Σελ. 142 από 150 ΠρώτηΠρώτη ... 122132137140141142143144147 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.116-2.130 από 2249
  1. #2116
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Πολλά ανοιχτά φρεάτια σήμερα στην Αχαρνών και χτες κάτω από την Αχαρνών. Όταν ανοίγουν τα φρεάτια τι κάνουνε συνδέσεις; Φαντάζομαι ότι ετοιμάζονται για νέο γύρω οριζόντιων εγκαταστάσεων...

  2. #2117
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Σε αυτήν τη φάση που είμαστε, θεωρώ ότι φυσάνε τις ίνες σε πολυκατοικίες, οπότε σε κάποιους μπορεί να τελειώνουν τις κάθετες και να χρειάζονται να γίνουν ενώσεις.
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  3. #2118
    Εγγραφή
    18-06-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι κάποιος από Πατήσια που έχει κάνει αρχική αίτηση από Αύγουστο και ενεργοποιήθηκε η πήρε εξοπλισμό; Στον πατέρα μου είπαν από τέλος Νοέμβρη αλλά δε το βλέπω...Αν δε πάρει τον εξοπλισμό τέλος Νοέμβρη σκεφτεί να κάνουμε καταγγελία για αργοπορία. Μπορεί να τον ξέχασαν και να περιμένει άδικα...

    Έχω κάνει αίτηση απο τον Αύγουστο στην Cosmote, 10 Αυγούστου ακριβώς.

    Η κάθετη έχει τελειώσει στην πολυκατοικία μου εδώ και 1μιση μήνα. Εξοπλισμό μου φέρανε αμέσως. Εδώ και 2 βδομάδες σε κάθε τηλέφωνο μου κάνω στον ΟΤΕ μου λένε οτι ακόμα δεν έχει ανοίξει η καρτέλα των ραντεβού εώς προχθές μου είπανε οτι ακόμα δεν έχουν ενημέρωση απο την Wind οτι έχουν τελειώσει με την κάθετη

    Βουρ για καταγγελία είμαι και εγώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Devastor : 23-11-22 στις 19:13.

  4. #2119
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Κάτω Πατήσια
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    259
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Devastor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει αίτηση απο τον Αύγουστο στην Cosmote, 10 Αυγούστου ακριβώς.

    Η κάθετη έχει τελειώσει στην πολυκατοικία μου εδώ και 1μιση μήνα. Εξοπλισμό μου φέρανε αμέσως. Εδώ και 2 βδομάδες σε κάθε τηλέφωνο μου κάνω στον ΟΤΕ μου λένε οτι ακόμα δεν έχει ανοίξει η καρτέλα των ραντεβού εώς προχθές μου είπανε οτι ακόμα δεν έχουν ενημέρωση απο την Wind οτι έχουν τελειώσει με την κάθετη

    Βουρ για καταγγελία είμαι και εγώ
    Εκλεισα 5 μήνες αναμονής στην Cosmote εχθές. Ενώ εγώ ξεκίνησα τη διαδικασία στην πολυκατοικία, έχει γίνει η εγκατάσταση στο κτίριο απο τη wind, και μετά απο πολλά τηλεφωνήματα, τίποτα. Πριν 13 ημέρες μετακόμισε στο διαμέρισμα απο κάτω απο εμένα νέος ένοικος και συνδέθηκε στη wind σε μια εβδομάδα. Οποτε έκανα εχθές αίτηση στη Wind. Με πήραν και τηλέφωνο απο την cosmote να ρωτήσουν γιατί αλλάζω πάροχο

  5. #2120
    Εγγραφή
    18-06-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babyboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκλεισα 5 μήνες αναμονής στην Cosmote εχθές. Ενώ εγώ ξεκίνησα τη διαδικασία στην πολυκατοικία, έχει γίνει η εγκατάσταση στο κτίριο απο τη wind, και μετά απο πολλά τηλεφωνήματα, τίποτα. Πριν 13 ημέρες μετακόμισε στο διαμέρισμα απο κάτω απο εμένα νέος ένοικος και συνδέθηκε στη wind σε μια εβδομάδα. Οποτε έκανα εχθές αίτηση στη Wind. Με πήραν και τηλέφωνο απο την cosmote να ρωτήσουν γιατί αλλάζω πάροχο
    Το κουπόνι το χάνεις όμως?

  6. #2121
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Devastor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κουπόνι το χάνεις όμως?
    Χωρίς να'μαι σίγουρος, αν δεν εφαρμοστεί (με μήνυμα από τον παροχο), δεν έχει χρησιμοποιηθεί.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  7. #2122
    Εγγραφή
    18-06-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να'μαι σίγουρος, αν δεν εφαρμοστεί (με μήνυμα από τον παροχο), δεν έχει χρησιμοποιηθεί.
    Στον ΟΤΕ πάντως που ρώτησα μου είπανε οτι η κυβέρνηση έχει σταματήσει τα κουπόνια (δηλαδή όποιος πρόλαβε πρόλαβε)

    Και εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι να ακυρώσω την αίτηση απο τον ΟΤΕ και να πάω στην wind

  8. #2123
    Εγγραφή
    01-03-2022
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    To κουπόνι και την επιδότηση από την στιγμή που έχεις κάνει την αίτηση δεν την χάνεις.. Έχω ρωτήσει πόσες φορές την κόσμοτε και λέει οπότε..... Οπότε συνδεθείς το πάγιο θα ναι βάση της αίτησης που χες κάνει μαζί με το κουπόνι.. Στο sfbb μου βγάζει το κουπόνι ενεργό από τον Ιούλιο που χω κάνει την αίτηση.. Όσοι έχουμε κοσμοτε την αίτηση δεν την χάνουμε αλλά την υπομονή μας ίσως γιατί σύνδεση δεν βλέπω να μας κάνουν μέσα στο 2022

  9. #2124
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    525
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Εμένα με συνέδεσαν πριν κανα-δυο εβδομάδες, στο Wind Fiber to the Home 200 Mbps, χωρίς κουπόνι, με αίτηση από τον Μάιο, και πληρώνω κάπου 28€ το μήνα.

    Νομίζω οι τιμές παραμένουν οι ίδιες με ή χωρίς κουπόνι, απλά πριν έπαιρναν και τα χρήματα από το κουπόνι του κράτους.

    Νομίζω ότι για αυτό το λόγο, το κουπόνι ήταν αποτυχία.

  10. #2125
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα με συνέδεσαν πριν κανα-δυο εβδομάδες, στο Wind Fiber to the Home 200 Mbps, χωρίς κουπόνι, με αίτηση από τον Μάιο, και πληρώνω κάπου 28€ το μήνα.

    Νομίζω οι τιμές παραμένουν οι ίδιες με ή χωρίς κουπόνι, απλά πριν έπαιρναν και τα χρήματα από το κουπόνι του κράτους.

    Νομίζω ότι για αυτό το λόγο, το κουπόνι ήταν αποτυχία.
    Πριν 2 χρόνια που ξεκίνησε το κουπόνι δεν είχαν τις ίδιες τιμές. Τώρα που έχει βάλει περισσότερος κόσμος και υπάρχει ανταγωνισμός λογικό είναι να κατέβουν οι τιμές. Επίσης η αύξηση των ταχυτήτων συνέβαλε στην πτώση. Αυτό ήταν και το σκεπτικό άλλωστε. Μην ξεχνάμε ότι πέραν της Inalan και HCN δεν έδινε κανένας άλλος οπτικές στο σπίτι. Ο ΟΤΕ μπήκε πρώτος λόγω μεγέθους οπότε η Wind κάνει αυτό που κάνει πάντα. Χαμηλώνει τις τιμές μπας και πάει κανένας προς τα εκεί. Για την Voda δεν νομίζω ότι περίμενε κανείς να μείνει τόσο στάσιμη όσον αφορά τις οπτικές.

  11. #2126
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Ρε παιδιά εμένα δε μου έχουν στείλει μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε το κουπόνι αλλά ο πρώτος μήνας ήρθε 0. Τώρα δε καταλαβαίνω. Αν στο συμβόλαιο έχουν γράψει 26 ευρώ πάγιο για 24 μήνες γίνετε να μου έρθει κάτι άλλο να πληρώνω; Γιατί αν γίνει κάτι τέτοιο εγώ κάνω διακοπή και τους δείχνω το συμβόλαιο...

  12. #2127
    Εγγραφή
    06-02-2022
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    33.7(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Devastor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον ΟΤΕ πάντως που ρώτησα μου είπανε οτι η κυβέρνηση έχει σταματήσει τα κουπόνια (δηλαδή όποιος πρόλαβε πρόλαβε)

    Και εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι να ακυρώσω την αίτηση απο τον ΟΤΕ και να πάω στην wind
    Άρα το επόμενο κουπόνι για Ultra fast broadband, ήταν καθαρά για να χαϊδεύουν τα αυτιά σε όσους έμειναν με μαζούτ (adsl) δεν πρόλαβαν το προηγούμενο ? κοινώς paperlaunch, όπως και οι paperlaunch προσφορές black friday ?
    Από το 2013 με adsl..
    444-165444ΠΑΤΗΣΙΑ165VDSL_VECTORING/V.plusQ3/2021
    και μετά από μια 10ετία, ήρθε η VDSL (02/2023). Ευτυχισμένο το 2009.

  13. #2128
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Στα Πατήσια αρχίσανε πάλι οι οριζόντιες; Εχθές είδα αρκετά κομμένα κανάλια στα σκουπίδια στην Αχαρνών κοντά σε ένα ΟΠΑΠ. Στου πατέρα μου που περιμένει πάντως του είπαν από τέλος Νοέμβρη και πλέον είναι άφαντοι. Μου λέει κάνε τη καταγγελία μπας και κάνουμε κάτι. Δυστυχώς χωρίς καταγγελία δε πάνε βήμα μου φαίνεται το γιατί δε το γνωρίζω...

    - - - Updated - - -

    Σήμερα επιβεβαίωσα κιόλας ότι έχουν αρχίσει οι οριζόντιες στην οδό που μένει ο πατέρας μου. Είδα αυτοκίνητο με 2 εργολάβους που έβγαλε πολλά κανάλια και ρούτερ συσκευασμένο της wind. Οπότε...

  14. #2129
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babyboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκλεισα 5 μήνες αναμονής στην Cosmote εχθές. Ενώ εγώ ξεκίνησα τη διαδικασία στην πολυκατοικία, έχει γίνει η εγκατάσταση στο κτίριο απο τη wind, και μετά απο πολλά τηλεφωνήματα, τίποτα. Πριν 13 ημέρες μετακόμισε στο διαμέρισμα απο κάτω απο εμένα νέος ένοικος και συνδέθηκε στη wind σε μια εβδομάδα. Οποτε έκανα εχθές αίτηση στη Wind. Με πήραν και τηλέφωνο απο την cosmote να ρωτήσουν γιατί αλλάζω πάροχο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Devastor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον ΟΤΕ πάντως που ρώτησα μου είπανε οτι η κυβέρνηση έχει σταματήσει τα κουπόνια (δηλαδή όποιος πρόλαβε πρόλαβε)

    Και εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι να ακυρώσω την αίτηση απο τον ΟΤΕ και να πάω στην wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mixalos92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To κουπόνι και την επιδότηση από την στιγμή που έχεις κάνει την αίτηση δεν την χάνεις.. Έχω ρωτήσει πόσες φορές την κόσμοτε και λέει οπότε..... Οπότε συνδεθείς το πάγιο θα ναι βάση της αίτησης που χες κάνει μαζί με το κουπόνι.. Στο sfbb μου βγάζει το κουπόνι ενεργό από τον Ιούλιο που χω κάνει την αίτηση.. Όσοι έχουμε κοσμοτε την αίτηση δεν την χάνουμε αλλά την υπομονή μας ίσως γιατί σύνδεση δεν βλέπω να μας κάνουν μέσα στο 2022
    Και εγώ με ΟΤΕ πάροχο και δίκτυο - περιοχή wind, περιμένω για κάθετη ακόμα.... Κοντεύει 4 μηνο... Έχω κάνει αίτηση από Αύγουστο... Μια ακυρώθηκε η αίτηση επειδή δεν βρέθηκε το τεκ (α.κ), μετά ακυρώθηκε πάλι λόγω κακής συνεννόησης στη πολυκατοικία για την αυτοψία... Μετά έγινε ξανά η αίτηση Οκτώβριο, ήρθε ο μηχανικός είδε, είπε πως θα περάσει την ινα, πόσες ημέρες κ ώρες θα δουλέψει και απήλθε.... Έκτοτε τίποτα... Ούτε εργασίες ούτε τίποτα...
    Να είναι επειδή είμαστε σε άλλο πάροχο; Να είναι λόγω ελλείψεων υλικών που έχουν; Δεν ξέρω.... Πάντως έχει αρχίσει να μου τη δίνει....
    Από κοτε μου λένε ότι προχωράμε κανονικά... Όλα οκ δλδ....
    Φίλος με εταιρικό πρόγραμμα ΟΤΕ στην ίδια περιοχή wind δίκτυο, έκανε αίτηση Σεπτέμβριο και Νοέμβριο τον είχαν έτοιμο.... Τι να πεις...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 28-11-22 στις 22:42.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #2130
    Εγγραφή
    01-03-2022
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Σε γνωστό αρχική αίτηση τέλος Ιούνη και η οριζόντια έγινε πριν 7 μέρες.. Χωρίς καταγγελία... Για μας που μαστε Ιούλιο και Αύγουστο... Καταλαβαίνετε έχουμε τουλάχιστον έναν μήνα ακόμα αναμονή

Σελ. 142 από 150 ΠρώτηΠρώτη ... 122132137140141142143144147 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας