Σελ. 77 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 5767727576777879828797 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.141-1.155 από 2251
  1. #1141
    Εγγραφή
    06-02-2022
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    33.7(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα floorbox είναι by default στεγανά, 99 στα 100 που κυκλοφορούν στην αγορά. Δεν θα έχει πρόβλημα με λίγο νερό.

  2. #1142
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Και σε μένα σκέφτηκαν μήπως το περναγαν κάθετα από την έξω μεριά των παραθύρων στις σκάλες αλλά δεν υπήρχε κανένας τρόπος για να στηρίξουν τα καλώδια μιας και δεν μπορούσε να κρεμαστεί από κάπου.

    Τα κουτιά θα έμπαιναν από τη μέσα μεριά αλλά για τις κάθετες από όροφο σε όροφο και απ' έξω ήταν πολύ μανίκι...

    (λίγο μπορείτε να δείτε από το βίντεο που ανέβασα σε προηγούμενη σελίδα)

    Επίσης η εγκατάσταση έγινε από το κεντρικό κουτί προς τα πάνω και όχι ανάποδα, εκτός της 3ης γραμμής που έκαναν που ξεκίνησαν από τον 5ο προς τα κάτω.
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  3. #1143
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ πάλι αμφιταλαντεύομαι σχετικά με το που να κάνω την αίτηση..
    Νοβα η wind;

    - - - Updated - - -

    Τα ρουτερ που δίνει η wind έχουν ddns άραγε;
    Χώρια που με το ξεχωριστό ΟΝΤ δε θα βλέπουμε πληροφορίες σχετικά με την οπτική..
    Με το ρουτερ της νοβα που το έχει ενσωματωμένο όλο και κάτι θα βλέπαμε..
    Το σκέφτομαι πολύ λέτε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #1144
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σκέφτομαι πολύ λέτε;
    Σίγουρα..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  5. #1145
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Λοιπόν μια μέρα πριν την εγκατάσταση που είχαμε ορίσει και όλα κυλούσαν ομαλά περνούν από τα γραφεία της εγκατάστασης και μας λένε ότι πρέπει να γίνει συνέλευση. Είχαμε σφραγίδα από το γραφείο διαχείρισης η κοπέλα που ήρθε για την επιθεώρηση πήρε το χαρτί με τη σφραγίδα μίλησε με κεντρικά wind και της όλα μια χαρά ενώ τώρα μας λένε ότι δε δέχονται χωρίς συνέλευση και ξέρω εγώ το θυμήθηκαν μια μέρα πριν την εγκατάσταση. Στο μόνο που συμφώνησε ήταν να ακυρώσει την εγκατάσταση. Ελλαδισταν απλά. Να τρέχω 2 μήνες και να μη βγάζω άκρη να με δουλεύουν έτσι φανερά χωρίς ντροπή. Απαράδεκτα πράγματα και από τη wind και από τη hellenic open fiber που κάνει τις εγκαταστάσεις!

    Μήπως απλά δε θέλουν επειδή η πολυκατοικία είναι παλιά και ψιλοπαρατημενη και το πάνε λαού λαού τουλάχιστον να είναι ειλικρινείς δε χρειάζεστε να παίζουν έτσι με τον κόσμο και να ταλαιπωρούν ...Απίστευτα πράγματα.

    Πείτε μου καμία εναλλακτική για adsl γιατί δε βλέπω φως στο τούνελ.. η vodafone σε όλες τις νέες συνδέσεις κάνει διπλασιασμό ταχύτητας ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 01-08-22 στις 15:36.

  6. #1146
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα..
    Wind επομένως...
    Για να δούμε πως θα πάει και αυτό..

    - - - Updated - - -

    Το άλλο που σκέφτομαι είναι να κάνω φορητότητα Η νέα γραμμή και αργότερα να μεταφέρω τον αριθμό;
    Έχω δέσμευση 5-6 μήνες ακόμα στη σταθερή.. Μικρή η ποινή μεν, αλλά λέω μήπως προκύψουν τίποτα προβλήματα μέχρι να κατασκευαστεί το δίκτυο της οπτικής..

    - - - Updated - - -

    Πες μου κάτι ακόμα.. Noip έχει το zyxel σου;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #1147
    Εγγραφή
    06-02-2022
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    33.7(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν μια μέρα πριν την εγκατάσταση που είχαμε ορίσει και όλα κυλούσαν ομαλά περνούν από τα γραφεία της εγκατάστασης και μας λένε ότι πρέπει να γίνει συνέλευση. Είχαμε σφραγίδα από το γραφείο διαχείρισης η κοπέλα που ήρθε για την επιθεώρηση πήρε το χαρτί με τη σφραγίδα μίλησε με κεντρικά wind και της όλα μια χαρά ενώ τώρα μας λένε ότι δε δέχονται χωρίς συνέλευση και ξέρω εγώ το θυμήθηκαν μια μέρα πριν την εγκατάσταση. Στο μόνο που συμφώνησε ήταν να ακυρώσει την εγκατάσταση. Ελλαδισταν απλά. Να τρέχω 2 μήνες και να μη βγάζω άκρη να με δουλεύουν έτσι φανερά χωρίς ντροπή. Απαράδεκτα πράγματα και από τη wind και από τη hellenic open fiber που κάνει τις εγκαταστάσεις!

    Μήπως απλά δε θέλουν επειδή η πολυκατοικία είναι παλιά και ψιλοπαρατημενη και το πάνε λαού λαού τουλάχιστον να είναι ειλικρινείς δε χρειάζεστε να παίζουν έτσι με τον κόσμο και να ταλαιπωρούν ...Απίστευτα πράγματα.

    Πείτε μου καμία εναλλακτική για adsl γιατί δε βλέπω φως στο τούνελ.. η vodafone σε όλες τις νέες συνδέσεις κάνει διπλασιασμό ταχύτητας ?
    Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά ο χαλκός καταργείται σταδιακά, δεν θα αναβαθμίσουν τις ξεπερασμένες υποδομές, δεν τους συμφέρει από πολλές απόψεις (κόστος hardware, κατανάλωση ενέργειας). Πλέον όλα πάνε στο FTTH. Την ηλικία της πολυκατοικίας σου δεν παίζει ρόλο, όλοι όπως βλέπεις εδώ προχωράμε ομαλά και μπαίνουν γραμμές παντού.
    Επέμενε με HOF/WIND ότι αφού έχεις τη σφραγίδα είναι υποχρεωμένοι να προχωρήσουν το έργο. Πρέπει να μάθεις να είσαι ποιο πιεστικός, πες τους θα κινηθείς νομικά και ότι σου στερούν το θεμελιώδες δικαίωμα που είναι η σύνδεση τηλεφώνου. Έχουν υποχρέωση να περάσουν γραμμές ακόμη και ένας να συμφωνεί.
    Υ.Γ. και το μόνο "εναλλακτικό" που σου μένει μετά για σύνδεση ίντερνετ είναι modem 5G/4G και χρέωση με MB αναγκαστικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Andreecko : 01-08-22 στις 16:04.

  8. #1148
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreecko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά ο χαλκός καταργείται σταδιακά, δεν θα αναβαθμίσουν τις ξεπερασμένες υποδομές, δεν τους συμφέρει από πολλές απόψεις (κόστος hardware, κατανάλωση ενέργειας). Πλέον όλα πάνε στο FTTH. Την ηλικία της πολυκατοικίας σου δεν παίζει ρόλο, όλοι όπως βλέπεις εδώ προχωράμε ομαλά και μπαίνουν γραμμές παντού.
    Επέμενε με HOF/WIND ότι αφού έχεις τη σφραγίδα είναι υποχρεωμένοι να προχωρήσουν το έργο.
    Υ.Γ. και το μόνο "εναλλακτικό" που σου μένει μετά για σύνδεση ίντερνετ είναι modem 5G/4G και χρέωση με MB αναγκαστικά.
    Φίλε μου δε βγάζω άκρη κάνω ότι μου λένε και πάλι βγάζουν καινούργιες δικαιολογίες επέμειναν και δε δέχονται κάτι άλλο μίλησα με το παιδί που μου έκανε την αίτηση και μου λέει ότι ούτε αυτός καταλαβαίνει για ποιον λόγο δε προχωράνε κανονικά εφόσον έχουν ότι μου ζήτησαν... Απίστευτο ε?

    Αν όντως καταργηθεί ο χαλκός πρέπει η οπτική να γίνει υποχρεωτική σε κάθε πολυκατοικία τότε δε θα μείνουμε χωρίς ίντερνετ επειδή κάποιοι ξύπνησαν στραβά... Τα mb που λες με τα φορητά hotspot μόνο για σερφαρισμα είναι ούτε για streaming κατέβασμα ούτε για τίποτα άλλο δεν είναι γιατί αποσο ξέρω είναι με όγκο χρέωση ανά μήνα...

  9. #1149
    Εγγραφή
    26-06-2021
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν μια μέρα πριν την εγκατάσταση που είχαμε ορίσει και όλα κυλούσαν ομαλά περνούν από τα γραφεία της εγκατάστασης και μας λένε ότι πρέπει να γίνει συνέλευση. Είχαμε σφραγίδα από το γραφείο διαχείρισης η κοπέλα που ήρθε για την επιθεώρηση πήρε το χαρτί με τη σφραγίδα μίλησε με κεντρικά wind και της όλα μια χαρά ενώ τώρα μας λένε ότι δε δέχονται χωρίς συνέλευση και ξέρω εγώ το θυμήθηκαν μια μέρα πριν την εγκατάσταση. Στο μόνο που συμφώνησε ήταν να ακυρώσει την εγκατάσταση. Ελλαδισταν απλά. Να τρέχω 2 μήνες και να μη βγάζω άκρη να με δουλεύουν έτσι φανερά χωρίς ντροπή. Απαράδεκτα πράγματα και από τη wind και από τη hellenic open fiber που κάνει τις εγκαταστάσεις!

    Μήπως απλά δε θέλουν επειδή η πολυκατοικία είναι παλιά και ψιλοπαρατημενη και το πάνε λαού λαού τουλάχιστον να είναι ειλικρινείς δε χρειάζεστε να παίζουν έτσι με τον κόσμο και να ταλαιπωρούν ...Απίστευτα πράγματα.

    Πείτε μου καμία εναλλακτική για adsl γιατί δε βλέπω φως στο τούνελ.. η vodafone σε όλες τις νέες συνδέσεις κάνει διπλασιασμό ταχύτητας ?
    Αν δεν δεχοντουσαν να προχωρησουν τα συμβολαια χωρις συνελευση των πολυκατοικιων το 80% δεν θα ειχε κανει καμια εγκατασταση και κανενα συμβολαιο με την wind.
    Ειδικα στις περιοχες που ειμαστε εμεις μονο σαν αστειο χρησιμοποιουμε την λεξη συνελευση πλεον εδω και αρκετα χρονια.Η σου ετυχε καποιος παντελος ασχετος που δουλευει στην εταιρεια η απλα σε τρολαρουν.Επισης μεγαλη ευθυνη στην κοπελα που ηρθε για την επιθεωρηση και δεν το πηρε πανω της να τελειωνει το θεμα.

  10. #1150
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zhentarim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν δεχοντουσαν να προχωρησουν τα συμβολαια χωρις συνελευση των πολυκατοικιων το 80% δεν θα ειχε κανει καμια εγκατασταση και κανενα συμβολαιο με την wind.
    Ειδικα στις περιοχες που ειμαστε εμεις μονο σαν αστειο χρησιμοποιουμε την λεξη συνελευση πλεον εδω και αρκετα χρονια.Η σου ετυχε καποιος παντελος ασχετος που δουλευει στην εταιρεια η απλα σε τρολαρουν.Επισης μεγαλη ευθυνη στην κοπελα που ηρθε για την επιθεωρηση και δεν το πηρε πανω της να τελειωνει το θεμα.
    Δε ξέρω τι συμβαίνει φίλε μου με έχουν ταλαιπωρήσει απίστευτα ψυχικά με αυτό το ζήτημα. Περίμενα τόσο καιρό να βάλω οπτική ίνα και ενώ έκανα ότι μου είπαν κάθε φορά μου λένε μια καινούργια δικαιολογία είναι απίστευτο δεν μου έχει ξανάτυχει αυτό τόσα χρόνια και δε καταλαβαίνω γιατί να γίνει τόσο μεγάλο θέμα όταν όλα είναι μια απλή τυπική διαδικασία....

  11. #1151
    Εγγραφή
    06-02-2022
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    33.7(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τι συμβαίνει φίλε μου με έχουν ταλαιπωρήσει απίστευτα ψυχικά με αυτό το ζήτημα. Περίμενα τόσο καιρό να βάλω οπτική ίνα και ενώ έκανα ότι μου είπαν κάθε φορά μου λένε μια καινούργια δικαιολογία είναι απίστευτο δεν μου έχει ξανάτυχει αυτό τόσα χρόνια και δε καταλαβαίνω γιατί να γίνει τόσο μεγάλο θέμα όταν όλα είναι μια απλή τυπική διαδικασία....
    Στείλε email στα κεντρικά τους με κοινοποίηση στο email του ΙΝΚΑ και της ΕΕΤ μπας και τσούξουν λίγο
    Κάποιος διοικητικός θα χάσει τη θέση του σε λίγο..

  12. #1152
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έκανα μια έρευνα τώρα..
    Η wind στη διαθεσιμότητα πετάει χαρταετό.. Είχε δώσει και τώρα δεν τους βγάζει... Πήρα στο οπτική ίνα..
    Η νόβα στο 2111001849 κ στο 13831 μου είπαν ότι έχει, μετά στο 8001000700 ότι δεν έχει..
    Η προσφορά με τα 26 @200 υπάρχει πάντως..
    Η κοσμοτε δίνει διαθεσιμότητα κανονικά αλλά θέλει και κουπόνι και γενικά οι τιμές τους είναι φαρμακείο.. 30@100 40@200.. Συν ενεργοποίηση 37ε..
    Και μέσα σε όλα αυτά να θες και υπογραφή διαχειριστή κλπ κλπ.. Να γίνει και ο τόπος όπως θα γίνει από τα έργα...
    Να μου λείπει το ftth..
    Εξάλλου από την αρχή δεν το ήθελα...
    Booster και άγιος ο Θεός..
    Αν βάλει κανείς άλλος οπτική τότε θα βάλω και εγώ... Αλλιώς ας μείνουμε στο μεσαίωνα..
    Αυτά.... Καλά πήγε γενικά....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 01-08-22 στις 17:54.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #1153
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Εγω τους κυνηγάω να στείλουν άνθρωπο να συνδέσει το router με το κουτι στον οροφο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν μια μέρα πριν την εγκατάσταση που είχαμε ορίσει και όλα κυλούσαν ομαλά περνούν από τα γραφεία της εγκατάστασης και μας λένε ότι πρέπει να γίνει συνέλευση. Είχαμε σφραγίδα από το γραφείο διαχείρισης η κοπέλα που ήρθε για την επιθεώρηση πήρε το χαρτί με τη σφραγίδα μίλησε με κεντρικά wind και της όλα μια χαρά ενώ τώρα μας λένε ότι δε δέχονται χωρίς συνέλευση και ξέρω εγώ το θυμήθηκαν μια μέρα πριν την εγκατάσταση. Στο μόνο που συμφώνησε ήταν να ακυρώσει την εγκατάσταση. Ελλαδισταν απλά. Να τρέχω 2 μήνες και να μη βγάζω άκρη να με δουλεύουν έτσι φανερά χωρίς ντροπή. Απαράδεκτα πράγματα και από τη wind και από τη hellenic open fiber που κάνει τις εγκαταστάσεις!

    Μήπως απλά δε θέλουν επειδή η πολυκατοικία είναι παλιά και ψιλοπαρατημενη και το πάνε λαού λαού τουλάχιστον να είναι ειλικρινείς δε χρειάζεστε να παίζουν έτσι με τον κόσμο και να ταλαιπωρούν ...Απίστευτα πράγματα.

    Πείτε μου καμία εναλλακτική για adsl γιατί δε βλέπω φως στο τούνελ.. η vodafone σε όλες τις νέες συνδέσεις κάνει διπλασιασμό ταχύτητας ?
    Εμείς δεν κάναμε καν συνέλευση. Ξύπνησαν όλοι μια μέρα και είχαν μπει τα κουτιά. Κάτι πήγε στραβά στην περίπτωσή σου, δεν καταλαβαίνω τι έχει γίνει. Η πολυκατοικία μου είναι late 50s'.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  14. #1154
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τι συμβαίνει φίλε μου με έχουν ταλαιπωρήσει απίστευτα ψυχικά με αυτό το ζήτημα. Περίμενα τόσο καιρό να βάλω οπτική ίνα και ενώ έκανα ότι μου είπαν κάθε φορά μου λένε μια καινούργια δικαιολογία είναι απίστευτο δεν μου έχει ξανάτυχει αυτό τόσα χρόνια και δε καταλαβαίνω γιατί να γίνει τόσο μεγάλο θέμα όταν όλα είναι μια απλή τυπική διαδικασία....
    Αυτό που είχα διαβάσει είναι ότι υπάρχει έλλειψη υλικών...
    Οπότε καθυστερούν τις αιτήσεις αλλά λένε δικαιολογίες για να μην χάσουν πελάτες..
    Κάντε καταγγελία στην ΕΕΤΤ για αυτά τα χάλια...

    - - - Updated - - -

    Ο @frixosb είχε το ίδιο θέμα...
    https://www.adslgr.com/forum/threads...%CE%B7)/page62

  15. #1155
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Α.. ξέχασα να σας πω παιδιά, ότι το καλώδιο σε κάθε όροφο το "έσκιζαν" και έβγαζαν από ένα χρωματιστό ζευγάρι που έμπαινε στα FB.

    Ξεκινώντας από πάνω προς τα κάτω, έβαλαν μία κουλούρα που είχε 8 ζεύγη.

    Αυτά ήταν για τους ορόφους 5, 4, 3 και 2.

    Κάθε φορά που κατεβαίναμε έναν όροφο, έσκιζε σε μια γωνία το εξωτερικό περίβλημα και ξήλωνε 2 οπτικές και μετά τις έβαζε ένα ζευγάρι πχ πράσινο, κίτρινο στο πρώτο FB, καφέ, μπλε στο δεύτερο κλπ.

    Αυτό με το σκίσιμο μου το εξήγησε αλλά δεν το πολυκατάλαβα.
    Κάτι ότι με αυτό μπορεί να τραβήξει το καλώδιο πιο εύκολα σε κάθε όροφο για να μην ζορίζεται και τραυματίσει τις ίνες.

    Το στάτους στην wind δεν έχει ενημερωθεί, αύριο λέω να πάρω ένα τηλέφωνο να δούμε σε τι φάση είμαστε...
    Να τους τρέξω λίγο μπας και μέχρι Παρασκευή ή την άλλη Τετάρτη να έχω ενεργοποιηθεί...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



Σελ. 77 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 5767727576777879828797 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας