU5001 και ZyXEL NR2101), αγορά της κάρτας sim 5G, τοποθέτηση - σύγχρονισμός και τέλος;

    Νομίζω τα ρώτησα όλα. Σόρρυ για το σεντόνι και ευχαριστώ όποι@ απαντήσουν εκ των προτέρων.
    Βρες κάποιο φίλο σου με 5g κινητό με cosmote πρώτα. Τον φέρνεις σπίτι σου και μετράτε. Πρώτα αυτό και μετά όλα τα άλλα γιατί και χάρτες να δεις και οτιδήποτε μπορεί λόγο εμποδίων να μην πιάνεις.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #568
    Εγγραφή
    07-12-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρες κάποιο φίλο σου με 5g κινητό με cosmote πρώτα. Τον φέρνεις σπίτι σου και μετράτε. Πρώτα αυτό και μετά όλα τα άλλα γιατί και χάρτες να δεις και οτιδήποτε μπορεί λόγο εμποδίων να μην πιάνεις.
    Απλή κλασσική μέτρηση speedtest?

  14. #569
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Να ξερεις οτι και καλο 5g να εχεις

    το Ping για online games ειναι μακραν χειροτερο απο vdsl

    Για streaming ομως αλλα και για ολα τα αλλα δε θα εχεις θεμα.

  15. #570
    Εγγραφή
    07-12-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Να δω τι ping έχω τώρα (από Δευτέρα που θα γυρίσω) και να το συζητήσουμε γιατί δεν εχω καν vdsl αλλά adsl 24αρα που κλειδώνει μαξ στα 11500.

Σελ. 38 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 18283336373839404348 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας